Reklama

Reklama

Cha Tae-Sik (Won Bin), známy ve svém sousedství pouze jako "ajusshi" (pán), má ve svém bytě zastavárnu, okolí ho nezajímá a žije si poklidný život. Často potkává So-Mi, malou dcerku své sousedky. Jednoho dne se Cha Tae-Sik setká neplánovaně s gangstery a pašeráky drog, je donucen pro ně vykonat jednu drobnou prácičku, aby zachránil unesenou So-Mi, jejíž matka už předtím záhadně a náhle zmizela. (Vavča)

(více)

Videa (5)

Trailer 2

Recenze (315)

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Lidé, co žijí zítřkem, nemají šanci proti člověku, co žije dneškem.. Není pochyb, že na rozdíl od americké, či evropské kinematografie umí Asijci kromě navození specifické noirové atmosféry i „prodej“ motivace hlavního hrdiny prahnoucího po pomstě, či něčí záchraně, nicméně u konce „cry me a river a začas si založíme nehtové studio“ se znova ukázalo, že práce s emocemi je hrozně tenký led, který ne každého udrží. Proti akčnímu aspektu Ajeossi však nemám sebemenších námitek. Kdo by řekl, že ten mladík, co má 30 kilo i s klíči od zastavárny, dokáže tak lehce způsobovat protivníkům fraktury, průstřely a více bodných ran, než měl Ježíš na dřevěném římském odpočívadle? Jestli však mám na parapetu volit mezi fíkusem a kaktusem, volím fíkus.. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Leon (hlavně začátek), 96 hodin (hlavně konec), Bourne, Oldboy, Na hraně temnoty, Polibek draka... Tak všechny tyhle filmy se mi při sledování Ajeossi vybavily. Neříkám, že to je špatně, vůbec ne. Akorát vím, že kdybych je neznal, byl bych nadšený minimálně o hvězdičku více. Takže klady: 1) Sice starý známý příběh o muži s tajemnou minulostí, kterého nakrkli špatní chlapi a špatným způsobem... Ale proč ne. Alespoň to nebylo úplně hloupé. 2) Rozhodně kamera, režie a choreografie akčních scén - závěrečné zúčtování na nože se vážně vyvedlo. 3) Hlavní hrdina se ostříhá.__Zápory: 1) Než se hlavní hrdina ostříhá, má neskutečně idiotský účes (promiň, Péťo) a praštil bych ho. 2) Film je ukrutně dlouhý a po hodině a čtvrt mě začal nudit (naštěstí se ke konci rozpohyboval - viz klad č. 2.) 3) Holčička byla děsně otravná, takže jsem vlastně, já, necita, ani pořádně nechápal, proč něco takového zachraňovat. 4) "MOŽNÁSPOILER" Téma dětí otročících při výrobě drog přišlo na scénu moc pozdě - vypadalo to, jako by si na ně scénárista vzpomněl den před uzávěrkou a chtěl ho do filmu honem honem nacpat. "KONEC MOŽNÁSPOILERU".__Za to všechno dávám nakonec nadprůměrné 3,5 hvězdy. Zaokrouhlil bych je nahoru, kdybych věděl, že se na Ajeossi někdy podívám znovu. Ale to se nejspíš nestane. ()

Reklama

teutates 

všechny recenze uživatele

Panovali pochybnosti... no presne 16 min. trvalo a po pochybnostiach nič neostalo... za nevšedných okolností sa začala tak mimoriadna akčná jazda po ktrorej ani jedno oko nemohlo ostať celeé (taktiež suché, pretože sociálne citénie tu je natoľko rozsiahle, že zatemnuje všetky západne sračkoidné "filmy", ktoré citovo vydierajú už tak zmäteného diváka). Po tomto sa Bin Won môže regulérne postaviť medzi všetkých známych akčných hrdinov a vôbec by sa nemusel cítiť trápne... pretože This Man je omnoho lepšia ázijska verzia Borna... akoby povedal sám veľky Arnold... "you lying son of a bitch". Najlepšia akčná pecka so sĺzavým nádychom čo som za posledné mesiace/roky videl. 9/10 diky ti bože! ()

3497299 

všechny recenze uživatele

Korejskou středněproudou kinematografii nejlépe vystihují dvě hesla: "krev" a "slzy". Přes místy na evrposké i na americké poměry přemrštěnou emocionalitu a pateticky přepjaté scény je Ajeossi nadprůměrně a svěže zvládnutá žánrová hra, jež se v tvůrčím přístupu podobá řekněme takovému Taken Pierra Morela: silný hrdina, který je jen zdánlivým outsiderem zachraňuje mladou dívku ze spárů obchodníků s bílým masem/lidskými orgány. To vše výborně zarámované gradací a netuctově působícími surovými akčními scénami. Emocionální exploatace je do velké míry otázkou stylu. Korejské publikum má zřejmě v tomto smyslu potřebu silnějších katalizátorů, podobně jako mají třeba Američané potřebu nad ostatní poměry poněkud silnějších a větších aut. ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Poučná sonda do korejského obchodu s lidskými orgány. Klasický příběh o záchraně unesené holčičky drsným chlapíkem, pronásledovaným výčitkami z minulosti opepřil Lee krvavými mezihrami. Prvotřídní akce v závěru a nekompromisní brutalita vyvažuje lehce citově přepálený úvod. Bin Won jako by z oka vypadl Jetu Li. ()

Galerie (280)

Zajímavosti (8)

  • Při posledním souboji proti Muži (Bin Won), vytasí zabiják nůž Karambit. (Ouwen)
  • V raných přípravách filmu kolovala mezi tvůrci představa o hlavní postavě jako o 60letém severokorejském agentovi. V souvislosti s rolí byl ale osloven také Bin Won a ten nadšeně souhlasil, takže z původních plánů sešlo. (Ouwen)
  • originální název Ajeossi lze do českého jazyka přeložit jako "muž", (Ouwen)

Související novinky

Režisér Bong Joon-ho přijíždí na Filmasii!

Režisér Bong Joon-ho přijíždí na Filmasii!

02.12.2011

Korejský filmař bude mít retrospektivu na 7. ročníku festivalu Filmasia. Setkat se s ním můžete na projekcích v neděli 4. prosince. Celý festival se koná v pražském kině Světozor 1. - 4. prosince… (více)

Filmasia: posedmé na východě

Filmasia: posedmé na východě

26.11.2011

7. asijský filmový festival Filmasia se uskuteční v pražských kinech Aero a Světozor 1.-4. prosince 2011. Uvede novinky různých žánrů z dálného východu (Japonsko, Hongkong ad.) i profil výjimečného… (více)

Reklama

Reklama