• slovenský

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 1983, 113 min

Ještě to ujde. Trocha vaření z vody, ale taky docela slušné vraždy.(28.4.2003)

Pokračování hrůzného hororu.Znovu se začínají dít věci tajuplné a děsivé.Dobré herecké výkony.Je o trochu slabší než první díl Psycho , ale i tak vás bude držet v napětí až dokonce.(24.10.2006)

• peiton

Nemám žiadne výhrady proti pokračovaniu úspešných a kultových snímok,ak to má zmysel a je tam zachytená podstata veci.Niekedy tieto pokračovania bývajú na škodu a zbytočnou záležitosťou.Ale pekne po poriadku.Súd prepustí duševne chorého muža.A dôverovať psychicky chorému mužovi v domnení,že už je zdravý,je ako dôverovať bojovému plemenu psa,u ktorého nikdy neviete kedy zaútočí.Zoberme si len tú slepo prehnanú do očí bijúcu dôveru okolitých ľudí k prepustenému vrahovi a ich správanie sa k nemu akoby len kradol žuvačky.Ale prosím Vás,to čo je za kardinálny nezmysel.Ako niekto môže dať na svetlo sveta takúto hlúposť v podobe scenára a náležite ho aj odprezentovať.Moje prísne oko voči takýmto chybám je neoblomné.Prvý krát som nesúcitila s budúcou potencionálnou obeťou a priala som si pre jej hlúposť,nech konečne dostane čo si zaslúži.Toto pokračovanie bol omyl a malo zostať len pri myšlienke.(28.12.2013)

Pokračování slavného Hitchcockova hororu je jediné, které stojí za shlédnutí. Pokud si nechcete o Normanu Batesovi zkazit mínění - na třetí a čtvrtý díl nekoukejte. Hlavním trumfem filmu je Anthony Perkins, který se ke své roli vrátil po více jak dvaceti letech. Ostatní herci s výjimkou Very Miles mi do filmu příliš nesedli. Naštěstí, vraždy jsou na vysoké úrovni (to znamená ne nechutné za každou cenu), hudba také není k zahození a dočkáme se i pár zajímavých hrátek s kamerou. A hlavně - finále i závěrečná pointa nejsou tak uhozené a rádoby šokující jako u dnešních horůrků(2.5.2009)

Bolo ozaj nutné prízniť originál a natočiť sequel? Na to by vám mohli odpovedať účtovníci štúdia Universal a odkaz nedostižného originálu, veľkou časťou divákov považovaného za jeden z najlepších filmov všetkých čias. V tomto prípade sa snímok zviezol na ( ešte ) vtedy módnej vlne slasherov a je aj tak koncipovaný. Čo je však dosť veľkým prekvapením ( a to v akomkoľvek slova zmyslu ), je scenár filmu. Snaží sa hrať so zvratmi aspoň každú polhodinu a je citeľné, že sa snaží prekonať pôvodný snímok. Veľmi mu to ale nevychádza. V skratke povedané, ide iba o kalkul, viac komerčný ako umelecký.(27.5.2016)

Dělat pokračování jednoho z nejlepších filmů je předem odsouzeno k nezdaru. Ale dvojka je sympatická, hraje si s očekáváním diváka, napětí vykřeše a není to takové béčko, jak jsem čekal. Nakonec se dá přežít i to mimoňské herectví Perkinse.(27.10.2008)

Musím se přiznat, že jsem od toho neočekávala moc. Nepředpokládala jsem, že legendárnímu Hitchcockovu Psychu by to kdy mohlo sahat byť jen po kotníky. Ale spletla jsem se, protože Psycho 2 je podařený film. Celkově ladění filmu je úplně jiné, nehraje se tolik na atmosférické kamerové záběry, mnohem víc se pozornost upíná na dialogy a atmosféra je taky úplně jiná, ale pořád je to ono Psycho, které máme rádi. A Anthony Perkins rozhodně nedělá ostudu, stejně jako jeho herecká kolegině Meg Tilly. Příběh je sice místy slabší a někde až přehnaný, ale mám radost, že se podařilo udělat solidní pokračování něčeho tak legendárního jako je Psycho bez toho, aby z toho vznikl mišmaš mající za účel vytřískat z legendy co nejvíc peněz.(25.6.2012)

Norman se vrací po dvou desetiletí zpátky domů, prý je normální, což je,ale jen chvilku. A ještě když mu někdo záměrně pomáhá, aby se ještě víc zmagořil. Jo když pouští mnohonásobného vraha na svobodu nevěstí to nic dobrého. Film je plný zvratů a nečekaných překvapení, má to příjemnou atmosféru, kdy mužem vidět jak se Norman mění v pořádného šílence, jenže když mu to radí matka...., důstojné pokračování.(25.8.2012)

• Danny F.

