Plivu na váš hrob

• USA I Spit on Your Grave (více)

Illy

Oko za obě, zub za celou hubu. Kdo po tobě kamenem, ty po něm kyselinou. Oční vyšetření pomocí ptáků, kolenoskopie brokovnicí a pleťová maska z louhu. A pak že ženský nemají představivost..... ()

martalini

Tohle se jen tak nevidí...nebo jo?Každopádně i přes nesmyslně natahovanou první půlku to ve vás hodně zanechá...i přes samoúčelný násilí, který ovšem brutálně vykreslí velice nápaditý revenge je to kolem a kolem film, kterej docela stojí za to vidět, dokonce i třeba jinde než na festivalu pro otrlý diváky... ()

no2

8/10 - První polovina za tři hvězdy, druhá za pět :-). "Revenge" vs. "Rape" - 5:3. Neviděl jsem původní film, ale tento remake není vůbec špatný, stejně jako jednička Hills Have Eyes před pár lety. Nejvíc mě samozřejmě zaujala postava zvrhlého šerifa, to byl fakt hnusák a když se dívám na civilní foto jeho představitele - herce Jeffa Bransona, tak hádám, že se při hraní strážce zákona musel pěkně bavit... Nakonec dopadl taky, "chudák", možná nejhůř, ačkoliv všechny vraždy byly pěkně nechutné a smrt každého hajzlíka pěkně bolestivá... No, někteří "věřící" sice páchali ve středověku různé činy, ale to, jak se šerif - zvlášť před svojí popravou - hlásil ke křesťanské víře, mně už přišlo přehnané, jelikož zvrhlé činy a pokrytectví toho člověka bylo s křesťanskou morálkou zcela neslučitelné. Ale chápu, je to jen horor a navíc opravdu s řádnou špetkou černého humoru. ()

Gore

Původní I Spit on Your Grave jsem viděl zhruba před dvěmi až třemi lety, tak ho mám ještě plně v živé paměti a dost na mě způsobil svou syrovostí a atmosférou. Tento remake není úplně špatný, ale stále tu je srovnávání s původní verzí a v původní verzi byla mrazivější první polovina filmu s rape scénami, které v této verzi byly velmi krotké a potřebné nahoty pro alarmující vyznění filmu poskromnu, což se pochopitelně dalo čekat. Na druhou stranu revenge scény ve druhé polovině filmu daleko přesahují originál, jsou nápaditější, brutálnější, krvavější a více horrorové - takže suma sumárum stejně o stupínek lépe vítězí původní verze, z důvodu že u ní se mi první polovina filmu hluboko zaryla do mozku a právě tuhle první polovinu v novější verzi poměrně odflákli. ()

M.E.K.Y

Steven Monroe točí jedno "béčko" (někdy i "céčko") za druhým. Polohu, která mu sedí nejlépe si už našel, ale průlom do světa filmu zřejmě nikdy neudělá. Ovšem s jeho nejnovějším počinem osloví řadu svých diváků a potěší je (ty ostatní znechutí). ISoYG je sice také "béčko", ale velice solidní! Námět je řadová thrillerová/hororová klasika, ale Monroe z něj dokázal vytřískat maximum. Obsazením mladé a pohledné Sarah Butler, která šla až za hranice svých možností je dalším výborným tahem a to i na úkor jejích nevelkých hereckých zkušeností. Dále se skvěle pracuje s kamerou, atmosféra a napětí mnohokrát gradují a převážné použití tmavých a chladných barev dodává thrilleru ten správný punc. Na rovinu říkám, že jsem si ani nedokázal představit, jak daleko jsou ochotni tvůrci zajít s mírou brutality, kterou se tento snímek velmi výrazně prezentuje. V první půli sledujeme ponížení, výsměch, křik, brutální zacházení a znásilnění hlavní postavy, v druhé pak odplatu! Odplatu tak šokující, až jsem si vzpomněl na starou známou sérii Saw. Mrzela mě chabá soudržnost příběhu, kdy se některé scény úplně vynechaly nebo některé nebyly dotažené a s otazníkem. Závěr? Napínavý thriller, laškující na hranici "béčkovosti" (možná má na víc), ale daleko za hranici brutality a nechutných záběrů (což je pro něj nakonec výhodou). Ovšem fajnšmekři si dozajista pochutnají na vydatné svačince... ()

RomeroIsGod

Perfektní násilnej a atmosférickej remake. Slečna spisovatelka si užije pár celkem nepříjemnejch chvilek s výkvětem vesnickejch buranů, což se jí nijak extra nelíbí. A tak nastává brutální "revenge time" a musim uznat, že se s tím vůbec nepáře - každýmu z těch dobytčáků naloží co zaslouží. "Ani ty tvý kluci se nepochcali". Příjemný překvápko. 75% ()

Mortemiss

Velmi dobrý film se skvělou hlavní hrdinkou. Děj odehrávající se v lese, kde je mladá žena napadena bandou nadržených prasat. Napínavá atmosféra, skvělé herecké výkony. Nejvíce se mi líbil konec, kdy se Jennifer mstila a musím přiznat, že to prováděla s opravdovou grácií!! ()

