Orel Eddie

• Irsko

• Austrálie

Životopisný / Komedie / Drama / Sportovní

Velká Británie / USA / Německo, 2016, 106 min

Takový ten vděčný film co sice spadá do lehký látky až humorný hlouposti, ale umí tak hezky povznést náladu a chytnout, že ho třeba užijete víc než 90% toho na co díváte. Egerton zvládl neústupnýho hňupa přesvědčivě a charismaticky, těší i Jackman a několik vedlejších postav, má to jiskru když je potřeba a silnýho ducha stejně jako hlavní hrdina - díky za každýho takovýho blázna. Rozesměje, dojme, inspiruje, kroutí hlavou.(18.12.2016)

Super film. Sice s pobrkaným německým dabingem na drážďanských Filmnächte, ale stejně super. Hughovi přicházím stále více na chuť a role Bronsona mu perfektně sedla. Příjemně překvapil Taron, kterého jsem zatím viděl pouze jako jelito v Kingsmanech, kde pravda i přes velikost své role nemohl mnoho ze svého hereckého umění předvést. A samozřejmě cameo Walkena. A opět - podobně jako onehdá u Rivalů - jsem blahořečil své neznalosti sportovní historie, neb jsem si mohl vychutnat napětí, zda Eddie spadne nebo ne nebo zda ho na tu olympiádu pustí, protože ač už jsem o jeho příběhu slyšel, nic (víc) jsem o něm nevěděl. Samozřejmě, je to jen taková lehká oddechovka, ale proč ne? 100%(2.8.2016)

Túžba, ktorá driemala v Edwardsovi síce bola obdivuhodná, ale stvárnenie tejto postavy bolo katastrofálne. Neviem prečo producenti vsadili pre výzor tváre ako nejakého idiota s postavou anti-športovca. Taký skokan na lyžiach predsa nemôže byť ako malý medveď, ako potom chce skočiť čo najďalej, keď ho fyzikálny zákon ťahá dole? To mi v tom filme najviac vadilo. Aspoň, že ostrieľaná klasika H. Jackman nesklamal. Aj keď pripútaný k fľaške whisky skočil bravúrne. To bol ten najlepší moment, to bol let orla. Slabších 50%.(27.10.2016)

Někteří lidi nevěří... tentokrát ze skokanského můstku. Zkrátka existují typy se sníženým pudem sebezáchovy, kterým se tento druh nažívání někdy i osvědčí, pokud se tedy dřív nezabijou... Tak jo - vcelku zábavný, tak trochu hraný Angry Birds na sněhu, ovšem s interesantní kamerou a šarmantním opilcem (a že ty zkrachovalé sportovní hvězdy nenaverbujou na reklamy s alkoholem, ještě by posloužily ;-)) Jackmanem, jehož fešácky padnoucí džíny by zasluhovaly samostatnou zmínku v titulcích. P.S. A to nic není - můj strejda na lyžáku skočil v nestřeženém okamžiku z harrachovského můstku. Taky premiérou. A s hůlkama! P.S.S. Ještě bych ocenila, že Eddie "Eagle" Edwards nebyl po olympiádě přijat na univerzitu... tedy alespoň se o tom nikdo v doslovu nezmínil.(12.8.2016)

Film, který nám dává křídla. Směs šablonovitého autobiografického příběhu o cestě za svým snem a té nejupřímněji, s neskrývanou láskou a obdivem k titulní postavě i sportu samotnému předkládané životní komedie, která k nám z našlapané filmové konkurence, stejně jako člověk typu Eddieho z mamutího můstku, nepřiletí zrovna každý rok. Příběh, jenž si na nic nehraje, ale svým formálním umem, cenným distancem od tupého idealizování a krásným happyendem pohladí po duši více než většina ostatních. Jackman cool, Egerton boží... 85%(21.4.2016)

Může za to Primož Ulaga. Na ZOH 88 v Calgary byl taky coby skokan na lyžích reprezentovat svoji zemi, stejně jako britská netalentovaná ponrava Michael Edwards, přezdívaný Orel Eddie. Ještě jeden takový přehrávaný výkon od Tarona Egertona a přestanu psát, že je to talentovaný herec. A latentní homokláda Huge Juggwoman, toho už ani hodnotit nebudu, jen očekávám, že takových podřadných rolí bude přibývat na jeho kontě více, budou-li po konci Wulvarina ještě vůbec nějaké. Film měl obrovské štěstí na produkci Matthewa Vaughna, jinak by skončil na smetišti filmové hanby. Ostatně jedná se o komerční propadák (není divu). Vizuálně i technicky není úplně marný, oku lahodící. Ovšem tvůrci si museli navymýšlet stovky úprav děje, aby bylo vůbec o čem vyprávět. A ono se na ty bezmála dvě hodiny ani toho moc nestane. I dítě ze školní družiny, které bylo počato neplánovaně, by hravě predikovalo, co přijde. Debil bude tak dlouho skákat, až skočí povedený skok, začne na malém můstku, kvalifikuje se na ZOH, jeho opatrovník, označení trenér bych vynechal, se vyhrabe z alkoholového bahna, tatík, který v retarda a jeho schopnosti retardace ani trochu nevěřil, se v závěru hrdě ke kreténovi hlásí i s nápisem na tričku aj. Retard postupně skočí všechny můstky, zláme všechny dosavadní britské rekordy, ty ostatně byly poněkud směšné, nedaly se brát vážně, kupodivu si ale nic nezláme. Fajn hudební doprovod, všudypřítomný esprit, neotřelé sportovní téma, ale prostě film nepřijde s ničím výjimečným, co by mě na něm uchvátilo. Skoky na lyžích zůstanou pro mě i nadále neatraktivními. 5/10(3.7.2017)

