Zátah: Vykoupení

• Česko Zátah (více)

Speciální policejní komando má za úkol proniknout do přísně střeženého domu a zneškodnit šéfa gangu. Tým je však brzy prozrazen a zbytek nájemníků stojí před jednoduchou volbou. Když se nepřidají na policejní stranu, budou už navždy bydlet zadarmo... Rama je mladý policista, který je povolán do nebezpečné akce. V chudinské čtvrti Jakarty je bytový dům, jehož horní patro obývá nebezpečný zločinec Tama Riyadi. Svůj dům pronajímá dalším zločincům, kteří mu ochotně slouží, žijí tam však i obyčejní lidé. Rama společně s dalšími asi dvaceti kolegy má za úkol nepozorovaně vniknout do domu a Tamu zlikvidovat, případně zajmout. Není to snadný úkol, dům je pomocí kamerového systému zcela pod zločincovou kontrolou. Když Tama zjistí, že mu do objektu vstoupili policisté, vyhlásí domovním rozhlasem, že každý, kdo pomůže zabít nezvané hosty, má od něj doživotní bydlení zadarmo. To je velké lákadlo, takže se rozpoutá velmi krutý boj na život a na smrt... (TV Prima)

MishKonn

Upřímně - ani ty akční scény mi nepřišly tak kulervoucí. Navíc - proboha - to je opravdu tak nákladné na produkci, sehnat si pár reálných zbraní? Ta střelba přes After Effects se hodí možná do nadšeneckých videí na YouTube, ale v akčním filmu vypadá neuvěřitelně trapně. ()

Pump

Jedno shlédnutí této akční mlátičky bohatě stačilo. Není to špatné, ale ani skvělé. Vyřízení tolika střelných zbraní a skvěle trénovaných tak rychle a tak trochu lacině, aby se otevřela cesta k hrdinství 1 vs nekonečno, není prostě můj šálek čaje. ()

Wade

Ilko Uwais a jeho famózní výkon od patra k patru. Jednoduchá a perfektní řezničina první jakosti,která lahodí oku diváka. Temný akční martial arts nářez v naprosto famózním prostřední a s perfektním obsazením. Pro mě jeden z nejlepších filmu a to nejen ve svém žánru. 100% ()

Terzeus

Tak pôsobivá a intenzívna pecka až to desí. Po dopozeraní som mal vyložene depresívnu náladu v dobrom slova zmysle. Oceňujem výbornú choreografiu bojových umení, dokonalú akciu a vôbec napätie a režisérsky cit s akým celý Záťah klape dohromady. Áno, je treba priznať, že príbeh je vcelku nevýrazný no to je dosť chabý dôvod na to neudeliť mu plný počet hviezd. Inými slovami, akčný film nemusí robiť akčný vyložene silný príbeh, stačí ústredná hoci menej výrazná hlavná postava s obyčajnými problémami a jej zasadenie do drsných podmienok kde musí bojovať o prežitie. Napätím som bol roztrieskaný a to je u mňa jednoznačný príznak výbornej žánrovej zábavy v rámci cieľovej skupiny, navyše ten desivý až hororový nádych tomu náramne sekne. Od napätia som šiel vyskočiť z kože. 95% ()

Mishqo

V rámci svojho žánru je to jeden z najlepších filmov a tak ho budem aj hodnotiť. Splnil všetky kritéria. Normálne nebudete mať čas sa ani nadýchnuť medzi jednotlivými scénami, až taká akčná smršť to je. Neserie sa s ničím, je odvážny, napínavý, nemilosrdný - no a tá hudba, ach siedme nebo. Great Job! ()

Emerelle

Velmi dobré :o)..nečekala jsem něco tak...akčního, něčím mi to připomíná "Neviditelné zlo" ale je to dost dobré, sice je hned na začátku jasné, kdo přežije, ale akčňák jak má být :o) ()

VasaX

Jihoasijský balet plný násilí ala Tony Yaa. Jen ten příběh se trochu uskromnil, aby sám sobě nemusel dělat ostudu, a přitom být jak jednoduchý, tak dobrý a funkční. A vlastně i samotné násilí a boj se trochu přesunulo jinam. Dynamika a styl pořád ladí, ale tentokrát artističnost a prímovost cirkusáckých kousků se posunula spíše k "reálnějším" kreacím a prvotřídní krvavé řežbě nejhrubšího zrna. Jak jde o život ve věžáku plném agresivních feťáku s mačetami a gangsterů se samopaly, ohledy jdou stranou. 101 akorát odměřených minut, co se hodně rychle rozběhnou a zastaví až kousek před závěrečnou oponou. Celou dobu lítají kulky, nohy, ruky, tyčky, mačety, židle, stolky, nože a lednička, a to s takovou intenzitou a zápalem, že to na hodinu a půl přilepí zorničky k obrazovce i jedinci s těžkou poruchou pozornosti. Na jihu to prostě umí, neberou si hollywoodské servítky, předsudky a zkratky, a jdou do toho celým srdcem po hlavě. A jak to tak podle Raid: Redemption vypadá, tohle je asi nejpřímější recept na kvalitní hrubozrnnou akci. Pět hvězdiček už jen za to, že si ani na druhý pokus nevzpomenu na nic, co by se tomu mohlo rovnat, a snad ani srovnat (protože ono srovnání s Tonym Yaa je čistě orientační, je to takové nasměrování stylem líbí se vám tyhle kousky, ale chybí vám v nich větší kus upřímné nesadistické brutality? Tak to jste tady správně, ale musíte ještě o jedny dveře vedle - do těch s cedulkou "Pro otrlé". :) ()

fefee

Poriadna bezduchá bojová akčná Meganakládačka s Megaprehnanými súbojmi made in style Indonesia v štýlovo nabitom sviežom obraze s nadupaným hudobným podmazom. ()

Brain-D

Nejlepší bojový film posledních let spolu s Ip many. Dlouho tu nebylo něco ohromného jako Ong-bak s Tonnym Jaa. Tohle možná i slavný Ong-bak překonává. Dechberoucí bitky, které svou šílenosti,rychlostí a choreografií naprosto oslní. Jednoduchý a nestupidní příběh je z dalších pozitiv. Dobré je na filmu také to, že se i ostatní krom hlavní postavy umí bít. ()

Všivák

Jo, ty bitky jsou hodně dobrý. Námět, ze kterého pak čerpal nový Dredd je taky dobrý. Film je hodně brutální a celkem dobrý. Jenom, nemá tak tak zajímavý příběh, abych si ho zapamatoval nějak víc. U tohodle se vyřádí lidi, co chtějí vidět na sto minutách co nejvíc násilí, krve a smrti ve skvělých choreografiích. ()

J.Lajner

Jsem fanoušek akčního žánru, nicméně pokud jde o bezmyšlenkovité rubanice, kde si borci lámou pracky a bez ustání po sobě hází granáty, pak upřednostňuji třeba tuto svižnou stominutovou jízdu. Zde mám opravdu pocit z intenzivního boje, který ještě zvýrazňuje každé křupnutí kosti a prořízlá krční tepna. Tvůrčí tým Johna Wicka by se měl podívat, jak se dá s třetinovým rozpočet natočit adrenalinem poháněná akční pecka, kde navíc nehrozí, že během sledování vaše nohy zapustí kořeny. ()

ghatos

Spokojenost...jednoznačně pozitivní událost z Indonésie, ve které je řízná akce, špinavý barák a pár policajtů bojujících proti všem. Scénář je taky v pohodě. 74%. ()

Zagi20

Banda policajtů jde vyčistit barák plný zlých, spocených a po zuby ozbrojených feťáků. Děj je jednoduchý jak facka. Tak co z Serbuan Maut dělá tak neskutečný akční zážitek ?? Jednoznačně krev, násilí a policejní brutalita na každém kroku (tady spíše patře), tudíž věci které chybí v jakémkoliv současném hollywoodském akčňáku. Dál taky choreografii bitek musel dělat nějaký magor (obzvláště "rovnání" páteře o betonovou zítku bylo velmi ... výživné) , protože tohle vymyslet a pak to ještě naučit herce muselo být něco šíleného. Kamera mě taky velmi bavila a překvapovala nezvyklými pohledy. 100 minut nepřetržité řeznické jízdy si prostě 5 hvězd plně zaslouží. ()

J-o-k-e-r

Jeden z nejlepších akčních filmů posledního desetiletí? - Rozhodně!!! 100min neskutečně brutální akce, při které tuhne krev v žilách, navíc v doprovodu nadupané muziky. Úžasná bojová choreografie, kterou snad umějí jen Asiaté. Speciální komando versus magoři s mačetama v několikanásobné přesile. Adrenalinový zážitek, kterému se jen tak nějaký akčňák nevyrovná. Závěrečný souboj bratrů s téměř nesmrtelným Mad dogem nemá obdoby. Hnusný, krvavý ale výborný film. ()

svobik

Snad nikdy slovo "nářez" nějaký film nevystihovalo lépe. Držet Raid víc při sobě, je to bez diskuze za plnej počet. ()

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

11.01.2022

Čtvrtí Expendables našli hlavního záporáka

Čtvrtí Expendables našli hlavního záporáka

27.10.2021

Čtyřka Expendables už je téměř hotová, a tak nyní na veřejnost prosákla informace už i o tom, kdo nakonec ve filmu ztvární hlavního záporáka. Proti týmu vedenému Sylvesterem Stallonem a Jasonem… (více)

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

20.02.2021

Nadějná režisérka a drsný akční komiks

Nadějná režisérka a drsný akční komiks

03.06.2020

Victoria Mahoney má za sebou jeden celovečerní film a pár seriálových epizod, jejím dosavadním kariérním vrcholem tak byla režisérka druhého štábu na Star Wars: Vzestup Skywalkera. Nyní ale dostane… (více)