Plivu na váš hrob

• USA I Spit on Your Grave (více)

raiN[ratm]

Samotný "revenge" je do veľkej miery nudným exhibicionistickým kúskom, kedy len sledujete rôzne variácie pomsty, ktoré majú za sprievodu parafrázovania násilníkov hlavnou hrdinkou pôsobiť symbolicky a možno aj vtipne. Ak film graduje v prvej polovici, niečo nie je ok. ()

merlinovic

Hodně povedený remake, který se oproti původnímu filmu odehrává v současnosti. Děj je svižnější a celý film je pro současného diváka více stravitelný než originál. Na druhou stranu, originál díky absenci efektů a rádoby amatérskému natočení je víc naturalistický, ale ve všem ostatním ho remake překonává. Konečně něco co mě potěšilo. ()

Murdock

V první půlce vás mrazí a děláte si starosti o hlavní hrdinku jenže atmosféru narušují scény viděný v podobnejch filmech snad tisíckrát. Když už se to rozjede tak je to sice na jednu stranu strašný, jenže samotná hrdinka si mě přílis nezískala a vidláci nejsou nijak extra zahraný (stěžujou si na kluky města, ale vypadaj jak parta kluků z města na výletě :) takže mě postupně film přestával zajímat. Navíc si myslim, že druhá půlka s odplatou je tak moc exploatační až je směšná. Přesto to je v rámci žánru alespoň průměrnej film, neni úplně debilní a postava šerifa se mi taky celkem líbila. ()

datos

"Boží mlýny melou pomalu,ale jistě..": Tak by se dala popsat pointa filmu I Spit on Your Grave. Každý kdo něco provede by měl za to zaplatit a taky že se tak stane. Při koukání na tenhle film jsem musel párkrát obrátit oči vzhůru. Přeci jenom dost agresivní a krvavý horor, který zaručeně každýho fanouška dobrýho hororu zaujme. Že remake nemůže být povedený neni pravda,protože já se bavil od začátku do konce. Užil jsem si tuhle "lahodnou" podívanou ze vším všudy. ()

Doomer

Do pulky silena nuda, pak znasilnovani co je chvilku zabavne ale taky pak nudi a ve finale celkem kvalitni pomsta ktera pripomene serii Saw :-) za to davam dve hvezdy ac si nejsem zcela jist jestli si to tendle film zaslouzi ()

dj_kure

V první části filmu jsem si říkal, že to snad ani nedokoukám. Popis jsem nečetl a pokud by byl celej film o tom jak se celá vesnice hnusně znásilňuje jednu babu byl bych řádně nasranej. Ale v druhé části se karta obrací a do pozic obětí se dostávají zasranci z první půle. Přiznávám, že jsem Jennifer hrozně fandil a to mučení na způsob saw jí rád odpustil (toho šerifa sice krapet odflákla, ale co už). 64% Insidious sux ()

Crazynka

Naturalistický, syrový a reálný. Naprosto bezchybný herecký výkon hlavní hrdinky. Miluju horory a tohle byl fakt skvělý zážitek. A tu pomstu, tak to jsem si fakt užila! ()

Renci

V podstate neviem čo si mám o tomto filme myslieť. S rovnakým námetom to do kín skúšajú ďalší a ďalší producenti ( Posledný dom naľavo, Straw dogs) a ja už fakt neviem, čo si o tom mám myslieť. Isté filmárske kvality sa nedajú uprieť, a miestami nechýba ani parádne napätie. Niektoré scény (znásilňovanie, atď..) boli neuveriteľné nechutné a fakt som mal čo robiť aby som to nevypol, nie len preto, že je to samo o sebe nechutné, ale aj kvoli tomu, že podobných scén som mal za posledné roky dosť, a netuším čo za tým všetci vidia. Kamera je šedá, žiadne efektné pohľady na situácie sa nedejú, na nejakú hudbu si ani nespomeniem, hlavne že všade samá krv a brutalita. Celkovo to vyznie akosi strašne prázdne, pomsta v podobe návratu obete je pozerateľná, ale nejako som tomu celému ani neuveril. Na druhej strane mi miestami niektoré scény pohladili moje asi trocha morbídne a zvrátené ego, celkovo však ide o typický príklad veľmi kontroverzného filmu...VEĽMI KONTROVERZNÉHO.... ()

jelimanek

Škoda...já myslela že to nebude tak prvoplánově nechutný, ale je to to samý jako Hostel a filmy jemu podobné. Smutný na začátku, smutný uprostřed a smutný na konci...dívala jsem se na ten film jen proto abych zjistila, jak se kterýmu chlapíkovi pomstí a pak jsem si vlastně zakrývala oči protože to bylo tak hnusný, že bych u toho vrhla. Miluju horory, ale tohle je naprosto zbytečný snímek... ()

Homerking

Velmi povedený horor co mě dost překvapil , skvělá kamera , scény a perfektní výkon Sarah Butler si umě zasluhují pět hvězd ()

