poster

Liga spravedlivých: Zánik

 • USA

  Justice League: Doom

Animovaný / Akční / Fantasy

USA, 2012, 74 min

Předloha:

Gardner Fox (komiks)

Scénář:

Dwayne McDuffie
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Spiker01
  *****

  Už to má takovou groteskní animaci, ovšem stále suprovej příběh a i postavy, které mě v hrané verzi ať už z traileru nebo předchozích filmů odpuzují, jsou tady hrozně cool (Flash a Superman). Ještě že je těch animáků tolik, stále je co dohánět a ačkoliv už byly i opravdu slabé kousky, u JL jsem se dobře bavil po celou dobu. PS : Podtitul "Legion of Doom" by byl poněkud výstižnější.(3.8.2017)

 • Likan7
  ****

  Akční až na půdu, ne úplně hloupé a hlavně neskutečně zábavné. Tak přesně se dá heslovitě říct, jaká je tahle Liga spravedlivých. Konečně tu je i Kyborg, a další a další staří známý, kteří dají férovku s takovým DC Apokalypsem z Xmenů. Snad jediná výtka je ta, že bych si takový příběhy dával klidně dvou hodinové. 70 minut je na takovou nařáchlou akci málo.(1.12.2017)

 • JohnnyD
  ***

  Spôsob, akým sa Bane rozhodol pokoriť Batmana by si zaslúžil aj samotný film, taký bol geniálny a zvrhlý. Škoda len že zvyšok filmu bol hlavne o akcii. V podstate sa skladá z troch akčných scén: úvodnej lúpežnej, strednej, kde sa záporáci snažia pokoriť superhrdinov a záverečnej s odvrátením apokalypsy. A príbeh uniká kdesi pomedzi prsty akcie. DC animáky idú razantne dole vodou a nedarí sa im to zvrátiť. Keď si spomeniem na dokonalý Justice League: The New Frontier (ktorý je na csfd modrý!!!) a jeho pomalú snovú retro atmosféru, tak sa len čudujem, kam to došlo. Oceňujem ale najmä Supermana inšpirovaného Christopherom Reeveom a sexy Wonder Woman a Star Saphire ... i keď možno povedať o animovaných postavách, že sú sexy? Hentai nepozerám. Fakt!(22.2.2012)

 • vikino1
  *****

  Hodnotím vysoko všechny filmy od Lauren Montgomery. Je to přesně můj šálek kávy.. V pohodě si drží svůj vysoký standard. Animace se mě líbí, zbytečně se tam nekecá a jde se do akce.. Opět se potvrdilo, že můžete mít svaly ze železa, laso od bohů, zelenou lucernu od strážců, ale nejdůležitější sval i pro komixovýho hrdiny je mozek !!! Batman je prostě vždy o krok napřed a nikdy nezklame. !!!!!!(28.2.2012)

 • Terva
  ****

  Natočeno podle stejnojmenného komiksu Dwayne McDuffeiho. Batman tu má hned na začátku dilema. Musí se opět místo Jockera vypořádat hned z celou karetní partou. CITÁT - Bezva. Tohle vydržím celý den.......... A však "Karetní parta" je malá ryba a tím vše začíná. Proti Lize spravedlivých se chystá jiná, silnější skupina. Je tu, to klasické klišé, kdy je hlavní hrdina napaden, pokořen a skoro zabit, jenže pak se vzpamatuje, buď sám nebo z pomocí někoho jiného a začne jeho odplata. Zde to postihne celou Ligu. Kladní jsou najednou na dně a záporní chtěj ovládnout svět - prosté. CITÁT - Strach je nepřítelem vůle......... Pěkné, napínavé a dobrodružné. Liga Spravedlivých zde získala jednoho nového člena, ale zase ji jeden starší člen musel opustit. Film je věnován Dwaynemu McDuffiemu (1962-2011) scénáristovi a producentovi série Liga Spravedlivých.(27.5.2012)

 • - Film je volně inspirován komiksem „Tower of Babel“ od Marka Waida z roku 2000. (Caszidy)

 • - Film je věnován památce zesnulého Dwayneho McDuffieho, autora komiksové předlohy, který zemřel 21. 02. 2011 ve věku 49 let. (Conspi)

 • - Jedná se o první film o Lize spravedlivých, ve které se objevil skutečný Cyborg z naší reality. (jh666)