poster

Jane by Design (TV seriál)

Komedie / Drama

USA, 2012, 13 h 10 min (Minutáž: 41–45 min)

Tvůrci:

April Blair

Hudba:

Gabriel Mann
(další profese)
 • Pongin
  ****

  Typický americký příběh utlačovaných, kteří v sobě ukrývají talent. Samí hezcí lidé, móda, které ani za mák nerozumím. Obvyklé scénaristické cliché...............Stejně se mi to líbí. Vynikající na oddech od složitostí a hlavní představitelka spolu se skvělou Andie MacDowell táhnou, když scénář zadrzhuje. A Erica Dasher je hrozně sympatická a roztomilá a ano, i to mi stačí k vyššímu hodnocení.(11.1.2012)

 • Babous
  ****

  Nejvíc mě baví "ongoing joke" s Donovanem Deckerem - "Právě jsi ho minula." "Zrovna jsem s ním mluvila po telefonu." - připomíná mi to jeden díl MASHe. Ale seriál nestojí tolik na módě jako spíš na sympatických postavách - Jane, Billy, Ben, slečna Shaw a dokonce i Grey a mrcha India jsou ztvárněny tak dobře, že skoro začínám uvažovat o získání práce v módním průmyslu (o kterém nevím vůbec nic).(17.7.2012)

 • Rosaviva
  ****

  Jednoduchý příběh, který se ničím nevyniká a přesto se mi to hodně líbilo, což jsem ani nečekala. Šla jsem do toho s malým očekáváním a velice mě to překvapilo. Móda je holt moje. No, dost lituju, že to nedostalo šanci na druhou sérii, myslím, že jsou jiné seriály, které by si zasloužili zrušit místo tohohle, ale s tím já už nic nenadělám. 4*(9.6.2013)

 • leopoldina
  ***

  Tak pilot seriálu byl velmi příjemný. Něco mezi Sex ve městě a Ďábel nosí Pradu. Teenagerka Jane miluje módu, miluje nejoblíbenějšího kluka na škole, ale sama tak oblíbená není. Neustále ji šikanuje její spolužačka. K tomu všemu má Jane ještě nezaměstnaného bratra, dluhy na krku, otec zemřel a matka jí v dětství utekla. A tak Jane omylem získá práci v jednom módním salonu, kde dělá poskoka bossce Andie MacDowell. Myslím, že se můžeme těšit na seriál plný módy, intrik a humoru.(6.1.2012)

 • Mia Zoldy
  ****

  Móda, móda a móda. Tak tento seriál jednoznačne prekvapil a doteraz som nahnevaná, že bol neočakávane zrušený po prvej sérii. Sledovanosť bola dostačujucúca, takže je to šok pre mnohých. Po Škaredej Betty opäť niečo podobné, len s nižšou dávkou humoru, ale o to viac realistickejšie. Trochu viac teenegerské, ale módna strana dorovnáva. Skvelé herecké výkony - Andie MacDowell som tak dlho nevidela... India de Beaufort - takto si predstavujem mrchu s výborným vkusom :) a samozrejme nádejné mladé herecké talenty - Erica Dasher, Nick Roux. Oddychovka ako vyšitá.(17.11.2012)

 • - Poslední únorový týden 2012 skončil seriál ve svém vysílacím čase na prvním místě mezi teenagerkami, kterých seriál na stanici ABC sledovalo celkem 391 000. Nejlépe se seriál vedl také mezi kabelovými televizemi u mladých žen mezi 12 a 34 lety, kterých u televizorů bylo 781 000. (Alca)

 • - Erica Dasher, která hraje hlavní postavu Jane Quimby, si před natáčením prvního dílu poranila kotník a ve scénách, kdy musela utíkat, ji zastoupila náhradnice. (Alca)

 • - Tři dny po ukončení vysílání seriálu producentka April Blair prozradila, jak se měla odvíjet dějová linie v druhé sérii. Eli (Bryan Dechart) odhalil Janino (Erica Dasher) tajemství, Jane a Billy (Nick Roux) se poprvé políbili, Ben (David Clayton Rogers) a Rita (Smith Cho) se měli zasnoubit, Jeremy (Rowly Dennis) začal podnikat s vlastní značkou oděvů konkurující Donovanu Deckerovi, což začalo komplikovat jeho vztah s Indiou (India de Beaufort). Amanda (Briga Heelan) se měla začít s cházet s učitelem Toddem, který se dříve ucházel o Ritu. A v neposlední řadě se Kate (Teri Hatcher) vrátila opět do města.  (Ganka)