Many a Ellie mají již skoro dospělou dceru Broskvičku, která by se ráda stala členkou party mladých mamutů a také přítelkyní krásného mamuta Ethana. Ellie stojí za svou dcerou, ale Many si myslí, že to pro Broskvičku není vhodné. Je to klasický případ otce, který nechce vidět, že jeho milovaná dcera dospívá... Sidova ztracená rodina se náhle objeví a Sid je šťastný, že se na něj nevykašlala. To se ale velmi mýlí, jeho rodina se tu zastavila jen proto, aby se zbavila ještě i babičky, která už dost zapomíná a občas se chová podivínsky. Veverčák Scrat, který miluje žaludy, se pokusí jeden zasadit, jenže tím způsobí doslova katastrofu – dojde k posunu zemských desek a oddělení nejen kontinentů, ale také party přátel. Manyho rodina je na jedné straně a prudký mořský proud unáší opačným směrem Manyho, Diega a Sida s babičkou... Vtom se na obzoru objeví loď a přátelé se radují. Je to však předčasná radost protože to je pirátská loď a pirátům rozhodně nejde o to, aby naše přátele zachraňovali. Kapitán Gutt není žádný dobroděj a přátele zajme. Přátelé se však nevzdávají... (TV Prima)

enjoi

Stejně jako dvojka a trojka ani Země v pohybu zdaleka nedosahuje kvalit prvního dílu. Koukat se na to dá, ale že by šlo o něco extra, to rozhodně ne. 60 % ()

Crawler-D

Hloupá a nezábavná zbytečnost naroubovaná na jedno vztahové klišé za druhým. Madagaskar našel svou správnou cestu (trochu je napodobuje aspoň veverka, která zajistila nejlepší groteskní scénu hned v úvodu), Ice Age se nicméně směle potápí. ()

necisty

Velmi slabé 4 hvězdy. Sranda tu jako vždy je, zase putujeme kdo ví kam, přibudou další roztomilé ňuňunky a veverka jako vždy potěší. Po 4té je to už ale trošku ohrané, a když mi tam přidají mé nijak oblíbené zpívané sekvence, tak jsem spíš zklamán. No co naplat, stejně se klidně i na 5ku podívám. ()

Andre3000

Sice víte co čekat, ale to už není výhodou a tato marketingová značka začíná lapat po dechu. Příběh pro malé děti, málo hodně vtipných scének a hlášky z HIMYM...vážně??? ()

Wormboy

Ak by to skoncilo po prvych 10.tich minutach, bol by som velmi spokojny. Tych 90 minut sa vsak neskutocne vlieklo a neviem, ci najdem este odvahu na pripadne dalsie pokracovanie. Toto uz s povodnou Dobou ladovou ma len malo spolocneho. ()

Pajky3

A doba ledová baví pořád dál, ať už jde o úvodní rozpad světa v podání Scrata nebo o závěrečnou scénu z Žaludatlantidy. Ale abych nenavozoval falešné zdání tak i prostředek filmu je moc fajn. Tohle mě prostě bavit bude pořád, nejlepší jsou pro mě postavičky z ostrova, nejsem si jistej, co byly zač (snad Chipmonkové?), ale rozhodně byly úžasný. Dostatek scén byl vtipnejch, takže jsem spokojenej a zvědavej co vymyslí Doba ledová dál.. ()

pufina

Největší tahoun filmu je tentokrát (pro mě) babička lenochoda. Veverka už trochu ztrácí své kouzlo, klidně by ji mohli nahradit babičkou a budu spokojená. ()

gabin(a)

Veliké zklamání! Po bezvadné trojce tahle rychlokvaška s trapným padouchem a vítězným bojem s obligátním salutováním. Možná kdybych předtím neviděla našlapaný Madagaskar 3, nebyla bych tak přísná. Ovšem vysvětlení zániku Atlantidy by si samo zasloužilo 5 hvězdiček:-), ale tak je to od prvního dílu - krysoveverák rulezz! ()

pakobylka

Musím říct, že pirátské a jiné hrátky na moři mně vyhovovaly asi tak o jeden tygří fous víc nežli pobyt ve Ztraceném světě, který jsem spolu s hrdiny "Doby ledové" absolvovala v předchozím filmu. Leč přes veškeré vpravdě neuvěřitelné schopnosti prehistorického hlodavce a jeho životní lásky (jakožto vítaného zpestření děje) to k vylepšení hodnocení ani zdaleka nestačí. Všechno originální a zábavné už bylo dávno řečeno - bez zbytečných odkladů zfilmováno a zpeněženo … a čtvrtá variace na dobu ledovou je opět jen nastavovanou, maličko okoralou kaší nevýrazné chuti a vůně ... 2,5* ... P.S.: Pro úplnost předesílám, že životní lásku výše uvedeného krysoveverčáka nepředstavuje svůdná samička, ale (jak jistě tušíte) poněkud natvrdlý či prostě jen nadprůměrně zlomyslný plod dřeviny zvané dub. Je to logické - nechcete přece, aby se opakoval debakl, ke kterému došlo minule. ()

Ruuzha

Pro mě jedno malé zklamání letošního roku. Popiska "Dobrodružný" se k filmu bohužel hodí mnohem více než "komedie. Vzpomínky na první a třetí díl, kde jsem se smál celý film, jsou bohužel u ledu a tak se Země v pohybu stal spíše animovaným dobrodružným filmem s pár gagy. Desítky pádů na lenochodí hlavu prostě celý film neudrží. Celý příběh je dost slabý, ale na druhou stranu několik nových postaviček, pozvedlo vtip celého snímku zas trochu výš. Plus navíc dávám za naprosto špičkovou animaci a vůbec dokonalé zpracování. Čtvrtí díl už ničím nepřekvapí, ale snad ani výrazně nezklame. 4 hvězdy s odřeným mamutím uchem. 67% ()

RickDeckard

Sudé díly Doby ledové jakoby jely jen na půl plynu. Napočtvrté už začíná navíc chtě nechtě partičce prehistorických zvířat (která se díl od dílu rozrůstá o partnerky, manželky, potomky a nejnověji i rodiče a prarodiče) citelně docházet dech a nápady se opakují. Už poněkolikáté je třeba dát zpět dohromady rozdělenou rodinu/partu, tentokrát vinou pohybu kontinentů. Digitální animace ani 3D už dneska nikoho neohromí, humor je stále více recyklovaný a určený na rozdíl od starších dílů viditelně těm nejmenším. Jediný, kdo se neokouká a baví dál, je praveverka Scrat. Ta je ale jako vždy spíš takovým zpestřením a nemá nijak velký prostor (nehledě na to, že velká část jejích eskapád byla opět zveřejněna v podobě kraťasů dávno před premiérou). Zvýšený důraz na rodinné hodnoty a opravdové kamarádství mi byl místy až otravný a jako celek je film pro odrostlého diváka příliš předvídatelný. S ohledem na cílovou skupinu (děti budou myslím spokojené) a těch pár fungujících vizuálních nebo sebeshazujících gagů dám 60%. ()

campix

Neříkejte mi, že vás Doba ledová stále baví. Tvůrci na nás přichystali již čtvrtý díl a já tam nevidím žádný výrazný posun v před. Vše je stále v zajetých kolejích a v každém díle se objeví pár nových postav, které dabují sem tam docela zajímavý herci, jenže nějak výrazný posun v žádné kategorii prostě nevidím. Můžu pouze kvitovat celkovou stopáž, která není nikterak přehnaná a film tedy výrazně nenudí ani odrostlejší publikum a dětem určitě udělá radost postava lenochodí babičky. Jen mi prosím řekněte proč jednou z dabujících musí byt i Nicki Minaj. Ta by se měla držet dál od jakékoliv formy umění. ()

Iwus.ka

Koho by napadlo, že ta proklatá praveverka způsobí svou vášnivou honbou za oblíbeným žaludem tolik problémů... ()

KajusaK

Scratt ještě lepší než v předchozích dílech.Animace nádherná jako vždy.Děj dobrý.Některé scénky byly opravdu vynikající,nadprůměrné - trhání kontinentů, Sidova babička, sirény. ()

majo25

Výborne som sa bavil. Prekvapenie, pretože od štvorky som už nečakal niečo 'viac'. Humor je na každom kroku, nechýba porcia dobrodružna ani vkusných nových postavičiek. Áno, svet sa nesie na vlnách Karibských Pirátov, veď prečo to nefrkneme aj do animáku. Mladší sa potešia, a tí starší to nejako prekusnú. Zohraná skupina pokračuje a Blue Sky studio opäť boduje. Prívítal by som dokonca aj dlhšiu stopáž. ()

Nivenx

Čtyřka oproti minulým dílům ztrácí na příběhu, který je takový nic moc, ale to je snad jediné co se jí dá vytknout. Scrat fenomenální, ostatní postavičky parádně pasovali a humorných situací zase fůry, což je jen dobře. Občas jsem dostal neuvěřitelný výbuch smíchu. Viděl v kině 3D verzi. - 75% ()

bartias

Scrat pořád zůstává největším trhákem celé téhle animované série, která se zaplňuje postavičkami jako ranní autobus. Některé z nich jsou nevyhnutelně otravné, ale většinou nemají dost času na to, aby začaly vyloženě štvát. Příběh je čtvrtou variací na to samé. Mamut Manny a spol. musí překonat spooooustu překážek, aby zachránili Mannyho rodinu. Sem tam povedený vtípek potěší a narážku na Ewoky nejde přehlédnout. Jenže... připomeňte mi ještě jednou o čem to bylo? ()

wendelin9

Začátek mě absolutně nadchl - skvělé hlášky, nové postavy a veverka, která nikdy neomrzí.. Pak ale bohužel přišlo veliké zklamání v podobě zvířecích pirátů, kteří mi prostě do Doby ledové vůbec nesedí.. Takže mezi animáky průměr, jako pokračování Doby ledové podprůměr.. ()

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz