Plivu na váš hrob

• USA I Spit on Your Grave (více)

Arigato

Jednou měla takhle partička zlovolných vidláckých hovad neutuchající potřebu ukojit svou sexuální deprivaci, což ve finále bezpochyby nedopadlo úplně podle jejich představ. Karta se obrací a vše nabírá novou úroveň ve chvíli, kdy se vrací naše hrdinka, které prostě nelze nedržet palce při její úkladně rafinované pomstě. Ne tedy, že bych byl fandou gore filmů, ale musím podotknout, že v tomto případě vás bude doprovázet jakýsi patřičný pocit zadostiučinění. ()

hrumsrt

Třeba to ani nevíte, ale jedná se o remake jedné festivalové kultovky, která i po tolika letech dokáže diváka donutit odvrátit zrak.. Po 32 letech se někdo rozhodl, že je pro podobně brutální podívanou pořád prostor i na dnešním filmovém poli. A i když jde o mimořádně televizní podívanou, kde aby jste známější tvář pohledali, natož pak se trošku porozhlédli po krajině.. Spisovatelka Jennifer Hillsová se rozhodne odpočinout si od městského ruchu a sjede si někam za klidem do lesíka, kde následuje její nestrašnější noční můra.. Baví mě to čekání na to, co přijde, kde se skvělým způsobem načechrává dusivá atmosféra a i když všichni včetně hlavní hrdinky asi tušíme, že tady něco nesedí, stejně v té tmě nejsme schopní cokoli si přebrat.. A i když už si scénář více než dobře poradí s odpovědí na všechny všetečné otázky, které by mohli poukazovat na mezery v příběhu, celé se to rozjede... A následuje nepříjemná půlhodina, kde jako celkem otrlý divák musím odvracet zrak, jelikož kromě všelijakého explicitního násilí se tu stejně zachází do takové extrému, že jsem měl problém to občas rozdýchat.. O to více jsem si užil následnou cestu za odplatou, ve které jsem se cítil více zainteresován za to, co jsem kvůli "nim" musel vidět.. Nelíbilo se mi to, nepodívám se na to nikdy více, ale jako uzavřenou kapitolu to beru.. Ale uznávám, že formát samotné odplaty byl pokaždé nápaditý.. Horor to pro mě není... 60% ()

Cechyno4

Pomsta chutná sladce :) Nemůžu jinak ! Tohle si u mě vyslouží plné hodnocení a v žebříčku všech hororů přední postavení. Ano tak mě I spit on your grave nadchlo. Musím napsat, že jsem sice neviděl originál, tudíž nemám s čím srovnávat. Ale remake byl skvělý. Obdivoval jsem s jakou propracovaností a divil jsem se s jakou chladnokrevností byly provedeny vraždy. A to jak jeden po druhém umírali ? Opravdu ocenitelná dávka ironie. Některé hlášky při vraždách sloužili minimálně k úsměvu. Do toho skvělé až dechberoucí záběry. Nenechávám se často nějakým hororem unést. Ale zde si to klidně dovolím. ()

blackend

Asi jsem čekal moc... UNRATED? Cha, nic moc teda vidět nebylo. Z hrdinky taky ne. Oceňuju, že to poměrně slušně odsýpalo, jinak typicky připosraná Amerika, Frantíci nadále vládnou... ()

djbarrel

Remake filmu z roku 1978 nabízí o něco méně nahoty, jakés takés znásilnění a o trochu víc dramatických situací před a po znásilnění. Naše hrdinka se opět pomstí a na rozdíl od originálu, tentokrát je vynalézavější a řežba z její strany je o dost brutálnější. Z originálu zůstala jen ta kastrace a i ta je udělaná brutálněji. Tentokrát je tu krom partičky buranů i šerif, který je taky trochu násilník a tím se příběh trošku rozvíjí dál. Nicméně je tu řada nelogických situací a ty jsou hlavně v druhé půlce filmu - slečna Hillová měla tolik zbraní a nářadí, navíc všude byla a se vším si poradila. Tohle je trochu moc přitažené za vlasy, rozhodně víc než u originálu. Celková atmosféra je sice o trochu silnější než u verze z roku 1978, ale stejně nic moc. Navíc po tom co nám slečna Hillová všechno předvede jí divák ani nemůže litovat, takže nic moc. Chtěl jsem dát jednu hvězdu, ale přidám druhou (dost ušmudlanou) za pasáže po té co naše hrdinka zmizí a začnou se dít divný věci (páska, bota ...) 30 % s odřenýma ušima. ()

