Počítačově animovaný 3D snímek Velká vánoční jízda studia Aardman konečně nabízí odpověď na otázku, která nedá spát žádnému dítěti: Jak jen to Santa dělá, že dokáže během jedné noci nadělit všechny dárky? Odpovědí na ni je existence Santovy provozní základny ukryté pod Severním pólem, která je plná veselí a té nejmodernější techniky. Jádrem celého filmu je ale příběh, jehož složky jsou jako vystřižené z klasického vánočního příběhu – úsměvně nefunkční rodina a nečekaný hrdina: Santův nejmladší syn Arthur. Když Santův fascinující podnik omylem vynechá jedno dítě ze stovek milionů, o které se stará, vydává se nejméně schopný člen rodiny Clausů na bizarní a vzrušující závod s časem, během kterého má za úkol doručit poslední vánoční dárek na světě dřív, než se rozední. (oficiální text distributora)

TommyDiamond

Vánočních animáků, které by se mi líbili moc není. Kromě vánoční koledy si snad ani v posledních letech žádný jiný nevybavuji. Film velká vánoční jízda byl úžasný po všech stránkách (propracovanost příběhu + zábava). Co všechno se může stát, když na přetechnizovaném severním polu selže technika a pouze jeden jediný dárek není doručen? I když Santa doručil dvě miliardy dárků, může nechat jedno dítě opomenuté? Samozřejmě, že ne! A zde začíná naše obrovsky šílené vánoční dobrodružství.... ()

Scraffy

Veľmi originálny vianočný animovaný film, ktorý má peknú animáciu a príbeh tiež tak. Nemám tomu moc čo vytknúť, mňa to veľmi bavilo. ()

Kellerman

Nemůžu s jistotou tvrdit,že Arthur Christmas (český název je opět ukázkou přehnané kreativnosti distributorů) je nejlepším animákem roku,protože jsem jich letos zhlédnul žalostně málo,hlavně Rango mi ještě chybí.Ovšem z toho mála,co jsem viděl,nemá tento film konkurenci.Dokonalé hlasové obsazení,vypiplaná animace,hory originálních nápadů - přesně tak mají animáky vypadat.Kvalitativně se film nachází někde na úrovni loňského Jak vycvičit draka a na to nejlepší od Pixaru zatím Aardmani nemají (ovšem v plastelíně nemají konkurenci!),ovšem jejich filmy jsou hravé,zábavné a i když to zní jako klišé,baví se u nich děti i dospělí.Takže pokud si chcete navodit vánoční náladu v kině,není lepší volby než tenhle film,to vám můžu zaručit. ()

Fenris 13

Vánoční pecka, u které je český název mnohem výstižnější než originál. Od začátku do konce neustává smršť akce, humoru a emocí, vše na správném místě, proložené výbornými hláškami dědy Clause "Za mých časů jsme je vzali po hlavě ponožkou s pískem a nalili do nich panáka whisky a ráno si nic nepamatovali." (Ve chvíli, kdy hrozí zahlédnutí Santy probuzeným dítětem. Od teď moje další vánoční stálice. ()

Romanka89

Konečně vím jak to teda s těma Vánocema doopravdy je :) :D docela příjemný film, až na toho Justina na začátku. A nejstarší z rodiny Clausů prostě mistr :) ()

Unka

Aardmani. Co jiného čekat než bezvadný animák se skvělými hláškami, gagy, dokonalou animací a perfektním (samozřejmě poučným) příběhem? Naprosto převratný pohled na Santu a jeho elfí zaměstnance je sám o sobě výchozím základem pro humor - málokdo by asi tušil, že pantáta není jenom jeden, ale je to "profese" děděná z otce na syna, a místo toho, aby elfové pracovali hezky růčo, mají na všechno super počítače s technologií lepší než má NASA nebo CIA? Akorát nám neřekli, jak se vyrábějí ty dárky samotné... Možná to ve filmu někde rychle problesklo, protože musím říct, že úvod byl tak zběsile sestříhaný a rychlý, že jsem měla co dělat, abych zrakem pochytala všechny ty maličkosti, které z každého animáku od Aardmanů dělají něco víc než jen pouhý animák... Sice to tak kvůli ději muselo být, ale přece... Co skutečně dělá tenhle film výjimečným, jsou tentokrát opravdu ty nejmenší pičíčovinky (co kdo má na sobě, jak kdo vypadá, co udělá, jak to řekne atd.), které si možná člověk uvědomí, až si dá ten příběh poněkolikáté. Z oněch tisíců Elfů má například každý z nich jiný účes, když promluví, je to jeden britský a nebritsko-anglický přízvuk s nějakou vadou řeči lepší než druhý, do toho bravurní dabing všech hlavních herců - prostě lahoda pro oči! (James McAvoyův Arthur by bez jeho hlasu nebyl Arthur, a bezvadná je i Ashley Jensen - mimochodem velmi půvabná blondýnka - coby skoropunkerská opiercingovaná elfí "balička" Bryony, jejíž nakřáplý hlásek s hódně znělým R byl fakt k sežrání). Příběh obsahuje dostatek humoru a zároveň lidskosti a typického mudrování o životních hodnotách, které ve správném animovaném příběhu nesmějí chybět (v hraném filmu bych to brala jako patos a úlitbu žánru, u pohádky a animáků to ale beru jako základ, bez něhož to ani už nejde, takže to vnímám jako pozitivum). Pokud bych měla srovnávat, tak Rango se mi líbilo více (už jen třeba kvůli lepší grafice), ale druhé místo mi přijde taky košér, co? Jo a tuhle jízdu režírovala i spolunapsala ženská! Tím tuplem klobouk dolů. ()

