• Kanada

• Austrálie

Komedie / Drama

USA, 1998, 113 min

Hned na úvod přiznávám, že nepatřím k obdivovatelům Woody Allena. Ne snad proto, že bych jeho filmy neměla ráda, prostě je jen neznám. Celebrity tak byly prvním dílem slavného režiséra, které jsem kdy viděla, a nutno říct, že mému rozpoložení sedly perfektně. Výborný náměť, originální scény, hezký druh humoru a hlavně můj oblíbenec v hlavní roli, díky kterému se "Woody na poprvé" z mé strany snáší mnohem lépe. Nechci tím jakkoliv útočit na Allena, možná že až časem zhlédnu jeho další filmové počiny, budu také hovořit o tom, jak je nenahraditelný, ale nic to nemění na prostém faktu, že momentálně před kamerou prostě uvidím radši někoho, ke komu jsem si už dříve vytvořila silný vztah. Dodatek 27. listopadu 2011 Po roce a půl si nemůžu odpustit pátou hvězdičku. Tento film si totiž kvůli svému černobílé ztvárnění, námětu i hereckému obsazení naprosto získal mou duši. Hlavně Ken Branagh, který hraje Woodyho Allena hrajícího Lee Simona, podobně jako v My Week With Marilyn dokazuje, že pokud dostane roli skutečné osoby, dokáže její mimiku a hlasový projev napodobit s takovou samozřejmostí, že v něm daného člověka i přes vzhledovou nepodobnost přímo vidíte. A jen jako perličku na konec tohoto jinak nesmyslného dodatku si dovolím jednu historku Kena Branagha o tom, jak dostal roli v tomto filmu: "Jednoho jarního dne mi přišel dopis. Na obálce stálo 'Woody Allen' a já se cítil, jako bych už byl v jeho filmu. Senzační. Začal slovy: 'Milý Kennethe Branaghu, prosím, podívej se na roli, kterou ti zasílám.' Úžasné, dostal jsem celý scénář, ne jen několik stránek. 'Posílám ti scénář k filmu Celebrity. Věnuj prosím pozornost postavě Lee Simona. Už když jsem tuto roli psal, věděl jsem, že existuje jen jeden jediný herec na světě, který by ji dokázal zahrát. Alec Baldwin. Ten ale bohužel nemá čas. Takže jsem nějakou dobu přemýšlel nad Melem Gibsonem, ale pak mi došlo, že ty bys byl asi vhodnější.' Takhle vypadala jeho podpora. A za tím vším stála ještě úžasná věta: 'Lee Simon je v základu loser, ale pamatuj si, že ho ženy považují za atraktivního. Tudíž žádné vousy.' "(18.4.2010)

• B4TM4N

Ne, ne a ne. Ne nemístnému černobílému obrazu, zbytečně se snažícímu evokovat jakousi atmosféru zlatých časů Hollywoodu či co. Ne pokusům Woodyho nechat hrát svoje neurotiky jinými herci, to nemůže nikdy fungovat. A ne promhrhání šance s tolika celebritami v jednom filmu: ve výsledku vás potěší maximálně tak snad mladý Leoš. Nemluvě o tom, že příšernost děje nespočívá ani tak v jeho klíšé jako v tom, že prostě většinu času vůbec není vtipný.(19.1.2011)

Pro mě jeden z nejslabších Woodyho filmů, který jsem zatím mohla shlédnout. Není vlastně špatný globálně, ale mezi ostatními díly prostě z mého pohledu dost ztrácí. Líbí se mi atmosféra, černobílý materiál, hudba a výborní herci (i když koktající Kenneth Branagh podle mě není to pravé ořechové). Co mi ale hlavně nesedlo již přede mnou stihl napsat Radyo - nečekané skoky v čase, kdy se rozehrál nějaký příběh, něco se začlo řešit, objevil se nějaký problém a pak najednou skok a jsme někde o kus dál, všechny problémy vyřešeny, jako by nebyly a vypráví se dál, jako by nic. Je mi jasné, že to musel být umělecký záměr, snaha o originalitu, ale na mě to bohužel nefungovalo úplně tak, jak asi mělo.(3.12.2010)

• Frajer42

Mihnou se zde vynikající herci včetně současného amerického prezidenta, ale ději to na nudnosti pranic neubralo. Kenneth Branagh svými gesty dokonale napodoboval Allena s jediným, zato poměrně vážným nedostatkem, Woody Allen to nebyl. Celkem bych jej v tomto snímku přivítal. Dialogy nejsou zlé. Jen se významně šetřilo vtipem. K snímku mi příliš neseděly ani odstíny šedé. Lepší hvězda. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybrala uživatelka mat.ilda.(23.2.2017)

Odlahčenejšia verzia Felliniho Sladkého života. Potešia hviezdne cameá tých hercov, ktorých vidíte dole. Branagh je tu ešte väčší blb, ako Mastroianni v spomenutom filme. Našťastie preňho Griffithovej manželovi patrí iba jej telo, a nie aj hlava:) Trochu netypický Allen a zaujímavá Di Capriova sebaeflexia.(16.9.2009)

• - Biele kupé, v ktorom jazdí Lee Simon (Kenneth Branagh), je Aston Martin DB6 z roku 1967. (hollci)

• - Když se modelka Frederique Van Der Wal otáčí kolem dokola v první barové scéně, můžeme zahlédnout bezdrátový mikrofon, resp. nahrávací zařízení kolem jejího pasu. (dokec)

• - Během scény v tanečním klubu hudba neodpovídá pohybům a hraní na nástroje kapely. (dokec)