Mládeži nepřístupno

Movie 43

Povídkový / Komedie

USA, 2013, 98 min

Předloha:

Bill O'Malley (povídka), Claes Kjellstrom (povídka), Jonas Wittenmark (povídka), Tobias Carlson (povídka)

Emma Stone, Naomi Watts, Gerard Butler, Kate Winslet, Anna Faris, Hugh Jackman, Kieran Culkin, Elizabeth Banks, Terrence Howard, Uma Thurman, Halle Berry, Richard Gere, Seann William Scott, Justin Long, Johnny Knoxville, Martin Klebba, Chloë Grace Moretz, Kristen Bell, Josh Duhamel, Christopher Mintz-Plasse, Jimmy Bennett, Liev Schreiber, Leslie Bibb, Kate Bosworth, Patrick Warburton, Tony Shalhoub, Chris Pratt, Aasif Mandvi, Jack McBrayer, Jason Sudeikis, Bobby Cannavale, Johnny Yong Bosch, John Hodgman, Jeremy Allen White, Beth Littleford, Rocky Russo, Justin Wheelon, Julie Ann Emery, Matt Walsh, J.B. Smoove, Zen Gesner, Will Sasso, Anna Madigan, Christopher Kirby, Dennis Quaid, Greg Kinnear, Common, Seth MacFarlane, Stephen Merchant, Emily Alyn Lind, Odessa Rae, Mark L. Young, Charlie Saxton, Katrina Bowden, Katie Finneran, Brett Davern, Alex Cranmer, Maria Arcé, Zach Lasry, Victor Pagan, Liz Carey, Julie Claire, Arthur French, Esti Ginzburg, Brian Flaccus
  • Hrabka

Kravina na ntou, exkluzivní trapárna. Sem tam se něco povede a člověka to dokáže mírně pobavit, ale jinak je to hrozná blbost bez hlavy a paty. Trochu nechápačka, jak takový hvězdy mohly něco podobnýho zplodit (to už jsou na tom někteří tak špatně?). Kdo tohle chválí, tak je fakt trochu mimo, popř. se chce jen zviditelnit. Tento film nemá kromě pár hereckých es a tak 2-3 úsměvných scének co nabídnout. 30%(1.5.2013)

• maddy

Slátatina plná fekálneho až sprostého humoru, pri ktorej je vidieť, že mnohopočetné herecké osadenstvo si zrejme užilo kopec zábavy, tá sa bohužiaľ nedostavila v požadovanom množstve aj smerom k divákovi. S Movie 43 je to ako na pokazenej horskej dráhe, občas ste na samotnom vrchole (napr. prvá scéna s Hughom „Wolverinom“ Jackmanon, alebo záver s animovanou mačkou) a fór prekvapí, omnoho častejšie ste však zaseknutý na úplnom dne a len zúfalo prevraciate očami, kým daná situácia odznie. Najväčšiu pútavosť tak drží len samotné herecké obsadenie, kedy čakáte aký herec/herečka sa doslovne zhovädí v nasledujúcej scénke. JEDNOTLIVO: "Movie 43" = hlavná dejová línia o záhadnom filme, ktorá má za úlohu pozliepať jednotlivé komediálne výstupy, záver pripomenie Terminátora a ako v jedinej sa v nej neobjaví žiadna hollywoodska star (2*) / "The Catch" = síce dosť nechutná, ale v rámci tohto filmu jedna z tých vtipných scénok o guliach na krku, tiahnu to hlavne uvoľnené herecké výkony Hugha „Wolverina“ Jackmana a Kate „Titanic“ Winslet (3*); "HomeSchooled" = satira na americký spôsob domácej výučby detí ich rodičmi, v rámci satiry trefné, zachádzajúce až do absurdity, pokazil to jedine trápny záver, v úlohách Naomi „Kruh“ Watts a Liev Schreiber (2,5*) / "The Proposition" = ďalšia viac menej satira na ľúbostný vzťah, kde rozdielnosť chlapov a žien v chápaní slov „sex/make love“ a „fuck“ nahrádza výraz „poop“ a „shit“ a variujú sa z toho rôzne situácie, vychádza z toho však až absurdne fekálna nechutnosť, v úlohe Anna „Scary Movie“ Faris (2*) / "Veronica" = úplna zbytočnosť v supermarkete postrádajúca akýkoľvek vtip, v úlohe poteší akurát Emma „Spider-man“ Stone (1*) / "iBabe" – ďalšia priam až absurdná satira na produkty spoločnosti Apple s Richardom Gereom a Kate Bosworth, kde problémy s iPod-om nahrádza problém s ventilátorom umiestneným v ženskom rozkroku, nápad ako taký by bol fajn, ale spracovanie je len zúfalo nevtipné (1,5*) / "Super Hero Speed Dating" = paródia na komiksové filmy, ktorá sa pokúša uťahovať si z klišé komiksových hrdinov vo forme slepého rande, bohužiaľ čím bližšie k záveru, tým viac skĺzla k trápnosti, v úlohách Uma „Kill Bill“ Thurman, Kristen Bell, Justin Long (2*) / "Machine Kids" = krátka reklama s tým najomieľanejším námetom o tom, ako by to vyzeralo, keby v automatoch (na nápoj, kopírkach, bankomatoch) boli ľudia, ktorí by túto pracú vykonávali, tz. podávali Vám papier a pod., navyše je do toho zamiešaný patetický motív o deťoch, ale keď už nič iné je to aspoň veľmi zručne natočené (2*) / "Middleschool Date" = príbeh o prvej menštruácii s Chloe „Carrie“ Grace Moretz, v rámci možností vtipné, aj keď opäť raz v závere až príliš prehnané (2,5*) / "Tampax" = trefná reklama na tampóny situovaná do mora so žralokom (zvyšok si už vie asi každý domyslieť), z tých pár krátkych reklám, ktorú vypĺňajú stopáž rozhodne najlepšia, takto by mohli vyzerať aj skutočné televízne reklamy (3*) / "Happy Birthday" = príspevok s Johnnom „JackAss“ Knoxvillom, Seannom Williamom „Stiflerom“ Scottom a Gerardom „300“ Butlerom o škriatkoch je skôr trápny ako vtipný (1*) / "Truth or Dare" = na príspevok s Halle Berry som sa tešil najviac, bohužiaľ zbytočne, pretože výsledkom je len jedna zúfalo nevtipná variácia na to, čo sme ochotný urobiť na prvom rande, aby sme okúzlili opačnú stranu, tu sa to variuje na hru Truth or Dare (u nás to je tuším známe pod názvom Pravda alebo Odvaha), (1*) / "Victory's Glory" = nie veľmi vtipný príspevok s Terrencom Howardom, ale aspoň s celkom slušnými hláškami, navyše sa mu vyhli nejaké výrazne fekálne a sexuálne nechutnosti (2*); „Beezel“ = to najlepšie na záver, jeden z najvtipnejších príspevkov, trefne nechutný a úchylný príspevok s animovanou mačkou, kreácie hercov budem mať pred očami asi ešte dlho, v úlohách Elizabeth Banks a Josh „Transformer“ Duhamel (3*). CELKOVO: 26,5* x 100 : 65* = 40% (2*). Pár slušných vtípkov nepreváži tú kopu trápnosti, nechutnosti a zbytočnosti.(3.6.2013)

• Pepinec

Kdyby šlo dát filmu přes hubu, tady bych neváhal ani chvilku. Dzeyno: nepleť si smysl pro humor s úchylkou pro absurditu a lacinost snoubenou s fekal-animal-pornem. Nejzbytečnější investice do filmu v mým životě. P.S: Nejsem znechucenej ani uraženej; zas takový grády to nemělo. Jenom nerozumím tomu, proč absurdita kino-průmyslu nekončí zhovadilostma typu HIT? Všichni už přece dávno věděj, že vám jde o prachy...(6.2.2013)

• Grran

Tak špatnej film sem už dlouho neviděl, bohužel jsem se donutil ho dokoukat do konce, jestli se to náhodou nezlepší... Nezlepší... Opravdu mě překvapilo že tolik dobrých herců a hereček do tohoto odpadu šlo, zřejmě si chtěli zahrát v německém fekal pornu, ale neměli na to odvahu tak si svůj sen splnili zde.. Vřele nedoporučuju nikomu(26.2.2014)

,,MOVIE 43“. FILM, KTERÝ VÁM UMOŽNÍ VIDĚT BUDOUCNOST. FILM, KTERÝ ZNIČÍ SPOLEČNOST!.... /// Když z tohodle filmu vypreparuju fšechny nechutný hnusy a trapný keci, nechám jen tu trochu vtipu, černýho i absurdního humoru, přidám schopnost ,,hvězd“ odehrát svůj zvrácenej part s nadhledem a lehkostí…. tak mi furt vycházej ty 3*. Vlastně mě to bavilo víc, než jsem původně vočekával. A to ani nemusím píchat kocoura! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, proč se (zřejmě) mám těšit na novýho Wolverina. 2.) Páč se mi líbily reklamy v ,,Český sodě“. 3.) Hledám neprofláklej manuál na výchovu syna (ale to víš že jo, s holkou by to šlo taky…). 4.) Thx za titule ,,re_flecto“. /// PŘÍBĚH ne HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne(7.5.2013)

• Josh Duhamel, Elizabeth Banks

• - V části "The Propostion" si zahrála Anna Faris postavu pojmenovanou Julie a Chris Pratt si zahrál Douga. V závěrečných titulcích se ale postavy jmenují Vanessa a Jason. (Cheeker)

• - Z filmu byly vystřiženy dvě části. První byla o nekrofilovi (Anton Yelchin) pracujícím v márnici, který znásilňoval mrtvé ženy. Tato část režírovaná Bobem Odenkirkem byla vystřižena poté, co sklidila velkou kritiku na předčasném promítání. Druhá část, ve které si zahráli Tony Shalhoub a Juliane Moore rodiče, které vyslýchá detektiv ohledně jejich zmizelé dcery. Producent John Penotti řekl, že obě části by měly být dostupné s filmem na DVD a Blu-ray. (Cheeker)

• - Ako prví boli do filmu obsadení Hugh Jackman a Kate Winslet, ktorí sa stali "lákadlom" pre účasť ďalších hviezd. (sWONDER)