Mládeži nepřístupno

Movie 43

Povídkový / Komedie

USA, 2013, 98 min

Předloha:

Bill O'Malley (povídka), Claes Kjellstrom (povídka), Jonas Wittenmark (povídka), Tobias Carlson (povídka)

Emma Stone, Naomi Watts, Gerard Butler, Kate Winslet, Anna Faris, Hugh Jackman, Kieran Culkin, Elizabeth Banks, Terrence Howard, Uma Thurman, Halle Berry, Richard Gere, Seann William Scott, Justin Long, Johnny Knoxville, Martin Klebba, Chloë Grace Moretz, Kristen Bell, Josh Duhamel, Christopher Mintz-Plasse, Jimmy Bennett, Liev Schreiber, Leslie Bibb, Kate Bosworth, Patrick Warburton, Tony Shalhoub, Chris Pratt, Aasif Mandvi, Jack McBrayer, Jason Sudeikis, Bobby Cannavale, Johnny Yong Bosch, John Hodgman, Jeremy Allen White, Beth Littleford, Rocky Russo, Justin Wheelon, Julie Ann Emery, Matt Walsh, J.B. Smoove, Zen Gesner, Will Sasso, Anna Madigan, Christopher Kirby, Dennis Quaid, Greg Kinnear, Common, Seth MacFarlane, Stephen Merchant, Emily Alyn Lind, Odessa Rae, Mark L. Young, Charlie Saxton, Katrina Bowden, Katie Finneran, Brett Davern, Alex Cranmer, Maria Arcé, Zach Lasry, Victor Pagan, Liz Carey
  • Marek1991

Jedna vec je byť proste nespútaný, takpovediac v pohode, druhá vec je nuda a trápnosť, asi skôr za tvorcov, ktorú som v istých chvíľach akoby pociťoval. Kamoši sa občas zabavili, ale tých homosexuálnych vtipov tu bolo toľko, že som nechápal, tiež nejakí akože superhrdinovia ma veľmi netankujú. Z veľkej časti ozaj humus, aj keď to slovo vo význame jedla ako názvu jedného pokrmu by som nerád špinil tým, čo je vo filme. 1 hviezdu dávam asi viac za odvahu, druhú možno preto, že občas ma niečo pobavilo, ale ozaj len občas, väčšina filmu bola v očakávaní u mňa niečoho, čo sa nedostavilo.(3.6.2016)

Každýmu, kdo z traileru pochopil, že se zde objeví taková obrovská kupa známých tváří, muselo být jasné, že tento film buď bude hit, nebo naprostej průser. No hit to asi nebude pro nikoho, ale myslim si, že je to tak mezi. Já se celkem pobavil a byl jsem rád, že se tam objevilo tolik známých herců. Sice poněkud nešikovně, ale každý uzmul krátkou část a většinou to byla sranda. Já jsem v dnešní době vděčný za každou komedii, tak můžu s klidným svědomím udělit filmu 75%...[26.01.2013_Cinestar_Černý Most](24.1.2013)

Je mi jasné, že toto nemôže mať dobré hodnotenie a väčšinu ľudí to musí znechutiť. Ono to vlastne je nechutný film plný absurdného humoru za hranicou dobrého vkusu - ale odkedy si Hugh Jackman zložil šál z krku, nemohla som sa prestať smiať a pritom v šoku otvárať ústa... "toto ne!" ako sa u nás slangovo hovorí a človek sa pritom dusí smiechom. Niektoré epizódky boli slabšie ako iné, ale mňa to na tie 3* pobavilo. V humore znesiem celkom dosť a Movie 43 potvrdil, že ešte stále mám výdrž ;-)(23.12.2014)

Krásny prostredník na väčšinu popcornových divákov. Movie 43 je žumpa a nehanbí sa za to. Geniálne zrobený projekt aby ukázali svetu, že aj mainstream može byť niekedy špináva žumpa. To sa podarilo. Niekedy zasa to chce byť až prehnané a nekorektné a zbytočne to tvorci posielajú do prdele. Predovšetkým kostra príbehu je na taký film až vynikajúca. Mnoho zaujimavých tvári, podpriemerných režiserov a ich debilné nápady. Snáď už dlho som sa nesmial tak pri Hoolywoodskom filme. Nádherne čierny a absurdný humor. Najlepšia časť sa vybrať nedá. Zatiaľ čo najhoršia je potitulková napodobenina Garfielda. Nebyť tej časti idem vysšie.65%(3.5.2013)

• Jordan

víťaž v kategórii najstupídnejší film roka. atlas filmového nevkusu. pevne dúfam, že to bude rekordman na tohtoročných zlatých malinách. za pozornosť stojí plasticky len hugh jackman s guľami pod bradou, inak nič... maximálne tak ešte gerar butler ako brati leprikoni, niektoré momenty superhrdinského speed datingu, niektoré momenty rande halle berry (cicka v guakamole) a menštruujúca moretzová... zvyšok nudný, podpriemerný, neoriginálny a miestami (deti v automatoch, reklama na tampóny) tristne plagiátorský!(11.2.2014)

• Liev Schreiber, Naomi Watts

• - Spoiler: Snímek má dvě verze. Například v Anglii, nebo v Nizozemsku se film promítá v alternativní verzi, kde místo pokusu zoufalého, zpustošeného a (ne)úspěšného scénáristy prosadit svou morbidní komedii se skupina tří teenagerů pokouší najít nejvíce zakázaný film na světě Movie 43, což v konečném důsledku vede ke zničení civilizace. (ztohomijebe)

• - Richard Gere si film vôbec nepozrel a podľa jeho slov ani neplánuje, pretože ho nepovažuje za vydarený a pozretie by bolo podľa neho stratou času. Úlohu prijal len kvôli režisérovi, ktorý je krstným otcom jeho nevlastnej dcéry. (dyfur)

• - Film neobvykle nebyl vysílán pro kritiky. (Cheeker)