Muž na Měsíci

• Velká Británie Man on the Moon (více)
USA / Velká Británie / Německo / Japonsko, 1999, 118 min

Režie:

Miloš Forman

Katcat

Přesně ten typ filmu, kterej mě uráží, rozčiluje, je uřvanej, votravnej a nikdy v životě si ho nepustím znova! Maximálně dneska tak ještě jednou - dvakrát a pak až o víkendu... ()

Ihuj

Režie je výborná, divák filmu se vážně cítí jako divák v centru dění. Jako životopis to patrně taky sedí dobře. Kaufmanův humor mi ale nesedí, takže jsem se bavil tak nějak rozpačitě. ()

Stíba

O Andy Kaufmanovi jsem toho před filmem moc nevěděl, což ale není nějaký zásadní problém i přesto, že mnoho linek v jeho životě je tu jen málo vysvětleno nebo úplně přeskočeno. Problém ale je, že s filmem se mi i přes Carreyho nezpochybnitelně skvělý výkon nepodařilo naladit na stejnou vlnu a tam kde asi mělo přicházet nějaké wau se v podstatě nic nedostavovalo. Přesto tomu nelze upřít kvalitní filmařinu, ostatně u Miloše Formana na nic jiného ani nejsme zvyklí, nicméně osobní vztah jsem si tu jako k jednomu z mála jeho filmů nenašel. ()

elessar04

Moc se mi nestává, že bych při komedii brečel radostí a zároveň i smutkem. Jim Carrey je král. Jak se vžil do této role, je až abnormální. Celému filmu kraluje právě on a samozřejmě Tony Clifton. Jakmile byl na scéně, chytla mě křeč. Tato komedie se zařadí do mého skromného TOP! Jeden z nejvíce nedoceněných Formanových filmů. Takto si představuji opravdový herecký výkon! ()

Hever

Po dlouhé době film, který mě pohladil na duši. Když opomeneme herecký výkon zpěvačky Courtney Love (která se mj. co chvíli kouše do rtu), nemám tomuto skvostu co vytknout. Strašné mory se konají především v částech, kdy opravdu nevíte, co je fikce a co skutečnost, stejně jako vám notnou chvíli bude trvat uvěřit, že Andy měl doopravdy rakovinu. Skvělá režie Formana, excelentní herecký výkon Jima Carreyho, dokonalý konec = po dlouhé době 5 zasloužených hvězd. ()

duffi

To co Carrey zahral bylo uchvatne, je proste PAN HEREC. Po shlednuti jsem s hodnocenim na vazkach, film je zajimavy, dobre natoceny a ty Filipiny byly skvelym srovnanim jeho celozivotni mystifikace. Ode mne 4+ ()

Zahartof

Doteď jsem neměl Jima Carreyho příliš v lásce. Doteď jsem nevěřil, že by mě to mohlo bavit. Doteď jsem byl veliký ignorant. Andy Kaufman a Tony Clifton v podání Jima Carreyho (troufám si říct, že tohle byl jeho životní výkon) přinášejí šílenou, zvrhlou, neuvěřitelně našlapanou show, při které je budete buď nenávidět, nebo zbožňovat. Andy Kaufman musel být extrémní a vyhrocená osobnost, která nečinila nic napůl - u publika vyvolával buď naprosto kladné, nebo naprosto záporné reakce :) Produkování složitých vrstvených vtipů a následný smích do očí všech diváků, když naprosto nepochopili pointu..... což je samo o sobě perfektní joke. Vlastně ani po několikerém shlédnutí nevím, co všechno byly vtípky a co Andyho skutečný charakter (pokud nějaký měl). Na druhou stranu oproti Andyho vtípkům je tu jeho smutný konec - ten zoufalý smích na konci před rakví.... Pokud by existovalo vyšší ocenění než Oscar, Carrey by si ho zde zasloužil...Must see a jeden z best filmů co jsem kdy měl tu čest zhlédnout.. ()

arkie

Možno som naivný, ale myslím si, že Andy Kaufmana poznalo pred týmto filmom len málo ľudí (ja tiež nie) - ťažko teda povedať, nakoľko je tento film posypaný hollywoodskym pozlátkom. Vlastne sme sa nedozvedeli skoro nič zo života Kaufmana, väčšinu deja zabralo tajtrlíkovanie Jimi Carreya ... plus mystifikácia na mystifikáciu. Možno jedného dňa si pozriem nejaké vystúpenie Andyho, nejaký diel toho serialu, kde hral a budem mať názor - ale zatial mi tento film príde ako totálna blbosť a jeho "vysoko pozitívne hodnotenie" ako intelektuálne pozérstvo. Call me stupid. :) ()

pabelito

Plný počet bodov si tento film zaslúži hlavne vďaka geniálnej predlohe, ktorú pánovi Formanovi zanechal v podobe svojho životného príbehu samotný Andy Kaufman. A tiež obsadenie hlavnej role Jimom Careym chcelo poriadnu dávku odvahy. Chvíľu vám síce bude trvať, kým zabudnete na všetkých tých mentálne jednoduchších hrdinov, ktorých tento Kanaďan stvárnil, ale nakoniec si vás získa. "This is real me. Everything else is a character" ()

spacylemon

Hello, his name is Andy and he is genius a nevěřili byste mu ani vlastní smrt... fakt si nepamatuju že bych viděl film, u kterého bych si nebyl snad ani minutu jistý, co je skutečnost a co mystifikace... prý "nedoceněný a nepochopený komik", no jak taky jinak vždyť: "Andy, my ale nechceme, aby naši diváci vstávali z křesel." Asi nejvýstižnější věta celého filmu a naneštěstí stále platí... Po tomhle filmu budete možná brečet a třeba začnete mít rádi i ty r.e.m. ()

smack

Nikdo by Andyho nedokázal zahrát líp než Carrey. A Carrey alias Latka, to se nedá zapomenout. ,,Tenkju very mač" ()

Lorge

Úžasný životopisný snímek o největším a nejrozporuplnějším komikovi a mystifikátorovi, jaký kdy žil. Andy Kaufman v podání Jima Carreyho jakoby skutečně "ožil" a vrátil se mezi nás (za což vděčíme i skvělé Formanově režii) aby opět bavil a mátl (místy jsem opravdu netušil co je a co není pravda) všechny kolem sebe (třeba jako velkolepý neandrtálský buran Tony Clifton), bojoval s ženami ve wrestlingovém ringu, nechal si sahat na cystu a nakonec (ne)umřel, protože jeho vtip je v(d)ěčný. "Tak si vyberte, chcete desku, nebo abych vám četl?" ()

teddinka1

Film obsazen dosti velkými jmény. Film, u kterého se pobavíte jak humorem, tak samotným dějem... Ale občas, pravda, velké změny, kdy ztrácíte pojem, co se děje? A pak je vše vyjasněno nějakou fintou, již Andy Kaufman ušil. ()

whisker

Pod titulkem vidím komedie / drama. U mě to rozhodně byla slabší komedie, zato vynikajicí drama. Perfktní zvrat v půli filmu, kdy mu ani vlastní rodina nevěřila co říká. Z toho už se prostě dostat nemohl a nejspíš ani nechtěl. I když jsem pořád věděl že to je jen fór tak jsem byl pokaždé překvapen. Nejspíš nechtěl bavit lidi ale sebe, proto se sám považoval za zpěváka a tanečníka, a to hovoří za vše ... Jim Carrey výborně zvládl tuhle řekl bych dost těžkou roli. A Miloš Forman je filmařský všeuměl. ()