• Belgie

Come As You Are

Drama / Komedie / Road movie

Belgie, 2011, 115 min

,,NO, VĚC SE MÁ TAKHLE...LARS, JOSEPH A JÁ BYCHOM...SPOLU... CHTĚLI TROCHU CESTOVAT. CHCEME CESTOVAT JENOM MY TŘI. SAMI. JAKO VELCÍ KLUCI....“ /// Tři kriplové a ke všemu panicové. Přitom v El Cielo je (prej) bordel pro lidi jako jsou voni! Chlapci se už tak nějak chtěj postavit na vlastní nohy (u Josepha to zas takovej problém není, páč je jenom slepej…), ale co na to rodiče? … TO JE PIČOVINA! Absurdní situace chlapáci zvládaj s lehkostí či tak, jak jim to jejich (zdravotní) stav zrovna dovolí a někdy je dost těžký říct, co je vtipný, co černovtipný a co už morbidní (zvlášť pro mě). Road movie o cestě za snem, kvůli kterýmu stojí i umřít. Amíci jezděj do Bangkoku, Indové do Evropy, tak proč by BELGIČTÍ kriplíci nemohli do Španělska? Slzu? Asi jo. Ale je to taková ta smutně šťastná kroupa za 3a½!. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) V NEDOTKNUTELNÝCH bylo málo postiženejch. 2.) Páč tvrdím, že na nebeskou bránu se nemá klepat, ale rovnou vejít. 3.) Přemejšlím, jestli se dá sexem vyléčit rakovina (hele upřímně – nevím jak na tom seš, ale moc bych to neprotahoval…). 4.) Thx za titule ,,Okoun“ a ,,jives“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ *(27.8.2012)

Bezesporu zajímavá sonda do života handicapovaných, která na první pohled vypadá lacině (viz stokrát omleté téma panictví), ale ve skutečnosti je to trochu o něčem jiném, což je nejlépe znázorněno na příkladu Josepha. Ale nebudu dál spoilerovat. Nejvíc mě zaujala postava Larse a také jeho mladší sestry, byla to malá rolička, ale zajímavě napsaná i skvěle zahraná. Humoru není zase tolik, jak bych očekával, ale o to více oceňuji, že tvůrce v tomhle ohledu na nic netlačí a nechává jen na divákovi, kdy a čemu se bude smát a neservíruje žádný povinný sentiment, čehož si cením asi nejvíce. Vážné scény se v rychlém sledu střídají s humornými, leckdy jsou situace tak absurdní, že je otázka, zda se ještě jedná o komické. Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale protože road movie mám docela rád a část námětu je vypůjčená z mého oblíbeného Klepání na nebeskou bránu, dávám nakonec slabší čtyři.(4.9.2012)

• grizly007

No tak jsem se na to těšil ale bohužel velký zklamání. Vubec to neni vtipný. Nefunguje to ani jako černá komedie ani jako tragikomedie. Postavy jsou navíc velmi nesympatické. Čekal jsem něco jiného. Tady je zase vidět jak se něco napíše o filmu pozitivně a pak už to jede na vlně úspěchu. Přitom o čem to je? tři postižení se vydávají na výlet kde se při cestě nestane vubec nic vtipnýho a ani nedochází na jakýsi uvědomění si přátelství atd. prostě vubec nic co by stálo za řeč. Humor nulovej a celé je to neskutečně nudné. Jednu hvězdu dávám jen za nápad že na cestu se vydali tři postižení protože bez toho je to jen sračkoidní road movie bez vtipu a to vše doprovázené nesnesitelným vlámským chrochtáním. Nevidim tam žádný inteligentní humor. Asi mi něco uniká ale pokud celou cestu jeden neustále rejpe a uráží a to je asi tak veškerá konverzace při cestě tak opravdu nechápu ten inteligentní humor. Opakuji se ale jediná přidaná hodnota je to že "účastníci zájezdu" jsou postižení. Nic víc tam neni. ps: Asi ten inteligentní humor byl v části kdy při posezení u vína jeden urazí holandskou turistku že je kurva načež ho holanďan chce shodit z vozíku ACH TAK TO JE VELMI VELMI INTELIGENTNÍ A VTIPNÉ....takové originální že?.(16.8.2012)

Jestliže jsem předchozímu filmu se stejně handicapovanými lidmi a se stejnou nosnou myšlenkou dala pětku, tak tady rozhodně nemůžu jít níž. Je to pech, pokud je mladý člověk postižený a je jedno jakým způsobem. Naučit se s tím žít vyžaduje hromadu vnitřní síly, což si my relativně zdraví lidé neumíme ani představit. Ale pokud to dokáže takový člověk snášet alespoň s malou špetkou humoru, kterou jsme mohli vidět v Hasta la vista, tak je ten život přece jen trochu snesitelnější. Tahle trojice mladíků na cestě do "bor...bungalovu" mně byla moc sympatická a myslím, že se belgičanům skvěle podařilo vše ukočírovat v akorátních mezích, týkajících se tak citlivého tématu. Tak jako konec byl dost předvídatelný, tak jsem ale nepředvídala, že z tak ze začátku protivné Cloude bude nakonec docela fajn sympaťačka. Výborná road movie, kterou budu určitě doporučovat. 90%(2.10.2012)

handicapovaná roadmovie s notnou dávkou absurdního humoru. Navíc velmi dobře obsazená a nežebrá tolik o soucit, jak to bývá zvykem. Z belgických luhů a hájů jsem toho moc neviděl, ale tato komedie mě rozhodně bavila. Naštěstí ještě můžu doporučit všemi deseti ;-) a možná i trochu lepší 4 hvězdy. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](14.12.2015)

• - Předlohou je skutečná událost, která se stala o pět let dříve. Na BBC se totiž objevil dokument tří britských postižených mladíků cestujících taktéž do speciálního nevěstince pro handicepované ve Španělsku. (DexMASTER094)

• - když se jeden z hlavních herců připravoval na roli, půjčil si invalidní vozík a vyjel si na něm do města. Po chvíli se pro něj ale stal nepřekonatelnou překážkou obrubník chodníku. několik minut čekal, že mu nějaký kolemjdoucí pomůže, ale po čase se z vozíku zvedl a přenesl ho na přes překážku. Přihlížející si mysleli že se jedná o skrytou kameru. (SLOTH)