Chose87

Lehce nadprůměrný survival, který dolů sráží řada nelogičností a za vlasy dost přitažená druhá půlka filmu. I přesto jsem se ale dobře bavil. ()

jack_scott

Pěkné, minimalistické...tyhle věci já můžu. Je to v zásadě klišé, žádnej extra nápad...spíš jen člověk nečeká, že konec bude tak drsnej a moderní v zobrazovaném násilí. Jako že se to povedlo pěkně. Hlavní hrdinka je pěkná, takže to budu hodnotit na slušných 75%. ()

asader

Mučení,mučení,mučení a nic víc.Těžko uvěřit tomu,že by holka z velkoměsta tohle zvládla a ta pomsta je až přehnaná a místami se už na to ani nedá dívat.3/10. ()

Morton Eucrow

Mam rad revenge movies, no tieto sceny ma nechavali viac mnej chladnym. Sarah Butler je nadherna, no nie vzdy som jej veril to, co prave robila. Po dlhom case som vsak videl exploitation, ktory dopadol podla mojho gusta, takze za mna solidne 3* ()

CrazymanM

Výborný film,který měl sice pomalejší rozjezd,ale postupem času se vše rozjelo a čekal mě velmi brutální,surový horor,skvěle natočený a výborně zahraný.Samozřejmě musím pominout to,jak snadno Jennifer chytla a potrestala ty hajzlíky,její podivné a nevysvětlené přežití po skoku do vody,ale budiž!Hlavní je,že byl film strhující,nedostatky nechme stranou! ()

Ltblue

Po dlhom čase niečo poriadneho a to si nerobím srandu.Pripadalo mi to ako Last House on the Left, The len v opačnom znení.Brutálne až drastické podmienky si museli chlapci vytrpieť.Niekedy je aj remake lepšie ako originál a v tomto prípade to bola pravda.Steven,Steven len tak dalej :-).Myslím si,že 5* mi tam sedí ako uliate mne nič v tomto filme nechýbalo všetko malo to,čo som očakával. ()

Prochy84

Syrové, brutální, a taky (jakkoli to zní hloupě) navýsost poučné v tom smyslu, že budete-li se chovat k někomu velmi špatně, pravděpodobně vás obrazné boží mlýny rozemelou na prášek. V tomhle případě na kaši. V první polovině filmu režisér pečlivě připravuje půdu pro závěrečnou třetinu, kdy se leckterým antifanouškům filmové brutality zvedne žaludek - např. dentistická úprava úsměvu jednoho z floutků, kteří si začli se špatnou slečnou. Monroe to natočil s dávkou filmařského umění, kdy na bázi pěti postav vytvoří silné napětí podkreslené zajímavým zvukem. Oproti např. Martyrs je zde ovšem děj hutnější a logičtější, navíc podpořen dostatečnou akcí. No nic, jdu okamžitě shánět původní I spit on your grave z 1978 ;-). ()

