Paranormal Activity: The Ghost Dimension

• Česko Paranormal Activity: Jiný rozměr (více)

Než se nastěhujete do nového domu, zjistěte si, kdo v něm bydlel před vámi. Pokud to neuděláte, tak se alespoň nedívejte na videozáznamy, které po sobě vaši předchůdci zanechali. Právě tyhle školácké chyby spáchal herní vývojář Ryan. Ten se s rodinou (poněkud upjatá manželka Emily a šestiletá dcera Leila) a se svým lehce neschopným mladším bratrem nastěhoval do domu, který je divákům předchozích dílů série důvěrně známý. Stejně tak znají i „strašidelné sestry" Katie a Kristi, aktérky podivných záznamů na nalezených videokazetách. To, co diváky hluboce znepokojuje, protože vědí své, začne Ryana děsit až ve chvíli, kdy holčičky na dvacet let starých záznamech začnou reagovat na to, co se v domě právě teď odehrává. Pak ještě Ryan nalezne kameru, která umí zaznamenávat paranormální jevy, a záhy mu dojde, že s ním v jeho novém domě bydlí také síly, s nimiž by se nikdo normální nikdy setkat nechtěl. Seznam obětí, které mají na svědomí, je už pořádně dlouhý, otázkou zůstává, zda na jeho konec přibude i jméno Ryana a členů jeho rodiny. (Cinemart)

maddy

OK, takže už je najvyšší čas celú túto sériu ukončiť. Rozhodne by som sa neoznačil za jej fanúšika, ale ani za nejakého odporcu. Bez problémov dokážem uznať, že prvý a tretí (imho najlepší) diel bez problémov ako horory fungujú. Tie ostatné časti (2, 4, vrátane spin-offu) boli ukrutná nuda, no a v aktuálne päťke už je z toho rovno digitálny bordel. Nevravím, že predošlé Paranormálne Aktivity oplývali nejakou luxusnou atmosférou alebo nejakým premyslením budovaním napätia, ale to postupné stupňovanie strašenia malo minimálne v spomínanej prvej a tretej časti svoj zmysel a občas dokázalo navodiť nepríjemné pocity. Ghost Dimension nemá nič a všetko stavia len na tých najlacnejších ľakačkách, kde sa takmer každú tretiu minútu pred kamerou rýchlosťou blesku prebehne nejaké čierna šmuha, do toho všetkého udrie hlasitý zvuk a divák sa ma zľaknúť. Ani náznak atmosféry, postupného zintenzívňovania, nič. Iba sa tu „Toby“ dlhé minúty zhmotňuje do akéhosi čierneho oparu, potom skočí do kamery, prebehne sa po dome a v závere sa to zmení na taký hnusný digifest, kde ľudí nejaké digitálne niečo prepichuje cez hruď rovno smerom do kamery, aby vynikol „3D efekt“. Ach jaj, hromada tých najotravnejších klišé moderných hororov. Ostatné časi (2, 4) boli iba nuda, ale čo predvádza päťka to už je vyložene na smiech. Navyše sa tu titulné postavy chovajú asi najdementnejšie z celej série, kde ich jednu chvíľu vôbec netrápi, že majú v dome ducha, ktorého už všetci videli stáť pri posteli vlastného dieťa a tak to dieťa uložia aj po tretí krát zase do tej istej postele v samostatnej izbe, z ktorej už raz zmizlo, aby sa vzápätí aj štvrtý krát čudovali, že im tam opäť straší. Ghost Dimension síce nadväzuje na veľmi slušný tretí diel, ale inak nič výrazne nevysvetľuje (keby niekto náhodou naletel tým marketingovým rečiam, že údajne posledný diel Paranormal Activity tomu celému dá nejaký jednoznačný zmysel) a končí rovnakým cliffhangerom ako je u tejto série zvykom. Úprimne, baví to ešte niekoho? CELKOVO: 1,5* (3/10) ()

Marceloo

Rodina sa nasťahuje do nového domu, ale zabudne si zistiť informácie o tom, kto v ňom žil predtým. V dome nájde otec kameru, ktorú tu zanechali predchádzajúci obyvatelia. Na páskach sú zobrazené zvláštne experimenty s dvomi malými dievčatami, ktoré v tomto dome v minulosti žili. Znenazdajky sa však rapídne zmení správanie jeho malej dcéry. Tá začne tvrdiť, že má nového neviditelného kamaráta Tobyho, a v tej chvíli je fanúšikovi hororov jasné, že začína ďalší diel Paranormal Activity. - Ďalší diel celosvetovo odsudzovanej série je tu a napriek slubovanému velkolepému finále sa žiadne velké prekvapenie nekonalo. Znova dominuje pomalý dej, čomu nepomáha ani Found Footage forma, ktorá je kvôli absencii hudby ešte viac ubíjajúca. Ďalej tomu nepomáha ani značne nesympatické herecké obsadenie s výnimkou jednej osoby, ktorú spomeniem ďalej. Občasné lakačky by mohli byť celkom funkčné, avšak len pre menej skúseného hororového diváka. Kamera bola naprosto katastrofálna. Niekolko minút sa používala otrasná zastaralá kamera, bez ktorej by som sa úplne jednoducho zaobišiel. Rovnako mi vadila kamera v obývačke, ktorá snímala obrovský priestor a ja osobne som netušil, kam sa mám v danej chvíli pozerať. Tvorcovia našťastie v závere objasnili väčšinu vecí, a tak mi nezostala kopa otázok ako napríklad po slubovanom poslednom diele Saw. Najviac ma potešil herecký výkon Olivie Dudley. Tento rok mi výrazne prirástla k srdcu v The Vatican Tapes, u ktorého som v komentári chválil jej charizmu a prirodzenú krásu, ktorá ma oslnila aj tentokrát. Hororovým fanúšikom odporúčam pozrieť si aj tento diel, pretože v ňom všetko zapadne do seba a mnoho vecí z predchádzajúcich dielov začne dávať zmysel. Screenshot, na ktorom má tento horor 86%, si určite nechám ako pamiatku. + herečka z The Vatican Tapes + herečka z Paranormal Activity 3, The Lords of Salem, Starry Eyes, Hansel Vs. Gretel a Agoraphobia + herec z Paranormal Activity 4, Cooties a The Boy + dve herečky z Paranormal Activity 3 a Paranormal Activity: The Marked Ones + herečka z The Possession of Michael King ()

corpsy

To, že sa paranormálna activita konečne skončila týmto dielom, môže väčšina označiť za vykúpenie. Neskončilo to zle, nádeje na reštart samozrejme ostávajú, aj keď sa v producentských peňaženkách neocitlo toľko grošov, ako sa čakalo. Strašiť diváka tým istým, môžu tvorcovia snáď len na planéte, kde sa o podobných vecičkách len sníva. Toto nevystraší, ani Ivy George a ani nikoho jej dorastu. Séria SAW sa vraj dočká budúci rok akéhosi znovuzrodenia, čo takto niečo podobné spraviť s PA, ale bez všadeprítomných kamier? ()

Mike.Myers

Vyvrcholení přišlo i nepřišlo..Jinak řečeno, opět otevřený konec. Podle mě už jsou tyto díly spíše jen pro fanoušky, protože čím novější díl, tím víc jdeme do minulosti a zároveň jsme v současnosti.. Prvek s kamerou a démonem jasné + neboť v předchozích dílech jsme se báli trošku jiným způsobem ( nebudu spoilerovat). Co mě trošku zklamalo bylo, že to nebylo dotažené podle mého do zdárného konce.. 60% ()

SOLOM.

Je až k nevíře, že z něčeho takového jako je Paranormal Activity se snad stala další nekonečná série a ještě navíc každý díl vydělal svým tvůrcům nehorázné peníze. Tentokrát se rozhodl namastit si kapsu Gregory Plotkin, který měl od druhého dílu na starosti střih. Christopher Landon již zřejmě neměl dost inspirace k sesmolení dalšího scénáře a tak proběhla změna i na tomto postu a jeho maličkost vystřídala hned čtveřice scénáristů. No a že by to byla změna k lepšímu, se zrovna říci nedá. Téhle sérii už totiž nepomůže ani svěcená voda, natož zhmotněný démon Tobi. Co se týká kvality, tak tento díl skvěle zapadl do podprůměru svých předchůdců, takže žádné velké fanfáry neočekávejte! Děj nám nabídne další nešťastnou rodinku, která byla předurčena k teroru nadpřirozených sil a přestože se zde značně přitvrdilo, tak nevím, zda digitální para teror byl zrovna to pravé ořechové. Několik lekaček tu sice proběhne, ale že by se rozpoutala nějaká atmosférická bouře – tak to ani omylem. Již značně vyčpělý příběh nám přesto nabídne jistou spojitost s předchozími událostmi a to díky starým videokazetám. Což se mi asi jako jediné líbilo i fakt, že se opět dozvíme několik novinek ohledně tajemného Tobiho. Ten má prostě na debilní rodinky skvělý čuch a docela se divím, že mu trvalo tak dlouho, než uskutečnil všechny své plány. ()

• Film existuje v dvoch verziách s alternatívnymi koncami. Verzia, ktorá bola uvedená v kinách v ČR a SR, má o dve minúty viac ako verzia s alternatívnym koncom. (BoredKid)
  • V Ryanově (Chris J. Murray) pracovně, kde s bratrem přehrávají nalezené videokazety, visí na zdi plakát k mobilní hře "Dead Trigger 2" českého vývojářského studia Madfinger Games. (Jifo)
  • Do doby, než byl uveden první trailer, nebyly žádné informace o hereckém obsazení. (SidneyP)

Kdo napíše G. I. Joe 3?

Kdo napíše G. I. Joe 3?

05.07.2014

Studio Paramount připravuje na rok 2016 spoustu pokračování. Zatím se chystá premiéra pro Jeníčka a Mařenku 2, Star Trek 3, Policajta z Beverly Hills 4, Paranormal Activity 5, Transformers 5 a… (více)

Časové pásmo bylo změněno