Vydejte se na oběžnou dráhu s Jamesem Bondem. Roger Moore v hlavní roli britsko-francouzského akčního filmu. Během přepravy je přímo z trupu Boeingu unesen nejnovější britský raketoplán Moonraker. Britská tajná služba proto povolá do akce agenta 007 Jamese Bonda. Ten se vydá napřed do Kalifornie, kde se raketoplány vyrábějí. Majitelem výrobní společnosti je francouzský magnát Hugo Drax, který Bonda vlídně přijme, avšak vzápětí vydá svým lidem pokyn ho zabít. Bond přežije enormní přetížení ve výcvikové centrifuze i pokus o atentát při lovu bažantů. Jeho další kroky směřují do Benátek, kde se vyrábějí skleněné komponenty pro Draxovu firmu. Tam 007 objeví laboratoř, ve které se kompletují kosmické satelity naplněné smrtícím nervovým plynem. Ty následně putují do Ria de Janeiro. James Bond se proto musí vydat na druhou stranu zeměkoule. To ovšem ještě není nic proti tomu, co jej čeká potom. Hugo Drax totiž připravil svérázný plán na způsob Noemovy archy. S několika desítkami vyvolených lidí chce odstartovat na tajnou vesmírnou stanici, nervovým plynem zlikvidovat veškeré lidstvo na Zemi a osídlit planetu „superrasou". A právě na oběžné dráze musí Bond – s pomocí americké agentky CIA Holly Goodheadové – lidstvo zachránit... (Česká televize)

Nerajohn

Podle mě s Thunderballem a Špiónem nejlepší Bondovka. Hlavně momenty v Benátkách, Riu a pralese. Nechybí tomu humor, hlavně to jiskření mezi Bondem a Jaws. Nejlepší moment ? Jaws vytrhne volant od člunu. Jinak lepší je ten dabing s V.Brabcem, než ten druhý, kde Bonda dabuje J. Schánilec. ()

pierre9

Moore je určite jeden z najlepších Bondov, ale ja vo všeobecnosti takéto "vesmírne" príbehy nemusím. Predovšetkým vesmírna strielačka bola doslova trápna, navyše ani hudobne to tentokrát nebolo ono. ()

sAreOn

Jedna z bondovek, která vám zůstane dýl v paměti. Přece jen nápad s vesmírem byl velice dobrý a on i celý film odsýpá tak jak má... žádné hluché místo. ()

Tredi

já vždycky myslela, že "bondovky" jsou kvalitní a seriozní filmy, ale člověk se u nich děsně pobaví! :D ()

kishi_SO

nepodarene Hviezdne vojny. Chapem a rozumiem, ze na tu dobu vizualne efekty dvihali ludi zo stoliciek (Vesmirna stanica sa mne osobne velmi pacila), ale "vesmirna prestrelka" bohuzial uz nie. Jedine co ma potesilo bol navrat Jawsa. ()

Gynekolog007

Tenhle díl oproti minulému hodně ztratil. Špatnej záporák, s Jawse, který se vrátil scénáristi dělali spíš šaška. Ale hezká a hodně sympatická bondgirl. Na Rogerovi už je znát stáří. Soundtrack pěknej. Ale závěrečná sci-fi bitva ve vesmíru...no nevim :D Ale celkem dobrej film. ()

Berilac

Pre mna najlepsia bondovka - zacinam od 1 dielu, tak zatial najlepsia. Odkazy na rozne (nielen) sci-fi filmy. Tento Bond neni v podstate bondovka, je to parodia na tie najlepsie spionske filmy a tym ma pre mna velmi zvlastne miesto v bnodovkach. Uz standardne vyborny Jaws, ktory zatienil aj hlavneho zaporaka bol tiez velmi dobrou vsuvkou a v podstate nemam tomuto filmu co vytknut. ()

