Barbie a Kouzelný módní salón

Barbie A Fashion Fairytale

Barbie a kúzelný módny salón

Animovaný / Rodinný

USA, 2010, 82 min

Peču na "Barbie grafiku", na předvídatelný děj... Asi jsem dítě, ale mne se to sakra líbilo! Bylo to hezké, i napínavé, nápadité a vtipné! Bavil jsem se u toho více, než u poloviny komedií... A ne proto, že by to bylo trapné, ale protože vtipy a narážky opravdu vtipné byly. K tomu ještě krásné modely a pes návrhář mě dostal... Nečekal jsem od toho vůbec nic, kouknul se na to víceméně ze srandy, ale asi proto se mi to o to více líbilo... :)(30.11.2010)

Celkom príjemná moderná rozprávka z prostredia módy, ktorá mi je síce cudzia, avšak je to ako stvorené pre dievčatká a možno aj tie dospelé. Prvá polka určite lepšia ako tá druhá, kde som sa už nudil. Ale v zásade ide o milú rozprávku, dokonca mám pocit, že s jemne vylepšenými animáciami. Taký jemne lepší Barbie priemer. 55 %(13.2.2017)

Pětihvězdičková hodnotící škála je hrozně zrádná, člověk potom hodnotí stejně zcela nesrovnatelné filmy. Jsem ochotná si ale slušné hodnocení u Barbie příběhů zodpovědět, ačkoliv rozhodně nejsem cílovou skupinou. Reflektuji, že jsou filmy cíleny na školkové a prvostupňové holčičky, a jsem si jistá, že u nich obstojí. Líbivost je u téhle věkové skupiny na místě, na módní kýčovitost je tu taky nárok. Navíc jsou ve filmech obsažené hodnoty, které je potřeba dětem právě v tomhle věku vštípit - že je kamarádství důležité, že je potřeba si pomáhat, že je potřeba se nevzdávat, že je potřeba umět odpouštět, že je občas potřeba se zakousnout a dodělat i věci, které nejdou samy od sebe. A mně se líbí, že i v těchto filmech je právě tohle nenásilně, ale jednoznačně zahrnuté, byť to je reklamní kampaň na "kupte si co nejvíce Barbie doplňků".(6.6.2012)

• mh.mail

40% - Nemít dceru, která už umí odříkat celý film zpaměti, určitě bych se na něj nikdy nepodíval. A nebyl bych o nic ochuzen. Na druhou stranu mě to nijak zvlášť neznechutilo. Prostě indiferentní film. Ačkoliv nápady ze začátku nejsou vůbec špatné - inovace pohádky o princezně na hrášku formou zombie hrášků je docela crazy. Postupně se ovšem příběh dostane do klasické roviny vhodné především pro mladší děti.(29.10.2011)

Pravá blondýnka 1-3, Salón Eliott, Dokonalý svět a Fashion s Priyankou Choprou - protřepat, nemíchat a Kouzelný módní salón je na světě. V posledních dvou letech jsem už měla o nové filmy s Barbií obavy, protože na konci roku 2008 přišla adaptace Dickense a zřejmě bylo dosaženo stropu, kam až lze zajít ve výběru klasiky. Po mnou tolik oblíbených baletech nebo Marku Twainovi přišel příběh příliš komplikovaný a pro změnu hned počátkem roku 2009 v Thumbelině bylo ubráno na náročnosti zase až příliš. Do určité míry byla nová úroveň srovnána v Mušketýrkách a Příběhu mořské panny na přelomu let 2009 a 2010. Tehdy Barbie změnila nejen svůj vzhled, ale připravila především půdu pro novou interpretaci s notnou dávkou sebereflexe. Ta vyústila nyní a zřejmě bude pokračovat i v Tajemství víl na jaře 2011. O co vlastně jde? Barbie už není jen "herečkou" v roli princezny, ale Barbie je herečkou, která prožívá své nové dobrodružství po té, co je vyhozena z natáčení nové verze Princezny na hrášku. Jára Cimrman by měl radost. Poprvé se také objevuje Ken v roli... Kena. Jeho účast na animáku v roce 1987 pominu. A stěhujeme se do Paříže, abychom se utkali o záchranu salónu Barbiiny tety, zdolali její konkurenci, pomohli třem vílám, které dodávají styl, šmrnc a lesk a samozřejmě pozvedli sebevědomí jedné mladé návrhářce. Takže kdo si zoufal, že "reálná" Barbie vystupovala jen v rámcovém vyprávění některých starších filmů, nyní ji má k dispozici po celou dobu - a není to vůbec špatné. A je tu poprvé Raquelle. Možná, že se tak oslím můstkem dostaneme tam, kde si často lidé myslí, že už B filmy jsou - v růžovém světě plném koní, vil, pikniků a Kenů. Barbie western a Fiesta na americkém Jihozápadě? Budeme podávat Quesadillas, Guacamole a Tacos. O la lá!(20.10.2010)

• - V letech 2001-2010 byla hlavní dabérkou Barbie Kelly Sheridan, která byla na konci roku 2010 nahrazena Dianou Kaarinou. (NinadeL)