BOURQUE

„Prvá časť“ zvládnutá veľmi dobre. (Ja, na rozdiel od iných, si myslím, že tento „knižný monštrum“ Kinga je potrebný rozdeliť na dve časti.) A. Muschietti na to išiel lepšie ako kedysi Tommy Lee Wallace. Je však nutné mať na pamäti, že kým dielo z roku 1990 je jednoznačne na úrovni TV filmu, tak aktuálne spracovanie „It“ je viac mainstream. „Paradoxne“, to nové dielo je takmer vo všetkom lepší. Ja to predovšetkým vidím vo vyváženosti jednotlivých prvkov: dobre herecké výkony malých ľudí (tu dominuje skvelá S. Lillis a nemôžem si vynechať poznámku, že vizuálna zhoda s J. Chastain (objaví sa v druhej kapitole) je takmer dokonalá), neprehnané efekty, solídne vedený príbeh. S B. Skarsgårdom ako „It“ problém nemám (ale ani T. Curry nebol zlým predstaviteľom tohto monštra). Jedine, čo môžeme vytknúť je to, že film ako celok nie je tak strašidelný, akým by mal byť. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

domirovec

Lidé, kteří jako první viděli ten film z roku 1990, budou mít na tento film pravděpodobně zvláštní názor. Ovšem lidé, kteří viděli jako první tento film, respektive remake z roku 2017, budou mít zvláštní názor zase na ten z roku 1990.. Každopádně film To je perfektní kombinací opravdového hororu, jednoduchých lekaček a dětského strachu.. z klaunů... Víte, já osobně se nikdy klaunů nebál, ovšem po zhlédnutí tohoto skvostu, jsem tak trochu změnil názor.. 4/5 ()

fablefavorit

To si zasloužilo minisérii, aby měly všechny DŮLEŽITÉ příběhové linky řádný prostor k vývoji. Záporáci jako Henry Bowers a Patrick Hockstetter jsou sotva využití a z nějakého neznámého důvodu Ben Hanscom ukradl značnou část charakterizace Mike Hanlonovi, který je v této nové verzi definicí stereotypu "černocha do počtu (v knize byl přitom jedním z nejdůležitějších členů Klubu smolařů). Pennywise se snaží působit děsivě, ale i když udělá mnohem více škody, než v televizní verzi, oproti předloze stále působí jako neschopný slaboch. Casting je skvělý (zejména pro Klub), To mělo ale na víc. Mnohem víc. Možná, že s Fukunagou u kormidla by To bylo lepší. ()

S.U.E.S.

„Do you want a balloon?“ Poctivě natočený a řemeslně skvěle zvládnutý horor, který ale spíše než na strašení sází hlavně na jednotlivé dětské postavy, jejichž přátelství se postupem filmu začíná přenášet i na diváka, který pak nemá problém nejen této partě fandit, ale také s nimi i sžít. Tohle je totiž jedna z nejsilnějších složek filmu a skvěle vybraní a zahraní dětští herci to jenom podtrhli, proto těch 135 minut uteče jako voda a osobně bych klidně vydržel i další téměř dvě a půl hodiny na druhou část. Což mě však přivádí k samotnému ztělesnění zla. K tomu mám dvě větší výhrady. A TO, že Muschietti mohl v některých okamžicích zatlačit víc na pilu co se týče atmosféry a lekaček, ale hlavně dát více prostoru Skarsgårdovi. Jeho úvodní výstup v kanále totiž představuje asi to nejlepší, co se ve filmu ukáže a to nemyslím tak, že by to v dalších scénách to nějak odflákl. Naopak, Skarsgård se podlé mého zhostil Pennywise více než skvěle. O to víc zamrzí, že se ve filmu neobjevuje častěji i v třeba nějaké „klidnější“ poloze, jako byla třeba ta v úvodu s Georgiem, kde pouze stačí, aby se na vás díval svýma planoucíma očima a mluvil svým vychytralým, znepokojujícím hlasem. Můžeme proto jenom doufat, že po kladném přijetí první části dá Muschietti Skarsgårdovi ve dvojce více prostoru se předvést, jelikož potenciál který tu s Pennywisem nastínil, ještě zdaleka nebyl využit naplno. Proto „pouze“ velmi silné 4* s tím, že až si to pak někdy vychutnám zaráz i s druhou částí, jsem ochoten tomu napálit plnou palbu protože už teď mi k absolutnu chybí jen velmi málo. DODATEK: Po zhlédnutí Kapitoly 2 v kině a lehkém rozležení v hlavě zvedám na čistých 5*. Protože stejně jako ve starší adaptaci, i zde je první část s dětským osazenstvem mnohem lepší nehledě na další věci. Ale o tom víc v komentáři u druhého dílu. ()