Etherium

Bond + Star Trek + Na každom rohu humor. Životné role Richarda Kiela a jeho nezabudnuteľné ksichty, až som mu držal palce :D. Začiatok- 5* Stred sa ťahal ako sopeľ- 3* a potom to očakávané sci-fi na ktoré som sa tešil- 4*. To že to bolo nereálne som prekusol, ale že Bond bol tak inteligentný, že zrazu vedel ako sa manuálne strieľa a ovláda raketoplán, tak to už ozaj bolo také čudné. Celkovo bol film dobre vymyslený, natočený a zahraný, takže 4* určite. ()

Logout

Budu asi v naprosté minoritě, ale mám rád bondovky s Rogerem Moorem. Mám je dokonce nejradši a zejména asi proto se mi po jeho skončení už nikdy žádná modernější bondovka nelíbila včetně těch nejnovějších. Zato tady jsem byl od začátku do konce nadšen: Roger Moore, vesmír, pohledné slečny, atmosféra 70. let všude, kam se podíváš. Nemohu jinak než dát pět hvězd. ()

easer07

Průměrná a zajímavá bondovka, která nikdy nezklame a tato je jedna z nich. Velké plus u mě má díky Žraločímu muži. ()

kolly13

Od přehrávání a nesmyslů po vcelku vtipné a na tu dobu spektakulární záběry. Celkově spíše zklamání, Moore na to prostě nemá. ()

Delfador

Takže.. dovolím si takové dvojí hodnocení: /// Kniha x Film /// Co se týče srovnání s knihou.. měl jsem pocit, že se dívám na úplně jiný film. Inspirace knihou byla opravdu, no, jemná. Ale vezmu v potaz, že film vyšel o 24 let později než kniha, takže byl modifikován na současné "problémy" - dobývání vesmíru. Namísto rakety Moonraker, která by měla zničit kterékoliv evropské město, tu máme hned několik raketoplánů Moonraker. Hugo Drax. Namísto znetvořeného němce (jak vyšlo v závěru knihy najevo), je tu američan. Co se týče knižní návaznosti na II. světovou válku, tady by to nebylo asi možné. Netuším, proč Monnraker, coby třetí knižní Bondovka, byl natočen až jako snad jedenáctý film. Nechápu. Film byl oproti knize celkově bezduchý a neměl hloubku (který oproti knize má, že?). Kde jsou ty hromady cigaret a věčné drinky, od rána do večera? Mimoto jemně "secondhand" Bond Roger Moore se líbá s každou ženou, co se objeví ve filmu, což taky moc nechápu. Atmosféra úplně jiná. Knihu jsem hltal, u filmu... jsem byl trochu zklamaný. Ale každý asi nemůže být Sean Connery. /// Film solo /// A film jako samostatné dílo? Jak už jsem psal, je plytký. Zmatený. Amerika a najednou Benátky, či kde to bylo. Moc jsem se v tom nevyznal. Ale filmbondovky musíme samozřejmě brát s nadhledem. Přidejte asi 35 let nadhledu, co se týče speciálních efektů a samozřejmě "bondovské" vychytávky, kterých bylo snad až moc. Samozřejmě i na dnešní dobu je to sci-fi. Moore nemá samozřejmě takové kouzlo jako Connery, ale chápu, že nechtěli další kopii, o kterou se pokoušel George Lazenby. To mi ale u Moora chybí. Je to nový a úplně jiný (a horší) jiný Bond. Nicméně vesmírná stanice byla udělaná pěkně. Mnoho věcí až komických a to bohužel hodně. Dojem i bez srovnávání s knihou je.. chabý. ()

ekzorcist

Ten dej sa skrátka nedá rozumom nasledovať. Choreografia naháňačiek a bitiek je neuveriteľnejšia a detinskejšia ako tie, čo sme vymýšľali na základke v družine. Roger Moore má sexappeal a šatník Dr. Iľka a scéna s premenou gondoly na vznášadlo je absurdnejšia ako Fantozzi. ()

Zemřel herec Michael Lonsdale

Zemřel herec Michael Lonsdale