Pulper

Vyloženě feministicky pojatý film. Muži jsou zpodobněni jako sadistiská hovada, pro která je žena jen kusem masa anebo přitroublí chudáci. Hlavní hrdinka je emancipovaná žena, která se ráda napije a bafne jointa, což je naprosto v pořádku, ale sexistický šerif v ní apriori vidí alkoholičku a lhářku, zatímco u muže by to asi taková tragédie nebyla. Samozřejmě přeháním, protože o pohnutkách pana šerifa víme své. Nedělám si iluze o tom, jaká hovada muži ve vztahu k ženám mohou/umí být. Tím pádem nemám žádný problém s tím, jak byli znudění a nadržení hošánci, co chtěli "potrestat" slečnu z města, sami poučeni o dobrých mravech. Vadí mi jen určitá béčkovost snímku, kdy se oběť jako bohyně pomsty zjevuje neznámo jak a odkud, při své subtilní postavě v pohodě zvládá odtahovat, zvedat, svazovat chlapy jak hora a sofistikovaně vymýšlí brutalitky jak na běžícím pásu. Ale je pravda, že ženy, pokud se mstí, umí být neuvěřitelně vynalézavé a kruté. ()

dewil21

Co tě nezlomí, to tě zocelí. Tenhle film mě přesvědčil o 100%ní pravdivosti tohoto hesla, jinak si totiž nelze vysvětlit, že se několikanásobně znásilněná, zbitá a opilá dívčina dokázala schovat těm vesnickejm buranům, přežít asi tak měsíc v lese a plánovat pomstu. Této části mělo být věnováno více prostoru, protože bych moc ráda viděla, jak ta městská pipka žere žáby, chrápe v záhrabu a posiluje mezi stromy. Musel to být opravdu nářez, neb se za tu dobu naučila pohybovat tak neslyšně a neviditelně, že by jí to mazáci ze SEAL mohli závidět, stejně jako bojové techniky, kterými dokázala omráčit dvakrát tak velký a dvakrát tak těžký borce. Terminátor hadr. No dobrá, ženská chlapa přepere, ale jestlipak ho taky naprosto bezvládnýho dokáže zvednout a přemístit? Jedna * za perfektně zvládnuté lanové techniky, slečna spisovatelka zřejmě chodila v dětství do pionýra případně na hodiny jachtingu (pravděpodobnější). Druhá za násilí bez servítek (neříkala si o to tak trochu?) a ta třetí za rafinovanou pomstu. Byla to sranda, dokud to trvalo... ()

Kozy9

Čakať toľké minúty a predierať sa nezáživnými scénami, ktoré sme všetci už dávno videli a dobre ich poznáme sa oplatilo, lebo začínajúc znásilnením film naberá kvalitný spád a vtiahne si vás. A sladká pomsta podaná na konci iba zapečaťuje kvalitu celého snímku. Nebyť suchého úvodu priklonil by som sa možno k ešte vyššiemu hodnoteniu. Zatiaľ 85%. ()

sWONDER

Nedobre sa to pozeralo! Hlavne prva polovica dost drsna, ponizovanie, tyranie a znasilnovanie, nechutne realisticke .Druha polka uz bola zabavnejsia , pomsta, prespekulovane originalna. ()

Talina

Původní verzi jsem neviděla (a podle nižšího hodnocení se na to ani nechystám), ale v celku je to povedený film. S tím popiskem "horor" sice nevím, nevím...jakože to násilí a brutalita tam je, ale spíš bych to nazvala "akční film", protože od hororu teda fakt čekám něco jiného než zbraň v prdýlce, hladové vrány a omlazující pleťovou kůru... Ale jak říkám, povedený film. ()

BrianStorker odpad!

Ne, tohle není horror. Sorry, ale komu se tohle může líbit, je asi stejnej sadista, jako těch pět magorů. Jak tady někdo napsal, nějakej úchylák asi chtěl na filmové plátno převést své sny. Zvedá se mi z toho kufr. ()

beso74

V kontexte žánrovej produkcie posledných rokov je príbeh Jennifer mierne nadpriemerným. Akurát, že divák tu nemá strach z niečoho zlého či zlovestného, ale je len miestami viac a miestami menej znechutený mierou explicitne zobrazeného násilia. Najväčšou chybou tvorcov však je skutočnosť, že nielen že opľúvali hroby ale aj samotnú logiku príbehu, pretože medzi prvou a druhou časťou, medzi vyvádzaním miestnych buranov a besnením Jennifer chýba akékoľvek premostenie a aj vo zvyšku príbehu je to s tou logikou veľmi zvláštne. Žiadna z postáv sa nebojí, že by si jej jednanie mohol niekto všimnúť a pri tom sa väčšina násilností odohráva v exteriéri. Ak sa však podarí prinútiť sa neklásť si blbé otázky, film sa dá vcelku úspešne zvládnuť. Mimochodom, neočakávajte tu nejakú extra kladnú postavu, scenáristovi takéto postavy zrejme už dávno došli... ()