Psychotic17

Hm... někdo vzal hodinku hárdkórového rape porna a hodinku teenagerské vyvražďovačky lehce inspirovanou sérií SAW. Bible pro úchyláky. Možná jsme všichni úchyláci. 70%. ()

jokino

Film sám o sebe nie je zlý, aj keď téma je v žánri podobnosťou už niekolko krát prežutá. Má relatívne pomalý celý priebeh a dáva si so všetkým na čas. Forma prevedenia znásilnenia, aj konečného revenge-u - jednotlivých popráv, je slušne zvládnutá. Len mi tam trochu vadilo hluché obdobie, cca 4 mesiace, keď sa obeť - dievča niekam úplne stratilo (nebolo vysvetlené, alebo mi niečo ušlo) a naraz sa po dlhšom čase objaví a hneď s plným nasadením zabíja. Ale odhliadnuc od toho je film celkom zvládnutý. ()

toomm

Jednoznačně jeden z nejlepších remakeů vůbec. Tohle je totiž ta cesta, jak dělat dobré a věrné předělávky hororových klasik a kultů. Piranha, Hills Have Eyes a také I Spit on Your Grave ukazují jasně cestu, kudy by se měl remake ubírat. Pravdou ovšem asi bude, že udělat ideální předěl hixploitation respetive exploitation, není tak obtížené, vzhedem k lepším trikům a praticky neomezenou možností zobrazení násilí. I Spit on Your Grave je hodně násilný fiilm s opravdu krutou a zlou atmosférou, s dávkou tůvrčích nápadů k oživení děje, byť ten je (a vlastně i musí být) díky žánru, který prakticky nenabízí možnost nějaké odbočky, jednoduchý a nijak extra překvapivý. Pro mě byl originál nepovedený, časem zchátralý, amaterismus a proto remakeu (i díky překvapivě dobré režii) nadšeně tleskám. 90% ()

MrBaker

Tento film jsem viděl 2x a přemýšlím o tom, že se na něj podívám i po třetí. Film mě zaujal a to svým scénářem, pěknou porcí krve a sympatickými postavami (herci). Originál jsem neviděl, takže nemohu soudit zda je tento remake lepší než originál. Film se ihned stal jedním z mých nejoblíbenějších, o tom žádná. Nejsou snad ani žádné chyby, které bych chtěl vytknout. Jednoznačně stojí za shlédnutí. ()

Lula.cz

Originální film neznám a málem mi unikl i remake, což by byla opravdu škoda. Je mi sympatické i to, že se název filmu nesnažili přeložit do češtiny jako nějakou naprostou zhovadilost, která by s původním názvem neměla nic společného. Hlavní postava spisovatelky si chce vyčistit hlavu na venkově, aby mohla napsat novou knihu. Místo toho je však brutálně znásilněna tlupou místních buranů, kteří nedokážou přenést přes srdce, že by je nějaká holka z města nechtěla. Když si je pak odchytávala jako lovnou zvěř, tak jsem jí važně fandila. Pomsta byla sladká, všichni byli po zásluze originálně potrestáni a spravedlnosti bylo učiněno za dost. ()

maniacxl

"Plivu na váš hrob",ne,nikomu nenadávám,to jen cituji název výjmečné podívané!Mladá,hezká dívka sama kdesy na odlehlé chatě,uprostřed lesa,kterou příjde "navštívit a rozveselit"partička místních chlapců.A jak na sviňu jí ještě do hajzlu spadne mobil.Tady se schyluje k pěkné šlamastice.Zdálo by se stokrát omleté téma na další tuctový rádoby cool thriller nebo horor.A ne,ne!Po dlouhé době,zvláště u tohodle žánru,fakt chytře a dobře napsanej scénář.Jasně,že zde platí pravidlo pomsty do posledního slova,ale právě na to se tady čeká,jak se ona pomsta vykoná.A bude to masakr!Kvalitní kamera,velmi slušní herci a režisér,kterýho to očividně baví a "zábava"může začít.Od začátku do konce napínavý,jak kšandy u spoďárů.A co na tom,že asi všichni tuší,jak to vše dopadne.Tenhle film si zaslouží 90% ()

FREEWHEELER

Teraz neviem či som videl horor, alebo sadistickú tyranistickú drámu. Zahrané to bolo fasa, vizuálne bez chyby. Ja si ale myslím, že sa malo stavať na iných prioritách a niekde pridať a niekde ubrať. Pre slabšie povahy nie. A prišlo mi to také "dirty". ()