Liga spravedlivých: Zánik

Justice League: Doom

Animovaný / Akční / Fantasy

USA, 2012, 74 min

Předloha:

Gardner Fox (komiks), Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), William Moulton Marston (komiks), John Broome (komiks), Gil Kane (komiks)

Sympatická oddychovka, Justice League v krizi, celá skvadra záporáků, slušná akce a Batman v roli badass motherfuckera. Mít to zajímavější animaci, napalím tam o bodík víc. Takhle "jen" za lepší tři. Jako zákusek doporučuji velmi povedenou komiksovou předlohu JLA: Tower of Babel.(25.9.2013)

Další povedený DC animák na pomezí 3 a 4 hvězdiček - nepřetržitá akce, živé postavy, jednoduchá, ale dostačující animace. Na druhou stranu se dospělý divák může až zastydět při sledování takovéto prostinké komiksové story s megalomanským padouchem a jeho zaručeným plánem na likvidaci členů JL, aby mu už nikdo nemohl zabránit v zničení jedné půlky světa a ovládnutí té druhé. Napětím jsem si okousal nehty na nohou, jestli mu to tentokrát vyjde!(26.11.2013)

Nový animák z dílny DC Comics je opět standartní superhrdinskou týmovkou - Justice League se utká s Legií zkázy, kterou představují archenemies jednotlivých členů JLA, v jejichž čele stojí nesmrtelný pračlověk Vandal Savage. Sice vcelku souhlasím s příspěvkem Djkoma - žádné překvapení, "dětská akční zábava" atd., ale mě to prostě u těhle filmů vůbec nevadí, neboť superhrdiny mám rád téměř v jakékoliv podobě.(3.3.2012)

Od té doby, co komiksové hrdiny hrají skuteční herci, jsem vlastně neviděl žádný opravdový komiks dnešní doby. Musím tedy uznat, že jsou kolikrát lepší než ty hrané - např. nejnovější Ninja želvy. Dnes už to mají zmáknuté a nejsou to jen filmy pro děti, ale užije si u toho i dost ostřílený nadšenec. ... SA(15.1.2015)

Napriek temnému názvu sa nejedná o nič extra šokujúce. Liga spravodlivých ostáva pestrofarebnou kolektívnou záležitosťou, ktorej akurát Batman (ako vždy doteraz) dodáva zaujímavý odtieň cynizmu. Vytvorenie zlej ligy (Ligy skazy) ma najviac iritovalo, pretože hneď bolo jasné, že veľa (priveľa) času hrdinovia strávia bitkami, bez toho, aby sa príbeh nejako podstatne vyvíjal. Bežná akčná vybíjačka, kde sú záporáci (a dokonca aj niektorí klaďasi) trochu natvrdlí... SUPERMAN: DOOMSDAY ostal neprekonaný. Zánik ostal "len" na úrovni LS: KRIZE NA DVOU ZEMÍCH...(7.4.2013)

• - Film je věnován památce zesnulého Dwayneho McDuffieho, autora komiksové předlohy, který zemřel 21. 02. 2011 ve věku 49 let. (Conspi)

• - Film je volně inspirován komiksem „Tower of Babel“ od Marka Waida z roku 2000. (Caszidy)

• - Jedná se o první film o Lize spravedlivých, ve které se objevil skutečný Cyborg z naší reality. (jh666)