sefa

První půle se vydařila na výbornou. Fincherovo typické gradování děje dohromady se skvělou kamerou a přesvědčivými hereckými výkony na mě zafungovali až tak, že jsem byl přesvědčen o 5* a dokonce jsem chvíli pochyboval, zda náhodou není třetí díl ságy o vetřelci tím nejlepším. Pak se to však začalo ubírat směrem, který dal takřka zapomenout na brilantní rozjezd a u silně nepovedené závěrečné honičky bylo prvotní nadšení tatam. Veliká škoda. Takhle nezbývá nic jiného, než odstřelit tento snímek s obrovským potenciálem do šedivého průměru. ()

konysua

V zajímavostech jsem se dočetl, jak velké problémy se scénářem třetí vetřelec měl. A ano, se scénářem rozhodně není něco v pořádku. Je to na jedno brdo a úplně bez nápadu. Zdánlivě je to stejné jako jeho bratříčkové, ale trhliny které si vybírají velkou daň, posouvají tohoto vetřelce na hodně vzdálenou kolej. Jeden vetřelec a až příliš mnoho objetí. Vychutnat si proto důmysl lov a napětí ze zabíjení nemravných vězňů vůbec nevyzní dobře, když padají jeden za druhým a jediné co jde vidět, je jejich škleb a pak záběr na krvavý cákanec přes celou stěnu. Asi ta nejhorší věc, která mi bila do očí, byla snaha o digitalizaci vetřelce. Proč, proboha proč cpát někde efekty, když to šlo udělat předtím tak skvěle. Zato Ripleyová s léty získala trochu víc na ženskosti (a že to sakra potřebovala) a ukázala svou neoblomnou kuráž v plné polní. Velká škoda 6/10 ()

helrohir

Slušné pokračovanie kultovej série. Trojka dostala, tak ako predchádzajúce filmy, kvalitného režiséra, a to je jej najsilnejšou stránkou. Fincher sem totiž vniesol svoj autorský štýl plný depresie a stiesnenej atmosféry, ktoré ešte viac umocňuje prostredie väznice plnej vrahov a násilníkov. Čo sa týka postáv, Sigourney je skvelá, ale ostatné postavy už nie sú tak premyslené, aby si ich človek obľúbil a zdieľal s nimi strach o prežitie. Nápad s Votrelcom zo psa je zaujímavý, ale trebárs sa mi nepáčili slabšie efekty pri záberoch z väčšej vzdialenosti. ()

Kortexo

Myslím , že není v lidských silách udělat pokračování vetřelcu.Na sebevražednou misi se odvážně vydal Fincher a dokazal, že umí, mohlo to dopadnout sakra hůř. ()

anyonecek

První dva díly měly jakejsi náboj v sobě. 1. díl byl prostě ztísněnej prostor a 2. díl byly zase neskutečné efekty a krásné prostředí planety. Tento 3. a zároveň poslední díl na mě nepůsobil asi tak jak měl, protože jsem si nenašel moc oblibu v nějakém trestanci a i vetřelec se hodně změnil od posledních 2. dílů a na můj vkus se změnil špatně. Měla ho bejt vidět radši zase jen část, ale bez jakýchkoliv šílených efektů, dopadlo by to podle mě lépe. Atmosféra šla tak nějak kolem mě a prostory ocelárny a všudypřítomných plátů železa nebyly prostě dostatečně stresující. ()

Renie42

Jako malá holka jsem se bála vetřelce, bratr mě s ním strašil, ale asi jak stárnu, tak se mi více začíná líbit. Jsem jím fascinovaná, líbí se mi ta postava, ta miniaturní hlava z tý pusy, celé to tělo. Tenhle film a Vzkříšení se mi líbí asi nejvíce, jedničku jsem pouze četla v knižní podobě o dvojku neznám. ()

B_Dup

Mně se zamlouvalo prostředí vrahů a sadistických násilníků na planetě Fiorina 161. Očekával jsem tedy poněkud drsnější "zacházení" s hrdinkou Ripleyovou, ale budiž. Minimálně jejich jazyk tomu odpovídal. I dějová linka neurazila, přeci jen Fincher není žádný lajdák. Mým největším problémem, jestli se to tak dá nazvat, bylo přijetí nového ztvárnění vetřelce. Sama Ripleyová to okomentuje hláškou: "S tímto druhem jsem se ještě nesetkala." Ani já... Přesto je to pořád slušné pokračování. ()

Brano

Veľmi slabé pokračovanie a určite najslabší diel z Votrelcov. Z filmu sa stala zúfala vyvražďovačka a desivá atmosféra z predchádzajúcich dielov sa stratila niekde vo vesmíre. Digitálne stvárnenie Votrelca sa mi tiež nepáčilo a miestami, hlavne pri jeho pohyboch mi to prišlo dosť amatérske v porovnaní s inými sci-fi čo v tej dobe už vyšli. Scenár tiež nič moc a herecké obsadenie mizerné, samozrejme až na Sigourney Weaver. Dalo mi to prácu dopozerať to. ()

