Nájemní zabijáci

• USA Assassination Games (více)

Vincent Brazil a Roland Flint jsou dva nejlepší nájemní zabijáci na světě. Jeden z nich to umí s nožem a je ochoten za dobrou cenu vyřídit jakýkoliv cíl, druhý je zase špičkový odstřelovač. Brazil brzy dostane objednávku zlikvidovat šéfa drogového kartelu Pola Yakura, který byl právě propuštěn z ukrajinského vězení. Není však jediný, kdo ho chce zabít. Druhým mužem je Flint, který má s drogovým bossem nevyřízené účty. Znásilnil jeho ženu a bil ji tak dlouho, až skončila v kómatu. Vincent však netuší, že je návnadou pro chycení Rolanda zkorumpovanými policisty z Interpolu. Při prvním útoku zabije Yakurova bratra a Flint je i díky němu uvězněn. Uvědomuje si svou chybu a osvobodí ho. Podlý Yakura, chce Rolanda ranit na jeho nejcitlivějším místě, a tak zamíří za jeho bezmocnou ženou. I když jsou oba zabijáci tak odlišní, přesto spojí své síly k likvidaci nejhoršího drogového bosse ve východní Evropě. (TV Nova)

mzss1

Dost dobrý akční thriller s Van Dammem a Adkinsnem. Nečekal jsem takovou dobrou, temnou atmosféru. Sice mi tu chybělo více akcí a soubojů, které ve filmu bylo minimum, ale přesto se na film dá dobře koukat :) Van Damme předvedl dobrý herecký výkon. Takže poctivých 78% = **** ()

liskam

To vypadá že nám Van Damme začíná senilnět. Hloupý a zbytečný film se spoustou nelogicnosti a chyb kterých si všimne úplně každý divák. A raději ani nebudu mluvit o pripitomelych dialozích. Za mě 45% ()

kingik

Levný, avšak akční zájezd do Rumunska a na Ukrajinu s "Vandammeadkins" cestovkou. Neměli se nikdy potkat, ale stalo se. Dva nájemní zabijáci, kterým dost možná zbývá udělat poslední kšeft jejich života, než zavřou krám. Oddělat vlivného a sadistického mafiána, na jehož hlavu je vypsána zvláštní odměna. Vince jde po něm z obchodních a Roland z osobních pohnutek. Nejlepší způsob, jak ho dostat, je začít vzájemně spolupracovat. Když už máme ve filmu pohromadě takové borce, jako je Van Damme & Adkins, je na místě analyzovat, zda by bylo lepší v zájmu kontaktních fightů, udělat z nich vzájemné protivníky než přátele. Jistě by došlo na více kontaktních soubojů, které by ukázaly, kdo je v lepší formě. Jeden takový souboj tady k vidění je krátce před uzavřením jejich přátelství, ale příliš z něho soudit nelze a viděl bych to tak zhruba na plichtu. Na divákovi je také, koho si z obou borců oblíbí více. Oba mají velké charisma, oba své role hrají sympaticky a s nasazením a oba jsou velmi fyzicky zdatní, a tak to také vidím na další plichtu. Známý producent Brad Krevoy najal pro režijní účely celkem neznámého, televizního specialisty Ernie Barbarashe, který troufám si tvrdit z obyčejného scénáře vydojil víc, než by jeden za ten nízký rozpočet čekal. Bitky a přestřelky vypadají (emocionálně) dobře a i (emocionálně-sentimentální) mezihry mezi nimi, které hrají na citlivou notu, jsou až překvapivě neotřele zvládnuty. Film v tempu příliš výrazně nezadrhává. To všechno je globálně vzato ok. Filmu určitě neprospěl levný vizuál s filtrací. Nebýt tohoto záporného faktoru dávajícího svoji levnotu nechtěně na odiv, bylo by možné slavit ještě větší kvality snímku. V těchto levných produkcích už snad ani nemá smysl žehrat na stále stejné evidentně levné východoevropské lokace. A do třetice všeho nežádoucího je zde i Van Dammova záliba v houslích, na které ve filmu cvičil. Vypadalo to, že to bude pochutina jen pro skalní příznivce Van Damma, ale vyloupl se z toho akční film s téměř spektakulárními ambicemi. Proč ho nepodržet, že. Mé hodnocení: 70% ()

InJo

Chátrající Van Damme, neprominutelně nevyužitý Adkins, vyblitý vizuál (takhle mizerný kamerový filtr jsem dlouho neviděl) a... A dál už vlastně nic. Vůbec nic. Ten film nemá co nabídnout - akce je minimum (je jí málo a navíc vždy krátká a zcela obyčejná), zápletka nezáživně zpracovaná a emoce, o které se to docela dost snaží, nefungují. Jediným světlějším momentem je vzájemný duel hlavních "hvězd", ale i ten mohl být daleko lepší... Sice jsem rád, že ikony žánru o Adkinsovi vědí a spolupracují s ním (viz EXPENDABLES 2, UNIVERZÁLNÍ VOJÁK 4), ale pokud ho budou topit v takovýchto nudných srágorách, kde mu ani nedají příležitost pořádně předvést své úchvatné bojové schopnosti, tak možná brzy skončí na úřadu práce... 30 - 40 % ()

Kudly4

Nemůžu jinak než 5* !!! Na to kolik už JCVD je let, je tento film parádní pecka. Příběh je hodně dobrý a Scott tomu dodává ještě větší grády. Možná nebýt jeho, dám 3*-4*, kdo ví. Po dlouhé době zase Vandammovka jak se patří. Jen tak dál. ()

PetrPan

Žlutý film z Balkánu s "hrajícím" Van Dammem, Adkinsem naměkko, rumunsko-srbochorvatským komparzem, šťavnatou Marijou Karan a skvěle pitomě natočenou akcí. ()

cukorek

Van Damme a parťák? Pre mňa trocha nezvyčajne, pretože väčšinou som bol u neho zvyknutý na sólovú úlohu, kde vládol svojimi päsťami počas celého filmu. To u mňa spôsobuje isté podozrenie, čo za tým môžem hľadať, či tvorcovia chceli starnúceho Van Dammeho posilniť mladou krvou v podobe Scotta Adkinsona, alebo ich spolupráca pramenila len naozaj ako spojenie dvoch nezlomných a konkurenčne vyrovnaných zabijakov. Každopádne to, už nebol film ako Dvojitý zásah, či Živý terč a presne tak dozreto a decentne pôsobilo aj jeho akčne počínanie. Obmedzená paleta farieb pridala filmu na temnosti, ale zase nie každý záber kamery bol presvedčivý a ideálny. V istých veciach tvorcovia ostali opatrní, keď Vincentovi nedovolili hlbší vzťah s mladou susedou, ale zase povolili v momentoch, keď niektoré veci detailne nedotiahli napr. zabitie Vincentovej susedy, či neprimeraný záverečný súboj Rolanda s tukom obaleným gangstrom. Škoda, že takmer najlepšia scéna prišla až na záver, keď nastala dobre zostrihaná akcia, prebiehajúca súčasne na dvoch miestach. Film ma zaujal a nenudil, takže dávam 60%. ()

Claw

Na poměry akčních béček se mi to docela líbilo. Van Damme a Adkins jsou zde kámoši, docela si hrajou do noty (akcí, nikoliv kecáním...), oba mají stejný prostor a podávají slušné herecké výkony. Žlutý filtr, který je v celém filmu je docela až úchylný, ale vydržet se to dá a časem už to je úplně jedno. Hold to asi mělo vypadat víc "cool". Příběh byl dost drsný a syrový, trochu to zapříčinilo snad i to, že se film točil převážně v Rumunsku. Prostě fajn oddechovka, jen ta delší stopáž pak už otravuje. /60%/ ()

SeBig

Akční pecička opět Scott Adkins a Van Damme který si jdou krásně do noty. Film je natočen trochu ve tvrdějším stylu a nikdo se tam s nikým nesere! Mě se to libilo hlavně bojové scény atd. Damme a Adkins skvělá dvojka měli by spolu točit víc filmů :-) ()

Chrustyn

Ve výčtu akčňáků, které Van Damme natočil za posledních 12 let jeden z těch koukatelnějších ale stále velice slabých akčních filmů. Akce není mnoho a chvílemi se zdá, jako by se film pokoušel být komorním dramatem. ()

klerik

Príjemný akčňák. Kopa klišé, ale pár akcií bolo skvelých a celkom sa mi rátalo ako svinsky bola napísana Van Dammova postava ("Mňa nemôže nikto vydierať."). Z určitého pohľadu zlepenec, ale na dobrý béčkový akčňák to stačí... ()

korbitch22

Další příjemné překvapení.Když pominu ten úděsný žlutý filtr,za který bych nejradši Ernieho i s jeho kameramanem popravil,musim Erniemu vzdat poklonu za to,že nenatočil další Balkánské céčko,ale takový Béčkový Rumunský Umělecký Thriller :-) ač to zní jakkoliv šíleně,je to tak.Herecké výkony jsou slušné,i od Rumunského komparzu,což nebývá zvykem.Scott Adkins herecky dospívá,i když mu to stále kope víc,než hraje.Třešničkou na dortu a zlatým hřebem byl samozřejmě Van Damme,který hrál excelentně a jeho mlčenlivého zabijáka,šmrcnutého Bessonovým Leonem a Jarmuschovým Ghost Dogem zahrál na jedničku.Čekal jsem víc akce,to popírat nehodlám a na jednu stránku mě to i zklamalo,z osvobození Conwaye i z finální bitky se dalo vitěžit teda dááleko víc.Stejně tak mohli producenti zlomit spíše Stevena Seagala,protože Adkins toho stejně nakope málo a stěma dvěma jumpama ve vzduchu už by si Stevenův kaskadér nějak poradil a odchodit,odmluvit a odstřílet to mohl Steven lépe,než Scott,kterého nijak zvlášť nemusím.Van Dammovi děti jsou přijatelné z poloviny,zatímco Bianca je kost a dokonce dobře hraje,Kristoph je luxusní buzíček bez špetky talentu a nad jeho obsazováním by se měl Jean pozastavit.I přes hodně negativ,nějakou záhadou film funguje,hlavně proto že scénář má konečně hlavu a patu a celkem slušné koule,což Rumunsko-Bulhárské pecky opravdu nemývají.Čekal jsem akční cečko,dostal jsem Thrillerové Artové béčko :) Kde Jean Claude předvedl,za co ho mám tak rád,za jeho opravdu vynikající herecké nadání.Ať si řiká kdo chce co chce,je to tak a ten chlap nám ještě jednou vyrazí dech,až bude nominovanej na Oscara,za životní roli v dramatu El Padroni v roce 2020 :-) Tímhle výkonem dal opět najevo,že se sním jako s hercem musí počítat,čím dál častěji bere cameo role,snad se úspěšně vrátí po boku Univerzálních Vojáků a nakonec se vetře zpět do myslí lidí,jako hajzl v Expendables 2,které mu otevřou konečně cestu ke Krvavému Sportu 2 a konci kariery.Assassination Games? 70% ()

jojinecko

Na kategóriu "akčný film s kedysi slávnou akčnou hviezdou" to vôbec nie je zlé. Pri silných a drásavých emocionálnych scénach s korytnačkou a pri precítenej hre na husle som mal slzy na krajíčku. Oceňujem aj vycibrenú estetiku pri nádhernom kamerovom filtry "močovej" farby - potecha pre oči. Neokukaná rumunská metropola láka svojim vizuálom a všetko do seba krásne zapadá. Nostalgické a zhovievavé ***. ()

honajz

Vyblitý barvy, v Rumunsku si zpíval rusky, na Ukrajině se jmenují rumunsky a Van Damme hloubavě přemýšlí nad želvou v akvárku... Na můj vkus moc ukecaný, za něco stojí stojí jen scény Van Damma s Adkinsem, ale těch moc není. Btw, v té ochrance černošského klenotníka, není to Daniel Landa? ()

SOLOM.

