Many a Ellie mají již skoro dospělou dceru Broskvičku, která by se ráda stala členkou party mladých mamutů a také přítelkyní krásného mamuta Ethana. Ellie stojí za svou dcerou, ale Many si myslí, že to pro Broskvičku není vhodné. Je to klasický případ otce, který nechce vidět, že jeho milovaná dcera dospívá... Sidova ztracená rodina se náhle objeví a Sid je šťastný, že se na něj nevykašlala. To se ale velmi mýlí, jeho rodina se tu zastavila jen proto, aby se zbavila ještě i babičky, která už dost zapomíná a občas se chová podivínsky. Veverčák Scrat, který miluje žaludy, se pokusí jeden zasadit, jenže tím způsobí doslova katastrofu – dojde k posunu zemských desek a oddělení nejen kontinentů, ale také party přátel. Manyho rodina je na jedné straně a prudký mořský proud unáší opačným směrem Manyho, Diega a Sida s babičkou... Vtom se na obzoru objeví loď a přátelé se radují. Je to však předčasná radost protože to je pirátská loď a pirátům rozhodně nejde o to, aby naše přátele zachraňovali. Kapitán Gutt není žádný dobroděj a přátele zajme. Přátelé se však nevzdávají... (TV Prima)

Patw

4 hvězdičky s přimhouřeným okem. Člověk to musí brát tak, že je to film pro malé.. (koukám, že vlastně každý díl byl pro mladší a mladší publikum.. hmmm). Ale jinak mě film bavil. ()

TominoLa

Série, která jde od skvělého prvního dílu dolů. Pro fanouška, nebo děti asi zážitek, ale pro mě jako dospělého člověka nic co bych chtěl vidět znovu. Raději se vrátím k nějakému staršímu animáku od Pixaru, nebo třeba Na vlásku. 5/10 ()

Paulina01

Možná někoho opravdu teď pohorším, když dám pět hvězd, ale víte co, já je dám! U filmu jsem se opravdu skvěle bavila a možná to bylo i tou atmosférou v kině, ale i tak. Film je přece věnován hlavně dětem, a co jsem měla tu možnost vidět, všechny děti z něj byly úplně paf a na konci filmu horečnatě tahaly své rodiče za rukávy, pořád nadšeně štěbetaly atd. Takže si myslím, že film určitě splnil to, co bylo od začátku jeho záměrem a to opravdu bravurně. … Viděno ve 3D ()

Fíla

I po deseti letech Vás musí Doba ledová bavit. není originální, ale neustále se v ní objevují nové prvky a nápady jak film udělat zajímavým. Je to o něco slabší než díl z roku 2002, ale i tak vás to po pár minutách vtáhne do ledu. : ) ()

ilemas

3D I na počtvrté jsem se velice bavil, sice mě to připadá stále dokola, ale nenudil jsem se. Krásná oddechová podívaná nejen pro děti na zpříjemnění večera. ()

Jigy

Mnohem lepší než konkurenční Madagaskar a přitom taky nic extra. Musí se však nechat, že jsem se párkrát zasmál a ochrnuty Sid byl asi best. Jinak dětská, předvídatelná a jednoduchá zábava co se dá vidět, ale nenadchne. ()

M.i.k.e

i při čtvrtém dílu udrželi tvůrci laťku patřičně vysoko a ani tentokrát nevadí značně přímočarý průběh s očekávatelným koncem.Málo která animovaná série se může pochlubit s ůrovní kterou Doba ledová drží.Po letech opět příjemné setkání se starými známými...70% ()

Gee.Rocks

"Dvojitá stěrka!" Tahle Doba ledová je úplně jiná, než ty předchozí. Už to není žádná Pařba ve Vegas, ale spíš pohádka o praštěné rodince, kterou můžou v klidu vidět i dospělí. ()

Martin741

Opat kvalitny diel pravej nefalsovanej zabavy. Staci len vypnut mozog a po namahavej praci - behu sledovat tento vyborny film. 80 % ()

SallyZen

Doba Ledová ma lehce sestupnou tendenci. Popravdě mě nejvíce bavila 1, pak 2, 3 a tento díl byl asi nejmenší zábava. Ale opravdu jen o malinko než předchozí. V rámci hodnocení mi to už spadá pod tři hvězdy, ale překvapivě taková veverka zde neubírá na grádech a je kupodivu pořád zábavná. Celkově mě díl bavil trochu méně, ale pořád je to solidní animák. 70% ()

vydumnica

Peaches: So tell me, when exactly will I be allowed to hang out with boys? Manny: When I'm dead. Plus three days, just to make sure I'm dead. ()

shyster

Už je to taková obehraná páska. Stejné schéma a v podstatě stejný příběh, kde bohužel je už jen pár výtečných fórů, pár obstojných a řada hluchých míst. ()

Rodriguez

Hodně vydařené pokračování. I po takové době stále překvapuje a hlavně baví publikum různé věkové skupiny. 100% ()

Attta

Tak jsem si lehl s přítelkyní do postele, zapl tuhle sradnu, vypl mozek, odragoval se a hlavně jsem si to užil. Parádní podívaná. Musím upřímě říct že jsem od toho čekal mnohem míň a nakonec mě to mile překvapilo. Není třeba zde hledat zbytečné chyby a hovadiny, protože film pobaví a to je hlavní. ()

Nach

Tak sice ne tak dobré, jako trojka, ale stále si to udržuje svou vtipnost, neboť alespoň ta tomu dává mírný nadprůměrný šmrnc. Přesto si myslím, že po čase tento film zapadne mezi jemu podobné a zůstane ve stínu skvělé trojky. Pokud tomu tak nebude, slibuji, že se ke svému komentáři vrátím a poupravím ho i zvýším hodnocení o jednu hvězdu. Zatím ale jasných: 70%! ()

Flaxik

Šmudlinka rulez. Pro mě osobně lepší než všechny předchozí díly (jo! samozřejmě i včetně jedničky!). ()

Streeper

Někdy se jim to povede (1,3), někdy je to už trochu horší (2,4), ale své kouzlo to má a stále si ho drží na rozdíl od pokračování jiných animovaných pohádek. Opět přidali další postavy, já jsem si zamilovala bábinu, její hlášky mě doslova rozdrtili a jsem opravdu hodně zvědavá na další pokračování. ()

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz