Hasta la vista!

Hasta la vista!

Come As You Are

Drama / Komedie / Road movie

Belgie, 2011, 115 min

Tak toto bolo naozaj trpké a keď sa to tak vezme, aj dosť smutné. Ale samozrejme aj takýto dokáže byť život - veľmi nefér. No trojica chalanov sa nevzdala a snažia si svoj život okoreniť veľkou túžbou, za ktorou však musia cestovať až do ďalekého Španielska. Spočiatku mi išli dosť na nervy, lebo mi prišli takí bezohľadní a napriek tomu, že sami poznajú predsudky na vlastnej koži, šírili ich aj oni. Ale časom som k ním prechovával sympatie, najväčšie asi k Larsovi. Bol to zaujímavý film a človek si ešte viac uvedomí, že zdravie má veľkú cenu. No aj tak mi to zase neprišlo až také silné ako by som pôvodne čakal, aj keď originalita sa nedá zaprieť.(27.11.2013)

• URBAN

Noo tento typ komedií mám rád jenže toto bylo něco uplně jiného než bych čekal . Zpočátku jsem byl nadšený . Postižení co jedou do bordelu , ale během chvíle to moje nadšení opadlo . Prakticky žádný humor , žádné trapné situace a když už to vypadá že by z toho mohlo něco vzejít tak zase nic . ( 13:5.14/MAC )(13.5.2014)

handicapovaná roadmovie s notnou dávkou absurdního humoru. Navíc velmi dobře obsazená a nežebrá tolik o soucit, jak to bývá zvykem. Z belgických luhů a hájů jsem toho moc neviděl, ale tato komedie mě rozhodně bavila. Naštěstí ještě můžu doporučit všemi deseti ;-) a možná i trochu lepší 4 hvězdy. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](14.12.2015)

Tak to je hodně silný snímek. Opravdu to na mě hodně zapůsobilo, po zhlédnutí jsem neměla vůbec dobrou náladu, jako když jsem viděla úvodní cca 2 minuty. Udivilo mě, že jsem se u toho od srdce zasmála, ale taky se mi chvílemi chtělo brečet. Opravdu hodně dobré zpracování, obzvlášť na toto téma a o těchto lidech. Nemám, co víc bych k tomu dodala.(17.12.2012)

Namet je dobry, traja handikepovani chalani sa snazia ako mozu, avsak cele je to take nijake. Chce to byt vtipne, co sa filmu nie velmi dari (pousmial som sa asi len dva tri krat), chce to hrat na city, co sa filmu nedari vobec a chce to ponuknut uveritelny nahlad do zivota postihnutych ludi, co sa filmu celkom aj dari. Zaverecny dojem vsak zostava neurcity. Druhy krat urcite nemusim. A popri Klepani na nebesku branu, s ktorou si Hasta la vista uplne pyta porovnanie, prehrava belgicky film vo vsetkom.(22.3.2013)

• - Předlohou je skutečná událost, která se stala o pět let dříve. Na BBC se totiž objevil dokument tří britských postižených mladíků cestujících taktéž do speciálního nevěstince pro handicepované ve Španělsku. (DexMASTER094)

• - když se jeden z hlavních herců připravoval na roli, půjčil si invalidní vozík a vyjel si na něm do města. Po chvíli se pro něj ale stal nepřekonatelnou překážkou obrubník chodníku. několik minut čekal, že mu nějaký kolemjdoucí pomůže, ale po čase se z vozíku zvedl a přenesl ho na přes překážku. Přihlížející si mysleli že se jedná o skrytou kameru. (SLOTH)