• Kanada

USA, 1998, 113 min

Woody Allen

Woody Allen

Sven Nykvist

Celia Weston, Hank Azaria, Sam Rockwell, Kenneth Branagh, Donald J. Trump, Judy Davis, Aleksa Palladino, Leonardo DiCaprio, Melanie Griffith, Famke Janssen, Michael Lerner, Joe Mantegna, Winona Ryder, Charlize Theron, Larry Pine, Gretchen Mol, Irina Pantaeva, Karen Duffy, Jeffrey Wright, Allison Janney, Aida Turturro, Dylan Baker, Douglas McGrath, Marylouise Burke, Adam Alexi-Malle, J.K. Simmons, Polly Adams, Debra Messing, Bebe Neuwirth, Tony Sirico, Ian Somerhalder, Greg Mottola, Yolonda Ross, Adrian Grenier, Wood Harris, Lorri Bagley, Jodi Long, Kali Hawk, Dayle Haddon, Marian Seldes, Teresa DePriest, Sanny Van Heteren, Becky Ann Baker, Patti D'Arbanville, Andre Gregory, Peter McRobbie, Kate Burton, David Blaine, Bruno Gunn, Sam Gray, Ramsey Faragallah, Carmen Dell'Orefice, Rick Mowat, Angel Caban, David Margulies, Tony Darrow, Frederique Van Der Wal, Ned Eisenberg, John Carter, Frank Pellegrino, Jim Moody, Donna Hanover, John Costelloe, Isaac Mizrahi, Frederick Rolf, Julie Halston, Gerry Becker, Howard Erskine, Kathleen Doyle, Dan Moran, Lela Edgar, Frank Licari, Ralph Kinnard, Mary Samuels, Ingrid Rogers, Ted Neustadt, Steven Randazzo, Robert Cuccioli, Clebert Ford, Carmen Canivell

Jean Doumanian

Susan E. Morse

Scénografie:

Santo Loquasto, Susan Kaufman (set dekoratér)

Kostýmy:

Suzy Benzinger

Neuveriteľné, ako perfektne dokázal Kenneth Branagh imitovať neurotického W. Allena, nielen rečovo, ale aj mimikou celého tela, to vážne klobúk dole. Hlavne z toho dôvodu ma všetko čo bolo spojené s jeho postavou novinára Lee bavilo podstatne viac ako dejová linka s jeho ženou Robin. Tá ma skôr nudila a neprišla mi ani ničím zaujímavá (až na scénu s orálnym sexom). Najviac som sa bavil na scénke s L. DiCapriom, to nemalo chybu. Celkovo ma film ale nadchol menej ako som čakal. Lepší priemer. 65/100(6.11.2017)

• BoredSeal

Kenneth Branagh zaskočil za Woodyho Allena, který už je pro takovou roli moc starý. Judy Davisová hraje něco jako ženskou verzi Woodyho Allena. Celé je to o světě celebrit, velmi otravném prostředí a trvá to až příliš dlouho. V podstatě to není špatný film, ale ve srovnání s povedenými Allenovými filmy jsem se do toho nedostal.(3.7.2015)

Skvělý film. Woody Allen prostě umí, a to jak za kamerou, tak na papíře. Jeho dialogy jsou skvostné. Vůbec mi nevadil Kenneth Branagh, kterého tentokrát Woody "poslal" na plac za sebe. Zvládl tu roli skvěle. Jak jen to Woody dělá, že ze "svých" herců, ať už těch stálých, nebo těch, které obsazuje dosti překvapivě, vždycky dostane tak dobré herecké výkony?(26.8.2004)

Tenhle film má spád, dostatek silných, vtipných momentů a zašmodrchaný, vztahový scénář vystřižený jako z reálného života - nikdo dopředu nemůže tušit, co ho čeká a do čeho se zcela bez varování může dostat. A jak lze velice rychle zcela náhodně příznivou situaci podělat tak, že už ji nespravíte. Kenneth Branagh ve Woodyovské roli (alespoň u mě) uspěl - jeho výrazové prostředky jsou věrné a jeho zařazení považuji za dobrý nápad - mládí už Mr W. Allenovi nikdo nevrátí a sem by se opravdu nehodil. Stejně tak musím pochválit výtečný výkon Judy Davisové alias Robin - vážně mě bavila. Film se může někomu zdát občas roztáhlý, ale já ho mám rád. Jsou to velice silné 4 hvězdučky, mj. také proto, že nikdy nevíte, kam se jeho děj dále posune a můžete se bavit jeho překvapivými zvraty a eskapádami. Tento filmeček patří jednoznačně k těm lepším z mistrovy tvorby. | Režie: ****, Scénář: *****, Herci: *****, Hudba: ***, Výprava/Efekty: ****(14.10.2007)

filmy woodyho allena su prakticky totozne aj ked vzdy ine. jeho cuch na dobru latku plnu vyborne napisanych dialogov z neho cinia jedneho z najlepsich a najistejsich tvorcov. som velmi milo prekvapeny, ako vyborne jeho rolu zastal kenneth branagh.. ta podoba je sialena, nemyslim teraz na vyzor, ale sposob prevedenia..branagh je na platne druhym allenom. film nepostrada tradicny allenovsky humor, psychicke trable, problemy v manzelstve.. urcite sa oplati vidiet.(28.8.2007)

• - Když se modelka Frederique Van Der Wal otáčí kolem dokola v první barové scéně, můžeme zahlédnout bezdrátový mikrofon, resp. nahrávací zařízení kolem jejího pasu. (dokec)

• - Leonardo DiCaprio je ve filmu přesně 10 minut a 20 vteřin. (formelin)

• - Biele kupé, v ktorom jazdí Lee Simon (Kenneth Branagh), je Aston Martin DB6 z roku 1967. (hollci)