Godzilla

• USA Godzilla (více)
USA / Japonsko, 2014, 123 min

Nejznámější impozantní monstrum na světě se ve filmu postaví proti zlým nestvůrám ohrožujícím samou existenci lidstva, kterým vdechla život vědecká arogance lidí. (Warner Bros. CZ)

CrazymanM

Celkem v pohodě,člověk musí vypnout a nepřemýšlet moc o ději,efekty dobré,jen to bylo furt ve tmě,což je dost na hovno! ()

moviefan4

Spokojnosť. Nič viacej sa povedať nedá. Oproti hrôze z 98 je toto plnohodnotná Godzilla so všetkým čo si treba priať. Dokonalý výzor Godzilli a jej súper M.U.T.A. bol perfeltne zvládnutý a dobre sa na obe monštrá pozeralo. K tomu tu bola perfektná hudba a dobré herecké obsadenie. Príbeh bol tiež zvládnutý na výbornú a nemal slabého miesta. Od začiatku až po koniec ma držal. Môžu zato aj skvele vyzuálne efekty, ktorých tu neboli malo a bolo vidno že sa na filme nešetrilo. Jediné velké minus je u mňa za obal dvd v Slovenskom regióne. Inak tento film nemá u mňa chybu. ()

eMeMko

Nečekal jsem žádný zázrak, takže jsem vlastně ani zklamán nebyl. Oproti filmu z roku 1998 bylo zde více potvor, ale scénáristicky se žádný pokrok nekoná. Příběh obsahuje dosti nelogičností, postavy nemají moc hloubku a ačkoliv herecké výkony nejsou úplně špatné, nepovedený scénář to nezachrání. Finální hodnocení: Klasický hollywoodský blockbuster, který ani neurazí, ani neoslní. ()

ESNYR

Tak tohle bylo hodně špatný. Ne že bych neocenil napravení reputace po pokusu velkorežiséra z před pár lety ale tohle je teda daleko horší. Hovno je vidět, zvraty jsou nudné, hrdinové nemají co hrát a hlavně polovina lidí tady pózuje jak na přehlídce válečné techniky pro školní družiny. Tváří v tvář Godzille se potom nemůžu ubránit pocitu že si ze mě někdo dělá vyloženě prdel. Očekával bych akci která bude nekončícím destrukčním fightem, jenže jsem dostal půl Godzilly a 2 brouky kteří zaujaly větší prostor než přerostlá ještěrka. Jak tohle chtějí napravit v nějakém pokračování (prej několika filmů) si nedokážu představit. Laťka nastavena nebyla a dá se snadno překonat, jenže to by musely začít od znova a ne pokračovat v tomhle špatném pokusu. Jestli se potvrdí i debakl u Konga, tak se obávám že se k pokračování zavřou dveře hodně rychle (což je u takové látky vyloženě škoda) ()

Wyorax

Ta stará od Emmericha z roku 1998 mi přijde (příběhově) daleko lepší, v této se hraje na efekt a příběh nikde, to samé charaktery uplně o ničem kromě ředitele co zabili po třetině filmu, navíc jak už někdo přede mnou psal, celý děj se odehrává ve tmě, není nic vidět a Země se asi přestala točit kolem své osy... Už prosím ty remake výplachy nee, to už režisérům došly nápady, že musí krást ze starších blockbusterů?? ()

PaTeXx

Tak tu máme novou éru americké Godzilly a kupodivu se nejedná o flop, jako tomu bylo o šestnáct let dříve. Vlastně už od prvních minut má film celkem dobrý spád bez větších hluchých pasáží, naopak hluché byly v několika momentech jednotlivé fragmenty scénáře především v duchu klišovitých rodinných trablí ať už s očekávaně velmi dobrým Cranstonem nebo s tentokrát nezajímavou Elizabeth Olsen. Celkový dojem z úvodního otvíráku nové Godzillí ságy je pro mě na dvě a půl hvězdy. Do vyššího hodnocení půjdu asi hlavně za zpracování CGI (díky bohu) a za seskok padákem, tam jsem musel smeknout klobouk za režijně, kamerově i zvukově skvěle odvedenou práci. Podtrženo, sečteno: Nic, z čeho bych si měl nachcat do trenek, ale beru. ()

vodkasesemte

Not an earthquake, it wasnt a typthoon. That is a electromagnetic pulse. This is what cause things in the first place. And it is gonna send us to the STONE AGE! - You have no idea whats coming - Demon vylézá z propasti - Jasně, že ji znám. To je ta čarodějka z Avangeru - Its no longer terrestrial, its airborne - An antient alpha predator (Satan, The One, Destroyer, Abbadon, Apolyon, Fenix, Baal…) - Older than mankind (andělé byly první - A ted to duležitější - A multinational coalition formed SECRECY to SEARCH for him - A god (a hele) for all intents and purposes (aha, žádná mega ještěrka) - A monster - Pijete energy? Jinými slovy Beast of Revelaion - Parasitic spores - One dormant, but the other hatched - Když jsme u tý radiace, na co jezdí letadlový lodě? - NATURE has an order. A power to restore BALANCE - I believe he is that power (a kdo je satan, hybatel) - A vy jste si mysleli, že vám ty pohádkový životy se zvířátkami v posteli, homosexualismus a lidská práva vydrží - Pokud ten někdo knučí, že jsem předávkovanej pervitinem a mimo, tak to byl kokain.. - Vy to nevidíte, že jo? Nedokážete spojit indicie z filmu z biblickým proroctvím - Nevěříte na rovnováhu ani v Boha, sílu, která drží vše pohromadě jen tím, že tady je - Já jí cítím jak prochází celým mým tělem - Už se nebojím, že skončíme ve sluníčkové utopii, budou to jatka - Každý proces má totiž svůj protiklad, který jednou nastane, a ten váš se rychle blíží - Cants out of the bag - Wait 10 second lights gonna come back on (tj hláška) - Kde se vzala, tu se vzala, Godzila - Vážně do ní střílí z MP5-ky? Myslíte, že to cítí? To není T-Rex, vy hovada! - ()

Drozdo57

Jasné, navážajte sa do Emmericha. Ale na kerú onú mám vo filme dobre spracovanú Godzillu, keď skoro vôbec nie je na plátne. Ten film sa volá Godzilla, sakra. Nie "Vojaci a hrdinovia počas krízy netvorov". Elizabeth Oslen je ale veľmi šukantná. ()

wanry02

Od Godzilli jsem moc nečekal a díky tomu jsem pozitivně překvapen. Ano je to sice převážně digitální guláš, kde hraje příběh až druhou ligu a dialogy vás taky neodpálí, ale jako celek fungovala Godzilla podle mého dost dobře. Postavy byly slušně vykresleny a dokázal jsem si k nim najít pomyslnou cestičku, podle níž mi nebylo fuk co se komu stane a kdo tuto monstrózní akci nakonec rozdýchá. No a samozřejmě akce, která byla jedinou jistotou a zárukou výsledné kvality, což se naštěstí potvrdilo. Digitální triky byly naprosto bravurní a i když mám jisté výhrady na hodně tmavých bojových scén u kterých jsem se občas, tak i tak jsem z celkového audiovizuálu nadšený. Takže když pominu značné nedostatky ve scénáři a v celkové stavbě příběhu se kterými jsem však byl již před začátkem víceméně smířený, tam Godzillu hodnotím pozitivně a už se těším na druhý, nepochybně několikanásobně větší, díl. 70% ()

blazma

Z počátku jsem měl strach, aby to nedopadlo katastrofou a je mi jasné že pro některé to katastrofa bude. Jenže když chcete udělat film o jednom z nejvíc legendárních monster tak nemůžete čekat, že film bude mít nějak extra propletený příběh hodný oscara. Logicky bude monstrum versus monstrum a lidem nezbyde než jen přihlížet ikdyž si budou myslet, že to dokáží vyřešit všechno.. Pro mě fajn Scifi. ()

Nikolas__

Udělat to míň mainstream, udělat to pro větší, tak je to super. Takhle jen ok. Godzilla vypadá dobře, Muto netopýři byli skvělí, a řemeslo vydařené. Ale to je trochu málo. ()

Víteček

Přespříliš se to věnuje lidským záležitostem, které jsou dost tuctové a nudné. Je tam jedna velmi kvalitní část a to je plavba Godzilly. Kdyby zbytek filmu byl takový, vůbec se nezlobím, ale i závěrečná bitva mi přišla taková nic moc zpracovaná. ()

cimrman2.

Challenge kousek 2 Kuba za pět golfista za jednu já říkám silnější tři! Spoilery S koncem koncem Bryana Cranstona zemřela atmosféra která se mi dost líbila. Vůbec poprvé se mi Cranston zalíbil v nebreaking bad roli. Na tomhle filmu se mi líbí vše kromě soubojů ptáci vs Godzila ptáci vs lidé. Příběh filmu rozvíjení hlavních lidských postav se mi líbí i přesto že je založen na klišé. Film má velice dobrý začátek (do probouzecí scény v elektrárně). Nakonec souboje obrovských loutek mi zkrátka nechutnají. Z jednoho pohledu to oceňuji filmařsky - ty scény nejsou špatné. Mě se ty scény nelíbí a tak to prostě je! 62% ()

papuchalk

Mě tento film strašně překvapil, protože jsem čekal absolutní píčovinku a nechtěl jsem se na to ani dívat, ale už od prvních záběrů bylo poznat, že tohle nezapadne do těch obvyklých kolonek filmů, u kterých se řeší pouze zda je více či méně dementní. Když si po 20ti minutách sledování můžete říct, že věříte všemu co se na plátně děje, víte, že si s vámi hraje někdo kdo zatraceně dobře ví co dělá (a hle on to je režisér Rogue One, nejlepší SW film pro dospělý). Tomu všemu dost pomáhá velice realistický vizuál a fyzikální model. Opravdu pěkný, povedený, a to už je skoro 10 let starý bijáček. ()

FlySKS

Efekty velmi dobrý, ale závěrem klasický americký bullshit, kdy se všichni shledaj v hromadných orgiích a Godzilla si za potlesku tupých američanů jde zase zaplavat. Jinak ale slušná atmosféra a zvuky! ()

misacvrk

Ano, ano, ano, tohle chceme! Druhé pokračování je bezpochyby lepší, než první. Film má přesný děj, romantiku, Vtáhne Vás tak moc do děje, že Vám nepříjde blbé, že "přerostlé kobylky" žerou atomové bomby a živí se tím. Pánové si s grafickými prvky excelentně pohráli. 5 hvězd! ()

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

21.02.2024

Kolem dinosauří série začíná opět být čím dál víc rušno. Není tomu ani tolik dnů od chvíle, co jste se zde mohli dočíst, že ohledně natočení nového dílu Jurského světa z pera scenáristy prvních dvou… (více)

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

07.12.2020

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

27.11.2020

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

26.05.2020

Nadcházející snímek Godzilla vs. Kong režiséra Adama Wingarda, jenž má zakončit čtyřdílnou filmovou sérii odstartovanou filmem Godzilla z roku 2014, měl původně dorazit už tento měsíc. Později byl… (více)