Resident Evil: Zatracení

• Japonsko Biohazard: Damnation (více)

Zvláštní americký agent Leon S. Kennedy proniká do malé východoevropské země, aby tu ověřil zvěsti, že místní vláda využívá ve válce bio-organické zbraně. Jen chvíli po překročení hranice ale dostává rozkaz k návratu zpět. Leon s odhodláním odhalit pravdu ignoruje nařízení a vstupuje do válečné zóny, aby ukončil řetězec tragédií způsobených bio-organickými zbraněmi. (oficiální text distributora)

Shelma

Normálně se na animáky nekoukám, ale tento stál za výjimku. Příjemná akční podívaná a skvělé animoefekty. ()

MorningStar

„Á no tak! Nebuď srab!“ Ani se mi nechce věřit, že je to od stejných tvůrců jako první díl, který přeci jenom víc hrál na hororovou atmosféru a celoživotní poslání. Jenomže herní série se přesouvá do akčnějších vod a ta filmová s ní. Zombie vystřídal Las Plagas, přísně tajný výzkum vojenské zneužívání a zatímco předtím se odvracel strašný scénář apokalypsy, tady už je všechno napůl prohrané. Jako obrovské plus beru lepší hudbu a lepší postavy, vyjma prezidentky, jejíž pomalé spokojené mrkání a dlouhé pohledy nikam kazí kteroukoli scénu s ní. Lepší je i akce, mnohdy hrající na brutální notu, kamera se svižnějším tempem a vybroušenější dialogy, v jednom kuse bojující se svou béčkovostí. Co ale neskousnu je Leon, pro mě nejoblíbenější postava RE Universa a nejlepší Zombie Killer vůbec. Zatímco Degeneration ho představil jako flegmatického panáka, který si každý svůj pohyb a slovo pečlivě rozmýšlí, v Damnation je z něj nemastný neslaný hláškař, jehož civilní ztráty najednou ani tak moc nezajímají. Jak to, že ten Leon, co se vždycky snažil zachránit všechny a všechno a šel kvůli tomu přes armádu příšer, se tady raněnému vojákovi omlouvá, že na něj nemá čas, načež ho nechává napospas lickerům? Ten modrooký Leon (v tomhle filmu najednou zelenooký), který kvůli prezidentově dceři vymlátil vesnici, hrad i ostrov, najednou dokolečka omílá, že mu nedopřáli dovolenou a uprostřed boje sahá po placatce. Přijal bych to, kdyby v předchozím filmu nepřísahal, že ten vir vymítí a v šestém dílu herní ságy zase nedělal všechno proto, aby za ním zůstávalo co nejvíce přeživších. Chápu, že si i hrdinové musejí vybrat svoji chvilku (zvláště začínají-li bojovat sami se sebou), ale co má znamenat ten srdceryvný proslov na konci, když v šestce je zmínka o úvahách na sebevraždu, mi asi taky nikdo nevysvětlí. Mlčenlivý pozorovatel mi jednoduše přišel sympatičtější, ale co na tom, když se všechno okolo zlepšilo? Jinak pokud existuje prodloužená verze, tak sem s ní. Třeba tu poslední hvězdičku přihodím, protože na všechno se neodpovědělo. P. S. Resident Evil mám spjatý nejen se zombíky, ale i s proměněnými a zmutovanými zvířaty, tak nevím, proč se toho tvůrci filmu i napodruhé zalekli. Kde jsou ty časy, kdy naše hrdiny honili psi, hadi, vrány, obří pavouci nebo slon? ()

Pe4Ce22

Naprosto parádní kousek, se skvěle vykreslenými příběhy postav, svižnou akcí, skvělým soundtrackem, vtipným humorem (což nebývá moc často) a takovým "středním" zlehka klišoidním příběhem, ale to jsem schopen s klidem přehlédnout. 5 hvězd. ()

iarda

Grafika by byla dobrá, ale film na mě spíš působil jako hra s nekonečně dlouhými intro, zasazená do fiktivní země ,,kdesi na východě", kde ale mají obrovské zásoby ropy. To už daleko věrohodněji působí stát, který vznikl díky polskému ministrovi zahraničí - San Escobar. Postava prezidentky, ehm, trochu overkill, Můj oblíbený splitter - děs z temnot, jak jsem ho vnímal ještě v původní jedničce, se tam prohání ve smečkách a připomíná spíš rachitického honícího psa. Ten na začátku snese i nějaký ten zásobník, aby se na konci z něj stala hlavní postava hry - ,,rozmáčkni si svého splittera". Jediný zajímavý moment filmu byl souboj tank Vs velká šedá obluda Vs Splitter. ()

Wiceman

No mě z toho už jebne :D Teď, když už oproti prvnímu dílu, skočila CGI fakt kupředu, tak najednou vyrobí pokračování, co je dost příběhově slabý. Ach jo. No nic. Ne přímo pokračování RE - rozklad, kde se na scénu opět vrací náš starej známej prezidentskej agent Leon Kennedy, kterej se tentokrát angažuje v podivný fiktivní zemičce bývalýho Sovětskýho svazu, kde válčí vláda s rebely za použití bio - organickejch zbraní. To nezní tak špatně ne? Ne?! Omyl. Člověk bez herního vzdělání si asi nedomyslí, kde se vzala bakterie Las Plagas, která z jedněch lidí dělá alfa samce pro druhý lidi nakažený bakterií, která z nich dělá polointeligentní zombie. Do toho prý můžou ovládat i mutanty vytvořený z T a G viru. Mezitim se nám tu objevujou postavy jak z her tak i noví (opět no origin vysvětlení nic). Hlavně ti noví jsou .... tak nějak bez šmrncu a bez hnacího motoru. Prostě jsou takoví .... bez života. Hlavně tedy prezidentka, která toho v sobě skrývá zřejmě víc, než je zdrávo. Nebýt těch lickerů, co tu likvidujou kde koho a těch třech Tyrantů na konci, asi bych to taky z nudy vypnul. lepší dvě hvězdy. ()