Hasta la vista!

Hasta la vista!

Come As You Are

Drama / Komedie / Road movie

Belgie, 2011, 115 min

Další z řady filmů o handicapovaných a znovu snímek, který si najde své místo. Trojice mladíků se vydává na dobrodružnou cestu směr Španělský bordel, ale samotný cíl není tak důležitý jako ty zážitky a překážky, kterými se musí prokousat při cestě za svým snem. Nejhorším druhem postižení je pro mne přijít o zrak a právě slepý Jozef dokáže těch svých pár vtipů trefit nejlépe. Přál bych si, aby se tato sympatická Road movie dostala do podvědomí vícero diváků. Nedotknutelní také začínali nenápadně, a kde jsou teď. 80%(9.9.2012)

• URBAN

Noo tento typ komedií mám rád jenže toto bylo něco uplně jiného než bych čekal . Zpočátku jsem byl nadšený . Postižení co jedou do bordelu , ale během chvíle to moje nadšení opadlo . Prakticky žádný humor , žádné trapné situace a když už to vypadá že by z toho mohlo něco vzejít tak zase nic . ( 13:5.14/MAC )(13.5.2014)

Tak to je hodně silný snímek. Opravdu to na mě hodně zapůsobilo, po zhlédnutí jsem neměla vůbec dobrou náladu, jako když jsem viděla úvodní cca 2 minuty. Udivilo mě, že jsem se u toho od srdce zasmála, ale taky se mi chvílemi chtělo brečet. Opravdu hodně dobré zpracování, obzvlášť na toto téma a o těchto lidech. Nemám, co víc bych k tomu dodala.(17.12.2012)

Smiech, slzy, dojatie, šťastie, krutosť - všetko namiešané do letného nenápadného príbehu, ktorý je naviac inteligentne natočený a netlačí zbytočne na pilu. Tieto "handicapované" komédie sú v kurze a po francúzskych Nedotknuteľných sa pochlapili aj belgičania. Nejde o nápad, keď si traja postihnutí mladí muži plánujú návštevu bordelu kdesi v Španielsku a pre svoj ciel prísť o panictvo urobia všetko... ide o spôsob nazerania na ich túžby a sny. Hoci sa všetko vyvíja podľa osvedčených receptov a je to predvídavé, nič to nemení na skutočnosti, že film ponúkne omnoho viac zábavy a zamyslenia, ako si myslíte.(15.8.2012)

Myslím si, že tá cesta za to stála. Vydarená road movie.(12.12.2016)

• - když se jeden z hlavních herců připravoval na roli, půjčil si invalidní vozík a vyjel si na něm do města. Po chvíli se pro něj ale stal nepřekonatelnou překážkou obrubník chodníku. několik minut čekal, že mu nějaký kolemjdoucí pomůže, ale po čase se z vozíku zvedl a přenesl ho na přes překážku. Přihlížející si mysleli že se jedná o skrytou kameru. (SLOTH)

• - Předlohou je skutečná událost, která se stala o pět let dříve. Na BBC se totiž objevil dokument tří britských postižených mladíků cestujících taktéž do speciálního nevěstince pro handicepované ve Španělsku. (DexMASTER094)