Oko dravce

Kamera:

Dariusz Wolski

Hudba:

Brian Tyler

Shia LaBeouf, Michelle Monaghan, Rosario Dawson, Billy Bob Thornton, Ethan Embry, Michael Chiklis, Anthony Mackie, Fahim Fazli, Cameron Boyce, Marc Singer (více)

Mladík Jerry Shaw přijíždí na pohřeb svého bratra Ethana, dvojčete, který byl poručíkem americké armády. Po pohřbu Jerry zjistí, že mu záhadně na bankovním účtu přibylo 750 tisíc dolarů a poté ho v jeho bytě překvapí dodávka několika krabic plných zbraní a dusičnanu amonného. V tuchvíli mu zatelefonuje neznámý ženský hlas varující ho, že bude do minuty zatčen FBI. Jerry nestačí utéct a je skutečně zatčen agentem FBI Morganem. Do výslechové místnosti mu znovu zavolá stejný ženský hlas, který mu sdělí instrukce k útěku a Jerrymu se podaří utéct. Díky instrukcím se setkává s mladou matkou Rachel Hollomanovou, kterou stejný hlas vydírá, aby plnil její instrukce, jinak zabije Rachelina syna Sama. Jerry a Rachel se vydávají na útěk před Morganem a tajemný hlas jim na útěku pomáhá např. řízením dopravních světel. Ve Washingtonu mezitím agenti Pérezová a Bowman pátrají po příčinách úmrtí Ethana Shawa. Zjišťují, že Ethan monitoroval inteligentní superpočítač ARIIA, který se však poté, co armádní velitelé neuposlechli jeho rozkaz a díky tomu dopadla vojenská mise v Pákistánu neúspěchem, rozhodl, že bude chránit národní bezpečnost na vlastní pěst a odstraní pro sebe nepohodlné osoby - první z nich byl Ethan... (TV Prima)

moviesfan

Oko dravce plně uspokojí příznivce tohoto žánru stejně tak jako mě. Scénář je nabitý skvělou akcí a rychlým tempem, která člověka vtáhne do děje. Triky zde byly (občas), tak jak to bývá ve filmech USA, megalomanské. Pokud si pustíte film přes domácí kino, tak věřte, že vaše uši budou nabaženy. Minimálně při akcích, kde výbuchy a podobné triky duní o sto šest:) Také musím vyzdvihnout výkon talentovaného herce - Shia LaBeouf - , který doposud nehrál v propadáku. Alespoň žádný takový film s tímto hercem jsem do této doby neviděl. Po zhlédnutí tohoto akčního snímku nebudete zklamáni. Tedy já jsem nebyl. ()

JohnCZ

Povedená akční jednohubka, u které vidím problém právě v té akci. Kamera je moc chaotická, střih nedynamický a tak celkově tomu něco chybělo. Naopak film má jednu mnou velice oblíbenou (a v poslední době scénáristy hojně využívanou) myšlenku, skvělé herecké výkony a parádní efekty. ()

Marek1991

Vo filme je veľa skrytej pravdy o súčasnej technike, elektronike, satelitoch a podobne. Skvelý scenár, veľa akcie, sem tam trocha hlúpej, keďže nechápem nahackovanie elektrického vedenia na stĺpoch, veľmi som sa však bavil. Veľa morálnych hodnôt, sebaobetovania. Akční film, aký si z veľkej časti predstavujem a oceňujem, že tu už nebol skrytý politický podtext. Odo mňa to má 80%. ()

villon17

O dost slabší verze Terminátora, která ale všechno dohání akcí. Tak parádně napínavý scény jsem dlouho neviděla, a i když kvalitně i emočně je film hluboko pod průměrem, získal si mě právě promakanou akcí. Nejvíc to zazdila pusinka na závěr:D ()

Revanx

Taký updatnutý Terminátor krížený s Nepriateľom štátu. Prvá polovica, kým sa nedozvedia, kto za tým stojí je výborná, potom celý film začína klesať, aj keď samotná akcia sa ešte stupňuje. Tak či tak, veľmi dobrá jednohubka. ()

Torision

Maximálně zábavnej i když dost za dicka přitaženej hi-tech thriller, kterej, jak tak koukám, ne zrovna všem padnul do noty. Já se teda bavil co to šlo. Jasně, zápletka může místním intošům přijít dementní, nezajímavá atp. , ale pro mě celkem šitá na míru. Když si chci pořádně odpočinout a zabít čas u filmu, tak nechci zmrdanýho tříhodinovýho Kmotra nebo podobný drama zábavný asi jako moje levý varle, který mi vyoperovali, ale chci se bavit. A já si to fakt užíval a to i do chvíle, než se poprvý ozvala ženská v telefonu a rozhodně na tom má podíl i skvěle hrající Šája s Mišel. Pak film dostane drive, začnou výbuchy, honičky, přestřelky, pošahaný úkoly tý "ženský" na druhý straně telefonu a to se mi líbí. Co se týče nelogičnosti, tak těch je tu jak hub po dešti. Ale koho to sere? Rozhodně patřím do skupiny lidí, pro který semtam nějaká chybka nebyla takovej trn v oku. Takže spíš než za ně dávám hvězdu dolu za konec, kterej se mi moc nezamlouval. ()

Crazer

Mé oko už dlouho prahlo po něčem novém, neokoukaném, a proto jsem sáhl po tomto titulu. I když asi týden tento filmík odolával a moc se mi do něj nechtělo. Musím říci, že jsem netušil co mě bude čekat, protože se z toho stalo akční překvapení za posledních pár měsíců. Shia LaBeouf mě dokáže v poslední době překvapit opravdu čímkoliv. Tento film je plný technických vychytávek a určitě nepostrádá děj, který jsem ani nemohl předvídat a neustále mě překvapoval. Píšu si jedničku. ()

corpsy

Slušný a svižný hi-tech akčňák, ktorý občas pripomenie NEPRIATEĽA ŠTÁTU v jeho najlepších momentoch. Skvelá akcia a celková nenáročná forma tohto snímku je prísľubom toho, že každý milovník takejto zábavy bude aspoň minimálne spokojný. ()

PauloZ

No fear! Nice joyride! Ale něco tomu chybělo, asi ten chybějící lidský záporný článek. Jinak Shia má naběhnuto. ()

draggo

Co se děje týče tak je to zřetelný výcuc ze všeho možného od Matrixu až po I, Robot. Nutno dodat, že vůbec ne špatný. Několik originálních nápadů tam rozhodně najdeme. Eagle Eye má slušné tempo, pěkné efekty, a hlavně mého oblíbence Shiu, jehož výkon je jako vždy skvělý. Přesto mi ale víc sedí do rolí ve filmech jako Transformers nebo Disturbia. V čem je problém? Oficiálně v ničem. Ale po shlédnutí my chyběl takový ten pětihvězdový pocit, Eagle Eye je prostě film na který hned zapomenete, který sice poskytne 2 hoďky slušné zábavy, ale pak už nic. A pár procent srazím i za americký patriotismus. 80% a 4* ()

EastWicka

Začalo to slibně, a i když Shiau moc nemusím, s jeho lůzrem v síti intrik jsem plně soucítila. Teda, než se začal děj komplikovat a do vyšetřovny FBI nenarazilo letadlo, Mrs Pýthie na telefonu nezačala vysílat textovky na všechny strany, vydírat chudáky matky, řídit provoz metra, semafóry a pohyb planet... Nu což, zaskočila mě ta změna, ale snažila jsem se přeladit na komediální notu, na nějakou tu Mulderovu zhulenou mega-paranoiu typu "za to můžou ONI", "tam někde je pravda" a tak... Ale nešlo mi to. ()

FFilipCZ

Je celkem zajímavé sledovat tento film až v r.2014. Poté, co jsem se seznámil s hrou Watch Dogs. Tyto dva tituly jsou si v mnoha ohledech podobné a to se mi na filmu líbí a drželo mě u obrazovky. Na to, že má snímek skoro dvě hodiny je tempo celkem svižné a vše odsejpá. Na čtyři to ale nejni. ()

ladko

Treba zažmúriť obidve oči nad neoriginalitou, naivitou i stupiditou príbehu, ale zato treba otvoriť oči a uši pred geniálnou audiovizuálnou stránkou. Najmä prvá hodina je v tomto smere dychberúca. A deštrukčná automobilová naháňačka je snáď lepšia ako v Bourne Ultimatum. Inak keby film skončil aspoň o tri minúty skôr, bolo by to lepšie, ale odvaha nebola. Škoda. ()

themic

Akční spád, skvělé herecké výkony, celkem i napínavý příběh a občas trocha klišé. TAk tohle je Eagle Eye. Skvěle zpracovaný a natočený film D. J. Carusem. LaBeouf hraje čím dál tím lepší role, i tady zahrál dobře. Je to film možná na jedno, dvě podívání. 85% ()

Zayl

Kombinování již viděného, nicméně to dobře vypadá. Příběh o mladíkovi, který je zasazen do shonu událostí, jež mnohonásobně přesahují rámec jeho chápání. Z úvodní expozice se příběh rozeběhne do zběsilého tempa, kde stále něco vybuchuje a náznak zpomalení je v nedohlednu. Má to spád, který prudce pádí vpřed, napěchován efekty a dynamickými scénami. Dobře to sice vypadá, jenže děj je moc přímočarý a vzhledem k tomu, že se téměř nezastaví, uniká zde mnoho souvislostí ve zmatku. Čím víc ale vypnete mozek, tím to bude příjemnější podívaná. ()

Honba za předělávkami

Honba za předělávkami

12.12.2009

Praštit, či nepraštit kladivem?

Praštit, či nepraštit kladivem?

30.09.2008

Marvel teda umí překvapit. Když jsme naposledy psali o komiksové adaptaci Thor, ve které je student Donald Blake vlastně převtělením vikingského boha a používá k boji se Zlem své magické válečné… (více)