tchempi

Kdyby to natočili v roce 1987 a obsadili Arnolda, Slye nebo Dolpha, mohlo se to jmenovat Komando II. V půlce tohoto béčka jsem chtěl z kina odejít. Ale rozhodl jsem, že si nechám ukrást ještě hodinu svého života a budu se smát a bavit. Vytetovanými báněmi pravoslavných kostelů na tělech ruských gangsterů, karikaturami padouchů (hromotluk s knírem Salvadora Dalího, hlavní psychopatický záporák s vizáží a grimasami Adolfa Hitlera), toporně neživotnými dialogy (Můžeš být, čím chceš. Kdo je sekuriťák?) a lehkostí, s jakou samojediný badass Denzel vymaže ruskou mafii na obou stranách zeměkoule. A ve finále (pozor spoiler, i když v tomto případě asi ne), kdy dobro zvítězí a z ruské kurvičky se stane katolická školačka už jsem se nepokrytě smál. ()

ProfiDivak

Na americké filmy nemám veľké nároky, ale tým hlavným je, že nebudú takto okato natočené metódou socialistického realizmu. ()

Movieaddict

Tak se na to podívejme... V kategorii: "Jak dát na frak ruské mafii snadno a rychle" zcela jasných pět hvězdiček. Jako idealistická akční chuťovka, která efektivně a neškodným způsobem vybije agresivitu diváka, to taktéž funguje na výbornou, nicméně kvůli chybění nějakého zvratu (Big D je prostě až příliš velký frajer), dávám hvězdičky čtyři. Dlouho jsem se takhle ale nepobavil. ()

LencaN

Překvapivě dobré. Z počátku jsem si tohoto filmu v programech kin ani nevšímala, ale nakonec jsem při sledování měla chvílemi i chuť Equalizer ohodnotit plným počtem hvězd. I když by se tu našlo pár nepovedených věcí. Možná trochu scénář pokulhává. Ale jsem ráda, že moc nezmínily, kde takových schopností nabyl. Třeba prošel stejným výcvikem jako agent Bourne (Matt Damon, trilogie Agent bez minulosti, Bournův mýtus, Bournovo ultimatum). Jak Bourne, tak McCall jsou takový typ hrdinů, který se o sebe naprosto umí postarat, jednají s rozmyslem, ne pod nátlakem emocí a jsou přitom pořád uvěřitelní. Denzel Washington tady dobře působil svým věkem jako "děduška", ale pořád to mělo grády. Moc se mi líbilo nasvícení a celkově kamera. Krásné záběry, kdy třeba vidíme jen odlesky od okolních světel, ale záběr je jasný a zřetelný. Nebo super byly zpomalené scény, které tomu dodaly větší prestiž. Navíc když vidíte Washingtona po tom, co někoho vyřídil a jak v klidu kráčí pryč jako rytíř (v době kdy už rytíři vymřeli, ať použiju repliku přímo z filmu), tak si říkáte, kruciš, ten je dobrý. Taky se mi zamlouvala hudba, která mi sem tam přišla jako od Zimmera, dokázala tepat podle tempa filmu. Ať to může bý přitažené za vlasy jak chce, to tady nezkoumám. Mně se jen líbí jak takový agent dokáže dopředu vypočítat, za kolik sekund dokáže oddělat bandu nějakých břídilů (což jsme třeba viděli i ve filmech Sherlock Holmes a Sherlock Holmes: Hra stínů). Equalizer je ještě ke všemu vtipný a má super záporáka - lišáka, který chodí v ťip ťop obleku, načesaný, upravený, ale pod tím vším pěkný neřád, který s kamennou tváří dělá ty největší hnusárny. ()

wick

Denzel vs Keenu 1:4....herecké charisma a postava -plichta, jediný bod pro Denzela...akce a choreografie scén 1:2 pro Keenu...záporák a ruská mafie 1:3 (i když ani v jednom případě nic moc)....celkový dojem 1:4 ()

cobislav

Celou dobu bylo jasné, že půjde o profláknutého osamělého hridinu co hledá spravedlnost, přesto provedení velice kvalitní. Denzlovi tohle sedí a vypadá to sakra dobře. Celé to skvěle graduje a škoda pouze konce, kde jsi mohli odpustit moskevskou misi a vyloženě nehodící se happy ending. Ze skušené prostitutky se stala opět vzorná holčina s výhledem do budoucna? Smrt ve jménu správné věci by Denzlovi seděla mnohem lépe. ()

david666

Skvělá žánrovka a likvidátor Washungton. Film si po celou dobu udržuje chladnou atmosféru, ke které příspívají jak kladný tak záporný hrdina. ()

pan_ponozka

spoilery Oplácaný, postarší Denzel, který předtím pracoval pro nějakou agenturu, kdoví proč zabíjel nějaké lidi, a nějak to souvisí s jeho potřebou mít vše přesně na vteřinu načasované, přišel na to, jak vybalancovat svoji rozdvojenou osobnost, kdy přes den s pocitem naplnění pracuje a pomáhá v OBI a po večerech filosofuje, aby v noci, bez mrknutí oka zabíjel padouchy. Navíc se mu daří přivést zpátky na správnou cestu zkorumpované poldy, kteří pod tíhou hlášky do the right thing obracejí své životy zpátky k lepšímu a přemluvit ruské šlapky natočit svoje demo. Padouši tupí jak bedna kitu a finále k zaplakání. Na to, jaký hype tomu filmu předcházel, nic moc. ()

FIorian

Pozvolný nárůst tempa filmu, který v houstnoucí atmosféře očekávané akce rozhodně nevadí. Pan (v Baumaxu) spící Spravedlnost, jehož kamarádce gangsteři nehezky namlátili, vezme proměnivše se v Terminátora (při analýze možností dané situace, nepřátel a jejich zbraní ve zpomaleném čase už chybí jen ten terminatorský digitální HUD display:) osud zlounů do svých rukou a nezastaví se před ničím. Delší stopáž uběhne jako voda nebo spíš jako potůček krve v pestrosti provedení (Baumax má nemálo druhů nářadí) zprostředkovatele smrti těm, kteří si to zaslouží, i když dostávají na výběr..Poctivé 4* ()

paradoxman

Bitky super. Denzel pořád umí a pro tyhle role se narodil. Ale proč mě scénáristé přesvědčují o tom, že je normální, aby jeden postarší bývalý superagentneboco v pohodě vystřílel sídlo mocného oligarchy přímo v Moskvě? A že poté, co milý kolega z práce zdemoloval pracoviště, pozabíjel hromadu trénovaných lidí jen za pomoci zahradního nářadí a hlavního tvrďáka provrtal hřebíkama, si jen tak vykračuje po stejné ulici jako předtím a chodí do stejné kavárny (kde mimo jiné vyhodil pojistky tim, ze strčil kovový nůž JEN DO JEDNÉ díry v zástrčce a zlomil tam dělňasovi krček? Jsou opravdu všechny pokladní tak blbé, že nezačnou řešit, kdo jim asi tak mohl vrátit ukradnutý prsten tak, že ho dal DO KASY? To opravdu už nebyly peníze na přepsání těchto hluchých míst? Hlavně, že jste splnili genderově rasovou kvótu s oplácanou Hit-Girl (která, byť přijela z Ruska roztahovat nohy, se pyšní parádním americkým přízvukem) a ještě vyžranějším Mexikáncem. ()

Letis

Celkem dost nudná rádoby cool hovadina s absolutně nezajímavým a plochým dějem. Nějak si neumím představit, že by tohle někdo chtěl vidět znova. ()

Saxos

Ještě že nám ten zachránce mladičké ruské šlápoty pracoval v takovém americkém Baumaxu. Pracovat v pekárně těžko by mohl použít rohlíky a koblihy proti bandě profesionálních zabijáků. ()

doriana.g

Viděno s dcerou, obě nás to bavilo, pomalé tempo nevadilo a Denzel prostě na baby pořád funguje, co si budem povídat. Hvězda dolů za obsazení afektované kačenky Moretz a nelogický a zbytečný konec. ()

fafejt001

Pro milovníky akčního žánru určitě kvalitní podívaná . Denzel , jemuž tato role byla zřejmě psaná na tělo předvedl výborný výkon , ovšem poslední třetině to šlo na úkor až drastických záběrů , zejména ve skladě . Což o to , napínavé to bylo , ale těch drsnějších záběrů mohlo být možná méně . Díky Denzelovi dám čtyři , jinak bych dal trojku . Čekal jsem jak to celé dopadne a můj instinkt mne , opět ,, nezklamal . Všichni byli potrestáni a nikdo se nedověděl kdo vlastě Mc Call .. JE . Také , Tera ,, se z toho dostala a začala NORMÁLNÍ práci od .. do ... ,, což je bezva . Chtělo by to také v našich složkách ,, takového zdatného junáka . Takže jen houštˇ . ()

pds

Celkom dobre natočený film akých tu už je síce viac, ale tento film je vďaka DW a skvelej hudbe lepší ako konkurencia. 75% ()

Tomko87

V celku v pohode film. Taký na jedno pozretie. Mne ale prekážal ten rambo - macgyverovksý Denzel. Doslova som si povedal, toto nemyslíte vážne, pri scéne s vybuchujúcimi tankermi. Paľec hore dávam za super záporáka a sympatickú ...ehm.slečnu . ()

Denzel Washington chystá třetího Equalizera

Denzel Washington chystá třetího Equalizera