• španělský

Come As You Are

Drama / Komedie / Road movie

Belgie, 2011, 115 min

• URBAN

Noo tento typ komedií mám rád jenže toto bylo něco uplně jiného než bych čekal . Zpočátku jsem byl nadšený . Postižení co jedou do bordelu , ale během chvíle to moje nadšení opadlo . Prakticky žádný humor , žádné trapné situace a když už to vypadá že by z toho mohlo něco vzejít tak zase nic . ( 13:5.14/MAC )(13.5.2014)

• grizly007

No tak jsem se na to těšil ale bohužel velký zklamání. Vubec to neni vtipný. Nefunguje to ani jako černá komedie ani jako tragikomedie. Postavy jsou navíc velmi nesympatické. Čekal jsem něco jiného. Tady je zase vidět jak se něco napíše o filmu pozitivně a pak už to jede na vlně úspěchu. Přitom o čem to je? tři postižení se vydávají na výlet kde se při cestě nestane vubec nic vtipnýho a ani nedochází na jakýsi uvědomění si přátelství atd. prostě vubec nic co by stálo za řeč. Humor nulovej a celé je to neskutečně nudné. Jednu hvězdu dávám jen za nápad že na cestu se vydali tři postižení protože bez toho je to jen sračkoidní road movie bez vtipu a to vše doprovázené nesnesitelným vlámským chrochtáním. Nevidim tam žádný inteligentní humor. Asi mi něco uniká ale pokud celou cestu jeden neustále rejpe a uráží a to je asi tak veškerá konverzace při cestě tak opravdu nechápu ten inteligentní humor. Opakuji se ale jediná přidaná hodnota je to že "účastníci zájezdu" jsou postižení. Nic víc tam neni. ps: Asi ten inteligentní humor byl v části kdy při posezení u vína jeden urazí holandskou turistku že je kurva načež ho holanďan chce shodit z vozíku ACH TAK TO JE VELMI VELMI INTELIGENTNÍ A VTIPNÉ....takové originální že?.(16.8.2012)

47th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2012 - VARIETY´S TEN EURO DIRECTORS TO WATCH - Deset evropských režisérů očima Variety (Hasta la vista / COME AS YOU ARE / Hasta la vista!) - Stejné téma opakující se téměř na každém festivalu a já se ho už trochu přejídám. Vše od začátku do konce nalainované, bez nějakého překvapení... - 1. 7. 2012 - kino Thermal - Malý sál - Karlovy Vary - 60%(12.8.2012)

Scenár filmu možno pripomína pubertálny nápad ako vystrihnutá z nejakých , v tejto dobe populárnych teenegerovských komédií, ale našťastie to tak nie je. Na tomto filme nie je úchylné vôbec nič, dokonca ani hlavný motív - kde si trojica postihnutých chce zájsť do bordelu. Keďže títo chlapci "to" zatiaľ nezažili a pravdepodobne ani inak nezažijú, ich nápad schvaľujem a verím, že nikto na svete by nechcel umrieť ako panic. Film je šikovne humorne ladený, postupne dávkovaný, naozaj som sa dobre bavil, na druhej strane veľmi reálny, podaný so všetkými problémami, ktoré takto postihnutí majú. Trojica postihnutých si neváha robiť srandu zo seba navzájom a to je len dobre. Divákovi bude najviac ľúto Larsa, jediný z trojice, ktorému neostáva veľa času a zvlášť pri záverečnej scéne pri mori mi zovrelo hrdlo. Určite však všetci traja zažili najkrajšie dni svojho života, hoci to tak spočiatku vôbec necítili. Krásny film, ktorý pobaví i dojme. Čo chcieť viac? 80%.(14.5.2013)

Smiech, slzy, dojatie, šťastie, krutosť - všetko namiešané do letného nenápadného príbehu, ktorý je naviac inteligentne natočený a netlačí zbytočne na pilu. Tieto "handicapované" komédie sú v kurze a po francúzskych Nedotknuteľných sa pochlapili aj belgičania. Nejde o nápad, keď si traja postihnutí mladí muži plánujú návštevu bordelu kdesi v Španielsku a pre svoj ciel prísť o panictvo urobia všetko... ide o spôsob nazerania na ich túžby a sny. Hoci sa všetko vyvíja podľa osvedčených receptov a je to predvídavé, nič to nemení na skutočnosti, že film ponúkne omnoho viac zábavy a zamyslenia, ako si myslíte.(15.8.2012)

• - Předlohou je skutečná událost, která se stala o pět let dříve. Na BBC se totiž objevil dokument tří britských postižených mladíků cestujících taktéž do speciálního nevěstince pro handicepované ve Španělsku. (DexMASTER094)

• - když se jeden z hlavních herců připravoval na roli, půjčil si invalidní vozík a vyjel si na něm do města. Po chvíli se pro něj ale stal nepřekonatelnou překážkou obrubník chodníku. několik minut čekal, že mu nějaký kolemjdoucí pomůže, ale po čase se z vozíku zvedl a přenesl ho na přes překážku. Přihlížející si mysleli že se jedná o skrytou kameru. (SLOTH)