Kadas97

TO je jednoznačne najlepšia "kingovka" čo sa týka žánru horor, neporovnávam s filmami Zelená míľa a Shawshank. Príbeh sa síce nedrží 100% knižnej predlohy, ale to nikto ani nečakal. Myslím, že Hollywood ťažko rozdýchal obsadenie len jedného černocha ,0 aziatov a 0 homosexuálov. Súložiace deti by ho položili na lopatky a zahrabali pod zem. V tomto sa film drží predlohy na výbornú. Pennywise bol perfektný a omnoho menej rozkošný ako jeho predchodca. Herecké výkony detí sú hodné nejakého ocenenia Oscar jr. Záverečný súboj bol v mnohom odlišný od toho čo som očakával, ale ani v najmenšom mi to nevadilo. Vo filme sa nachádza veľmi veľa narážok na predlohu, ktoré však divák, ktorý nečítal knihu nemôže pochopiť. Píp píp Richie! Som zvedavý ako sa vyvinie kapitola s dospelákmi, no detská časť je (takmer) bezchybná. 10 z 10 ()

joker30

To, že je TO najlepší horror roku, je bez debaty.Detská časť príbehu TO sa minimálne vyrovnala tej z originálneho snímku. Napriek tomu som možno čakal ešte trošililinku viac, vzhľadom k tomu čo ponúka knižná predloha. Iba preto nedám 5 hviezd. Ale je tu háčik. Na to aby som to mohol úplne objektívne zhodnotiť, musím počkať aj na druhý diel, ktorý dotvorí celkovú ideu a príbeh. V dospelej časti pôvodný snímok z môjho pohľadu bol poslabší. uvidíme ako sa tvorcovia vysporiadajú s vygradovaním deja a zápasom postáv so svojimi strachmi a zlom. Je tam určite potenciál pre skvelé hororové dielo tak dúfam, že sa im to podarí. I keď mám mierne obavy z toho, čo urobí s filmom posunutie deja do súčasnosti. ()

Cryptkeeper

Pěkné,no na klasiku to pořád nemá. Furt jsem zastáncem toho,že efekty a dnešní možnosti té atmosféře ubírají,nemluvě o naprosto zbytečných jump screenech atp. ()

phoenixer

Nechapu to vysoke hodnoceni tady. Pokud clovek videl puvodni verzi musi byt nalezite zklamany. TO je tu vizualne lepe zpracovane a efekty jsou dotazene do perfektu. Cloveku obcas prebehne i mraz po zadech. Obzvlaste vydarene je pak zvukove zpracovani, ktere dodava na atmosfere. Presto me neuveritelne nastval scenar. Pennymu probodnou hlavu a jakoby se nechumelilo. Nasledne polibek z “ciste lasky”.. co to sakra je?! Pohadka o sipkove ruzence?! Jako tresnicka na dort otevreny konec, aby tvurci mohli natocit druhy dil a vydelat dalsi prachy. Z kina jsem odchazel opravdu nastvanej a smutnej.. ()

Katcat

Celý tento film voněl, jak stará knížka. Ať už šlo o vizuální stránku celého filmu nebo o děj jako takový. Žádných milion efektů a celý film ve tmě, ve sklepě, s vyhořelou sirkou v ruce. Jedna z nejlepších adaptací King knížky. Na to, že hlavní hrdinové byla děcka, tak skvěle zahráno. TO taky skvěle zahráno. Film měl obrovský, chlupatý, nechutný koule. Až na pár nevyjasněných detailů to nemělo chybu, takže 4/5. ()

