Un passo dal cielo

(TV seriál)
  • Slovensko Na krok od neba
Krimi / Komedie / Mysteriózní / Thriller
Itálie, (2011–2021), 94 h 41 min (Minutáž: 50–121 min)

Tvůrci:

Enrico Oldoini

Pino Donaggio

Terence Hill, Enrico Ianniello, Gianmarco Pozzoli, Francesco Salvi, Daniele Liotti, Katsiaryna Shulha, Katia Ricciarelli, (více)

Série(6) / Epizody(80)

Do horského mestečka prichádza z Neapola nový oblastný komisár polície Vincenzo. Nenávidí vidiek a všetkým to hneď dáva najavo. Trápi ho najmä Pietro, šéf lesnej stráže, ktorý má v meste veľkú autoritu a obyvatelia sú zvyknutí s každým problémom chodiť za ním. Vincenzo sa snaží získať si rešpekt a obhájiť svoje právomoci, ale veľmi sa mu nedarí. Hneď po príchode na policajnú stanicu musí riešiť prípad mŕtveho dievčaťa, ktoré našli ležať pod skalou. Vincenzo je presvedčený, že sa stalo obeťou vlka, ale skúsený Pietro vie, že vlk na človeka len tak nezaútočí a navyše si na mieste činu všimol aj ľudské stopy. Vincenzo si neželá, aby Pietro zasahoval do vyšetrovanie, ale realita ho donúti, aby sa podvolil.
Pietro, veliteľ lesnej stráže, skrýva strašné tajomstvo. Skúsený horolezec sa bezmocne prizeral tragickému pádu svojej manželky zo skaly, na ktorú spoločne liezli. Jeho život už nebol ako predtým ,tak sa rozhodol odísť do horskej dediny San Candido, dúfajúc že tu nájde kľud a mier pre svoje utrápené srdce. Stal sa jedinou lokálnou autoritou a domáci na neho hľadia s rešpektom ako na policajného dôstojníka. Do dedinky ale prichádza nový šéf policajnej stanice, Vincenzo. On a Pietro sú ako deň a noc. Jeden pochádza z rušného veľkomesta a nenávidí to tu, a druhý je úplný opak. Nakoniec si ale Vincenzo toto miesto obľúbi aj vďaka Silvii, miestnej veterinárke, do ktorej sa zaľúbi. Spoločnými silami sa snažia vyšetriť rôzne záhadné prípady. (oficiální text distributora)

Lur

Seriál mě chytil... Nádherné prostředí.Chata Pietra je můj snový ideál...:-) Sympatičtí herci, na které se hezky dívá. Elegantní koník.Terencovi role sedla...a klobouk dolů v jaké je fyzické kondičce v tomhle věku.Vincenzo (Enrico Ianniello) funguje jako vtipný protipól vážného a ideálního Pietra :-) A k tomu krimi zápletka v každém díle - co víc si na pohodové večery přát..:-) Jo..a hodně vtipná mi přijde i skrytě neskrytá reklama na místní jablka s modrou značkou...:-D ()

MM_Ramone

Vo veku sedemdesiat dva rokov začal taliansky herec Terence Hill (Mario Girotti) točiť kriminálny televízny seriál "Na krok od neba". Stvárnil Pietra, šerifa lesnej stráže. Objavil sa ako jedna z hlavných postáv v štyridsiatich epizódach. Bolo to počas rokov 2011 až 2015. Musím uznať, že i v pokročilom veku je to stále charizmatický chlapík. Sympaťák. No a druhú hviezdičku tomuto titulu prihodím za tie nádherné lokácie talianských Álp, v ktorých sa tento seriál odohráva. "Un passo dal Cielo" ** ()

kolemjdouc

Jednoduchý děj,příjemní herci,nádherné prostředí.Italové zabrnkali řádně na moje city.Vynikající slovenský dabing,citlivá kamera.....Seriál má 82 dílů- tohle píšu (22.9) když už pomalu končí.Uf!Druhá půlka je naprostá katastrofa.Děj chaotický.Sem tam nějaká zajímavá vtipná vsuvka .Tak už se dívám ze setrvačnosti co s tím tvůrci udělali, aby tu hrůzu ukončili. ()

LiVentura

Díky Slovenské televizi za překlad a uvedení ve známost tohoto příjemného počinu s milým Hillem. Dobře se na to dívá. ()

• Terence Hill prohlásil, že je tento seriál jeho posledním. (kyLuke)