Hasta la vista!

Hasta la vista!

Come As You Are

Drama / Komedie / Road movie

Belgie, 2011, 115 min

Kvalitativně to na Klepání na nebeskou bránu (1997) nemá, ale po stránce emocionální nám příběh tří Vlámu nabídne přehršel veskrze pochmurných myšlenek a pocitů. Výborné belgické drama s přímým tahem na bránu. Notně diferenciované chování tří účastníků dává dohromady něco výjimečného, což je ilustrováno na hodnocení. Po Lovu (2012) nejlepší evropské dílo roku 2012. 89%(22.1.2013)

Traja priatelia s telesným postihnutím na ceste za prirodzenou túžbou. Uznanlivé , ale nedoriešené. Enthoven sa nevyhol prílišnému klišé a mnohým vo filme školáckym chybám , ktoré síce boli čas od času spestrené skvelými zábermi , no tie neboli a vo filme nesmú byť všetkým. Jednou z najzásadnejších chýb bolo, že zanikol charakter španielskeho dievčaťa, ktoré nasadilo smrteľne chorému chlapcovi na hlavu klobúk a následne sa náhodne stretli , no on na svoj popud odchádza preč. Ona za ním beží, ale nezastaví ho. Škoda. Mohol to byť pekne rozpracovaný motív. Nie len tak pustený do vody. Slovo náhodné som nepoužil náhodou. Tých vo filme bolo až príliš, ale nechcem sa im venovať. Príbeh nemal za cieľ byť komplikovaným, to je vidieť. Všetky veci sú totiž na povrchu a človek nepotrebuje pátrať po hlbších zmysloch. Cesta za ochutnávkou mladosti. Rovnako ako pasia z ochutnávania vína. Veľmi príjemne a naturálne zahraný príbeh o trojici hendikepovaných, z čoho však Robert Vanden Thoren a Tom Audenaert skvelé a Gilles de Schrivjer najslabšie, nie však zle. 70 percent.(8.12.2012)

Není to zase taková komedie, jak by se mohlo zdát. Vlastně je to poměrně hořká záležitost s občasným projasněním. Pokud již máte nějakou zkušenost s road movie, tak je vám poměrně jasné, jak to dopadne a nepřináší to nic nového, ačkoliv jsou hlavní hrdinové handicapovaní - to je přináší jisté vtipné situace, ale zároveň i celou tu hořkost, kterou nejvíce během celého filmu můžeme slyšet u Philipa, ale nakonec je Lars, kdo to prožívá nejvíc. Není to špatný film, ale ani nemá nic do sebe. Slabší 3*.(21.7.2016)

• URBAN

Noo tento typ komedií mám rád jenže toto bylo něco uplně jiného než bych čekal . Zpočátku jsem byl nadšený . Postižení co jedou do bordelu , ale během chvíle to moje nadšení opadlo . Prakticky žádný humor , žádné trapné situace a když už to vypadá že by z toho mohlo něco vzejít tak zase nic . ( 13:5.14/MAC )(13.5.2014)

Kam se hrabe 99% americke produkce na tenhle napadem zcela jednoduchy a bez pochoby velmi levny belgicky skvost, smat se postizenym jiste neni hezke, ale tenhle film je natocen s takovou gracii, ze se u nej smejou i sami postizeni v hledisti a clovek se za svuj smich pak nemusi stydet;). Jedinou nedokonalosti je predvidatelny konec, otazka ale zni, jestli film na tohle tema vubec muze skoncit jinak a jestli by to fungovalo lip. Divaci ve Varech vybrali viteze sve ceny skvele.(14.7.2012)

• - když se jeden z hlavních herců připravoval na roli, půjčil si invalidní vozík a vyjel si na něm do města. Po chvíli se pro něj ale stal nepřekonatelnou překážkou obrubník chodníku. několik minut čekal, že mu nějaký kolemjdoucí pomůže, ale po čase se z vozíku zvedl a přenesl ho na přes překážku. Přihlížející si mysleli že se jedná o skrytou kameru. (SLOTH)

• - Předlohou je skutečná událost, která se stala o pět let dříve. Na BBC se totiž objevil dokument tří britských postižených mladíků cestujících taktéž do speciálního nevěstince pro handicepované ve Španělsku. (DexMASTER094)