Slabota, slabota aještě ke všemu slabota. Hitchcock tady opravdu chybí. 30%(22.6.2008)

Tak Hitchcock se od toho čekat nedal, a možná proto byl film příjemným překvapením. Na původní Psycho nemá ani omylem, ale překvapivě se film hodně povedl, scénář je nadprůměrný a zajímavý, Anthony Perkins opět vynikající, taktéž Meg Tilly a Vera Miles hrají dobře, hudba dobrá a i režie slušná. Počet vražd se o dost zvýšil a jsou dobře natočené, závěrečná pointa také fajn. Slabší 4*.(23.11.2009)

Pokračovanie samozrejme nedosahuje kvalít jednotky, ale Batesovo šialenstvo a hlavne záverečná pointa zachraňuje zbytočné pokračovanie.(6.8.2011)

Tak tohle je kus poctivé filmařiny! Kdo je vlastně matka Normana Batese? Vraždí to skutečně ona (vždyť byla před mnoha lety pochována) nebo se snad za ní někdo vydává? Je snad Norman tím psychopatem a vrahem se zvrácenou myslí na svobodě (který skutečně věří, že jeho matka žije a s kterou si dokonce i telefonuje) či jeho nová spolubydlící? Tak tuhle otázku si budete kláct celý film! Pomalu ale bude postupně odhalována odpadávajícími podezřelými osobami až do působivého závěru! Napětí od začátku až do konce! Pro mě dokonce lepší jak díl první, proto dávám plný počet!!!(25.9.2011)

Psycho 2 vzniklo az 23 rokov po genialnom prvom Psychu z 1960 od Hitchcocka. Tu sa rezie chopil Richard Franklin a vyslovene vari zo svojho uspesneho predchodcu, Psycha 1. Slusne, ale iba priemerne pokracovanie. Zaver je dost od veci. 67 %(28.2.2013)

K Psychu originál hľadám slová odkedy som ho prvýkrát videl a stále neprichádzajú. K "dvojke" je to už o čosi ľahšie... V každom smere skôr milo nostalgické ako strašidelné, niektoré zábery a momenty však za to naozaj stoja. Anthony Perkins proste má miesto v mojom priečne-pruhovanom svale s funkciou hladkého a ja si ho vždy rád pozriem, v hocičom. Nôž cez ústa, telo s nožom na schodisko, Tony za klavírom s Moonlight sonátou od Ludviga van... a namojdušu perfektný záver, u mňa to pod štyresu jednoducho nejde! 75%(6.1.2014)

často takovéhlo pokračovačky dopadou opravdu strašně, tahle kupodivu ne. Má svoje kouzlo a jedničce ostudu nedělá. Navíc je zde furt Anthony Perkins a Vera Miles... Povedené pokračování, které sice nesahá po kotníky genialitě mistrovské jedničce, ale hrdě jí následuje. 85%(24.5.2007)

• Nivenx

Bohužel proti prvnímu nezapomenutelnému dílu pouze nudné pokračování, které ničím zajímavým nepřekvapí. Jednou a dost. 40%(24.12.2012)

Můj nejoblíbenější díl ze série. Nevím,možná je to tím,že jsem ho kdysi viděl jako první a dodnes mě neomrzel. Na rozdíl od originálu. A samozřejmě hudba od Jerryho Goldsmithe. Je sice slabší ve srovnání s bezchybným scorečkem od Herrmanna,ale i tak stojí za to.(23.5.2017)

Pokud je nálada na horor, tak je to dobrá volba, i když nevím, jestli bych to někdy musel nutně vidět znovu..(5.7.2014)

Podľa mňa porovnateľne dobré ako jednotka!. Príbeh je tu riadne zamotaný a premyslený + budú odhalené strašné tajomstvá z Normanovho detstva :)(29.9.2014)

CHvílema napínavé, pointa předvídatelná, ale nosná,(10.9.2018)

• pursulus

Mé hodnocení celé řady "Psycha" a můj názor na ni jsou ZDE. (Vysvětlení, proč hodnotím více snímků jako celek, lze nalézti na mém profilu v úvodní části "O hodnocení".)(20.8.2018)