poster

Hasta la vista!

 • Belgie

  Hasta la Vista!

 • slovenský

  Hasta la vista!

 • anglický

  Come As You Are

Drama / Komedie / Road movie

Belgie, 2011, 115 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dzeyna
  ****

  Tak to je hodně silný snímek. Opravdu to na mě hodně zapůsobilo, po zhlédnutí jsem neměla vůbec dobrou náladu, jako když jsem viděla úvodní cca 2 minuty. Udivilo mě, že jsem se u toho od srdce zasmála, ale taky se mi chvílemi chtělo brečet. Opravdu hodně dobré zpracování, obzvlášť na toto téma a o těchto lidech. Nemám, co víc bych k tomu dodala.(17.12.2012)

 • genetique
  ****

  Ďalší dôkaz, ktorý dal za pravdu tvrdeniu, že ak máte chuť na niečo "iné" ako ponúka 99% americkej filmovej produkcie, stačí siahnuť po akomkoľvek hodnotnejšom európskom snímku. Hrejivý príbeh troch handicapovaných priateľov, ktorý by na americký štýl skončil niekde na hranici únosnosti s množstvom dementných vtipov a fekálností. V belgickej produkcii sa však zrodil ľudský snímok, ktorého myšlienkou je uskutočnenie životnej cesty za splnením sna o pocite stať sa mužom. Úskalia pri jej plánovaní i počas realizácie preveria skutočnú hodnotu priateľstva. Film je plný úsmevných momentov a emócií, či smútku aj napriek tomu, že sen sa podarilo premeniť na realitu. 80%.(31.7.2014)

 • chelseaman22
  *****

  Kvalitativně to na Klepání na nebeskou bránu (1997) nemá, ale po stránce emocionální nám příběh tří Vlámu nabídne přehršel veskrze pochmurných myšlenek a pocitů. Výborné belgické drama s přímým tahem na bránu. Notně diferenciované chování tří účastníků dává dohromady něco výjimečného, což je ilustrováno na hodnocení. Po Lovu (2012) nejlepší evropské dílo roku 2012. 89%(22.1.2013)

 • elanius
  ***

  (121/2013) / Nebola to žiadna bomba, ale celkom príjemne sa na to pozeralo. Herecky OK, len celkový pocit z filmu bol až moc civilný, asi som už ovplyvnený americkými podobami scenárov o handicapovaných postavách. Chcelo to trošku väčšiu iskru, trošku vyšperkovať koniec filmu. V rámci európskych filmov podobného razenia odporúčam rozhodne Knocking On Heavens Door. (6/10)(21.9.2013)

 • mat.ilda
  **

  Nechci, aby můj komentář vyzněl jako výlev individua neschopného empatie, nicméně mě smyšlený příběh tří invalidních mužů a jedné těžkotonážní "dobračky" míjel nejen po stránce emocionální, ale i umělecké, dokonce se domnívám, že nedostatkem vcítění trpí spíš autoři snímku, kteří vsadili na jistotu, která dojme a přes handicapovou různorodost, mizivé šance na lásku a blízkost konce si šlapali jistou cestičku k slzným kanálkům konečných spotřebitelů, aniž by se obtěžovali hrdiny obdařit opravdovou žízní po životě, vzdorem proti osudu i smyslem pro humor, třeba i černým. Road movie bez radosti z jízdy i smutku z návratu.(4.12.2012)

 • - když se jeden z hlavních herců připravoval na roli, půjčil si invalidní vozík a vyjel si na něm do města. Po chvíli se pro něj ale stal nepřekonatelnou překážkou obrubník chodníku. několik minut čekal, že mu nějaký kolemjdoucí pomůže, ale po čase se z vozíku zvedl a přenesl ho na přes překážku. Přihlížející si mysleli že se jedná o skrytou kameru. (SLOTH)

 • - Předlohou je skutečná událost, která se stala o pět let dříve. Na BBC se totiž objevil dokument tří britských postižených mladíků cestujících taktéž do speciálního nevěstince pro handicepované ve Španělsku. (DexMASTER094)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace