What a Feeling! Jennifer Bealsová v hlavní roli amerického muzikálu o nebojácné a půvabné Alex, která se každou noc mění ze svářečky v tanečnici... Populární muzikál vypráví příběh mladičké svářečky Alex Owensové, která po nocích tančí v baru a sní o studiu na konzervatoři. Naivní příběh s parametry Popelky (osiřelá hlavní hrdinka, deus ex machina v podobě bohatého a atraktivního Nicka) dokáže i dnes okouzlit nábojem tvrdohlavé mladistvé energie a samozřejmě ústředními hity jako „Flashdance – What a Feeling“ či „Maniac“. Zajímavostí je, že nejslavnější taneční scénu filmu – konkurs na konzervatoř – tančily tři různé taneční dublérky: Marine Jahanová dublovala tancování, gymnastka Sharon Shapirová výskoky a tanečnice Crazy Legs breakdancing. Snímek byl v československých kinech poprvé uveden v roce 1987, přičemž z něj cenzura vystřihla zpověď hlavní hrdinky v kostele. (Česká televize)

uterox

Písničky pěkné. Některé vystoupení stojí za to vidět. S dějem je to ovšem hodně bídné. Je to takový lacinný scénář. Holka co je svářečka se zamiluje do majitele firmy. Děj to prakticky nemá žádný. ()

peiton

Jeden z mála muzikálov,ktoré si dokážem púšťať v pravidelných intervaloch.Nech to čert berie,je to skvelé.Hl.predstaviteľka Alex vie byť stálym príkladom ísť si za svojím cieľom,snom a zotrvať v ňom.A film sám o sebe zase vie byť aj veľkou inšpiráciou pre mnohé hviezdy hudobného sveta.Aj takým vie byť-inšpirujúcim,nestarnúcim,klasickým no zároveň vracajúcim sa v novšom šate vdaka J.Lopez či G.Haliwel,ktoré si radi a často uchmatnú nejakú tú choreografiu či hudbu z ,,koláča" zvaného Flashdance. ()

Figu

Mladá svářečka, která se stane tanečnicí... No do prdele! To je supr pohádka. Dnes směšný, nicméně třeba na mojí mámu to kdysi fakt fungovalo! Né, že by svářela, neměla na sváření čas! Ta už byla dávno hotová tanečnice. Vždyť tancovala kolem mě, že?! Takže jsem si tím projít pochopitelně musel. Navíc zde vznikly minimálně dva top songy, který jsou prostě kultovní. 60% ()

Tuomi

Ani nevím, proč je tento film tak slavný. Snad jen kvůli písničky, ale na tom žádný film nemůže stavět. ()

Streeper

Flashdance se mi vyhýbal docela dlouho, I když filmy o tancování mám opravdu ráda. Líbí se mi, že již od začátku na diváka dýchnou ty pravá 80.léta plan trvalé, bikin a naprosto bombové hudby. Hlavní představitelka není vyložená kráska, ale je velmi sypatická. Příběh je plochý a nijaký, to mě na tom mrzelo nejvíce. Že si vice nepohráli s příběhem. Když si vezmete Hříšný tanec, tam si tvůrci hráli s romantickou dějovou linkou, tady s ničím. Za mě je to veliké minus filmu, jinak by to byl super film a to nejlepší? Rozhodne soundtrack! ()

BarryLyndon

Víděl jsem to snad po 20 letech a fantastický. Písničkový soundtrack jeden z absolutní topky osmdesátkových. Příběh je blboučká pohádka, ale to bylo z téhle doby tak nějak všechno. Jennifer Beals přenádherná. Akorát tedy půlka filmu soft porno a tím teď nemyslím postelový scény, ale veškerý cvičení a montáže vysoce erektivní.  9/10 ()

C0r0ner

Paradoxně je to lepší než Hříšný tanec, což ovšem pořád ještě neznamená, že by byl Flashdance kvalitní film. Příběh je takový velmi o ničem a postava tančící svářečky spíš k smíchu než cokoli jiného. Furt ale lepší než všechny ty unuděné Nudy k posrání. 30% ()

danecek24

41. Zlatý Glóbus za rok 1983 - cena (2) - *Nejlepší hudba - Giorgio Moroder, *Nejlepší filmová píseň - "Flashdance? What a Feeling" - Hudba Giorgio Moroder, text Irene Cara, Keith Forsey + nominace (3) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Jennifer Beals, Nejlepší filmová píseň - "Maniac" - Hudba a text Dennis Matkosky, Michael Sembello ()

carly

je to rozprávka, v ktorej sa tancuje. a ono nepredstiera, že je to niečo viac. zato to ale plní všetko, čo to sľubuje. skvele sa tu tancuje za doprovodu skvelej hudby a končí sa to skvelm happy endom. ()

pufina

Taková "milá" taneční oddechovka. Jennifer Beals sice tancovala skvěle, ale to film nezachrání. Ten příběh kolem mě příliš neupoutal.. ()

spygirl

Za hudbu a Jennifer "Bette" Beals (ta ženská vypadá pořád stejně, jak to jenom dělá?! :-) ) dávám 60%. Slabý příběh a dialogy, škoda, jinak by to mohlo být i lepší než Dirty Dancing... Ach ta 80. léta... ()

zette

Dalsi z tech filmu, ktere plni americke sny. Dej filmu je velmi prosty a naivni. Atmosfera 80. tych let je filmem doslova nasata a spolu s vybornou hudbou a peknou choreografii u tanecnich kreaci uroven filmu zveda. Solidni prumer. ()

Juto

Tanečné sekvencie sú sexi a energické, viac než milostný vzťah vo filme, ktorý je nelogický. 6,5/10 ()

mortak

Instantní polévkové sny z pytlíku byly vždy specialitou Hollywoodu. Je mi záhadou, proč se tento film stal slavným, když jeho scénář je nepochybně generovaný počítačem. Mimo úvodního vystoupení v baru, který vám zvedne... promiňte... který vás zvedne ze židle, vše běží dle plánu, jak v každém tuctovém harlequinu. Mimochodem: proč se vlastně tyto filmy natáčí? Vždyť se v životě všem ženám splní jejich sny. Tedy alespoň to pořád říkají: Jsem šťastná, jsem šťastná... ()

papaJA21

Muzikály vůbec nejsou moje parketa, ale tenhle mám rád, už jen proto, že je to jeden z prvních amerických filmů, který jsem viděl v kině. ()

KajusaK

Vidím že i v osmdesátkách valily muzikály a taneční filmy typu zazpívej nebo zatanči a na konci vyhraj aneb klasický happy end ... Ale jsem spokojená .. Perfektně zvolená hlavní herečka Jennifer Beals!! ()

angel74

Muzikálová pecka mého mládí. Ještě dnes si vzpomenu, jak jsem byla unešená, když jsem tenkrát přišla z kina domů. Bylo to docela zjevení mezi filmy, které se u nás v té době v kinech promítaly. Jennifer Beals byla velká sympaťanda a navíc výborně tančila. V příběhu jde sice o dost naivní romantiku, ale příjemně se na to kouká i po tolika letech. Báječná nostalgická vzpomínka s bezva soundtrackem... (70%) ()

Futuristická Bible?

Futuristická Bible?

28.01.2009

Někdy z těch hollywoodských námětů zůstává rozum stát. Ale staré pravidlo pro tvorbu dobrých příběhů praví: „Vymysli co největší šílenost a pak ji publiku naservíruj nejlíp, jak umíš.“ Někdy to vyjde… (více)