Kubi21

Nyní jsem měl opravdu výborný filmový víkend. Po Hugovi a po povstání Temného rytíře jsem se smířil s blížícími Vánocemi a naladil jsem se touto skvostnou vánoční zábavou. Je to zběsilé, je to dětské, je to popkulturní, je tam i vánoční moralizování, ale hlavně je to neskutečně zábavné a nařachlé vtipy tak, že přetékají jako kaše z pověstného hrnečku. Musím přiznat, že toto se už nyní zařadilo mezi mé oblíbené každovánoční filmy. Prostě Aardmani jedou. Jen je škoda, že to nezkusili v plastelíně, ale ten jejich duch je cítit i ze všech těch počítačových bitů, bajtů, pixelů a já, počítačový analfabet, nevím z čeho všeho. ()

habertek

I když nemám moc rád filmy co si předělávají pověry jak se jim zlíbí a i když vánoční skřítci byli ohyzdní příběh jako celek se mi líbil! ()

subic

Nadprůměrná, i když občas trochu zdivočelá, hezky udělaná rodinná komedie o rodině Santových. 70% ()

DominoTempus

Nejlepší americký Vánoční film. Animace je úžasná a do detailu propracovaná. Humor spočívá hlavně v neuvěřitelné invenci, kdy na vás film v rychlém sledu hází každou chvíli nový zábavný a neotřelý nápad. A ono to funguje! A ano, na první pohled se může zdát, že to zapadá do kategorie "film pro děti: Vánoce jsou důležité", ale ve skutečnosti se film velmi dospěle snaží vypořádat s nelehkými tématy, hlavně co se týče "generačního posunu", což nám film ukazuje skrz tři generace Santů a jejich rozpory. Zároveň je to ale svižný animák, který nenudí a je to jedna velká (Vánoční) jízda. Nová Vánoční klasika. 9/10 ()

ostravak30

Musím se přiznat, že mě tenhle snímek nenadchnul. Vedle jiných animovaných hitů působí tento spíše jako chudý příbuzný a dost mě překvapilo vysoké hodnocení. Je to moc zběsilé, místy chaotické a postavy nejsou příliš charismatické na to, abyste si je dovedli nějak smysluplně zařadit. Je to prostě od začátku boj tvůrců sám se sebou. Asi si musíme zvyknout na to, že se touhle cestou budou nové animované filmy ubírat. Trochu moderně pojatý film pro děti. Ale mě nezaujal ani scénář, chudý na vtipy, ani příběh, který sice obsahuje velmi slabou zápletku, z níž nicméně tvůrci vymačkali šťávu do poslední kapičky. Tahle vánoční jízda sice měla říz, ale za jednu povánoční opici to bohatě stačí. ()

Pete

Žádná jízda se nekoná, plné drobných vtípků, ale základní premisa trapná, nebavilo to mě ani děti, takže dokoukat nemožné.. ()

DiNozzo

Tenhle film mě výborně pobavil. Věděl jsem, že je to "sezoní" animák a s tímto vědomím jsem na něj i šel. A dostal co jsem očekával. Že to nebyl příběh na oscara? A co jste čekali? Rozhodně nejzábavnější postavou je Děda Claus. Dobrácký Arthur, či nebojácná elfí balička dárků zase dodávají takové to správné nadšení pro Vánoce. Vedlejší postavy taky nebyly špatné. Z kina jsem odcházel spokojen s tím co jsem viděl a nebránil bych se tomu si to na vánoce pustit opět... Jediné, co mě vyděsilo byl videoklip Justina Biebera těsně před promítáním filmu... 8/10 ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby