Liga spravedlivých: Zánik

USA, 2012, 74 min

Předloha:

Gardner Fox (komiks)

Dwayne McDuffie

Už to má takovou groteskní animaci, ovšem stále suprovej příběh a i postavy, které mě v hrané verzi ať už z traileru nebo předchozích filmů odpuzují, jsou tady hrozně cool (Flash a Superman). Ještě že je těch animáků tolik, stále je co dohánět a ačkoliv už byly i opravdu slabé kousky, u JL jsem se dobře bavil po celou dobu. PS : Podtitul "Legion of Doom" by byl poněkud výstižnější.(3.8.2017)

Akční až na půdu, ne úplně hloupé a hlavně neskutečně zábavné. Tak přesně se dá heslovitě říct, jaká je tahle Liga spravedlivých. Konečně tu je i Kyborg, a další a další staří známý, kteří dají férovku s takovým DC Apokalypsem z Xmenů. Snad jediná výtka je ta, že bych si takový příběhy dával klidně dvou hodinové. 70 minut je na takovou nařáchlou akci málo.(1.12.2017)

Spôsob, akým sa Bane rozhodol pokoriť Batmana by si zaslúžil aj samotný film, taký bol geniálny a zvrhlý. Škoda len že zvyšok filmu bol hlavne o akcii. V podstate sa skladá z troch akčných scén: úvodnej lúpežnej, strednej, kde sa záporáci snažia pokoriť superhrdinov a záverečnej s odvrátením apokalypsy. A príbeh uniká kdesi pomedzi prsty akcie. DC animáky idú razantne dole vodou a nedarí sa im to zvrátiť. Keď si spomeniem na dokonalý Justice League: The New Frontier (ktorý je na csfd modrý!!!) a jeho pomalú snovú retro atmosféru, tak sa len čudujem, kam to došlo. Oceňujem ale najmä Supermana inšpirovaného Christopherom Reeveom a sexy Wonder Woman a Star Saphire ... i keď možno povedať o animovaných postavách, že sú sexy? Hentai nepozerám. Fakt!(22.2.2012)

Hodnotím vysoko všechny filmy od Lauren Montgomery. Je to přesně můj šálek kávy.. V pohodě si drží svůj vysoký standard. Animace se mě líbí, zbytečně se tam nekecá a jde se do akce.. Opět se potvrdilo, že můžete mít svaly ze železa, laso od bohů, zelenou lucernu od strážců, ale nejdůležitější sval i pro komixovýho hrdiny je mozek !!! Batman je prostě vždy o krok napřed a nikdy nezklame. !!!!!!(28.2.2012)

Natočeno podle stejnojmenného komiksu Dwayne McDuffeiho. Batman tu má hned na začátku dilema. Musí se opět místo Jockera vypořádat hned z celou karetní partou. CITÁT - Bezva. Tohle vydržím celý den.......... A však "Karetní parta" je malá ryba a tím vše začíná. Proti Lize spravedlivých se chystá jiná, silnější skupina. Je tu, to klasické klišé, kdy je hlavní hrdina napaden, pokořen a skoro zabit, jenže pak se vzpamatuje, buď sám nebo z pomocí někoho jiného a začne jeho odplata. Zde to postihne celou Ligu. Kladní jsou najednou na dně a záporní chtěj ovládnout svět - prosté. CITÁT - Strach je nepřítelem vůle......... Pěkné, napínavé a dobrodružné. Liga Spravedlivých zde získala jednoho nového člena, ale zase ji jeden starší člen musel opustit. Film je věnován Dwaynemu McDuffiemu (1962-2011) scénáristovi a producentovi série Liga Spravedlivých.(27.5.2012)

• - Film je volně inspirován komiksem „Tower of Babel“ od Marka Waida z roku 2000. (Caszidy)

• - Film je věnován památce zesnulého Dwayneho McDuffieho, autora komiksové předlohy, který zemřel 21. 02. 2011 ve věku 49 let. (Conspi)

• - Jedná se o první film o Lize spravedlivých, ve které se objevil skutečný Cyborg z naší reality. (jh666)