Jean-Claude Van Damme a Scott Adkins podali celkem slušné výkony, čímž výrazně pomohli k celkové kvalitě tohoto filmu. Ta byla dosti průměrná, ale našlo by se tu několik velmi podařených akčních scén. Jedinou kaňku na tom všem, bylo to, že v závěru to tlusté prase (hlavního záporáka) nekuchla Van Dammova dcera Bianca (no tady vlastně manželka Adkinse. Na rozdíl od mnoha dalších, jsem si tento kousek docela užil a ani se u něj moc nenudil. Je ovšem pravdou, že bitek tu mohlo být daleko víc, když už tu máme dva frajery a machry přes bojové umění… ()

Othello

Narozdíl od většiny galaxie netrpím syndromem náhodného úmrtí estetického ducha u rumunských spektáklů s devadesátkovými ikonami na přídi, protože v nich pořád vidím to nadšení hyperaktivních běčkařů, co maj plný kalhoty péra jenom z toho, že jim na to Van Damme v rauši kývnul, do roka natočí dvouciferný číslo akčňáků a za prdelí jim nestojí žádný kokot s noťasem a mobilem, kterej by jim vysvětloval, že tohle už je moc, tohle se líbit nebude a támhletudy cesta nevede. Assassination Game vlastně jenom svoji domnělou závažností se snaží maskovat fakt, že s podpisem smlouvy nejspíše dostali tvůrci od Jeana několikastranný popis toho, jak moc nebude hrát. S tim se dá ještě nějak smířit, ale nechápu, proč si někdo zve Adkinse s Van Dammem do filmu, když se rozhodne veškerý jejich kontaktní scény zabírat od pasu nahoru v půlsekundových záběrech. Poměrně bezskurpulozní zvrat v poslední třetině a hmatatelný Klaus Kinski syndrom ve scénách mezi otcem a dcerou, pardon chtěl jsem říct osamělým nájemným vrahem a sexy rumunskou prostitutkou to ale na tři zvezdy vyšoupou. ()

ARI50

Van Damme je borec sám o sobe má dobré filmy i méně působivé i na svůj věk je pořád výborný ale tohle bude patři mezi je menši akce co se týče, aspoň z moji stránky víc akce sem postrádal přesto pomsta byla výborná. ()

Bauer

Když už mi Van Damme nedopřeje The Eagle Path, tak mi aspoň nadělí pár filmů. Sice bych byl rád za The Eagle Path, ale pokud by další jeho filmy byli jako Assassination Games, tak bych možná na ten film i zapomněl. Bohužel to je s mým oblíbeným hercem, jako na houpačce. Jednou nahoře a jednou dole. V roce 2008 si zahrál v perfektním filmu JCVD. Dva roky na to odmítl účast v akčním nářezu The Expendables a radši si zahrál v ne moc dobrém Univerzálním vojakovi 3. A nyní v roce 2011 mě opět příjemně překvapil. Tento film je velmi vydařený! Samozřejmě je to béčko, co tady čekat s rozpočtem 4 miliony dolarů a vybraným místem pro natačení, jako je Rumunsko?! Člověk by čekal, že to bude film především o bitkách. Van Damme a Adkins v jednom filmu? A to je právě to, co se mi líbí. Van Damme hraje skvěle a nepředvádí zde jen bojové umění, ale především herecký talent. Adkins je borec a tato role starostlivého sympaťáka, který prahne po pomstě mu sedla! Příběh je klišé. Několik nesmyslů by se našlo.Ovšem úvodní scéna byla super. To samé konec je velmi dobrý. V poslední řadě stojí za zmínku dobrá hudba. Já jsem spokojený a věřím, že po The Expendables 2 Van Damme hodně stoupne a podaří se mu velký comeback!!! Dobré 4*! ()

matestlust

V rámci přehršle ultra sraček mezi novodobými akčními béčky je tohle silný nadprůměr. Navíc je hodně lákavé spojení klasika v žánru ( van Damme ) a nynějšího borce ( Adtkins ).Ačkoliv je pravdou, že se oba ve filmu mohli vyřádit daleko víc, jako celek film působí přesvědčivě, jak v hereckých výkonech ( to nebývá v téhle době už zvykem ), tak zápletkou...Akce je poměrně dost, i když by mohl být i více, všichni hrdinové ( jak kladní, tak záporní ) plní svou roli důvěryhodně..každopádně tomu něco chybělo, aby to bylo ještě lepší..3,5* ()

Morholt

Jako vzpomínka na staré časy to nebylo zlé. Van Damme je celkem ve formě, druhý do nemimické dvojky, Adkins, ho slušně doplňuje a společně jim to docela šlape. Je mi jedno, že produkce byla rumunská nebo ukrajinská. Zabijáci jsou svižnou ultrabéčkovou akčňárnou, která ty, co na Van Dammových filmech vyrůstali určitě potěší. 50% ()