Lesní duch

Mia je mladá dívka, jejíž život je prostoupený zklamáním a závislostmi, požádá svého bratra Davida, jeho přítelkyni Natalie a přátele z dětských let Olivii a Erika, aby se společně s ní vydali do rodinné chaty v lesích, kde by jí pomohli vypořádat se s démony závislosti jednou provždy. Jakmile tam společně dorazí, Mia obřadně zničí své zásoby drog a přísahá před svými přáteli, že už na ně nikdy v životě ani nesáhne. V opuštěné chatě s překvapením zjistí, že se do ní kdosi vloupal. Sklep byl proměněn v bizarní oltář, obklopený desítkami mumifikovaných zvířat. Erika fascinuje prastará kniha, kterou tam objeví. V touze po odhalení jejích tajemství z ní nahlas předčítá, aniž by tušil, jaké následky bude jeho čin mít. Jak se zhoršují Miiny abstinenční příznaky, přestává se ovládat a pokusí se uprchnout, ale je zastavena děsivým viděním. V chatě se začíná chovat tak násilně, že jsou přátelé nuceni ji spoutat. Venku zuří nebezpečná bouře a lidé v chatě se zvolna začínají obracet jeden proti druhému. Jak stoupá brutalita útoků, je David postaven před nepředstavitelné rozhodnutí. (oficiální text distributora)

Beer Ceps

Na filmy takového typu nechodím často. A když už, tak mě musí něco velice přesvědčit. Zde tomu byla původní verze Raimiho, která ve mě probouzí nostalgii z dob minulých. To, že původní verze nebyla překonána zde nikoho asi nepřekvapí a proto by bylo lépe film brát, jako poctu a připomenutí, že na této půdě kdysi oral a pohřbíval těla Sam Raimi. Převážně co filmu chybí je Raimiho originální podání humoru v Gore scénách. (Ať už jde pobíhání useklé ruky, mlácení posedlé přítelkyně, chechtající se jelen nad krbem až po „Who is the laughing now!?“) O Gore scény tu není nouze, ale i z mystické části původní verze zbyl pouze rychlý pohyb kamery po lese. Pár věcí které bych vytknul (zvuky posedlé postavy připomínají predátora z roku 1987, patetické čumění na fotografie, řešení rodinných vztahů.) Nicméně celkový dojem nějak převelice nezhoršují, jelikož řezničinu jsem čekal a řezničinu jsem dostal. ()

prokda

Jsem fanouškem původní trilogie EVIL DEAD. Dlouho jsem se těšil až uvidím tenhle film, čekal jsem dost a taky jsem to dostal. Pro mě jeden z nejlepších hororů za poslední dobu. Za zmínku stojí Jane Levy, která byla fakt užasná. :) Na závěr snad už jen.. GROOVY! ()

jefff

Nejděsivější film? Nenechte se vysmát. Prach obyčejný americký horor, kterých tu už pár k vidění bylo. Srovnání s originálem je nemístné a zbytečné, typově jde o zcela jiný subžánr. Zde se prakticky nic moc neděje a nic nepřekvapí, snad sem tam přizavřete oko nad tou brutalitou. Zklamání. ()

zolo23

V prvom rade musím povedať, že Alvarezov Evil Dead je kvalitným remakeom akých je bohužiaľ málo. Hororový prvok tu funguje na 100%, film nezabíjajú (chata, chľast, blondína, sex a pod..) zbytočné nudné "chatové" dialógy a tak sa môžme sústrediť na podstatu veci a tou je "kožená" kniha a jej posolstvo. Scény, ktoré sľubovali akú-takú brutalitu sa síce až tak nedostavili, ale "husiu" kožu som niekedy naozaj mal. Výber hercov chválim a potešilo ma ,že nepokazili kvalitu filmu nejakým "prehrávaním" čo je v obdobných filmoch celkom bežné. Kvalitná a hlavne trefná je i hudba, ktorá (hlavne ku koncu) dávala novému Evil Deadu tú správnu šťavu. Ja som bol nadmieru spokojný a rozhodol som, že takýmto filmom treba pomôcť aj nejakým tým bodom navyše. ()

