vikino1

Musím se přiznat, že původní TO jsem viděl jen mihnout se v devadesátkách na ORF1. To jsem spíš sjížděl Vetřelce, Terminátora, Predátora a Věc furt dokola. Jednak jsem tomu v Němčině moc nerozuměl a druhak jsem byl vždy spíš na sci-fi jak na horory. O to více mě překvapilo To 2017. Takhle přesně dopadne film, který má správnou stopáž, dobré obsazení, režiséra co dokáže budovat napětí,- formovat charaktery a hlavně může se opřít o kvalitní předlohu, kterou když dodrží tak se to povede. Né že bych se nějak extra bál, ale když nad tím tak přemýšlím a vezmu TO kolem a kolem, o čem TOo vlastně mělo být, tak je TO zvládnuté na výbornou... Nebo aspon nějakou výraznou chybu jsem tam nenašel.... ()

ER

Palec nahoru a k páté hvězdičce moc nechybělo. Velmi si cením vyváženého poměru mezi děsivostí a atmosférou dětského strachu v rámci jejich osobních životů. Dynamicky odsýpající děj, finále jak se patří , hudba, efekty ,....tady vše ladí. ()

Franc1s

Na klauna jsem byl zvědav, původní film jsem neviděl a knihu nečetl. Rozhodně jako "pohodový" horor na jeden večer vystačí. Ale že by něco nového, to se říct nedá. Parta lůzrů nic moc, oproti té v Stranger Things. Nejvíc mě sr*l ten ukecaj s brejlema, nevím k čemu tam bylo potřeba tolik debilních keců, odlehčit atmosféru? Jde to i jinak. Samozřejmě se i našlo pár nenormálních nápadů, např.: Budem držet všeci při sobě, za 5 minut, nic neřekne a jde do prd*le...Takové věci mi pak zkazí celkový dojem, škoda.. Ale i přes to vše, scénky s ukousnutýma končetinama a krví z umyvadla se povedli. I pár povedených záběrů s kamerou se našlo. Na druhý díl kouknu, jsem zvědav jak to dopadne. 7,5/10 ()

blans

Opravdu nemám ráda horory, ale po přinucení dívat se na tenhle jsem z něj měla zvláštní pocit. Obdivuji děti, jak se postavily strachu s partou. Až na moje následné noční můry se mi to v některých částech i líbilo. ()

Maximilianus

Stranger Ithngs sa opäť dejú v mestečku Derry. V knihe už bolo v tomto roku dávno po Tom no tu To ešte len začína. Eleven vystriedala šestka Beverly, potom sa ešte pridal Mike a magická sedmička bola komplet (aj keď v tomto filme bolo jedno, koľko ich je). Aj keď sa film v prvej polovici celkom pridržiaval knihy, celkovo a najmä v druhej išiel trochu vlastnou cestou, čo pôsobilo veľmi prirodzene, nakoľko všetko dôležité z knihy sa tu udialo, ale film dokázal byť originálny a aktuálny. Chápem, že asi na vlkodlaka a Frankensteina existujú nejaké filmové práva, preto tu asi neboli zobrazení, čo mi trochu chýbalo, ale aj som s tým počítal a ostatné kreátury to celkom vynahradili. TO bolo zahraté dobre a zaujímavo. Čakal som niečo viac v štýle Jokera od Heatha Ledgera alebo Jereda Leta, ale Bill Skarsgård si vytvoril vlastnú postavu s výborným smiechom. Uvítal som, že tu nie je To (zatiaľ) mimozemská entita a podobné hovadiny, že s ním nebojoval iba jeden človek niekde mimo vesmíru v pozadí s obrovskou korytnačkou a nepremohol ho jednou vetou, ktorá nedávala zmysel, ale bojovali s Tým všetci a reálne, aj keď s nevídanou odvahou. Oproti verzii z roku 1990 tu mali postavy väčšiu hĺbku a ich charaktery boli lepšie predstavené, čo súvisí asi aj s dĺžkou, ktorá bola celá venovaná iba detskej časti príbehu. V knihe aj v pôvodnej filmovej verzii sa mi páčilo prelínanie medzi svetom dospelých a detí, ale úprimne ma viac bavila časť detstvo, takže neviem, či ma ucháti To čo prinesie rok 2019. Hlavní predstavitelia boli „sympoši“ ktorí sa svojich úloh zhostili na jednotku. Film mal aj trochu humoru, ktorý je detskému svetu vlastný, ale aj akciu, dobré efekty, strašenie a celkom dobré finále, aj keď celkovo film nebol taký dobrodružný ako kniha, takže až tak sa nedalo vžiť s hrdinami príbehu. Lepšie ako 1990 a v určitom zmysle aj kniha, keďže som nepotreboval predstavovať charaktery. 7,2/10. ()

LordMysti

Ano chápu že se tu hodnotí především to, že se jedná o klasiku, ale ať je to sebevětší klasika nebo ať má film zde sebevíc kladných ohlasů, nebo ať má výbornou kameru, herecké obsazení, výpravu a prostě i spoustu narvaných peněz do triků - stejně mi vadili dvě zásadní věci - minimum strachu a strašidelných scén (nebo ty strašidelné nepůsobili skoro vůbec strašidelně) a za druhé - neskutečná roztahaná nuda. Hlavně druhá polovina se plácala stále ve sra..kách a to doslova. Neustále natahování, prodlužování, nesmyslné přežívání již několikrát jasně mrtvých dětí - prostě filmová verze je očividně asi příliš velké sousto. ()

Anayka

Šikana, zneužívání, násilí.. v tomhle městečku mají děti daleko horší problémy, (SPOILER /?/) kam se hrabe lidožravý klaun! ()

