Many a Ellie mají již skoro dospělou dceru Broskvičku, která by se ráda stala členkou party mladých mamutů a také přítelkyní krásného mamuta Ethana. Ellie stojí za svou dcerou, ale Many si myslí, že to pro Broskvičku není vhodné. Je to klasický případ otce, který nechce vidět, že jeho milovaná dcera dospívá... Sidova ztracená rodina se náhle objeví a Sid je šťastný, že se na něj nevykašlala. To se ale velmi mýlí, jeho rodina se tu zastavila jen proto, aby se zbavila ještě i babičky, která už dost zapomíná a občas se chová podivínsky. Veverčák Scrat, který miluje žaludy, se pokusí jeden zasadit, jenže tím způsobí doslova katastrofu – dojde k posunu zemských desek a oddělení nejen kontinentů, ale také party přátel. Manyho rodina je na jedné straně a prudký mořský proud unáší opačným směrem Manyho, Diega a Sida s babičkou... Vtom se na obzoru objeví loď a přátelé se radují. Je to však předčasná radost protože to je pirátská loď a pirátům rozhodně nejde o to, aby naše přátele zachraňovali. Kapitán Gutt není žádný dobroděj a přátele zajme. Přátelé se však nevzdávají... (TV Prima)

Kacounek

Už ani ta animace nestojí za nic, postavy ošklivé (zvlášť opice a kočka), scénář naprosto pitomý, důvtipu postrádající. Přestože v animáku snesu hodně, tato reklamní kampaň na prodej všech těch produktů okolo akorát kazí vkus našim dětem. ()

J-o-k-e-r

Doba ledová už nenavázala na svižnou trojku a i když se tu opět setkáme se známými oblíbenými postavičkami (a samozřejmě i spousty novými) už to nepůsobí tak pěkně a vtipem to už tolik nehýří. Vsuvky s veverkou jsou určitě nejlepšími scénami (na 4. už je to přece jen zajímavé). Mamuti jsou zde spíš pro morální poučení rodinných zásad, k Sidovi se přidává poněkud senilní babička a Diegovi se připlete do cesty šavlozubá tygřice (J.Lo). Doporučuji originální znění, kde si vychutnáte P. Dinklage v roli kapitána Pupka. ()

R1CH1E

Jednička byla geniální, dvojka byla nudná, trojka byla.. počkat, ona byla trojka? S tímhle pocitem jsem se koukal na tento díl a nutno říct, že ikdyž to nepředvádí absolutně nic nového, aspoň to nenudí a je tam pár scén, které si možná zapamatuju dýl než den po shlédnutí, čímž se vyšvihla nad absolutně plytkou trojku. ()

Myrreczech

Nemůžu si pomoct, ale mě to přišlo parádní. Opět skvělá zábava, navazující na předchozí díly. Možná se tvůrci snažili až příliš zavděčit každému divákovi a cpali do příběhu všechno co v posledních letech frčí, přesto jde o prvotřídní zábavu, u které jsem až brečel smíchy. Navíc Scrat opět nejúžasnější animovaná postava a jako třešnička dokonalý hlas Petera Dinklageho coby hlavního záporáka. ()

JohnSmith

Přišlo mi to zábavnější než třetí díl,ale stále to samé. Veverka je nejlepší a ostatní sice občas zaperlí, ale víceméně jsou tak kladní až to není hezký. ()

blackJag

Pár vtipných momentů, některé zbytečně hrubozrnné prvky (hned se pozná, že už se moc nevědělo, kudy kam), ale šavlozubá veverka je podobně spolehlivý artikl jako kojot Wilda. Snad právě jen kvůli Scratovi stojí zato udržovat značku ICE AGE pořád při životě. II Scénář: Michael Berg, Jason Fuchs. 60% ()

vyfuk

Tetralogie? Jasně. Jde jen o lákadlo do kin. To až tak není pravda. Je fakt, že je do už trochu omšelé, ale stále to dokáže překvapit a také pobavit. Bavil jsem se docela do syta. Asi toto je úplné zakončení série. Jsem trochu smutný, protože jsme zažili spousty krásných chvil, ale je to asi lepší, než to dělat do nekonečna. Takže děkuji bando, těch posledních DESET let jsem si s vámi do syta užil. ()

ghatos odpad!

Jeden z nejhorších produktů současného Hollywoodu. Nemá to nic společného s původním Ice Age. Tohle je přehlídka americké stupidnosti, kde hlavní roli hraje rodina, ale tím nejkokotštějším způsobem (chtěl jsem, ať všichni umřou). Vrcholem politické korektnosti byl černý mladý mamut :) :) . Hlavně, že všechno bylo barevné a přeplácané....hnus za 2%. PS: Je správné děckám připomínat, že staří lidí mají mít úctu, ale tu lenochodí babku bych sám zabil...Ježiši, já jsem hnusný :) . ()

dragon94

Tak narozdíl od podle mě špatného a nepovedeného Madagaskaru 3 je tohle animák, kde by mi nevadilo, kdyby byl další díl. :-) 4* 79% ()

latvar

Humor čtvrtém dílu nelze upřít, ale to ostatní byl slabý odvar předešlých dílů. Postavy pirátů mě moc nesedly, děj byl slabý a celkově to spadá do průměrného středu, co se animáků týče. 60% ()

Ironfood

Abych pravdu řekl, pokračování Doby ledové mi už tak nějak splývají, nicméně zatím je všechny považuju za celkem slušnou zábavu, jen mě znepokojuje stoupající počet zvířat tvořících hlavní "rodinu" (příští díl bude mít nejspíš podtitul Noemova archa). ()

obivan568

Už to není co bývalo. Děj je o ničem, postavy jakoby ztratili smysl pro humor (co to mělo znamenat s tou Broskví?!) a věc, na kterou se ostatní díly mohly spolehnout, veverka Scrat, je tu sice to nejvtipnější a nejlepší, ale ...sakra... už to není co bývalo. Musím ale vyzdvihnout úvod, protože tam je 90% vtipu filmu. Jinak animace je prvotřídní, hudba, leč stejná neurazí a celé to uteklo celkem rychle. - 68% ()

VooDoom

Piráti z Karibiku hadra....sem tam jsem vyloudil úsměv na tváři, ale nic velkého....Jen ať není pokračování, nedokážu si představit, o čem může být....Dvě hvězdy je akorát pro tento díl.... ()

Norfice

Tolik hloupých rádoby šťastných náhod jsem v životě neviděl :D :D Průměrné pokračování Doby ledové... Pořád jsem toho názoru, že 1. díl je nejpovedenější. ()

Hollohlaway

Není kde brát, téma je vyčpělé i kdyby milým mamutům nastrčili do cesty cestu časem minimálně...animace je stále fajn, ale nijak zvlášť jsem se nebavil a v podstatě jen čekal jak to skončí. Rodinné téma je omleté a piráty na kře, kteří bezdůvodně plují sem a tam oceánem a terorizují zvířata..to snad ne. ()

DeathTheKid

Je to něco mezi všemi předchozími díly a snad i stejně dobré (teda slabé) jako dvojka. Oboje jsou na pováženou mezi 2 a 3 hvězdami. Je tu zábava v podobě veverky, babky a možná nějaký gag, kterého jsem si bohužel nevšiml, je tu jakási rodinná hodnota, ale rozhodně nedosahuje úrovně jedničky. Je to jen ožužlané, přežvýkané, vyplivnuté, zase přežvýkané a potom hozené na plátno. Na děti to snad fungovat bude, ale pro dospělé je to už asi jen povinnost, jakožto přísedící u svých ratolestí. ()

Liqid

Po trojce a dvojce je příběh znatelně propracovanější. Celkově jsem se bavil a to je hlavní. Hvězdičku navíc dávám za charismatickou kapitánskou opici. ()

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz