Godzilla

• USA Godzilla (více)

Nejznámější impozantní monstrum na světě se ve filmu postaví proti zlým nestvůrám ohrožujícím samou existenci lidstva, kterým vdechla život vědecká arogance lidí. (Warner Bros. CZ)

Aiwcz

Zvukově dokonalý film, ale tím jeho dokonalost končí. Čekal jsem Godzillu a ne "skoro prequel" k Pacific Rim. Lehký nadprůměr. 70% ()

Amores

Po pravde ani nevim za co davam ty 2*. Nejzajimavejsi postava filmu zemre jako prvni a pak je to uz jen debilni ptakovina. Zkoumaji Godzilu jak dlouho? 80 let cca? A za tu dobu nezjistili co ji zrani? Z ceho je teda? Nejake mimozemske materialy? A proc po nich ti kreteni strileji samopaly porad a porad a porad dokola? Na hlavu je cely pribeh, absolutne nulove vysvetleni cehokoli - asi proto ze to logicky vysvetlit nelze... ()

paradoxman

Sympatický Godzilák to nakonec všechno vyhrál a klidně odplul na zasloužený odpočinek. Kamil Fila to popsal perfektně, ale já si i přesto budu pro příště přát, aby tvůrci nechali větší prostor Bryanu Cranstonovi a do role hrdinného mariňáka obsadili chlapce, který kromě svalů má i více než jeden herecký výraz v obličeji. Jinak jsem, dnes už podruhé, velmi mile překvapen. 90%. ()

retrix

2 hvězdičky za efekty, to si film určitě zaslouží, jinak je to fakt o ničem. Dvě příšerky, které se chtějí čumáčkovat. Třetí, která je chce zlikvidovat. Poručík, který je zcela nepostradatelný. A nakonec USA Army, která to do nich sype hlava nehlava. ()

Repulsion

Pacific Rim byl sice volovina, ale koukat se na to dalo. I dětem se to líbilo. Nová Godzilla ne. Sice má jako základ docela dobrý nápad, ale film se děsně táhne – hlavně v první polovině. Tam šlo opravdu hodně minut vystřihnout. Akční scény zápasu monster v závěru jsou nepřehledné, člověk si je moc neužije. BTW: Juliette Binoche je na tom teď tak špatně, že vzala takový štěk? ()

marekspanel

Neporovnatelná atmosféra s emerichovou ultra-hloupou verzí, začínající na vcelku kýčovitém rodinném příběhu, až jsem si říkal, že tu někdo chce napodobit Spielberga, ale nakonec mi to tam vcelku sedlo ani obavy s přemíry zbytečného odpoutání od hlavního děje také nebyly naplněny. Byť jsem neznalec původních děl, cítil jsem tam odkaz právě na tu japonskou původní klasiku. Co mi vadilo byly ty ostatní příšery, jejich vzhled, no asi nejsem na to zvyklý a právě zase v tom to bylo jiné. Akce pramálo, ale kvalitní, škoda těch soubojů taky moc neukázali, ale chápu ten záměr. Jo byla to blbost, ale se skvělou působivou atmosférou pohledem bezmocných lidí a prvky kolem atomové elektrárny tomu jen dodaly více emočních prožitků. Efekty skvělé, z Godzilly šel strach a na konci získala i vlastně pozitivní význam, což bylo příjemně nostalgické. Kolem toho syna už se to nemuselo tak motat, spíše zbytečné bych to tam viděl, ale jinak vesměs pozitivní překvapení a spokojenost, hlavně v porovnání s tou z 94.r. ()

aannemer

Nojo, hollywood a prachy, totální výplach mozgů. Jako grafická paráda velmi slušné, grafici se ve studiu fakt vyřádili, ale jako film debilita, za kterou bych nedal ani pětikorunu. ()

rigby

Žádný zázrak se tentokrát nekoná. Standartní katastrofický film, ve které se po spoustě světelných a ohňových efektů nakonec všechny potvory poperou mezi sebou a jedou titulky. Nic nového rozhodně nečekejte, jen prostomyslnou a poněkud vleklou zábavu. ()

misiaq

Spociatku to vyzeralo na slubny blockbuster, no asi po prvej tretine toto nadsenie opadlo a zacal som mat pocit, ze ide o totalnu sprostost, co sa mi na koniec aj potvrdilo. Update: Bryan Cranston po Breaking Bad by mohol dostat serioznu ulohu na dlhsie ako 30 minut ()

Eru_Iluvatar

Když jsem se dozvěděl, že má vyjít nová Godzilla, byl jsem neskutečně nadšený. Když jsem zjistil, že Godzilla nebude jediné monstrum ve filmu, byl jsem nadšený dvakrát tolik. Jenže jsem nepočítal s tím, co se bude dít ve scénách mezi tím, když tam Godzilla nebude. Přeplácané cliché scény, předvídatelné události a herecké výkony byly neskutečně umělé. Modlil jsem se aby už přiletěla ta obluda a všechny tyto lidi zabila. Všechny "mimogodzilové" události se jevili jako z válečného filmu a lidi se tvářili jakoby bylo všechno v pohodě, a vojáci si s tím nějak poradí. Rekce na prostředí a situaci byly naprosto neskutečně nereálné. PROBOHA, i kdybych pracoval jako reportér, tak se vykašlu na celou kariéru a nebudu živě točit monstrum, které dokáže během jednoho kroku zničit půlku města. Nejvíc mě asi znechutila předposlední scéna, kdy hlavní hrdina hrdinně vytáhl zbraň na miliony let starý kolos. A na konec mě opravdu dorazila scéna, kterou bych nazval "Godzilla, the good guy". Nejradši bych dal dvě hvězdičky, ale tu třetí si film zasloužil za těch 5 epických minut bojujících monster, které já, jakožto milovník přerostlých King Kongů, Godzill, Dinosaurů a Cthulhu rozhodně ocením. ()

Tuty

Přiznám se, že o japonské verzi a obecně odlišné filmové stylizaci oproti americké jsem toho donedávna mnoho nevěděl. Jo, Amíci vždycky ve filmu stojí jako světovej policajt proti těm největším hrozbám a všechno ostatní je jen křoví (Armageddon, Drtivý dopad, Godzilla 1998, Den nezávislosti, 2012...). Poslední "americká" Gojira je trosku jiná a je to trochu vidět už na úvodních titulcích a úvodu filmu v Japonsku. Co mě samozřejmě jako neznalce "Gojira mytologie" překvapilo, je provázanost dopadu lidského pokroku vůči přírodě. Godzilla je prostě varováním člověka vůči jeho počínání ve 20. století, které navždy bude spojováno se dvěma světovými válkami, Hitlerem, vědeckým pokrokem a samozřejmě atomovkami. Vždyť to, že se obluda ve filmu živí bombami a radiaci cití na dálku jako kreslená postava Montyho Jacka z Rychlé roty, je symbolické. Teď by Amíci jestě mohli zfilmovat Rozumovy univerzální roboty (rozuměj R.U.R) Karla Čapka. Ten vlastně smýšlel podobně, varoval před nástupem techniky a vědeckým pokrokem, jen k tomu nepotřeboval nikdy žádný obludy jako Japonci, ale to je holt asi odlišným myšlením. Na filmu se mi líbilo spoustu momentů, ale vždycky jentak "napůl", prvotní vzestup M..o..t..o v Japonsku, vykolejení vlaku, prvotní zjevení Gojiry v záběru s M.o.t.o. Zvuková stránka věci je taky celkem fajn a ono lákání na neviděné je totiž lákáním taky napůl, protože toho zas tak málo nevidíme (přišery jsou vidět celé od začátku), problém je to, že je vše dávkováno v celkem pravidelných intervalech, filmu bych to i odpustil, pokud by samotný závěr byl velkolepější, akčnější a přímočařejší. No zkrátka, posledních 10 minut měl natočit Emmerich nebo Bay a byl bych spokojenej (stejnej postup bych volil i u Transformers, Bay jen na závěrečnou část filmu). Takhle je výsledek opět trochu napůl. 7/10 ()

esmoke

Nedal jsme to a někde za půlkou jsme usnul :-). Nakonec jsme i ten zbytek se zpožděním dokoukal, ale někde se stala chyba. Ve vísledku s odstupem musím říct, že to zase nebyla taková kravina, ale celému filmu prostě chyběla nějaká šťáva, která by udržovala napětí a pozornost. 2D dabing Rozpočet: $160 miliónů. Tržby: $524,9 miliónů. ()

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

21.02.2024

Kolem dinosauří série začíná opět být čím dál víc rušno. Není tomu ani tolik dnů od chvíle, co jste se zde mohli dočíst, že ohledně natočení nového dílu Jurského světa z pera scenáristy prvních dvou… (více)

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

07.12.2020

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

27.11.2020

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

26.05.2020

Nadcházející snímek Godzilla vs. Kong režiséra Adama Wingarda, jenž má zakončit čtyřdílnou filmovou sérii odstartovanou filmem Godzilla z roku 2014, měl původně dorazit už tento měsíc. Později byl… (více)