Avenged

Trailer

Hluchonemá Zoe (Amanda Adrienne) si požičiava auto od svojej najlepšej kamarátky. Chce totiž vycestovať za svojou celoživotnou láskou. Jej plány nečakane skomplikuje konflikt so skupinkou násilníkov, ktorí ju mučia, týrajú a znásilňujú dovtedy, až ju jeden z nich bodne nožom. V domnení, že je mŕtva, zanechávajú Zoe voľne pohodenú v pustatine. Telo nachádza starý indiánsky šaman, ktorý ju za pomoci obradu vzkriesi. Nepreberie tak k životu len mladú dievčinu, ale aj bojovného ducha bažiaceho po krvi. Pomsta bude sladká! (*CARNIFEX*)

Trailer

*CARNIFEX*

Hlucho nemá Zoe si požičiava auto od svojej najlepšej kamarátky. Chce totiž vycestovať za svojou celoživotnou láskou. Jej plány nečakane skomplikuje konflikt so skupinkou násilníkov, ktorí ju mučia, týrajú a znásilňujú dovtedy, až ju jeden z nich bodne nožom. V domnení, že je mŕtva, zanecháva Zoe voľne pohodenú v pustatine. Telo nachádza starý, indiánsky šaman, ktorý ju za pomoci obradu vzkriesi. Ten však k životu nepreberie len mladú dievčinu, ale aj bojovného ducha bažiaceho po krvi. Pomsta bude sladká! Milí užívatelia a fanúšikovia hororu. Váš priateľ a milovník slasher subžánru, "ricci.s" pre Vás objavil "rape and revange" pecku, obohatenú o mysteriózno, ktorá určite stojí za pozornosť! Slušné gore, ale aj pomerne originálno otrepaný príbeh predčil trápnosti tipu, I SPIT ON YOUR GRAVE II a podobne. Všetko "dokonale" vo svojom komente vystihol "S.Quentin QUALE". Napriek mojej "vade", neustále "frflať" a neprehliadnuť nedostatky, ktoré mi niekedy jednoducho bijú a kolú do očí ( ktorým sa nevyhol ani tento snímok ), veľká spokojnosť na úrovni - 65%. ()

Omnibus

"Svěží vítr skalpy cuchá, bílí červi lezou z ucha." Nezkrotný duch porobených indiánů versus fakt velké koule bílého muže plus mínus svázaný černý muž úpící nikoli pod bičem, ale pod rape (not yet) revenge kydy kovaného rasisty, to vše prošpikováno humorem černějším než sušené bizoní lejno, sexy bílým masem prolezlým červy, indiánským útokem z televizní obrazovky, nečekaně zábavným šípem v krku a s finále ohnivějším než sklenice ohnivé vody s příchutí apačské krve a romantickým chuťovým ocasem. Welcome to New Buran's Mexico and enjoy it! ()

POMO

Uletené, ale režijne parádne vedené exploitation revenge béčko so špinavým vizuálom, trefným castingom, funkčnou love-theme linkou a výživnými splatter doplnkami. Ako zázrakom to do seba zapadá tak dobre, že byť technicky profesionálnejšieho prevedenia a hviezdnejších tvárí, zatienilo by to oba Grindhouse príspevky od Tarantina a Rodrigueza! ()

ricci.s

No konečne pekný masakrík. Vlastne si ide v šľapajách tradičných exploitation hororíkov. Skupinka hajzlíkov znásilní, umučí, a zabije mladú ženu, avšak jej telo objaví starý šaman a pomocou rituálu ju opäť vzkriesi - avšak do jej tela sa prevtelí duch indiánskeho bojovníka, ktorý podobne ako ona túži po krvi. Takže aj keď je vlastne mŕtva, pekne hnije a rozkladá sa, napriek tomu masakruje jedného násilníka po druhom. Myslím, že každému je jasné, čo sú najväčšie prednosti tohoto nárezu - AKCIA, KRV, GORE. Všetko tu je a keďže sa režisér trafil presne do môjho vkusu, s hodnotením nemám problém. Škoda, že nie je takýchto kúskov viac. FUGAZI!!! Ja som vedel, že si rýpneš, keď si mi po takej dlhej dobe opäť očumoval profil. Som neskutočne šťastný, že sa na CSFD konečne našiel niekto, kto sa zaujíma o to, kedy mi stojí péro. Ďakujem za poklonu! :-D ()

TheDon

Rape & revenge. Moc povedený. Sympatická holčina, která se nechtěně zaplete do honu na indiány. Možná se neměla po cestě tolik fotit a raději jet co nejrychleji za svým milovaným černouškem. Nejela, koza. Její dobrý srdíčko chce pomáhat a tak dostává co si zaslouží ,od bandy rapežíznivejch rasistů. Nakonec i (to není kudla, to je vole mačeta) píchaneček do bříška. Zoe to ale nevzdá, vstane z mrtvých jak Jeshua a do díry v bříšku si nacpe hlínu, aby se to rychle zahojilo. Červenej rukáv co se s ní probral, je mimochodem spíš zelenej a z hlíny mu lítaj sekerky rovnou do ručky. Tak se jde na věc a bodycount utěšeně přibejvá. Trochu jsem to ospoileroval, ale co už . Nadprůměrná podívaná. 80% ()

• Film sa natáčal počas roka 2012 v blízkosti bývalej bane na zlato pri Los Angeles. (misterz)