Neskutečně příjemný film a oscarový kvido-gustík Egerton. Hodně emotivní kousek, kterej umí vyvolat slzy soucitu, smutku, dojetí, i štěstí. Jen mi dost vadily hrozně, ale hrozně moc jednoduchý vedlejší postavy, jejichž vykreslení hraničilo jednak s demencí a jednak s podprůměrnejma americkejma komediema. Ale jinak paráda.(14.4.2016)

• Happens

Trpěl jsem celý film při pohledu na křečovitý obličej s výrazem "trpím životem, ale nevzdávám to." Ten člověk neměl talent na nic, vsadím boty, že i špatně dýchal a měl jaterní poruchu s dozvukem samovolných potratů. Film natočený jak reklama na emerické žvejkačky. Nevzdal to. Dvě hvězdičky za nevzdávání. V mém povolání je nezdávání alfa a omega a lidi dnes nechápou, co to je vydržet a nevzdat to. To ještě ocenit umím.(16.10.2016)

Film o naplnění slov Pierra de Coubertina.(18.12.2016)

Eddie Edwards se o filmu vyjádřil, že je pravdivý jen z pěti procent, ale že chápe, proč to tak filmaři udělali, a že se mu film líbil. A já jsem na tom kupodivu stejně. Čert vem realitu, tohle je prostě film o cestě za svým na první pohled velmi nereálným snem. Ale funkcionáři z MOV už se postarali, aby jim do jejich elitního klubu nelezli další exoti. Tenhle film tedy zobrazuje konec éry, kdy k OH patřila Coubertinova myšlenka víc než sloty na reklamy. A je z něj zřejmé, že je to špatně.(20.4.2016)

Pohodová komedie ve stylu Kokosů na sněhu (ano, poctivě v jedné scéně zmíněných). Eddie je nerd, který si od dětství chce splnit životní sen - jet na olympijské hry. Ke cti tvůrců je nutné uznat, že hlavního hrdinu nepředstavují jako někoho, kdo si dělá iluze o tom, že vyhraje. Eddiemu fandíte o to víc, že mu jde opravdu o účast. A v podání Tarona Egertona je tak lidský a zranitelný, že si ho nejde nezamilovat. Proč tedy jenom tři hvězdy? Orel Eddie totiž nijak nevybočuje z šablony sportovních dramat a (byť mile) se vyjma samotného konce odlišuje jenom v detailech.(2.1.2017)

• nascendi

Možno niekoho pobúri moje nízke hodnotenie, a tak sa pokúsim ho odôvodniť. Väčšina ľudí má rada príbehy s hrdinami, ktorí veľa rozumu nepobrali (Forest Gump), ale vďaka šťastným náhodám dokážu závideniahodné veci. Alebo tvrdohlavým, 80 kilovým cvalíkom so silnými dioptrickými okuliarmi a vyhradenými poslednými miestami v pretekoch. Ten je celebritou, ktorej na slávu aplaudujú davy. Niet sa čomu čudovať, veď pohľad na hlúpejšieho, nešikovnejšieho, tlstejšieho atď. dokáže potešiť a povzbudiť. Veď uvedomenie si, že stačí iba trochu šťastia a úspech zažijeme aj my, je veľmi nádejný pocit. To je aj dôvod prečo tomuto filmu nemôžem dať viac ako dve hviezdičky (keď už som Forestovi nadelil celé tri).(15.3.2017)

Já to říkám furt. V čem má prsty Matthew Vaughn (tentokrat jako hlavní producent), to je pokaždé bomba. A Orel Eddie je prostě další supr filmík. Tentokrát je to sice tuctový a prvoplánový, ale někdy to tak sám život napíše. Režisér film famózně hudebně podbarvil a celá stopáž uteče jako voda. Slabší povahy jako jsem já uroní i nějakou tu slzu, když vidí tu čirou prostou radost ze skoků, jakou má Eddie. Jsem rád za sportovní film, který si budu chtít pustit znovu. 80%(1.11.2016)

Príjemný vyvážený film, ktorý umne balansuje medzi komédiou a drámou. V duchu olympijského hesla "nie je doležité vyhrať, ale zúčastniť sa" sledujeme neúprosný súboj mladého muža, športovca, ktorý dokázal prekonať samého seba a ukázal svetu, že sa nikdy netreba vzdávať.(7.6.2016)

Po emočne vyčerpávajúcom "Choď a pozeraj sa" bol tento film presne tým, čo som potrebovala. Dokonale odohnal moje pochmúrne myšlienky. A podarilo sa mu aj niečo iné. Vrátil ma v spomienkach do mojej mladosti. Vtedy som pri telke s napätím sledovala súťaže skokanov na lyžiach a Matti Nykänen bol pre mňa skokanským bohom. Orla Eddieho som síce neevidovala, ale jeho príbeh, je skutočne stelesnením myšlienky Olympijských hier. Veľmi príjemné spracovanie príbehu jedného rojka, ktorý si splnil svoj životný sen. Aj keď jeho príbeh bol zrejme skutočnosťou inšpirovaný len miestami, napríklad samotného Mattiho Nykänena sa filmu podarilo v jednej minúte s nadsázkou charakterizovať takmer dokonale... 80%.(13.6.2016)

Eddie the Eagle ... ohromná inšpirácia pre kohokoľvek. Nikdy sa nevzdať, ísť za svojim cieľom a nemožné sa stane možným. Veľmi príjemný film.(3.7.2016)

Tenhle typ sportovních filmů mám dost ráda. Tady mi ale bohužel něco chybělo. Možná mi taky tak trochu vadilo, že je to pojaté životopisně. Mile mě překvapilo prostředí, ve kterém se děj odehrával (skoky sleduju a miluju už od dětství). Potěšil mě hlavně můstek v Ga-Pa a restaurace, kterou jsem dokonce měla možnost navštívit. Film dějem nebyl nějak převratný, ani moc věrohodný a taky mi moc neseděl výběr hlavního herce. 55%.(11.8.2017)

Hrozně moc jsem si přál, aby se mi tenhle film líbil, fakt, navíc začátek začal víc než slibně... Jenže od chvíle, co tam nastoupil Wolverine, se to celý nějak hloupě posralo. Když pominu ten fakt, že byla jeho role vykrádačkou role Johna Candyho z Kokosy na sněhu (s tímhle snímkem toho má Eddie společného víc, kdyby se Kokosy točili dneska, vsadil bych se, že by vznikl další žůžo spin-off, koneckonců soutěžily tyhle sportovní legendy na stejný Olympiádě, tenkrát v Calgary '88 to musela být dobrá bžunda), tak tam na mě zkrátka působil jak pěst na oko. Jasně, rozumím tomu, že filmaři chtěli Edwardsův životní příběh nějak zdramatizovat (ono slovy samotnýho Eaglea byl film reálný tak z pěti procent), chápu i to, že jsem se nedíval hodinu a třičtvrtě na sportovní dokument, jenže chlapci a děvčata od filmu si pomohli těmi nejlehčími berličkami- looser, co trénuje ještě většího loosera, aby jim na konci zatleskali i ti, co je předtím celou dobu prudili- no však vždyť to dobře znáte. Ale abych jen nefrflal- Egerton v titulní roli hraje dobře (díkybohu nepřehrává a pitomě se nepitvoří, byť sklouznout k tomu by bylo víc než jednoduché), a prostě je to TEN Orel Eddie, kluk, kterýmu musíte fandit, i když si myslíte, že jsou skoky na lyžích jeden z nejpitomějších sportů.(28.6.2016)

Nejsem optimista. Očekávám vždy to nejhorší. Člověk se pak nezklame. Co ale předvedl Eddie to byla nádhera. Celou dobu jsem se usmíval a připadal jsem si opravdu spokojený. Film je klasické poselství že když se chce tak jde všechno!(18.4.2016)

Taron Egerton výborný. Jinak je to klasický klišé dojemný příběh o cestě jednoho loosera na vrchol díky tomu, že se nevzdává. Podobných sportovně motivačních filmů jsou desítky. I tak se na to ale skvěle kouká, hlavní postava je uvěřitelná a zábavná no a jelikož jsem looser co se na vrchol nikdy nedostal, protože jsem všechno vzal, tak se na podobné filmy vždycky rád podívám, že jo.(2.9.2016)

Dojemné až běda. Jak zrecyklovat mustr Kokosů na sněhu a nenatočit propadák? Přesně takhle. Je neuvěřitelné, že se tyhle dva příběhy odehrály na jedné a té samé olympiádě. Orel Eddie je z těch filmů, u kterých znáte od první minuty celý jejich průběh. O to víc cením celé zpracování, které je odlehčeně zábavné, ale i setsakra dojemné a přitom nikdy levné. Krásný oddechový film. 8/10(23.8.2017)

1 2 3 4 5 6 9 17 24 32