Cinematrix

Sice jsem od toho vzhledem k zdejšímu hodnocení čekal víc, ale přítelkyni se to líbilo. Vždycky uvítám, když ji něco vyděsí víc, než pomyšlení na zbytek života strávený po mém boku. Sophia Lillis je už ve svých patnácti letech fakt kočka a byla zde dobře zvoleným skvostem na náhrdelníku z loserů, který nakonec držel kolem krku hrůzy stejně pevně, jako Stalloneho expendables v záplavě moderních CGI záběrů. ()

Dimo

No TO TO! Ani jsem nedoufal. A pomalu ani nedýchal. Málokterý snímek drží atmošku tak konstantně a po celou délku... Klobouk dolů za herecké role děcek, za kameru a zvukově-hudební doprovod. A za setsakramentsky děsivýho Pennyho! ()

tranquill

Možná je film udělaný především na efekt, ale funguje, což se u původního zpracování rozhodně nepodařilo. A víme, jak je těžké zfilmování Kingových děl. Tohle téma je sice ryze hororové, ale postava klauna a dětští hrdinové jsou jistě pořádnou výzvou. A zde se podařilo, lekavé scény se většinou povedly a zábava byla i se špetkou humoru. K tomu opravdu perfektní herecké výkony mladých hrdinů a klauna. Jedinou chybičkou byla zbytečná délka filmu. ()

Whitebeard

Trochu nerozumím tomu šílenýmu hypu kolem tohohle hororu. Osobně jsem se celkem v kině nudil a od spánku mě rušily všude přítomný lekačky, kdy repráky vyskakovaly z beden. Atmosféra a napětí žádná velká sláva. Rozjeté V Zajetí démonů mi přijde atmosférou filmu někde úplně jinde. Pořád je to lepší nadprůměr, ale vlasy se mi hrůzou teda rozhodně neježily a to jsem doufal, že se stane. Nedá se nic dělat. 3* ()

Bystrozraký

To nebylo až tak děsivé, jak jsem před zhlédnutím očekával, ale přesto jsem se dokázal párkrát hodně vylekat. Dětští herci svoje role moc dobře zahráli a Pennywise byl dokonale ujetej a děsivej. Technicky a trikově byl film dokonale zpracovaný, Pennywise a monstra byly správně nechutný a celkově film působil jako špatná noční můra. Kontrast mezi "šťastnými" prázdninami a děsy, které musely děti prožívat byl také dobře zvládnut, kdyby po plátně nepobíhal Pennywise, tak by to celé mohlo dobře fungovat jako rodinný film. Film mi nepřišel nudný nebo zdlouhavý, celou dobu jsem se bavil. Jenom příběh skoro nic nevysvětlil a než se začalo dít něco, co by příběh rozvinulo, tak to taky dlouho trvá, ale jinak jsou backstories dokonalý, i přesto, že zřejmě museli Kingovu předlohu hodně osekat. Také velké plus je, že tvůrci nenamrdali celou tisíci strankovou knihu do jednoho filmu, na druhou kapitolu se těším a budu doufat, že dopadne stejně tak dobře jako ta první. ()

misbos

Když už máte Flokiho bráchu (!!!!!!!!) za vraždícího klauna, možná (docela jistě) by bylo lepší dát mu ve filmu mnohem víc místa. Kór, když Vám zbytek nehraje bůhví co, postavy a motivace jsou jak piškoty rozházený po podlaze, harantí herce nikdo pořádně nevede, a .... vůbec, proč tu není 11????? No - když se dobrovolně vzdáte jediný věci, která je na Vašem filmu dobrá (co dobrá? Výborná!), ve prospěch podprůměrnýho okolí, tak... radši nic netočte. ()

albionlady

Páčili sa mi rozhovory medzi deckami, na ktorých som sa pár ráz úprimne zasmiala. Viac ako tancujúci šašo Pennywise ma však desili tí traja či štyria pubertálni agresori, ktorí každého šikanovali. ()

FanKalEl

Škoda tej slabšej druhej polovici filmu, ono to bolo celkovo slušné, ale tá prvá polovica bola creepy as fuck. Bolo to fajn ale tento rok to vyhráva jednoznačne takmer bezchyný Get out, čo sa bohužiaľ o tomto diele od Kinga nedá povedať. (85%) ()

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi