Muž na Měsíci

• Velká Británie Man on the Moon (více)
USA / Velká Británie / Německo / Japonsko, 1999, 118 min

Režie:

Miloš Forman

Billie777

Andyho Kaufmana jsem před shlédnutím filmu příliš neznala ale teď, po shlédnutí, mě jeho osobnost láká ještě víc k prozkoumání. Film je úžasný, formanovský s naprosto dokonalým Jimem Carreyem, který se do Andyho vtělil se vším všudy a sympatickou Courtney Love. Zábavný, svižný i dojemný životopisný film. ()

klukluka

Muže na Měsíci tak úplně nemusím, stejně jako bych asi nemusel ani Andyho Kaufmana. Nedokážu pochopit, čím si zasloužil posmrtnou pozornost od Miloše Formana. A tenhle film mi na to nedal odpověď. Což pro něj není ta nejlepší vizitka. Pravdou ale je, že ve mně už po první projekci zanechal silný dojem. Dvacet let vím, o čem to bylo. Na to, že v podstatě o ničem, je to hodně slušnej výkon. Druhej zajímavej fakt je ten, že mi ty dvě hodiny utekly jak voda. Je to podle mě důkaz, že Miloš Forman vážně uměl. A ten film si nezaslouží, abych ho zatratil jen proto, že pojednává o stand up komikovi, jehož humoru možná nerozuměl ani on sám. ()

borec999

No neviem. Mám s Mužom na mesiaci rovnaký problém, ako mala väčšina divákov a postáv v tomto filme s Andy Kaufmanom. Jeho "humor" mi neprišiel vôbec vtipný (práve naopak- skôr trápny a zúfalo nevtipný) a nečudujem sa že Kaufman zostal nepochopeným... A i mimo humor, ani ako človek mi neprišiel Kaufman sympatický či zaujímavý. Na druhej strane musím uznať, že zohnať do jeho role príhodnejšieho a vhodnejšieho herca ako Jim Carrey sa snáď ani nedalo- Jim predviedol kvalitný herecký výkon a Kaufmana stvárnil podľa všetkého presne tak, aký naozaj bol. Plus i Danny Devito vo vedľajšej úlohe neurazil. Len ma to ako celok vôbec nebavilo- nesmial som sa, nebavil a miestami dokonca nudil. 2* 40% ()

Eraserhead

Herci a režie to je všechno v pořádku, ale přijde mi, že Kaufman neni zas tak zajímavá postava, aby o ní musel být natočen film. ()

black_adder

Podle mě spolu s PŘELETEM NAD KUKAČČÍM HNÍZDEM nejlepší Formanův film. Hlavní role jakoby byla Jimovi Carreymu šitá na míru. Formanova oblíbenkyně Courtney Love se taky nenechala svým hereckým výkonem vůbec zahambit. Ale to, co me na tomhle filmu dostalo asi úplně nejvíc, bylo Andyho originální (snad až trochu úchylné) pojetí humoru, které člověka dokázalo zároveň pobavit i znechutit. Kaufman musel být opravdu úžasný muž a Forman mu svým filmem daroval nádherný pomník, který bude tohoto skvělého komika připomínat dalším a dalším generacím filmových diváků. ()

Hopper

Ďalší dôkaz o tom, že Forman len zriedkavo šlapne do hnedého. Aj keď bol Kauffman podľa mňa úchyl až cvok, Carrey je tu a v Majesticu znesiteľný až priam dobrý a bezpochyby aj vďaka nemu je film nadpriemerný. K tomu možno pridať ešte aj výborné sekundovanie DeVita, C. Love, hudbu R.E.M. atď. Škoda len toho záveru, ktorý mi do filmu tak trochu nepasuje. Inak som sa bavil skvele. ()

cold

Jim Carrey řekl, že Andy je jeho "nedostižný" vzor. V tomto díle naopak dokázal opak. U nás není Kaufman zas tak známý, ale Jim a potažmo Forman nám ho v tomto snímku dokonale představili. Skvělý životopisný film. Pomalu se stává, že Forman má na tento druh filmů patent. Co film to skvost. ()

Arach.No

Formanův opravdu velmi povedený film o jedinečném umělci Andy Kaufamanovi, kterého excelentně ztvárnil JIm Carrey. Ten v tomto filmu podává jeden z nejlepších hereckých výkonů své dasavadní kariéry. Na tento film mám vždycky náladu a velmi rád se k němu znovu a znovu vracím. ()

wosho

Neskutečně dojemný, ale né vykalkulovaný film. Zároveň je velice vtipný (pokud humor komika Kaufmana máte rádi, či alespoň Jima Carreyho) a Forman do něj vložil svůj typický mistrovský rukopis-nečekejte nudný životopis, ale silné komediální drama o střetu jedince s vizí a okolní společnosti. Film jenž mě dokázal dojat, dát mě něco do mého života a hlavně pobavit. A to není vůbec málo. ()

