• Kanada

USA, 1998, 113 min

Woody Allen

Woody Allen

Sven Nykvist

Celia Weston, Hank Azaria, Sam Rockwell, Kenneth Branagh, Donald J. Trump, Judy Davis, Aleksa Palladino, Leonardo DiCaprio, Melanie Griffith, Famke Janssen, Michael Lerner, Joe Mantegna, Winona Ryder, Charlize Theron, Larry Pine, Gretchen Mol, Irina Pantaeva, Karen Duffy, Jeffrey Wright, Allison Janney, Aida Turturro, Dylan Baker, Douglas McGrath, Marylouise Burke, Adam Alexi-Malle, J.K. Simmons, Polly Adams, Debra Messing, Bebe Neuwirth, Tony Sirico, Ian Somerhalder, Greg Mottola, Yolonda Ross, Adrian Grenier, Wood Harris, Lorri Bagley, Jodi Long, Kali Hawk, Dayle Haddon, Marian Seldes, Teresa DePriest, Sanny Van Heteren, Becky Ann Baker, Patti D'Arbanville, Andre Gregory, Peter McRobbie, Kate Burton, David Blaine, Bruno Gunn, Sam Gray, Ramsey Faragallah, Carmen Dell'Orefice, Rick Mowat, Angel Caban, David Margulies, Tony Darrow, Frederique Van Der Wal, Ned Eisenberg, John Carter, Frank Pellegrino, Jim Moody, Donna Hanover, John Costelloe, Isaac Mizrahi, Frederick Rolf, Julie Halston, Gerry Becker, Howard Erskine, Kathleen Doyle, Dan Moran, Lela Edgar, Frank Licari, Ralph Kinnard, Mary Samuels, Ingrid Rogers, Ted Neustadt, Steven Randazzo, Robert Cuccioli, Clebert Ford, Carmen Canivell

Jean Doumanian

Susan E. Morse

Scénografie:

Santo Loquasto, Susan Kaufman (set dekoratér)

Kostýmy:

Suzy Benzinger

Klouzání po povrchu povrchnosti....ve stylu W.A. Takový malý náhled do toho velkého cirkusu... Chvílemi vtipné, občas k zamyšlení. Své si i na malém prostoru odehrají DiCaprio i rozkošná Charlize Theron. V hlavní roli tak trochu ´´kopíruje´´ Kenneth Branagh svého režiséra...a jde mu to celkem dobře. Ale Woody je přeci jen...jen jeden.(4.7.2013)

Mě tenhle film trošičku zklamal. Kenneth Branagh je sice vynikající herec i režisér, ale tahle role nervózního koktajícího chlapíka mu podle mě přesně nesedla (i když ji zahrál skvěle, ale podle mě on není pro takovou roli správný typ). Taky mně malinko vadily ty nečekané skoky v čase, kdy se děj bez varování přenesl o kus dopředu a vše co bylo před tím rozehráno, bylo již po posunu dohráno. Škoda. Přesto ale musím konstatovat, že Woody Allen coby scénárista a vlastně i režisér si drží dlouhodobě relativně vysokou úroveň a byť jsem některým jeho dílkům nepřišel zcela na chuť, jejich atmosféra má vždycky něco do sebe.(9.9.2003)

Nemůžu si pomoct, ale Allen je pro mě jenom dost těžko stravitelný. Nemám nic proti jeho námětům, i když jsou někdy docela uchylný, ale chvilkama se vyprávění zastavuje takřka na mrtvém bodě, a jeho cholerický záchvaty mě baví také jenom do určité míry. Když takhle řve celej film, tak bych po něm neco hodil. Po tom co se mi nepovedlo dokoukat Pozor na Harryho!, jsem si tento film radši nahrál, aby nebylo kam utéci. Na čtyřiktát s malými přestávkami se mi to nakonec povedlo dokoukat. Kenneth Branagh je určitě trefou do černého. Nenapadlo by mě čekat herce jeho typu v takovémto filmu, rozhodně se této role zhostil poměrně slušně. Až na pár naprosto mrtvých okamžiků utápějících se v nekonečných pozdravech a vokecávkách o ničem se jedná o docela zdařilou satiristickou komedii.Zvlášt poslední scéna s HELP mě rozesmála. Jinak jsem se nemohl ubránit pocitu, že Brangh hraje právě Allena a že celkově jsem ten film už někde viděl. Ne, že by nebyl nepodobný Felliniho Dolce vita. Ale celkově mě ten film po shlédnutí přítahuje ještě o něco více než předtím.(10.9.2003)

• B4TM4N

Ne, ne a ne. Ne nemístnému černobílému obrazu, zbytečně se snažícímu evokovat jakousi atmosféru zlatých časů Hollywoodu či co. Ne pokusům Woodyho nechat hrát svoje neurotiky jinými herci, to nemůže nikdy fungovat. A ne promhrhání šance s tolika celebritami v jednom filmu: ve výsledku vás potěší maximálně tak snad mladý Leoš. Nemluvě o tom, že příšernost děje nespočívá ani tak v jeho klíšé jako v tom, že prostě většinu času vůbec není vtipný.(19.1.2011)

• venison

Zkrátka s Woodym Allenem nejsme naladěni na stejnou vlnu.. Vyjímkou jsou filmy "Půlnoc v Paříži" a "Match Point - Hra osudu".. Kenneth Branagh ztvárňující Woodyho Allena mě vyloženě štval a kvůli jeho prospěchářství, vlezlosti, ufňukanosti a nedostatku vyjadřovacích schopností ukamenovala.. Stejně jako jeho protivnou ukňučenou koktající (ex)manželku.. Jinak křoví, které se skládalo ze samých celebrit bylo více než ucházející :-) Zejména se mi líbili postavy, které ztvárnili Leonardo DiCaprio a Charlize Theron.. Místy vtipné, ale na můj vkus moc uřvané.. Hodně se tu postavy hromadně přeřvávají a pak dialogy nejsou k rozluštění.. Děj je zmatený.. Plyne nějaká dějová linie a pak najednou blíže neurčitý časový skok buď dopředu nebo i dozadu.. Nechápu, proč je to černobílý - přiblížení zlaté éry Hollywoodu? A pointou filmu je co? Jak jsou celebrity zvrácené a opěvované? Nebo to, že se manžel vykašle na manželku a ona jeho odchodem získá a on ztratí? Nějak mi chybí buňky na vstřebávání Woodyho Allena..(22.12.2013)

• - Biele kupé, v ktorom jazdí Lee Simon (Kenneth Branagh), je Aston Martin DB6 z roku 1967. (hollci)

• - Když se modelka Frederique Van Der Wal otáčí kolem dokola v první barové scéně, můžeme zahlédnout bezdrátový mikrofon, resp. nahrávací zařízení kolem jejího pasu. (dokec)

• - Během scény v tanečním klubu hudba neodpovídá pohybům a hraní na nástroje kapely. (dokec)