Na nože!

(pořad)
Reality-TV / Soutěžní
Česko, 2010, 13x50 min

Nová soutěžní reality show, ve které postrach všech špatných restaurací Zdeněk Pohlreich známý z pořadu ANO, ŠÉFE! spolu s majitelem pražského kulinářského institutu Romanem Vaňkem a autorkou kuchařek Evou Filipovou vyberou z profesionálů i amatérských kuchařů jeden objev, který dostane titul Superšéf a obdrží finanční prémii 1 000 000 Kč. Účast Zdeňka Pohlreicha zaručuje, že celá soutěž bude pro všechny kuchaře NA NOŽE! (Granade)

Tomatáš

Dobrý nápad a tak trochu těžba z Pohlreichova úspěchu. Naprosto vulgární a nesympatičtí kuchaři, možná lépe řečeno - burani. Tak trochu lituji jedinou ženu, která v soutěži zůstala, protože se jedná o intelektuálně mnohem vyspělejší osobu než zbytek soutěžících. ()

ghatos

Chtě nechtě je to zklamání. Nekvalitně okopírovaná show ze zahraničí postrádá silnější pilíře (porota, soutěžící, nevšední momenty). 49%. ()

Kosmik 1

O dost slabší než-li Ano šéfe!, ovšem vzhledem k přítomnosti Zdenka Pohlreicha, jde pořád o skvělou show a zábavu. Ty jeho přirovnání a hlášky mě prostě baví. "Včera jsem celý den nic nejedl, jak jsem se na to Vaše dnešní vaření těšil. No fakt, ještě mám pavučinu u zadku!" :-) 75% ()

Wbcko

Achjo Zdenku, měl jsem tě rád, ale tahle role seriozniho soudce, co dělá z krájení cibule hru, kde jde skoro o život, ti prostě nesedí. Přestan se brát tak vážně a vrat se k tomu co umíš prosím ()

jefff

Ano šéfe bylo nápaditější a divácky jistě zajímavější. A hlavně byla první reality show, která opravdu něčím konkrétním společnosti přispěla. Na nože! je už spíše klasickou reality show, kterých jsou desítky a desítky. Důvvod proč dávám 4* je Zdeněk, který je prostě osobnost s velkým O. Po druhém díle musím říct, že mě pořad nenudí, baví a těším se na další. Ale přeci jen mi Ano šéfe imponovalo více, bylo komornejší a ne tak velkolepé a rozmáchlé, to mi Češi dle mého tolik rádi nemáme :-) ()

BMAJTZ

Dívat jsem se na tenhle pořad začal jenom kvůli Zdenkovi Polreichovi a jenom kvůli tomu, že jsem očekával českou předělávku Hell''s Kitchen od Gordona Ramseyho. Co říci nedočkal jsem se a navíc Zdeňek si už taky uubrousil zuby a není ani tak řízný jako v Ano Šéfe. K tomu dostal do poroty ještě svého kamaráda a nějakou ženskou do počtu, jmenovitě Roman Vaněk a Eva Filipová. Ať už jsou porotci tři tak hlavní slovo má vždycky Polreich a to co řeknou ostatní je vždycky tak něějak do počtu a mnohdy mi to přišlo tak do očí bijící až to bylo neskutečně trapné. Samotný nápad není úplně špatný, ale lowcost look celého pořadu je prostě otřesný. Na režisérské židličce a za kamerou se posadily taky neuvěřitelné ucha a nemůžu říci, že by mě přesvědčili o svém umu. Neskutečně naklíčované scény, detaily na zamračené tváře porotců a nicneříkající záběry soutěžících dávají najevo, že jde asi o poloamatrskou skupinu lidí. Stříh je potom už jenom třešničkou na dortu, kdy z toho špatně natočeného materiálu je sestříháno něco na co se sice dá koukat, ale že by to na oko zaujalo to rozhodně ne. Tak je fakt, že toto je pořad o vaření a ne o filmovém umění, ale v této rovině se pořad stejně zaměřuje hlavně na sociální sféru a hodnocení výsledných pokrmů, na jejich vaření však vůbec. Z procesu vaření je vám předloženo pár záběrů potravin, zmatečné pobíhání po kuchyni a nakonec až výsledná prezentace. Celá tahle show má 13 dílů a musím říct, že celkový výsledek na mě po polovině (tedy zhruba šesti dílech) působil tak, že z druhé půlky už jsem koukal jenom každý druhý díl. Ve výsledku dostávám sice show s potenciálem, zato však naprosto nemoderně a nezajímavě podanou a na konci jazýčku tak cítím jistou hořkost. Po Ano Šéfe můžu jednoznačně říct, že image Zdeňka Polreicha touhle soutěží rozhodně utrpěla a jeho počínání v Ano Šéfe vyznělo mnohem uvolněněji a přirozeněji. Doufejme, že další série již nevzniknou, nebo že nevzniknou takové jak je nám předkládána tahle. ()

Lukoboss

Ano, šéfe! bylo rozhodně zábavnější i zajímavější, přece jenom nahlídnout do kuchyní různých restaurací po celé republice byl hodně dobrej nápad. Hlavně to ukázalo, že ne vždycky to tam mají v pořádku. Tady jde o soutěž typu Hell´s Kitchen, kde se snaží soutěžící (kuchaři i amatéři) dojít až do konce. A jak se ukazuje, není to zase taková hračka (např. připravit za půl hodiny jídlo z vajíčka se ukázalo jako nelehkej úkol). Spousta lidí tady nadává, že se tam na začátku krájí cibule a mrkev a že to není adekvátní měřítko kuchařskýho umu. Naopak. Umět rychle a dobře nakrájet zeleninu, to není jen tak. Taky se to vyučuje na všech kuchařských školách. ()

I.AM.NOT

Formát pořadu působí celkem ploše, ale porota v čele s Polreichem má charizma a vtip, i když ta paní jen opakuje verdikty ostatních, ale aspoň ví o čem mluví. Nesympatie k určitým soutěžícím nebudu do hodnocení zahrnovat (šlo by o 1-2 dolů). ()

B4TM4N

Ano, je to JINÝ pořad, než Ano, šéfe!. Zřejmě většinu lidí zklamalo, že je především o vaření (i když kvůli abych tak řekl kvůli jisté skandálnosti se sem procpávají jisté realityshow sračky). Oproti toporné Hells Kitchen jsou naštěstí úkoly celkem rozmanité a emoce nakonec show taky vzbudí: Jardu prostě musíte nenávidět. No a Robertův výraz a radost při vítězným Jágrovi na konci je...prostě úžasný. ()

Paity

Tohle bylo jednoznačné šlápnutí vedle. Jako, že Zdeňka Pohlreicha uznávám, tohle se jemu i scénáristovi vůbec nepovedlo. Vcelku nudné kulinářské představení. ()

Junglista

Jak je u mě obvyklý, tak zase sem něco shlídnul až 2 roky po tom, co tohle bylo v kurzu. Nečekal sem nic, ale celkem příjemně mě tahle soutěž překvapila. Pohlreich by moh uvádět závody šnečích spřežení a byla by to furt zábava. Vaněk je praktičtějšího rázu (viz Peklo na talíři) a docela mi tam jako ten "hodnější" seděl. Výběr tý blonďatý bůhvíčeho byl jeden z největších omylů v historii obsazování, takhle nepříjemnou a nechutnou ženskou už sem léta neviděl. Co věta, to chuť jí zarazit kudlu do hlavy. Totálně zbytečná. Úkoly byly relativně nápaditý (i když ke konci už se to opakovalo) a s přehnanym PP sem počítal předem. Pokud by někdy bylo pokračování, asi bych se díval. ()

luczi

"Pro mě je každý dobrý jídlo zdravý." Fakt? No, hodně věcí to o tobě vysvětluje. Stále pokračujeme na stejné vlně, a tak pořady věnované vaření na českých obrazovkách stále nedosáhly toho, aby bylo jídlo prezentováno jako něco víc než "pouhé" ukojení smyslů, škoda, stále hledám alespoň minimální info o nutriční vlastnosti připravovaných pokrmů a výživové znalosti kuchařů stále stojí za hobo... Můžeme se pak divit, že většina českých kuchařů a jejich strávníků má slušně vyvinutá prsa a tři brady? Asi ne, a je hloupost tvrdit, že to k tomu řemeslu prostě patří. ()

venom14

Čekal jsem průser,který bude těžit z Pohlreichova úspěchu,ale jsem mile překvapen.První díl mě docela bavil a doufám,že to tak bude i dál. ()

Foxhound#1

No nevím, nápad určitě dobrý, ale zatím mi to přijde o něco slabší než "Ano, šéfe!". Nicméně pořad se trpve rozbíhá, tak třeba ještě nabere nějaké tempo. ()

Wishkah

Chtělo by to míň soutěžících a víc Zdeňka Pohlreicha. Na druhou stranu vyždycky, když to začíná váznout, nastoupí pan Pohlreich a pronese nějakou tu svoji perlu. Líbí se mi ty záběry ze zákulisí, kdy ti kuchaři vystupují jako největší borci a pak předstoupí před porotu a chovají se jak děti před tabulí:-) Nechápu co tam dělá Eva Filipová. Jen opakuje a nemá svůj vlastní názor ()

Ezekiel1

Narozdíl od ANO, ŠÉFE sleduji pravidelně každý díl. Nerad bych o sobě tvrdil, že jsem nějaký gurmán...,ale rád se dívám na jídlo, které kvalitní kuchaři vytvoří. Polreich šel hodně dolů...je vidět, že za nitky tahají scénáristé viz. 5 díl a vyřazení Jirky nebo 12 díl a naprosto nepochopitelné vyřazení amatéra Lukáše, který uvařil skvěle. Zde nerozhodoval kulinářský um, ale sympatie. Navíc si ke všemu přičtete nesympatická a odporná stvoření (Petr, Robert), trapnou blondýnu v porotě a výsledek 40-ti % je na světě...;) ()