Revolver

Skvěle natočený životopis Andyho Kaufmana , né příliš úspěšného komika , kterého svět nechápe. Jedna hvězdička patří fámoznímu Jimu Carreymu, který narozdíl od většiny jeho filmů zde podává ''herecký'' a velmi kvalitní výkon a dokazuje, že i bez těch jeho ksichtů se v Hollywoodu neztratí. ()

Pussycat18

Je to Forman. Nezapřitelný a nenahraditelný, osobitý Forman. Vezmu-li situaci, že pustíte telku, beží v ní už tak půl hoďky Muž na Měsíci, a vy nemáte naprosto potuchy, kdo je režisér, během několika chvil to musíte poznat, znáte-li Formanův styl. Tohle dílko je dost zvláštní. Ani ne tak obsahem, jako spíše způsobem podání. Z postavy Andyho jsem byla rozčarovaná. Cítila jsem k němu sympatie, než se režisér rozhodl změnit můj názor a opravdu ho změnil! Během tohoto filmu jsem tolikrát změnila pocit k hlavnímu hrdinovi, že mě samotnou překvapilo, jak mě dokázal Forman vtáhnout do své hry. Při filmu jsem se pobavila i pomračila, každopádně jsem se nenudila! Scéna s pohřbem je velmi dojemná a citlivá, vzhledem ke konci i velmi zábavná. Zase mě Forman s Andym dokázali dostat na svou stranu! ()

Mičl

Film vypráví životní příběh o muži, který byl natolik zajímavý, zábavný, neobyčejný, oblíbený, optimistický,....že si ho snad každý musí oblíbit stejně jako tento film. Andy Kaufman chtěl lidi bavit, šokovat, vyvádět z míry a to se mu dařilo jen škoda, že tak krátce. Pro mě jasných 5* jeden z mých TOP filmů.Jediné co nechápu je, že Jim Carrey (byl fakt neuvěřitelně přesvědčivý) nedostal za svůj výkon Oscara. Andy Kaufman má svůj film. RIP ANDY ()

XdanteX

Posledním Andyho vtipem byla jeho vlastní smrt. Vsadil bych boty za to že si teď někde na pláži s Elvisem a Johnem dávají martini. Krásný film o zapomenutém géniovy naší doby. ()

cab

Andy Kaufman (znovu absolutni Jim Carrey) byl popularni americky komik, ktery ke svym vystoupenim pristupoval velmi netradicni cestou a chtel byt vic nez jenom rozesmivaci loutkou nebo imitatorem s par trapnymi vtipky delajicich si z nekoho legraci. Sve vystoupeni si vysnil jako komplexni mix absurdity, dramatu, zpevu, tragedie, prekvapeni a neotrele originality. Tento film mu ma vzdat holt, ale meho srdce se nedotkl, i pres nesporne kvality. Trochu nudnych 55% ()

Paity

Legenda "zábavy od mikrofonu" Andy Kaufman se dostal do hledáčku Miloše Formana a vznik velice zajímavý počin, který ale jak se ukázalo není vhodný pro celovečerní zfilmování. Nicméně Jim Carrey se toho zhostil s velikou ctí. ()

Hanys_

Jedno se musí nechat. Ten Andy Kaufman byl fakt mistr mystifikací. Ale jinak jsem asi čekal trošku víc, navíc když se jedná o Formana (a dabovaná verze tomu asi taky moc nepomohla) 6.5/10 ()

Kamiiik

I když Jima Carreyho nemám příliš v oblibě, jeho výkon mi přišel parádní. Nicméně jsem z tohoto filmu velmi rozpačitá. Nemůžu říct, že jsem se dobře bavila, ale ani, že jsem se nudila. Kaufmanův humor bych brala asi tak na jeho počátku kariéry, což by asi tak odpovídalo prvním 40 minutám, kde jsem se i párkrát zasmála. Ale při jeho předstírání šovinistického idiota bych se pravděpodobně zachovala stejně jako dámy v publiku a nic by mi na tom vtipného nepřišlo. Též na vystoupení Tonyho Cliftona bych nevydržela příliš dlouho. A to je s největší pravděpodobností můj problém celého filmu, Andyho "humor", i když film může být kdovíjak dobrý. Za "Here I come to save the day" bych trošičku přisadila, to mě pobavilo. 3,5*. V takové situaci už obvykle dávám i tu čtvrtou hvězdu, ale dnes ještě ne. ()