Almásy

priznám sa, dostalo ma to. ja som sa na csfd už nie raz vyznal z lásky k duchárskym filmom a v kombinácii s poctivým slasherom je to pre mňa oddychovka ako vyšitá. Evil Dead ma geniálny humor (ja proste zbožňujem sexuchtivé monštrá, to je proste guilty pleasure) , naozaj PRÍŠERNÝ scenár, ukážkové tempo (prisahám vačku som mal pocit že ten film pozerám 15 minút a už skončil) to skutočne režisérovi a strihu veľké bravó a v podstate sa to dostalo takmer na rovnakú úroveň s originálom. psychologická linka, hoci mám také veľmi rád, bola úplne zbytočná. ale u mňa vysoký nadpriemer. ()

obivan568

Za sebe říkám, že kult z osmdesátýho prvního nebyl pošpiněn, ba přímo nahrazen. Už tak velmi syrová atmosféra (btw táhne se už od začátku) je nekompromisně zesilována velmi rychlým tempem, brutalitou a hudbou (tedy spíše zvuky - syréna je brilantní nápad). Na dokonalosti tomu ale ubírá předvídatelnost, i když to je v tomhle žánru samozřejmostí. - 90% ()

Jello Biafra

Už dávno tvrdím že remaky hororových klasík sú zbytočné. Snad jediný remake ktorý sa podaril je Dawn of the Dead. Inak tu máme len nadpriemerné (Hills have eyes) či podpriemerné remaky (Omen, Texas chainsaw massacre, Nightmare on Elm Street). A medzi podpriemerné môžeme zaradiť aj remake klasiky Evil Dead. Mám rád Raimiho originál, ale z tohto remaku som fakt sklamaný. Krvi a brutality si síce užijeme do sýtosti, ale chýba tu správna atmosféra a čierny humor akým disponoval originál. Ja som si naivne myslel že tu všetky atribúty originálu budú zachované. Film potápajú aj nelogičnosti ako keď si jedna z postáv ovládaná démonom skalpelom rozreže jazyk, potom ju umlátia a nakoniec sa z nej stane znovu človek - a jazyk má už zrazu samozrejme v pohode. Rozpaky budí aj dosť odfláknutý záver. Jediné čo ma potešilo je, že po záverečných titulkách uvidíme Bruca Campbella. :) ()

Hugo01

Moc hororů jsem neviděl, takže nemůžu moc srovnávat, ale řekl bych, že je to rozhodně lepší než Paranormal Activity. Ani chvilku jsem se nenudil. Zápletka sice jednoduchá, ale zato dobrá. Akorát bych asi nikdy neotevřel koženou knihu, která je celá od krve a je na ní krví napsáno Do not open :D...100% ()

pfa

Dosti hrůza. Ovšem jen filmová... Pro dnešní novodobé diváky zastřené jen efekty a s jakousi vypěstovanou absencí dějového čehosi a kdyby jen trochu myšlenkově podpořeného minima to bude patrně dostačující a budou spokojeni, ale jinak je to dosti hrůza. Ovšem jen filmová... (Kde se pořád bere ta touha, nebo drzost, pokoušeti se napodobovat nenapodobitelné?!). Čili vám "starým" určitě doporučím Chatrč z roku 1981, neviděli-li jste ji... [1/1O] (Evil Dead, USA, horror) ()

Composter

Překvapivě žádná ostuda, jak se dalo čekat. Slušné napětí, krvavě jedlé a bez hluchých míst. Ale podobnost s předlohou nečekejte...to spíš krvák, co nenasere ;) ()

Melios

Explicitný ,šokujúci ,kontroverzný remake Raymiho predlohy ,ktorá sa na nič nehrá. V tvorbe tohto filmu bohužial nedominoval Sam ako režisér ale ako scénarista ,čo filmu zaručene škodí. Dobrý horor ,no priveľa klišé. Ale nebolo to až tak zlé ako som si myslel. Určite existujú aj horšie remaly na horory. Pokiaľ ste skalný fanúšik Evil Dead tak toto vám nesmie újsť. Ja som bol vcelku prekvapený ,že to nebol až taký brak ako som si myslel. 65% - proste to bolo v pohode. ()

Šakalík

Tak asi to není „nejděsivější film jaký kdy uvidíte“, ale přesto nad vkusem místní hororové komunity opětovně kroutím hlavou. Přestože jsem od filmu čekal možná ještě malinko víc, musím říct, že se mi nový Evil Dead určitě líbil, a to dokonce velmi. Tohle je čistokrevný horor se vším všudy, na němž je sympatické, že jen prázdně nekopíruje originál, ale přináší vlastní příběh, který si svého předchůdce bere pouze jako námět. Ve filmu se na nic moc nečeká a na diváky velmi záhy vyrukuje jedna vymazlená hororová scéna za druhou, při nichž se krví rozhodně nešetří. V hlavní roli se představí NESKUTEČNĚ krásná Jane Levy, která je půvabná jak ve své civilní, tak posednuté variantě. :-) Celý film má výbornou hororovou atmosféru a posledních patnáct minut je hotové žrádlo – takhle nějak má imho vypadat pořádný horor. ()

upson

Zapomeňte na logiku, ponechejte nálepku Bé Horror a vychutnejte si remake, který zdaleka nedosahuje kvalit originálu ale také mu nedělá ostudu, chytré postavy tu nenajdete a stejně tomu je i s dialogy. 65% ()

sedm.1

po druhé viděno 4.7.2021: dokonalý masakr, ultimátní horor, TOP podívaná, nemám slov, naprostá povinnost pro každého horrorfans!!!! ////////////////////Je mi naprosto jasné, že něco tak dlouhého tu v životě nikdo nebude číst, ovšem to co se tady děje kolem remaku Evil Dead, to mě vážně už nemohlo nechat chladným, a tak se tu alespoň přes písmenka vyvztekám, ulevím si a bude mi pak minimálně o trochu lépe. Než se tedy pustím do komentáře k samotnému filmu, tak ikdyž nerad a opravdu to dělám jen velmi ojediněle, tak se musím nejdříve pozastavit a vyjádřit se k ostatním uživatelům a jejich komentářům, které tu dávají novému Evil Dead docela na prdel. Respektive mám pro ně radu. Takže, milé uživatelky, dívky, slečny, ženy a paní, milí uživatelé, chlapci a chlapi. Tyto věty jsou určeny pro ty z vás, kteří tu Evil Dead dávají hodnocení 3* a méně jen a pouze z důvodu zobrazení přílišného násilí, krve a brutálnosti. A že vás je tu KURVA!!! požehnaně! Takže, sice samozřejmě chápu, že každý z vás poďobaných debílků má svůj vlastní, jistě velmi zasvěcený a vědecky podložený názor na danou problématiku, má možnost svobody slova a plné právo na to, vyjádřit své pocity k něčemu, čemu bezpochyby opravdu kurevsky moc rozumí. Co ale opravdu KURVA!!! naprosto nechápu je, že když tvůrci, producenti, trailery, herci v rozhovorech a já nevím kdo ještě všechno od úplného počátku vzniku nové verze Evil Dead všemožně prohlašují, že půjde o extrémní film, plný toho nejbrutálnějšího, nejnásilnějšího a nejsyrovějšího krveprolití, co tu kdy bylo, tak pak přece nemohu očekávat film, kde si parta pěti baťůžkářů vyrazí na víkend na chatku, opečou si buřty, budou si u táboráku popěvovat hitovky Žalmana Lohonky a povedou megachytré intelektuální žvásty, pardón, debaty o globálním oteplováním, načež aby pak byla splněna i žánrová škatulka horor, tak ten nejstatečnější z nich, klon Mirka Dušína, všechny diváky vystraší děsuplnou povídkou o lesním duchovy, dlouhovlasé dívce s vykuleným výrazem, která se ráda schovává za různé jehličnany a pak bafá na houbaře, protože si kdysi spletla mochomůrku s bedlou, totálně se z následné smaženice zesrala a teď se za to všem mstí. Jak každý z vás všeználků může sakra kritizovat a následně i nesmyslně poškozovat film pro jeho ultrabrutálnost, když pro to byl do prdele stvořen??????? To je přeci naprosto zcela stejné, jako kdybych šel do kina na akční film a ze sálu odcházel totálně nasranej, že se tam moc efektně střílelo a bylo tam moc nabušených výbuchů a dynamických honiček. Nebo že mi zážitek ze zatraceně zábavné komedie zkazil fakt, že jsem se u toho musel moc smát. A třeba i v neposlední řadě, že si dám péčko a vadí mi, že tam je moc koz, pind a skandálně otevřeného zobrazování sexu. Takže, nyní přichází ta malá, praktická rada. Když na mě všichni ze všech stran neustále řvou, TEN FILM JE PLNÝ BRUTÁLNÍHO NÁSILÍ A JDE TU PRAKTICKY JEN O NEKONEČNÁ JATKA, a já vím, že tento pohled by mohl uškodit mé neposkvrněné dušičce, tak pak si takovýto film nechám jednoduše utéct a všem ostatním tím zároveň prokážu tu čest, že tu ze sebe neudělám přitroublého kriplíka a nebudu muset imbecilně pomlouvat a ničit pověst něčemu, co jde KURVA naprosto mimo mě, ne????? To je přeci zatraceně proti zdravému rozumu!!! A ještě na závěr jsem opravdu rád, že nejsem s tímto názorem jediný, těch hlasů, co si těchto nesmyslných komentářů všimlo, je tu opravdu dost a třeba se i některý z těchto ichtylů skutečně chytí za nos, ovšem tomu stejně moc nevěřím, protože kritizovat je přeci IN, a to ikdyž o dané věci vím úplný hovno, natož abych o to měl zájem. Nyní ale už k filmu. BOMBA, PARÁDA, PECKA!!! Jestli si Raimiho původní Evil Dead zasloužil nějaký remake, tak právě tento. A dělá mu opravdu čest. Od první minuty se absolutně na nic nečeká, celé to působí jako naprosto krutý buldozér, boží syrová atmosféra, špinavý kabát, dokonalé speciální efekty, to co dnes maskéři a technici již dokážou udělat, to musí potěšit každýho gore maniaka, od začátku film disponuje i velice slušným napětím, ani zápletka není vůbec špatná, herci a herečky výborní, všichni mi neskutečně sedli, sympatičtí, neotravní a speciálně Jane Levy byla naprosto dokonalá a strhující a hudební doprovod je pak již jen třešničkou na tomto delikatesním dortu. Já jsem z tohoto filmu prostě neskutečně unešen, pro mě jde o nepopsatelný zážitek, za poslední roky nemá Evil Dead v rámci hororového žánru naprosto žádnou konkurenci, prostě jde o prvotřídní, nekompromisní jatka a já k tomu už ani nemám víc co zdělit, zkrátka se jedná o TOP horor bez jediné chybičky, MASAKR!!! () (méně) (více)

danca044

Zpočátku mě film bavil a párkrát jsem se opravdu i lekla. Naneštěstí se mě ale moc nedotknul a něco jsem v něm postrádala. Tohle určitě nebyl nejděsivější film jaký kdy uvidím, k tomu má hodně daleko. Krvavé scény jsem si naopak užila a zakončení bylo taky dobré. Lepší tři hvězdičky. ()

kenkaku

Pro mě moc těžká podívaná. Evil dead byl pro mě vždy horor hororů a už jen to velkohubé "nejděsivější film jaký kdy uvidíte" smrdělo průserem. Vždycky to tak je. Takže. Předesílám, ten trapný slogan jsem jakože nečetl. Dále se pokusím na film podívat jako na Evil Dead "verze tři". Prakticky jde totiž o třetí film jednoho filmaře na jedno a to samé téma (i pod stejným názvem). Tak jo. Nevím proč se Raimi snaží tvářit jako by si nemohl dovolit to dobré z předchozího "půjčit" a nechat to v provedení jaké funguje. Prč za každou cenu dokonalý nízký průlet kamerou posadit víš a udělat ho méně děsivý? Proč mrazivě morbidní znásilnění stromem se změní v... úchylárnu připomínající jeden film s pannou a piraňou (víc rozebírat nebudu). Proč ikonický vzhled knihy smrti dostál této trhlé změny? Řezání ruky byl taky už jen čajíček... připadal jsem si jako při přechodu z Windows XP na Vista. Hnus. Prostě mám s čím srovnávat a to mé hodnocení drtí dolů. Ten kdo nemá, bude mít určitě výhodu a proto se budu snažit být fér a jen tři hvězdy nedám. Film působí bez nadsázky víc natura a proto je dost morbidní a krvavý. Těch 15let posunu nároků diváka na "krvavou podívanou" je znát. ()

Dromed

Takový průměrný detoxík. Nejděsivější horor to sice nebyl, a nemělo to takové to véháeskové aroma jako původní díly ale strašidelné to bylo dostatečně. ()

Gyorgy

Žánrová jednohubka plná zvratky, krví, slizem a stylovostí dávkovanou po hromadách. Zatímco původní dílo vypráví o skupině mladých lidí, kteří jedou na vzdálenou chatu prostě jen pařit, bavit se a užívat života, v remaku má příběh mnohem větší hloubku. Nejlepší horor za hodně dlouhou dobu. Po hodině a půl se chce zcela rozemletému divákovi tleskat a křičet: “Prosím, stáhni mě do…. lesa.” Dosavadní nejzábavnější film letošního roku. ()

netahlo

Prvni pulka za jasnych 5*! Bohuzel ta druha uz byla o poznani slabsi a ke konci tomu dochazel dech. Original jsem nevidel, takze nemuzu srovnavat, nicmene v ramci dnesni produkce hororu je to vysoky nadprumer. Nakonec davam hvezdy ctyri, zejmena za paradni efekty a vybornou hudbu. Herci taky nezahrali, v ramci zanru, vubec spatne. Celkove jsem velmi spokojen i kdyz tam samozrejme (zejmena v zaverecne tretine) hlucha mista jsou. ()

Pokračování Smrti ve tmě našlo režiséra

05.01.2020

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

05.05.2019

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

16.10.2016