PAVLIS

(SE) Krok zpátky. Opět jenom jeden vetřelec, všechny sympatické postavy z minula zmizely, stejně tak i větší napětí a akce. Tohle se moc nepovedlo. ()

bohhous22

Pořád se do tohoto díla nedokážu vložit.Určitě skvělý počin od ještě skvělejšího režiséra,určitě to není ztráta času,ale...Jak už bylo níže uvedeno,něco postatného tomu chybí.A dvě a půl hodiny na takto nedotažený počin je prostě moc.Těžko říct víc,věc individuálního názoru. ()

Guran

Vetřelec 3 je další skvělé pokračování známé sci-fi série Vetřelec, tentokrát v režii Davida Finchera. Pokud jste neviděli prodlouženou verzi tohoto filmu, tak o dost přicházíte. Základní, kratší verze, dlouhá 114 minut je byla okradena o spoustu důležitých scén a dějových sekvencí. Škoda, že se celý filmový štáb choval v průběhu natáčení k Fincherovi tak neférově a svým způsobem převzali velení celého studia. Fincherova prodloužená verze filmu lichotí a dle mého názoru udělala z Vetřelce 3 nejlepší díl celé série. Film vás hned úvodem překvapí dějovým zvratem, od kterého se bude odvíjet celý příběh. Nový vetřelec má nové vlastnosti. Je rychlý, velký, strašidelnější. Škoda jenom nízkého rozpočtu, poněvadž technologie, jakou byl vetřelec vytvořen by nepochválil ani Ed Wood před padesáti lety, natož Fincher v roce 1992. Film velice chválím. Scénáristé odvedli dobrou práci. Herci perfektně hráli. Ripleyová má nový "účes". Charles S. Dutton taktéž skvělý. Snímek je vydařený. Fincherova vize mě naprosto připoutala ke křeslu. ()

matobystro

Votrelec na tretiu, akurát som ho dopozeral a hneď som si prečítal komentáre k 1 a 2 votrelcovi a idem to hodnotit a porovnávať. Tu je pomalý a nudný rozbeh, scenár je už nie je akčný ako v 2 a atmosféra 1 už tiež vypršal. Aj tak je to úspešné ukončenie série samozrejme čaká ma ešte Vzkriesenie. Bolo tu pár pekných scén ako naháňanie v chodbách s votrelcom a to je asi všetko aôe ako celok to predsa hodnotím 5-timi ale to si už u mňa asi urobil Votrelec meno predchádzajúcimi filmami. Klobúk dolu pred výkonom vo Votrelcoch - Sigourney Weaverovej ktorá to držala perfektne. ()

TonyStark

Třetí díl z vetřelčí ságy a třetí režisérská legenda ,to je pěkná vizitka pro slizouna z vesmíru. Jak už to tak ale bývá, s každým dalším pokračováním klesá kvalita a dochází originální nápady. Naštěstí pro tentokrát nijak razantně, ale přeci jen...Kromě kamery a atmosféry filmu bych ocenil zasazení děje na ponurou planetu s ještě ponuřejším lágrem,kde si odpykávají trest ty největší devianti a ouchylové - Ripleyová má hold pech. Ona je ale naštěstí zvyklá bojovat s jinačím kalibrem...Taky se mi líbí, že šla dohola (na hlavě). Některé scény byly luxusní (větrací šachta, strop v jídelně...) a někde to zase pokulhávalo (finální naháněčka s těžce digitálním vetřelcem). Je to nadprůměr, ale už to není masterpiece jako předchozí dva díly. ()

Joiner

Díky režisérské verzi zvedám na plných 5 hvězd. Dle mého jedna z mála sérií, která si drží laťku vysoko i ve třetím pokračování. Jako mínus vidím jen né úplně zdařilé počítačové efekty. ()

Hawaj

Teda takovedle debut bych si přál. Kvalita, které většina rejžů v životě nedosáhne. Fincherova velmi dobrá práce je vidět, parádní práce se střihem a s napětím. Skvělé vykreslení charakterů postav vězňů dokonce i s vývojem charakterů, naštěstí bez 1000x ohraného klišé. Výborně propracovaný scénář. Překvapivé momenty. Bohužel ten 3D vetřelec tam vypadá dost domalovaně. Riplejová je skvělá. ()

murkl

To je ,když se obrovské očekávání srazí s průměrným výsledkem. Vetřelec proti bandě vypatlaných mentálů. ()

Fincher a zombíci?

Fincher a zombíci?