Godzilla

• USA Godzilla (více)

Nejznámější impozantní monstrum na světě se ve filmu postaví proti zlým nestvůrám ohrožujícím samou existenci lidstva, kterým vdechla život vědecká arogance lidí. (Warner Bros. CZ)

dagondrive

Veliké překvapení. Líbila se mi víc, než původní Godzilla z roku 1998. Film měl spád a výborné efekty. Viděno v kině. 75 %. Po dalším schlédnutí musím hodnocení ubrat, už to taková pecka nebyla 60 %. ()

speedy7929

Červené hodnotenie?? Dúfam len že teraz zo začiatku.. Toto dielo by som nenazval Godzilla ale skôr Tlstá jašterica vs Modlivka Pobožná. Celkovo dosť od veci film prvá časť filmu mi prišla tri dni dlhá a druhá bola len dva dni. Najviac zabitý bol svetelny lúč z Godzillky, to som fakt s otvorenými ústami pozeral na plátno v kine. Moju hviezdičku dáva za pekný snímok vlka a Godzillin útok chvostom, inak ma neoslovilo nič a prišlo mi to celé ako prehnaný snímok, ktorý zarába len na tom, ako sú ľudia zvedavý na remake filmu. ()

Uter123

Nová Godzilla, ale kdeže tento film sa nesie na novej vlne zvanej antiblockbuster. Neviete čo to je? Rád vám to vysvetlím. Pri sledovaní filmu si hneď od začiatku chcete či už chcene alebo nechcene vytvárate akési puto k hlavnej postave. Prečo nie, je zaujímavá, má ťažký životný príbeh prečo s ňou nesympatizovať. Jéb je mŕtva. Wau. Hovorím si v kine. Koho budem sledovať, Godzillu. Nuž veru týmto sa dostávam k drúhemu problému ideológie antiblocbusteru. To, že názov filmu je Godzilla ešte neznamená, že Godzilla tam vôbec musí vystupovať, nedajbože niečo zničiť. Bod 3. Repetatívnosť vo filme, vždy len rozkvetala. Čo tam po gradácií. Cha, to je prežitok. Čo taká sterilita, nuda. Bohužiaľ aj tá tu je skúsme ju okoreniť, tým, že budeme neustále vsúvať odporné nemelodické vojenské hudobné motívy, nech sa ľuďom v polke projekcie začnú variť mozgy až z nich bude prskať popkorn. Ok, to by šlo. A mnoho ďalšieho čím by som vedel popísať tento nesmierny skvost v ktorom miestny intelektuáli našli vzácne prepojenie Japonskej a americkej kultúry ťahajúcej sa naprieč pol storočím. Tlieskam a smejem sa. Za čo tie tri hviezdičky. Ani sám neviem. 1. za trailer. 2. Za škrekot godzilly a za Wetu, ktorá ju stvorila dokonale. Kto čaká pompéznosť je na zlej adrese, respektíve je tam ale keď sa na ňu dostane budete tak ubitý čakaním, že si nakoniec pomyslíte, že tá Godzilla je tam úplne od veci. P:S Finančný úspech Godzilly je absolútne na mieste. Propagačná kampaň bola urobená na jednotku. ()

TommyDiamond

Rád chodím do kina na velký dinosaury a ani zvědavost mi nedovolila nejít na film, který za jeden týden dokázal z kapes diváků vytahat přes 300 milionů. Upřímně jsem čekal, že si tvůrci nebudou moc lámat hlavu se scénářem a vypustí ještěra v New Yorku, kde otestují statiku většiny výškových budov a než dostane poslední ránu, tak trochu potrápí americkou armádu. To bych se ale spletl! Příběh se ani náhodou nepodobal Emerichově dílu z roku 1998.... Aby měl remake šanci zapůsobit, musel kromě gigalomanských scén nabídnout i něco navíc. Tím něčím navíc je dát Godzille, kromě US Army přirozeného nepřítele ve vyváženém a propracovaném příběhu. I když měla Godzilla lví podíl na devastaci Honolulu a San Francisca, vyšla z celého příběhu nakonec jako klaďas. Páreček elektromagnetických ''kobylek'' , požírajících uran byl děsivým a mocným konkurentem. Nebýt Godzilly, jejich potomstvo by jistě znamenalo zkázu všeho živého na planetě. Trochu nelibosti ve mě vyvolala Brodyho rodina, která byla součástí celého příběhu. Celou tuhle mini-story se šťastným koncem jsem nakonec překousl. Myslím, že režisér Gereth Edwards na sebe tímto snímkem kladně upozornil. Pro mě byl tento snímek ideálním kino-zážitkem a těším se na jeho opětovné shlédnutí..... ()

BFG2000

Zklamalo na plné čáře. Trailer věstil drsné mrazivé drama o beznaději, film nabídl až na pár scén pravý opak. Komiks neznám |EDIT: 27062014 Po upozornění již vím, že původní je film - děkuji|, ale podle mě to Emmerich pojal rozhodně líp. Edwardsovi možná rozpočet přerostl přes hlavu, jinak nějak nedokážu pochopit, jak tohle mohl natočit stejný člověk, co má na svědomí Monsters. Škoda. Výstižný komentář: KarelR. ()

Nešpi

Film jsem nechtěl vidět kvůli vizuálním efektům nebo protože je to blockbuster, šel jsem na to záměrně kvůli Bryanu Cranstonovi, protože jsem se ještě neosypal z úžasného závěru Breaking Bad. Bryan Cranston sice ve filmu byl, ale zřejmě dočetl scénář až během natáčení a rozhodl se zemřít cca po půl hodině ... sorry spoiler ... i když ? Očekával jsem podobný průběh filmu jak v Emmerichově Godzzile tzn. město --> Godzilla --> zkáza. Zde je však všechno úplně jinak. Godzzila skutečně ve městě je a zbourá pár baráčků, jako by to byli domečky z karet, ale pobíhá po městě s pomyslnym americkym odznáčkem na prsou a všudypřítomná "američnost" je až do očí bijící, některé vtipné scény, jakože vojáčči sebou nosí stále ty těžký zbraně, přestože střelba touto zbraní na kteroukoliv příšeru je asi jako kdyby po nich házeli pískem nebo kdy hlavní hrdina byl zřejmě přesvědčen, že v nejtěžším okamžiku, kdy už je mu smrt nablízku, ho jeho devítka, kterou jako správnej voják nosí u sebe nějakym způsobem zachrání před 200 metrovou obludou .. možné je vše ... Opravdu jsem byl filmem zklamán, snad jediná scéna která stála za to vidět byla, když ZASE američani seskakují z letadla na super důležitou misi, odnést atomovku z hnízda random příšery, kterou klucí později čapnou do podpaží a tralallá na loď i přes to, že podle důstojníku se jednalo o megatuny, asi chodí hoši hodně do fitka. ()

VvV14

Naprosto jsem se nenudil. Godzilla předčila veškerá očekávání, která jsem vůči filmu měl. Naprosto si získala mé sympatie, jak formou efektů, tak hudby či hereckých kvalit. Jediné co bych mohl označit za do očí bijící a dle mého názoru odfláklé, je závěrečné (ne)šplouchnutí do vody. Doporučuji... 5* ()

Mufuck

Na Godzillu sem se těšil od prvního traileru jak malý kluk, ale o to větší zklamání sem poté v kině zažíval . A rozhodně ne kvůli tomu že Gojira prskala co mohla nebo že i nějaké to kilečko bylo navíc. Jestliže film vychází z původní japonské tvorby, je to vlastně jedině dobře. Problém je jinde, on totiž už od začátku film chrlí jeden nesmysl za druhým, což je hrozná škoda. ( za všechny např. útěk před radiačním "mrakem", kdy vědci sprintovali v těch atombordelech nakonec velice svižně - kilometrová chodba, nikde nikdo, doktor zavře dveře a manželka najednou za dvě vteřiny kouká za sklem na doktůrka ). Střih je snad vždy v tom nejlepším, o nesympatických hlavních "hrdinech" ani nemluvě. Málokdy mi byl osud herců tak u řitě jako tady...Ufff....Zase na druhou stranu když k akci došlo, stála opravdu za to. Potvůrky se povedly,o tom není sporu, bitvy byly vždy dobře zvládnuté, monumentální. Mno, a o to tu šlo zřejmě stejně nejvíce, "herectví" šlo stranou .. Takže jen a jen díky tomu tři a půl hvězdy. Viděl v kině ve 2D/70%. P.S. Godzille se 160mil.USD rozpočtem natrhne sedínku Cloverfield s 25mil.USD s prstem v nose !!! P.P.S. Po druhém shlédnutí se mě film líbí trošku víc, zajímavé ...75 % ()

Nufa

Bomba. Bomba. Bomba. Bál jsem se, aby to nebyl další z těch filmů, který se pouze snaží vytěžit ze svého jména a na kvalitu se nehledí, například u Robocopa. Naštěstí to ale není onen případ. Po všech stránkách naprosto luxusní akčňák, výborné efekty a samozřejmě parádní souboj, kde jedna budova nezůstane celá. ()

Knor

Godsilák prostě neměl chybu, gigantická oddychová zábava se povedla. Nečekal jsem nic víc než spousty zničených měst, bitku monster a moderní coolovou nasranou Godzillu. Vše bylo splněno na výbornou. Monumentální kultovní ještěrka byla fakt drsná. Peckovej blockbuster jako praszilla !!! ()

Dantte..

(pozor obsahuje spoilery) Dost dobré na to, jak je to provařené téma. Setkání Taylora - Johnsona a Godzilly "face to face" byl nezapomenutelný zážitek a pokaždé když si na tento film vzpomenu, tak si tento okamžik vybavím. Přesně tímto citlivým přístupem si mě získal v Monsters. Dokaže určitý moment ve filmu proměnit v poetiku. 65 % ()

Alergius

Zůstala za očekáváním. Byla nudná a předvídatelná, efekty dobré, ale to je tak vše. Transformers z masa a radiace, akorát tomu chyběla Megan Fox. ()

Kinpr

Už chápu některé posměšné reakce, protože ta Godzilla, to je tedy děs. Absolutně jsem neměl žádný pocit strachu nebo úzkosti, jak sliboval trailer. A vrchol všeho jsou monstra, se kterými Godzilla bojuje. Zkrátka Cloverfield vede. P.S. Bryan Cranston a jeho přehrávání bylo k nevydržení! ()

The7Miki

Proč se ten film jmenuje Godzilla? Vždyť je to film o dvou naprosto nezajímavých lidech a jejich osudech, které jsou mi ukradený, Já chtěl vidět, konečné dobrý film o Godzille, ale nejsem si jistý jestli jsem se dočkal. Vizuály jsou úžasný, zvuk je ohromující. Ale to provokováním diváka, který se těší na pořadnou akci a destrukci, kterou nedostane, protože vždy když se má něco stát, je tam střih, mě vážně štve. Naopak Pacific Rim je sice mnohem akčnější, hloupější a barevnější film, ale díky tomu je i mnohem lepší , snad mu bude Godzilla 2 trochu podobnější. ()

Shredder

Myslel som, ze reboot tolko kritizovanej americkej Godzilly, prinesie so sebou nove zaciatky. Opat vsak plati, ze v Hollywoode melu z posledneho. Godzilla je odstavena na vedlajsiu kolaj a postavena do role antihrdinu, ktory zachranuje den tam, kde americka armada zase raz zlyhava. Scenaristi sa prilis nenamahali, dej je postaveny na tom, ze Godzilla a jej protivnici kaiju MUTO sa presuvaju z miesta na miesto a nicia budovy za ucasti neucinnych zbrani armady. Nechyba ani plejada stereotypov - nefungugu stihacky a tanky, musime vyuzit atomovky; utekajuci a panikariaci ludia, znicenie Golden Gate Bridge, utajovany projekt vymknuty z kontroly, ohrozena rodina a dalsie zname prvky. Beckovy nadych velkorozpoctoveho filmu sa nepodari odohnat ani subojmi monstier, ktore su este omnoho menej napadite a uspokojive, nez tie v Pacific Rim. Skoda, ze sa nepodarilo udrzat atmosferu z prvych circa 30 minut, kedy bola naozaj taka, ako sluboval trailer. ()

TSZ

Jestliže Emmerichově pitomosti jsem dal dva body, tohle bude za silné tři. Netuším, jak se má tato verze k japonskému originálu, ale glorifikace titulního monstra mi nepřipadala jako příliš dobrý nápad. Efekty samozřejmě na jedničku, ale to už dnes tolik nepřekvapí. Celkem zklamání, protože i souboje obrovských monster mě mnohem víc bavily v Jacksonově King Kongovi. ()

nick_sekac

Normálně bych tomu dal 4, ale jsem prostě moc nasranej, protože potenciál zůstal nevyužit. Snad první film, kde mě vyloženě štvali charaktery lidí s kladením důrazu na rodinu (Emmericha jako zakladatele tohoto stylu bych zavřel do temný místnosti a pouštěl bych mu pořád dokola jeho filmy). Nevím, jestli tvůrci točili film se zvířátkama pro celou rodinu nebo monster movie, a jsem rád, že jsem nakonec odolal precizní reklamní masáži a nešel na to do kina. ()

Jakub

Pro mě zatím akční film roku,i když té velkolepé akce tam naštěstí moc nebylo.Potěšila mě taky depresivnější atmosféra která u dnešních sci-fi filmů nebývá zvykem. Více takových akčních filmů. ()

dEstr0y3r

Zklamání. To, že 1/2 filmu není vidět nic, než černá obrazovka, bych pochopil u nízkorozpočtového filmu, nikoliv však u filmu za 160 mil $ ()

ANTYCHRYST

Hmm mega zklamání. Pokus o napnutou atmosféru na mě tedy vůbec nezafungoval. 80 % filmu je ve tmě což je opravdu zážitek koukat 500 hodin na tmavé scénky , kde není skoro nic vidět - ještě teď jsem z toho celej napnutej... No a o tom jak se vyvedla Godzilka a ty neskutečně umělý 2 rádoby stvůry co vypadali jako levný roboti z déčkového filmu, když jste je ovšem stačili zachytit těch pár vteřin co nebyla tma ... škoda mluvit. 100 minut ve tmě a 23 minut průměrnýho nudnýho déčka s nákladem pár set tisíc doláčů, ale to v té ceně měl celej štáb započítanou týdenní dovču na Havaji. 20 % za hudbu. Doufám, že už to po druhé neuvidím, protože koukat 2 hodiny na tmu mě moc nebere. To byli časy v roce 1998, když frčela parádní Emmerichova Godzilla. ()

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

21.02.2024

Kolem dinosauří série začíná opět být čím dál víc rušno. Není tomu ani tolik dnů od chvíle, co jste se zde mohli dočíst, že ohledně natočení nového dílu Jurského světa z pera scenáristy prvních dvou… (více)

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

07.12.2020

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

27.11.2020

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

26.05.2020

Nadcházející snímek Godzilla vs. Kong režiséra Adama Wingarda, jenž má zakončit čtyřdílnou filmovou sérii odstartovanou filmem Godzilla z roku 2014, měl původně dorazit už tento měsíc. Později byl… (více)