Gardenboy

Pustiť sa do jednej z najzložitejších Kingoviek je až drzosť. A natočiť ju tak dobre ešte väčšia. Film má však slabiny a to aj dosť vážne. Napríklad, že strašidelné scény sú paradoxne to najslabšie na ňom. Remeselne výborne spravené, cgi efekty miestami úplne zbytočné - "špinavší" look by tomu sadol viac. Šokujúci úvod, nasledovaný podrobnou psychológiou postáv a trefnými hláškami "Najlepší pocit v živote ... tak to ses ješte nehrál s pinďourem" alebo "To múžou videt jenom panicové, tak to proto sem ho nevidel!". Teším sa na druhý diel s dospelákmi. ()

bearmeedek

Hororům velký prostor neposkytuji, ale TO jsem si dopřál a bylo TO dobrý. Opravdu kvalitně zpracovaný příběh dětského dobrodružství. A zároveň vyvedená osmdesátková atmosféra. Pozvolné lekací scény působí lépe, než nějaký bezúčelný masakr. Kontrast hororu s dětským světem a jeho romantikou je tu hodně vyvážený a dodává pocit, že tak to má být a TO špatné musí jít pryč. Je to divné, ale tenTO horor je zároveň i film. A potvrzeno: klauni jsou hajzli! ()

Evzeni1

V českém znění: Jindřich Žampa - Finn Wolfhard (Richie), Matěj Havelka - Jack Dylan Grazer (Eddie), Jan Köhler - Jaeden Lieberher (Bill), Sabina Rojková - Sophia Lillis (Beverly), Jan Rimbala - Wyatt Oleff (Stanley), Antonín Švejda - Jeremy Ray Taylor (Ben), Roman Hajlich - Chosen Jacobs (Mike), Tomáš Materna - Nicholas Hamilton (Henry), Rudolf Kubík - Bill Skarsgård (Pennywise), Zdeněk Mahdal - Stephen Bogaert (Marsh), Jana Hermachová - Elizabeth Saunders (Starretová), Jiří Köhler, Dana Pešková, Kateřina Petrová, Adéla Nováková, Robin Pařík, Jakub Saic, Zbyšek Horák, Klára Nováková, Vladimír Kudla Překlad: Šárka Bartesová Dialogy: Ivan Kotmel Zvuk: Michal Vašica Produkce: Miroslav Vitvar Vedoucí výrobního štábu: Zdeněk Mahdal Režie: Jiří Balcárek České znění ve studiu Pro-Time vyrobila Tvůrčí skupina Josefa Petráska v roce 2017 ()

Nocturno culto

Nejprve jsem přelouskal tu obrknížku a následně shlédl film. Úvod je skvělý, pak tempo zvolní a lehce vygraduje finále. Logicky nemohl film obsáhnout všechny dějové linie z knížky ale dopadlo to ještě slušně. Upřímně mě na konci překvapilo že to byl teprve 1.díl a bylo mi divný že dětské postavy nestárnou ale tímhle se to vysvětlilo. Proti knize jsou některé momenty velmi zkreslené a pozměněné, např. Bowers, Hanlon, táta Marsh atd...Věřím že druhý díl důstojně dokončí solidně započaté dílo... ()

255085349

Spíše než klasický horor je to velmi citlivý film o dětech a jejich fóbiích. Jsem ráda, že na rozdíl od knihy adaptace neobsahuje řadu drsnějších a kontroverzních scén a drží si velmi sympatickou linii, práce Caryho Fukunagy je tu hodně znát. Dětští představitelé bez výjimky skvělí. Té hrůzy tu nakonec není tolik a je dobře vyvážena super hláškami a dialogy. Spokojená, ale na dvojku nepůjdu. ()

degster

Na druhý pokus dvíham na 3*. Naďalej mi vadí znásilnenie predlohy a posun príbehu do 80's, pretože Stranger things je teraz in. S nulovými očakávaniami však príbeh pekne odsýpa a detskí herci sú vybraní dobre. ()

Armin82

Rozhodně filmařsky kvalitnější, což u remaku nebejvá zvykem. Můj oblíbenej Tim Curry a verze z roku 1990, bohužel na toto nestačí. Volba švédského herce, který má ty oči takové rozhašené, byla opravdu trefa do černého. Tomu říkám bejt slizoun a hlavně díky němu a lepšímu zpracování, je tento remake lepší. Nicméně i tak musím konstatovat, že to je relativně blbost. Úvodní scéna s lodičkou a kanálem je famózní. Běhal mi mráz po zádech a hodně se těšil, co bude dál. Ale ono to šlo z kopce. Vlasy z umyvadla, stříkající krev, kterou dospěláci nevidí, různé vidiny. Prostě fantasmagorie a jediné, co stojí za zmínku, je právě To...jeho vizáž, pohyby apod., jinak to nestojí za nic a jako horor mi to ani nepřišlo. I tak slušných 60% ()

Klajondr

Bohužel zfilmovat věrohodně 1100 stran Kingova mistrovského díla nejde a já tomu dobře rozumím. Ale opravdu museli hýbat s časem? Já nevím, mnohem víc bych si užil padesátkovej feeling jako v knize, než osmdesátý léta, ale asi to nějaký vnitřní smysl (peníze) má. Postavy, na můj vkus, dobře obsazeny, jen jsem si je v knižní předloze představoval mladší (vypadají spíše na 15 než na 11). Avšak co zabilo pravou atmosféru To jsou laciný jumpscary, kterých se snad v moderní hororové kinematografii jen těžko zbavíme. Plusový body za výkon Billa Skarsgarda, aneb To v nejlepším podání. ()

Nix

Nechápu, proč bylo takový nadšení z tohoto filmu. Vůbec mne to nebavilo, přišlo mi to nudný a ani mne to neděsilo. ()

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi