Muž na Měsíci

• Velká Británie Man on the Moon (více)
USA / Velká Británie / Německo / Japonsko, 1999, 118 min

Režie:

Miloš Forman

tterez

Já si prostě nemůžu pomoct...? Musim jít proti proudu a říct, že mě to vážně nebavilo. Ani na chvilku. Podle mě by tohle do první dvoustovky patřit nemělo. Nevim co dodat. ()

Hanes88

Opravdu mě to až tak moc nenadchlo. Neříkám, že by to bylo špatné, to tedy vůbec ne. Jenže nevím, nějaké podobné filmy se mi líbily třeba více. Ale průměrný filmek, který určitě potěší. Můžu jen doporučit. Ale dávám, jako normálně průměrným filmům, 60%. ()

Disease

Těžko se ubránit srovnání s Lennym Dustina Hoffmanna. Jim Carrey už mě sice několikrát přesvědčil, že umí hrát i jinak než blbě a blběji, ale přece jen není to tak silné. Ale v rámci životopisných filmů stále těžký nadstandard. ()

J*A*M*A*L

Když jsem se o tomto filmu dozvěděl byl jsem hodně natěšenej až to uvidím.Pak, ale mě to moc neoslnilo.Miloše Formana mám za skvělého režiséra, ale brzy mě došlo že z jeho filmů se mi opravdu líbil jen Přelet nad kukaččím hnízdem.Další filmy mě tedy moc neoslnily a ani tento snímek se mi dvakrát tak nelíbil.No Miloši snad někdy příště.65% ()

Jespi

Vynikající film od našeho jediného, pořádného režiséra. Občas mám pocit, že i kdyby Forman natočil absolutní blbost, vždycky by se mi líbila, jenom, protože je to od něj, ale ono tak asi je.Forman prostě netočí špatné filmy. Tento životopisný snímek o muži, který dokázal rozesmát, rozbrečet, ale i neskutečně naštvat veřejnost se povedl. Jim Carrey se pro tuto roli narodil, zahrána brilantně. Bohužel, film věrně kopíruje Kaufmanův smysl pro humor, a proto, film není vždy vtipný a poutající, protože Andy také nebyl vždy vtipný a "sledovatelný". Po prvním zhlédnutí jsem si nebyl jistý co jsem to vlastně viděl a měl jsem rozpačité hodnocení, po druhém jsem jasně věděl, že to film, který mi určitě utkví v paměti. Doporučuji každému zhlédnout 2x. 93% ()

ClimbVibe

Film je to zábavný, ale k hlavní postavě jsem si příliš cestu neproklestil. Ikdyž Tony Clifton je borec! Volare Cantare. ()

Paldiny

"Svet je len ilúzia, prečo ho potom brať vážne?“ Heslo akým sa istý Kaufman držal. A kto bol vlastne Andy Kaufman? Bol to magor? Citlivá duša? Schizofrenik? Komik? Umelec? Osamelý muž? Možno ani jedno, možno zo všetkého niečo. Forman to nevedel, možno ani Kaufman a divák? Ten si má spraviť vlastný obraz. A viete čo, nech je odpoveď akákoľvek, vždy bude správna, pretože pokiaľ ste si názor na Andyho vytvorili, dali ste mu šancu a to je to hlavné, pretože na inom mu nezáležalo. A pokiaľ sa príležitosti, preniesť jeho príbeh na veľké plátno, zhostila tu prítomná hollywoodska smotánka, tá hollywoodska smotánka, z ktorej si tak vehementne uťahoval, musí sa zubiť ešte väčšmi. Ja vyzdvihnem najmä Carreyho, herca čo ma sprevádzal v detstve a sprevádza dodnes, len s tým malým rozdielom, že dnes už s iným žánrom. ()

Rozjimatel

4,5 Pri sledovaní filmu som mal spočiatku asi také rozpaky, ako obecenstvo pri Kaufmanových vystúpeniach. Film síce okamžite vyvolal môj záujem o tohto mne neznámeho komika, ale moje emócie boli veľmi neurčité. Netušil som, či sa mám v danej chvíli smiať, pohoršovať sa a či s Andym Kaufmanom súcitiť. Keď som ale postupne zhruba pochopil, koľká bije, emócie vyplávali na povrch. Miestami ma chytali záchvaty smiechu, ktoré som nedokázal zastaviť, potom zase prišli chvile dojatia. Jim Carrey je v danej role proste skvelý, Miloš Forman ako režisér dtto a korunku tomu nasadzuje výborná hudba od R.E.M. Miloš Forman sa ako geniálny majster trápnosti opäť raz nezaprel. ()

Macik

Kontroverzní,šokující,uchvátné!! Forman prostě nemůže natočit film třeba o kácení deštných pralesů,ale to je dobře.Jen do toho Miloši,ukaž těm Americkým bratrům jak se mají správně dělat filmy..... ()

Damielka

Genilání Jim Carrey pod taktovkou geniálního Miloše Formana. Jim zahrál Andyho Kauffmana stejně bravurně, jako Filipovský nadaboval De Funese. Řvala jsem smíchy od začátku do konce, zvlášť Andymu nesnesitelnému převtělení Tonymu Cliftonovi, kterého bych si domu pořídila jedině jako hlídacího psa na řetěz a za vrata, a musím se přiznat, že jsem se chvílemi nechala tou liškou podšitou "Andym" nachytat a věřila jsem, že je vážně na smrt nemocen. Strhující zážitek, kterému nemůžu dát míň než pět. ()

dehlie

film o komplikovanom človeku, ktorý chcel vyvolať emóciu. o komikovi, ktorý divákovi nepodlieza, ale ho neustále vodí za nos. o človeku, ktorého humor bol neopakovateľný. taký sa mi zdal andy kaufman v podaní jima carreyho. priznám sa, že záver mi vohnal slzy do očí. pre mňa najlepší formanov film (a to ich milujem vlastne všetky), ktorý sa usadil v mojej TOP 10. ()

Delaney

Já si nemůžu pomoct... Pro mě společně s Přeletem je to rozhodně nejlepší Formanův film. Jasnejch 100%, už jen za Carreyho výkon, který jsem od něj opravdu nečekal, je vidět že to byl Kaufmanův velkej fanda. ()

r.deshain

No uz jsem se zacinal bat, ze jsem ten film nepochopil, kdyz prisla druha pulka, a ja se najednou zacal vyborne bavit. Momentalne me nenapada nic, co by nerekl uz nekdo predemnou, pouze: "Pane Formane, klobouk dolu." ()

Pájusha

Něco neuvěřitelného! Carrey je prostě král! Dokázal nemožné, nejenomže hraje několik rolí zároveň, on se jimi stává. Andy u mě v pokoji na dvě hodiny ožil. A dělal si legraci ze sebe i ze mě. Připadala jsem si jako loutka, jako malé pimprle, které má on naprosto ve svých rukách. Doháněl mě k šílenství, vzteku, obdivu, překvapení i slzám. Ty dvě hodiny byly tak neskutečné a reálné i umělé jako život sám. Jime, vzdávám ti hold! To co si tady dokázal, jen tak někdo neumí !!! ()

TheKiw

Třeba The Prestige je kouzelnickým představením, Zodiac filmovým ztělesněním kriminálního případu a beru, že Man on the Moon je inkarnace Andyho Kaufmana. Ale jakkoli úžasná forma je úplně k prdu, když je mi hlína, která ji vyplňuje, ukradená. V životě jsem už pár fascinujících hroud hlíny potkal a Carreyho postava, její život a způsob, jakým jsou podané, do nich mají dost daleko. ()