Mládeži nepřístupno

Movie 43

Povídkový / Komedie

USA, 2013, 98 min

Předloha:

Bill O'Malley (povídka), Claes Kjellstrom (povídka), Jonas Wittenmark (povídka), Tobias Carlson (povídka)

Emma Stone, Naomi Watts, Gerard Butler, Kate Winslet, Anna Faris, Hugh Jackman, Kieran Culkin, Elizabeth Banks, Terrence Howard, Uma Thurman, Halle Berry, Richard Gere, Seann William Scott, Justin Long, Johnny Knoxville, Martin Klebba, Chloë Grace Moretz, Kristen Bell, Josh Duhamel, Christopher Mintz-Plasse, Jimmy Bennett, Liev Schreiber, Leslie Bibb, Kate Bosworth, Patrick Warburton, Tony Shalhoub, Chris Pratt, Aasif Mandvi, Jack McBrayer, Jason Sudeikis, Bobby Cannavale, Johnny Yong Bosch, John Hodgman, Jeremy Allen White, Beth Littleford, Rocky Russo, Justin Wheelon, Julie Ann Emery, Matt Walsh, J.B. Smoove, Zen Gesner, Will Sasso, Anna Madigan, Christopher Kirby, Dennis Quaid, Greg Kinnear, Common, Seth MacFarlane, Stephen Merchant, Emily Alyn Lind, Odessa Rae, Mark L. Young, Charlie Saxton, Katrina Bowden, Katie Finneran, Brett Davern, Alex Cranmer, Maria Arcé, Zach Lasry, Victor Pagan

Nebyl to jeden ucelený film, který jsem očekával, ale bylo tu hned několik různých příběhů a díky tomu se tu mohlo objevit tolik velkých hvězd a i hodně mých nej. Některé části byly fakt parádní. Dost mě pobavily. Samozřejmě že tu byly i slabší chvíle, ale zasmál jsem se několikrát, takže to nebylo tak špatný.(9.10.2013)

• Pepinec

Kdyby šlo dát filmu přes hubu, tady bych neváhal ani chvilku. Dzeyno: nepleť si smysl pro humor s úchylkou pro absurditu a lacinost snoubenou s fekal-animal-pornem. Nejzbytečnější investice do filmu v mým životě. P.S: Nejsem znechucenej ani uraženej; zas takový grády to nemělo. Jenom nerozumím tomu, proč absurdita kino-průmyslu nekončí zhovadilostma typu HIT? Všichni už přece dávno věděj, že vám jde o prachy...(6.2.2013)

• maddy

Slátatina plná fekálneho až sprostého humoru, pri ktorej je vidieť, že mnohopočetné herecké osadenstvo si zrejme užilo kopec zábavy, tá sa bohužiaľ nedostavila v požadovanom množstve aj smerom k divákovi. S Movie 43 je to ako na pokazenej horskej dráhe, občas ste na samotnom vrchole (napr. prvá scéna s Hughom „Wolverinom“ Jackmanon, alebo záver s animovanou mačkou) a fór prekvapí, omnoho častejšie ste však zaseknutý na úplnom dne a len zúfalo prevraciate očami, kým daná situácia odznie. Najväčšiu pútavosť tak drží len samotné herecké obsadenie, kedy čakáte aký herec/herečka sa doslovne zhovädí v nasledujúcej scénke. JEDNOTLIVO: "Movie 43" = hlavná dejová línia o záhadnom filme, ktorá má za úlohu pozliepať jednotlivé komediálne výstupy, záver pripomenie Terminátora a ako v jedinej sa v nej neobjaví žiadna hollywoodska star (2*) / "The Catch" = síce dosť nechutná, ale v rámci tohto filmu jedna z tých vtipných scénok o guliach na krku, tiahnu to hlavne uvoľnené herecké výkony Hugha „Wolverina“ Jackmana a Kate „Titanic“ Winslet (3*); "HomeSchooled" = satira na americký spôsob domácej výučby detí ich rodičmi, v rámci satiry trefné, zachádzajúce až do absurdity, pokazil to jedine trápny záver, v úlohách Naomi „Kruh“ Watts a Liev Schreiber (2,5*) / "The Proposition" = ďalšia viac menej satira na ľúbostný vzťah, kde rozdielnosť chlapov a žien v chápaní slov „sex/make love“ a „fuck“ nahrádza výraz „poop“ a „shit“ a variujú sa z toho rôzne situácie, vychádza z toho však až absurdne fekálna nechutnosť, v úlohe Anna „Scary Movie“ Faris (2*) / "Veronica" = úplna zbytočnosť v supermarkete postrádajúca akýkoľvek vtip, v úlohe poteší akurát Emma „Spider-man“ Stone (1*) / "iBabe" – ďalšia priam až absurdná satira na produkty spoločnosti Apple s Richardom Gereom a Kate Bosworth, kde problémy s iPod-om nahrádza problém s ventilátorom umiestneným v ženskom rozkroku, nápad ako taký by bol fajn, ale spracovanie je len zúfalo nevtipné (1,5*) / "Super Hero Speed Dating" = paródia na komiksové filmy, ktorá sa pokúša uťahovať si z klišé komiksových hrdinov vo forme slepého rande, bohužiaľ čím bližšie k záveru, tým viac skĺzla k trápnosti, v úlohách Uma „Kill Bill“ Thurman, Kristen Bell, Justin Long (2*) / "Machine Kids" = krátka reklama s tým najomieľanejším námetom o tom, ako by to vyzeralo, keby v automatoch (na nápoj, kopírkach, bankomatoch) boli ľudia, ktorí by túto pracú vykonávali, tz. podávali Vám papier a pod., navyše je do toho zamiešaný patetický motív o deťoch, ale keď už nič iné je to aspoň veľmi zručne natočené (2*) / "Middleschool Date" = príbeh o prvej menštruácii s Chloe „Carrie“ Grace Moretz, v rámci možností vtipné, aj keď opäť raz v závere až príliš prehnané (2,5*) / "Tampax" = trefná reklama na tampóny situovaná do mora so žralokom (zvyšok si už vie asi každý domyslieť), z tých pár krátkych reklám, ktorú vypĺňajú stopáž rozhodne najlepšia, takto by mohli vyzerať aj skutočné televízne reklamy (3*) / "Happy Birthday" = príspevok s Johnnom „JackAss“ Knoxvillom, Seannom Williamom „Stiflerom“ Scottom a Gerardom „300“ Butlerom o škriatkoch je skôr trápny ako vtipný (1*) / "Truth or Dare" = na príspevok s Halle Berry som sa tešil najviac, bohužiaľ zbytočne, pretože výsledkom je len jedna zúfalo nevtipná variácia na to, čo sme ochotný urobiť na prvom rande, aby sme okúzlili opačnú stranu, tu sa to variuje na hru Truth or Dare (u nás to je tuším známe pod názvom Pravda alebo Odvaha), (1*) / "Victory's Glory" = nie veľmi vtipný príspevok s Terrencom Howardom, ale aspoň s celkom slušnými hláškami, navyše sa mu vyhli nejaké výrazne fekálne a sexuálne nechutnosti (2*); „Beezel“ = to najlepšie na záver, jeden z najvtipnejších príspevkov, trefne nechutný a úchylný príspevok s animovanou mačkou, kreácie hercov budem mať pred očami asi ešte dlho, v úlohách Elizabeth Banks a Josh „Transformer“ Duhamel (3*). CELKOVO: 26,5* x 100 : 65* = 40% (2*). Pár slušných vtípkov nepreváži tú kopu trápnosti, nechutnosti a zbytočnosti.(3.6.2013)

Tak toto je absolútny bordel. Človek by čakal, že s takým hereckým obsadením sa pokúsia natočiť aspoň serióznu dobrú komédiu a nakoniec s toho vyliezlo toto. Niektoré príbehy sú dobré, iné zas nudné a zbytočne nechutné, takže to odporúťam sledovať hlavne s pivkom v ruke inak si bude hovoriť - kto to napísal ... kto to napísal ... dozaista dáky rasista. 60% - 3*(8.10.2014)

• cukorek

Film hodný oscara, len škoda, že v kategórií najväčšia hlúposť roka. Veď také niečo by ma nenapadlo ani vo sne a to sakra mávam divoké sny. Všetko je vo filme zle, príbehy nemajú žiadnu spojitosť, žiadnu normálnu pointu, nič dobré neveštia, skôr naopak sú plné oplzlosti a bezcharakternosti a takmer ťažko ich chváliť za humorné prevedenie. Pri väčšine deja som prižmúril oči, ale zavesenie gulí na krk H.Jackmana bolo totálne sprosté. Čudujem sa všetkým hercom, ktorí sa zúčastnili v tomto prasačinci, ktorí si tak dali "poskákať po hlave" a rád by som vedel čo im za účasť sľúbili. Ako tak som sympatizoval s humorom v príbehu o drsných liliputánoch a extravagantnej matky, ktorú vynikajúco stvárnila N. Watts, za čom sa rozhodol dať 20%.(13.9.2013)

• Naomi Watts

• - V snímke účinkuje presne 110 hercov. (ambron)

• - Ze začátku bylo nabídnuto natočit jednu část i režisérům Mattovi Stoneovi a Treyi Parkerovi, kteří od tohoto nápadu později ustoupili. (Cheeker)

• - Ako prví boli do filmu obsadení Hugh Jackman a Kate Winslet, ktorí sa stali "lákadlom" pre účasť ďalších hviezd. (sWONDER)