Ronaldo79

Původní verzí jsem netknutý, takže jsem se moc těšil, že uvidím něco, co mě po dlouhé době opět znechutí, pohorší atd. Film mě prakticky vtáhl do děje, už při scéně na benzíně, kde mi došlo, že tak tyhle chlapci se budou bavit na úkor ''Showhorse''. Ale než se dostaneme přímo k ''rape'' části, je důležité podotknout, že vidlácká banda nejprve Jennifer terorizuje jen psychicky, což na optimismu také nepřidá a následně s příchodem šerifa ji znásilní a to myslím velice autenticky, napomáhá tomu i ruční kamera jednoho z vidláků. Poté následuje příchod ''znovuzrozené'' Jennifer s jasným cílem vykonat pomstu a pokud možno tu nejbrutálnější, jak se na správný exploitation patří. Vyzdvihnul bych herecké výkony Andrewa Howarda a i Sarah Butler, zahrála co měla. 9.5/10* ()

poet

Takto to dopadne keď si osamelá spisovateľka s postavou modelky nájde pokojné miestečko na tvorbu a miestna komunita zacíti príležitosť jej ten pobyt spestriť... ()

stage.x

Je to remake a jako takovej ho prostě musim srovnávat s originálem. Tu naturálnost znásilnění a ponížení z prvního dílu jsem tady nezaznamenal ani omylem. Sarah Butler nevěřim ani nos mezi očima. Na druhou stranu (a to jsou právě ty 3hvězdy) musim uznat,že ty popravy byly naprosto libový. Prej "tady mi zbulo trochu toho louho" mazec! To se třeba u originálu říct nedá. Tam je finální scéna s člunem naprosto otřesná,až směšná. Proto si myslim,že 3hvězdy u originálu i u remaku jsou spravedlivý. ()

arcticsky

Vtipná pomsta ve stylu Jigsawa - nejméně od polovičky filmu jsem se náramně bavil a ani při nejhorších mučicích praktikách jsem ani na okamžik postižené zmetky neolitoval. A tak to má ve správném thrilleru být. ()

Pitrsss

Řemeslně dobře natočený film, který nedává vůbec žádný smysl, absence nějaké logiky příběhu či chování postav je patrná už po úvodních několika minutách. Zata syrovost a vyobrazení brutality je na solidním levelu a smysl rozhodně dává :) ... Prostě klasický redneck thriller se vším, co na něm milujeme nebo nenávidíme. (SPOILER) Když v polovině filmu vyšlo najevo, že půjde o pomstu, osobně sem čekal nával napínavých scén, tajemných a hutných přešlapovaček apod. Ale že půjde "pouze" o důvtipné a do značné míry vynalézavé lesní popravování jednotlivých ústředních výtečníků jsem vážně nečekal..tenhle film má koule. Díky bohu za ně. 70% ()

j0nathan

Pěkný rodinný film, který je vhodný na strávení nedělní odpoledne s vašimi blízkými. Své si v něm najde každý člen famílie. Příroda, milá dívka, milí chlapci, gumičky, zpívání, hra na honěnou a na schovku a nakonec pozor spoiler!: brokovnice zaražená v prdeli. ()

Hepy13

Takový malý sexuální role-playing. RAPE nic moc, ale za to slušná REVENGE ( i když musím říct, že shodou náhod mě v ten den když jsem film viděl chytnul zub, takže u některých scén mi nebylo zrovna dvakrát nejlíp). Žádný bohnice a léčebny pro sexuální devianty, stačí jedno nevinné rande se Sarah Butler, a sexuální choutky vás přejdou. ()

Tunri

Mladá hubená ženská odtáhne do hlubokého lesa velkýho chlapa a ještě jo vytáhne ke stropu atp... ženský v těchto filmech jsou všechny superhrdinky. Mizerný, ale neskutečně mizerný dialogy, nepřirozené chování. Hlavní hrdinka napřeshubu, mě by naštvala taky. Libový detaily, za ně dávám dvě hvězdičky, slabý horror pobaví, když ale opravdu nemáte co jiného na práci. ()

TheSpearCZ

Dost krutý film na styl Rape & Revenge s pořádně zvrhlými padouchy. První polovina filmu velmi znepokojivá a ve druhé až nečekaně dost brutality, kde jsem si vzpomněl na první Saw a legendární řezání nohou. Určitě patří mezi lepší explotationy a příjemné překvapení. Čisté 4* ()

strangercz

Jeden z mála filmů při kterém se mi zvedal kufr. Ať už při samotném znásilnění nebo při následné pomstě. Neni to pěkný film ale je dobře na točen a rychle uteče. Slabším povahám a ženám vstup zakázán. ()

adussh

Existují dvě hlavní kategorie hororů: 1. děsivé horory u kterých vám přebíhá mráz po zádech, s napětím očekáváte každou další scénu a na konci se zatajeným dechem žasnete nad rozuzlením celého příběhu a za 2. slátaniny jako je I Spit on Your Grave, které nemají vůbec žádný děj, nebo tedy, abych byla spravedlivá: děj, který se dá popsat jednou žalostně krátkou větou, a vy, místo toho abyste pocítili jakékoliv napětí, nebo snad dokonce strach, strávíte hodinu a půl svého života tím, že se koukáte na nechutné scény - samá krev, znásilňování a mučení, jenom proto, abyste nakonec uviděli hlavního hrdinu, jak se na pár sekund vítězně zadívá v dál. Tak tohle mě vážně nebaví. Na neštěstí pro nás, opravdové hororové milovníky, je hororů z druhé kategorie čím dál tím víc.,, ()

nessbeal

Patri medzi najlepšie vo svojom žánre, so zatajeným dychom som dopozeral. Tak toto hodnotím veľmi veľmi vysoko! Myslím, že keď budete pozorne sledovať každý detail, tak vám to príde aj skôr. Perfektný námet, pekná herečka, ktorá sa ukáže v super pomste. Darmo spisovatelia majú talent. ()