Není kam utéct

• Velká Británie A Lonely Place to Die

Když se parta mladých horolezců rozhodla zdolat jeden z mohutných skalních masivů, všichni se těšili na náročný výstup, při kterém jejich těla zaplaví pořádná dávka adrenalinu. Nemohli tušit, že je uprostřed hor Skotské vysočiny čeká nerovný souboj. Při přechodu horského hřebene objevili podzemní skrýš a v ní uvězněné malé děvčátko. Osvobozením srbské dívenky z rukou únosců pro všechny začíná děsivé dobrodružství, na které ti, co přežijí strastiplnou cestu zpátky do civilizace, nikdy nezapomenou.
V hlavní roli strhujícího příběhu odehrávajícího se uprostřed překrásné horské scenerie se nám představí Melissa George. Do jedné z dalších rolí obsadil anglický režisér Julian Gilbey populárního českého herce Karla Rodena. (oficiální text distributora)

Johny M.

Určitě nadprůměr ve svym žánru, 90 minut bez hluchejch míst, krásná příroda, fajn obsazení i hudba, několik opravdu drsnejch momentů + Karel Roden: 4,5* ()

towstit odpad!

Pre fanusika filmov typu : priroda, skupinka, zabijanie - nadpriemer. Obcas genialna kamera, hudba skvela, prostredie skvele. Dialogy a malovelke nelogicke chyby sa daju odpustit. ()

mi-ib

Samozřejmě chyb na tomhle snímku se dá najít mraky. Třeba ty stupidní dialogy zmíněné uživatelem KevSpa, já přidám béčkové prvky (přecejen těch kulek prolétlivších těsně kolem hlavy bylo dost, hrdinské kecy, atp.). Ale dá se to tomuhle snímku vyčítat? Vždyť to vlastně béčko je. Minimálně rozpočtem. Na druhou stranu dokázal film vytvořit dusnou atmosféru lépe než kdejaký velkofilm. K výčtu kladů musím přidat i nádhernou skotskou přírodu a neokoukané tváře. Já mám prostě povedené nízkorozpočťáky rád a fandím jim. ()

PEZ

Wow tak toto ano. Chvilu mi v hlave blikala piata hviezdicka. Zanrova pochutka ze az. Kto by bol cakal, ze film kde je pre mna najznamejsim hercom Karel Roden bude taka supa. Ale ono zdanie klame, reziser Julian Gilbey ma uz zopar kvalitnych krimi pribehov za sebou a Melissa George je uz tazko ostrielana herecka, raz dokonca nominovana na Zlaty Globus. Ta mi mimochodom v dobrom pripominala Elizu Dushku a uz si ju odteraz urcite zapametam. Film samotny je nielen velmi zrucne natoceny, ale poskytuje rozkos tak pre oko ako aj pre mysel. Krasne zabery z hor (odporucam HD verziu!), s realistickym pribehom a perfektnymi postavami i vybornym castingom. Spominany Karel Roden nema velky priestor, ale ten vyuzil naplno. Klobuk dole. Obidve casti filmu aj ta prirodna, aj mestska funguju vyborne a rozhodne tento kusok odporucam. Som si isty, ze ziadny fanusik thrilleru nebude sklamany - na Actionfest Film Festival cena za Najlepsi Film a Najlepsi reziser, v Toronte tri ceny divakov, v Chicagu Silver Hugo a v Austine Horror Jury Prize pre paradne presvedciveho Sean-a Harris-a. ()

Kingjiri

Thrillery s originálnějšim nápadem se bohužel v dnešní době už moc neviděj. Jsem rád, že se objevilo aspoň tohle nenápadný dílko s českou hereckou stopou (Karel Roden). Většina snímku má díky prostředí pěkný, ale zároveň nehostinný, přírody slušnou atmosféru. Ta se sice trochu vytrácí, když se děj přesune do obyčejnýho městečka, jenomže ani tam to nepřestává být napínavý. Po technický stránce povedený, zajímavá byla občas práce s kamerou (při honičkách). Silnou stránkou A Lonely Place to Die je teda solidní scénář spolu se zláštní atmosférou, což z něho dělá žánrovej nadprůměr. A jde to i bez hvězdnýho hereckýho obsazení. ()

Charlie84

Opět se mi potvrzuje, čím méně toho o filmu víte, tím lépe. Protože pokud máte nakoukáno, do dobré poloviny filmu nebudete tušit, zda vyběhnou divocí a zlí vesničané se sekerama, satan nebo yeti. Pravda je nakonec prozaičtější, má nápad a kdyby ke konci filmařům vyloženě nechyběly zlaťáky na natočení pořádných akčních scén, neměl bych co vytknout. Až na pana prase, který si odskočil z jiného filmu, na druhou stranu nutno dodat, že mě opět přikoval k obrazovce, když film začal ztrácet dech. Potěší reálné postavy, sexi hlavní představitelka, hory a Roden, který po svých hereckých pozicích pletichařící Rus (Bourne), Rus - vědec (Orphan), šílený Rus (Running scared) a ještě šílenější Rus (Hellboy), přešel do role smířlivého Rusa:) Inu, změna je život:) ()

Ondr@932

A je to tady! Konečně po půl roce čekání až bude vysoká kvalita + cz dabing! A nakonec se vyčkávání vyplatilo! Nádherná příroda - skály, potoky, řeky, lesy a k tomu teror v podání naháněčky po lesích!!! To prostě miluji! Jediné zklamání bylo když to přešlo po hodině do vesničky poté už to nemělo takové kouzlo! Ale i tak dávám 9/10 ()

Cruchot

Po přečtení některých zdejších komentářů jsem nic moc nečekal, ale o to víc jsem byl (příjemně) překvapen. Film se rozjíždí sice pomalu, ale od scény, kdy se jde Ed vylulat a uslyší odněkud podivné zvuky, nemá tenhle napínavý thriller snad jedinou hluchou chvilku. Nevím čím, ale tenhle film se mi jednoduše dostal pod kůži a s příjemným mrazením jsem se nehnul od obrazovky až do poslední minuty. Velkým plusem jsou zejména nádherné exteriéry - jednoznačně doporučuji velkou obrazovku, HD, DVD či Bluray a 6kanálovou audio soupravu. Povedl se i casting - zvláště pak parádní záporáci. Skvělá kamera, odpovídající hudba, nepřetažená stopáž a pro našince bonus v podobě Karla Rodena. Pro mě jedno z nej překvapení roku. ()

Henry Morgan

Tak mělo to mouchy, ale čekal jsem asi větší odrhovačku. Překvapilo mě, za jaký konec to filmaři vzali. Nebylo to vůbec zlý. Žádný sladký americký happy end s dokončením všech paralel. Prostě vcelku realistický, syrový britský únik z reality. Já to chválím, i když si uvědomuji, že nejlépe se prezentoval Roden, který ovšem svou roli musel natočit za dopoledne. Hold buďme rádi, že máme u nás, alespoň nějaké charizmatické herce. Atmosféra skotských hor byla celkově ponurá a nasazovala tak příběhu velmi příjemnou korunku. V dané kategorii velmi povedený film, takže kdo máte rádi adrenalin a skupinky horolezců, tak směle do toho. Nečekejte ale nějaký suprhýrou majstrštyk. ()

Franc1s

Pěkná survival vyvražďovačka. Tady se záporáci s nikým ne**rou. Příroda nádherná, i námět o unosech dětí a skrýši v lese. Jen kamera mi připadla,jak kdybych se občas díval na levný béčko a potom na bezva thriller. Zajímavý konec a 7/10 ()

Acrobat

Opäť trocha z Travoltu ( http://en.wikipedia.org/wiki/Swordfish ): Koľko životov má zmysel obetovať pre život jedného. 6? 10? 100? Briti po mnou videnom Ironclad a Black death s ďalšou rýchlou snímkou, nikoho neurážajú, nevyvyšujú sa. Ticho do hôr sa vkrádajú, zostávajú tam a schádzajú dole v posledných možných chvíľach tvojho biedneho života. Prelúsknem všetko, ale dilem, ktoré je potrebné riešiť vo filme je sakra viacero, a sú dôležité. Mňa zaujala jedna. Film sa vo svojej vnútornej konštrukcii láme pri železnej trúbke trčiacej zo zeme a ticho okolo stojacich ľudí. Nastáva Dobšinského obľúbená a legendárna otázka (alebo fráza): „Ak ju nevykopeš, bude zle, ale ak ju vykopeš, bude ešte horšie.“ Preto sa v spoločenských diskusiách pýtajte a polemizujte, čo by ste (netuším, či racionálne) urobili vy. Ja mám v tom jasno. Pretože tá pomyselná druhá možnosť (ktorú nastolil režisér) trochu zhorkne, keď zaznie srbské Ďakujem. A Melisa tomu uverí. Dychberúca príroda, šialené pády, vítané surreálne prvky prestrelky (prasa), diabolský karneval, nulová polemizácia pri otázke Koho zabiť. Pozerateľná vec, s veľkou chybou horolezcov. http://www.youtube.com/watch?v=SfuI60YdX4A (videné 02.08.2012, BDrip) ()

waska

Začátek hodně zajímavý, ale s příchodem vyvražďovačky to padá do průměru. Karel Roden potěší. Skotsko je ale úžasný !!! ()

kvardis

Konec je syce trochu kycovity, nicmene dlouho sem nevidel tak svezi thriller z ktereho ty highlands doopravdy citite. ()

Nix

Tenhle film má opravdu skvělý vizuál a přírodu. Ta je tu naprosto skvělá, stejně tak jako moment překvapí, na který narazí v lese skupinka. A je to tak jako trochu rozdělený na dvě části, ale určitě nečekejte žádnou pohodičku. Tohle je celkem temný a drsný a hlavně je tu Sean Harris zase jako šmejd, ten chlap má na to prostě fazónu. Bylo to zajímavý. ()