Remivsremi

První polovinu film diváka jen tak oťukává a předvádí, co si může dovolit. Až druhá polovina za to vezme pořádně a šílenství s klaunem se rozjede naplno. Je to efektní, krvavé a polhcující. Mladí herci odvádí pořádný kus práce, ale i tak nejsem z výsledku na větvi. Snímek si určitě pusťte, pokud hltáte Stranger Things. 70% ()

chelseaman22

Pokud se bojíte, že by tyran mohl zůstat nepotrestán, pošlete ho na prázdniny do Derry, kde si na něj jistojistě počíhá klaun (říkejme mu třeba Petr). Petr se buďto prohání v kanalizaci, kde loví krysy nebo se potlouká po městě, kde straší děti školou povinné. Tempo filmu je skvělé, avšak v poslední třetině značně polevuje, a to společně s kvalitou. A další díl? Není zapotřebí! 80% ()

Lopezka1982

Horory mám ráda, ale toto mi přišlo spíše jako komedie, asi mi prostě nesedí ten Kingův styl, přišlo mi to spíše děsně trapné a ještě k tomu tak dlouhé..... hrůza a děs a nikdy více :(((( ()

Motinski

Stranger things na veľkom plátne. Retroatmosférou, prostredím, a hlavne chémiou medzi detskými hercami. Nečakajte klasický horor, toto je skôr pocta 80. rokom kde vás lakačky moc nedostanú ale svojím vizuálom a postavami film vtiahne. Pennywise sa podaril na výbornú a konečne vzbudzuje strach. (narozdiel od Tv Filmu) Nevadili mi ani vyškrtnuté pasáže z kníh (podľa mňa by sem až tak nezapadli) a myslím že Stephen King môže byť spokojný. ()

Lamprea

Má to několik neduhů, a to především pro lidi co nečetli knižní předlohu - můj případ. Především v první hodině to působí jako shluk scén, který k sobě sice očividně pasují, ale nevytvýří jeden celek. Otázka je, zdali je možný tak rozsáhlou knihu, jakou It je, zpracovat do jednoho celovečerního filmu. Možná stálo za úvahu natočit místo celovečeráku, jednu/dvě minisérie. Rázem bychom tu měli další Stranger Things. Stranger Things se It blíží hodně, což je za mě super, paradoxní ale je, že Stranger Things, který vycházejí (nejen) z Kingovek, mají nakonec omnoho lepší atmosféru a celkovej feeling. Každopádně, celkově se jedná spíše o přijemný překvapení a vyzdvihnout je potřeba hlavně dětský casting. ()

UhLee

(8.5/10). Originální, sofistikovaný a geniálně obsazený a zahraný.. Takto bych shrnul tento horror u kterého jsem se sice ani moc nebál, ale za to jsem si užíval všelijaké detaily, které nám příběh nabízí. Patička dětí, které jsou každé svým způsobem jiné je skvělou přísadou do této krvavé omáčky a brilantní Bill Skarsgård vám tento skvělý chod servíruje, nebo spíš posílá na vznášejícím se podnose.. A vám nezbývá nic jiného než se vznášet s ním, protože tohle je parádní podívaná. ()

Avathar

V podstate zhruba podľa očakávaní, i keď som možno predsa len čakal o chlp viac. Šiel som na komerčný horor, dostal som komerčný horor a sklamaný som neodchádzal. IT má skvelú atmosféru a najsilnejší je (paradoxne?) v momentoch, keď členov Losers Club sledujeme v súboji s ich každodennými problémami. Bill Skarsgård to dal na pána, ale kurňa, nejako málo ho bolo (nehovoriac, že bol často CGI)! Celý film ale stojí na deckách, ktoré sú proste dokonalé - každého z nich si obľúbite. Najviac ma bavili prirodzený líder Bill, skvelý hláškar Richie, už teraz očarujúca a charizmatická Beverly a baktérií sa štítiaci Eddie. Ale perfektní sú všetci. Muschietti navyše vytvára veľmi podmanivú letnú atmosféru detského sveta plného veľkých priateľstiev, prvej lásky či dobrodružstva (naozaj to dosť často pripomína Stand by Me, tiež podľa Kinga). Toto všetko spôsobí, že budete chcieť mať zase dvanásť, kamošiť sa s členmi Losers Club a bojovať s nimi proti creepy klaunovi. Trochu som dúfal, že Andy Muschietti sa v budovaní desu vyrovná Jamesovi Wanovi, ale to sa mi úplne nesplnilo. Wan má predsa len väčší cit na budovanie napätia a tenzie v rámci jednotlivých scén, rovnako ako na dávkovanie ľakačiek. Muschietti v tomto smere pôsobí trochu stratene, páli tam jednu ľakačku za druhou, ale po čase je to už trochu únavné. Vlastne, skôr ako horor to na mňa fungovalo viac ako dark fantasy coming-of-age dráma. Ako čistokrvný horor ma to mierne minulo, ale to je asi z veľkej časti aj môj problém. Som už skrátka niekde inde, čo sa hororov týka a zaujímajú ma skôr režiséri s autorskou víziou, ktorí sa neboja ísť mimo zaužívané cestičky. V tomto ohľade je IT síce stávka na istotu, ale v rámci toho, že bol tento projekt od začiatku koncipovaný ako "horor pre masy" to ani inak dopadnúť nemohlo. Omnoho viac hororovejšie/mrazivejšie v IT pôsobia scény prosté akéhokoľvek nadprirodzena - napr. obraz šikany, vzťah Beverly a jej otca, psychopat Bowers (toho mohli využiť viac, rovnako ako Patricka Hockstettera - knihu som nečítal, ale podľa toho čo viem, tak ho King vykreslil ako fakt psychotického magora). Potešili tiež niektoré detaily ("Kill them All!", Bowersov nôž). 8/10 bez problémov, ale druhý diel to IMHO bude mať ťažšie. Nebude už tak môcť ťažiť z nostalgie, no ale snáď sa Muschiettimu podarí aj pri dospelých hercoch udržať tú skvelú kamarátsku chémiu. Určite sa ale s Losermi rád stretnem znovu. P.S.: Neskutočne ma potešilo, že sa filmu podarilo autenticky podchytiť to, ako sa decká bežne medzi sebou rozprávajú, a že pre rázne "fuck" rozhodne nejdú ďaleko. "WELCOME TO THE LOSERS' CLUB, ASSHOLE!" ()

Jizni Tlapa

Těšil jsem se na lekačku jako blázen, ale dostal jsem odvárek průměrně rozjetého kolotoče a trdlujicího klauníka! K tomu mám obavy, že nebýt návštěvy kina a navíc Dolby Surround sálu, ubral bych ještě jednu... Tak děti, pomodlit, vyčůrat....a spát....dobrou Crusty ()

ivan_drago

původní televizní zpracování bylo strašidelnější, ale to asi proto, že jsem byl mladší a lehčeji vylekatelnější... Klaun byl taky děsivější, ale to připočítávám také věku... jinak film funguje nejlépe jako nestrašidelný příběh dospívání a šikany... Navíc mi film přišel co se technického zpracování takový strojový, bez invence... jinak DĚCKA film táhnou a jsou největším kladem filmu.... co nám ale zbyde v tom pokračování... ()

Sfinkter

Nemožné se stalo možným, nezfilmovatelné máme na plátně ve skvělé kvalitě. Kingova předloha, která má přes 1000 stran, je úžasným veledílem, ze kterého se ani zlomek nemůže dostat do filmu, ale zásadní kostra se podařila vytěžit na maximum. Nezvykle krvavé a nadčasový boj se zlem živícím se dětským strachem je stále tu. ()

Tosi

Sice bych se víc bál, kdyby u táboráku někdo vyprávěl strašidelnej příběh a svítil si při tom baterkou pod bradu, ale na odřený čtyři hvězdičky to vytáhly příjemný osmdesátý léta a pár suchejch hlášek. ()

Ryuuhei

Jeví se to jako dětský film, má i dětské herce, ale rozhodně to pro děti není. Hlavním tahákem jsou propracované charaktery. Od okouzlující zrzky, přes ukecaného brejlouna, až po samotné lidské záporáky ve formě brutálních sígrů. Co jsem naopak shledal nelibým, je až přílišná snaha o děsivost. Chápu - ti, kdo nemají rádi klauny, budou dozajista kadit Maggi v kostkách. Já z klaunů strach nemám, i kdyby na mě vycenili několikařadé tesáky a leč mně některé lekačky způsobily slušné mrazení a ucuknutí, u většiny děsivých scén jsem se spíš musel pousmívat. Jinak ale skvělá práce jak na poli postav, tak i příběhu s fantasy nádechem. Už teď jsem zvědav, s čím nás překvapí dvojka. 80% ()

Lachtaan

Nebýt závěrečné "fight" scény byl by z Pennywiseova finančně enormně úspěšného návratu za mých předpokladů film roku. Hned úvodní scéna mě zarazila do křesla, donutivší mě se na zbytek filmu doopravdy těšit navzdory tomu, že hororům příliš neholduju. Avšak nejstrašidelnější, svými pohledy nejvtipnější a svou vizáží nejlepší filmový záporák za poslední dlouhou dobu film potahal tak výborným směrem, že mu od srdce přeju jeho úspěch. Asi není třeba litovat toho, že jsem si nechal na poslední chvíli ujít možnost film vidět v kině, dostatečně jsem si jej užil i až nyní. Dvojku ale nejspíše už na velkém plátně uvítám. ()

DJ Rocco iNc

Mňa To bavilo, aj keď to nebolo až tak strašidelné, malo to niečo do seba. Spracovaním mi to pripomínalo mix filmov Nočná mora z Elm Street, Nezhasínaj a Akty X časť Tooms. Aspoň, že mix kvalitných filmov :D 2019 - s odstupom času musím uznať, že nestačí TO vidieť iba raz, ale viackrát, aby človek pochopil. ()

viperDavid

Docela pro mně zklamání. Čekal jsem mistrovský kousek a byl tam jen kousek klauna a ještě docela hnusnýho. Původní IT mě bavil teda víc, taky to bylo dlouhé nic ()

filmmovier

Je TO opravdu neskutečně osekané, soustředí se TO jen a pouze na problémy s klaunem a vznášením, TO je ale samozřejmě v pořádku, ačkoliv musím říct, že kdyby TO mělo delší stopáž, pravděpodobně by TO vůbec nevadilo, protože TO má tempo naprosto neskutečné, ani nemrknete a je TO u konce. Bát se u TOho fakt nebudete (nebo jen velmi málo), o tom TO vlastně nakonec vůbec není, což ve výsledku ale vůbec nevadí. TO je klasická kingovina o dětství a síle přátelství, které je ztvárněno naprosto fantasticky (a velmi nemalá podobnost se Stranger Things fakt není náhodná). Herci jsou perfektní, z dětí je nejlepší Sophia Lillis, ale všem to fakt věříte, neskutečně boží a povedený casting. Nejlepším hercem je ale zcela jednoznačně Skarsgard, jeho viktoriánský tančící klaun Pennywise je fakt výtečnej. Líbil se mi i ten Tima Curryho, ale tenhle je správně mrazivej a mnohem děsivější, takže rozhodně plus, každá scéna s ním je opravdu neskutečná lahůdka (jasně vede hned ta úvodní, která je nejlepší i v knize). Muschietti je talent, režie je perfektní a tenhle film je rozhodně nejlepší adaptací Stephena Kinga od ... mno, od začátku tohoto tisíciletí. TO je jedním z nejlepších a nejkvalitnějších filmových zážitků roku 2017 a já doufám, že dospělá část to nezkazí. Tenhle film by byl dokonalý, ale bohužel ta závěrečná kanálová akce asi mohla bejt lepší, TO bohužel nefungovalo, tak jak mělo, ale jinak fakt bezchybné. A Pennywiseovi bych se fakt nebál dát víc prostoru, i když ve druhé části bude velmi pravděpodobně ještě mnohem méně. Doporučuji. 100%. ()

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi