Avenged

Trailer

Hluchonemá Zoe (Amanda Adrienne) si požičiava auto od svojej najlepšej kamarátky. Chce totiž vycestovať za svojou celoživotnou láskou. Jej plány nečakane skomplikuje konflikt so skupinkou násilníkov, ktorí ju mučia, týrajú a znásilňujú dovtedy, až ju jeden z nich bodne nožom. V domnení, že je mŕtva, zanechávajú Zoe voľne pohodenú v pustatine. Telo nachádza starý indiánsky šaman, ktorý ju za pomoci obradu vzkriesi. Nepreberie tak k životu len mladú dievčinu, ale aj bojovného ducha bažiaceho po krvi. Pomsta bude sladká! (*CARNIFEX*)

Trailer

tron

„Klasický“ rape and revenge, akurát obohatený nielen o nadprirodzený motív, ale ako bonus ešte aj o indiánsky. Potešil road movie úvod, ten ale nemal dlhé trvanie a už po pár minútach to sympatická hluchonemá hrdinka riadne schytala. Osobne rape and revenge príliš nemusím, na môj vkus je to až prílišná mäsiarčina, to už skôr „obyčajné“ revenge movie, kde nie je dôraz kladený na hodinové mučenie a znásilňovanie. Záporné postavy v Savaged sú patrične odporné, čiže im prajete bolestivú smrť, čo je v rape and revenge dôležitý faktor. A nakoniec aj skutočne bolestivo zomrú – gore je nadpriemerné. Za mínus by som označil nelogické jednanie postáv (prečo na ňu nezacúvali?), istú béčkarskú pachuť/príchuť a už spomínaný fakt, že ma tento pod-žáner nebaví. A povedzte už niekto filmárom, že motorová píla je jednou z najnepraktickejších filmových zbraní na svete. ()

Wacoslav1

Tak mám to za sebou. Tož nebylo to špatné, ale pořád jsem měl pocit, že sleduji kopírku I spit on your grave z několika rušivými momenty a do očí bijícími chybami. Takže takhle je to určitě solidní brutální nářez obsahující pár opravdu pěkných killů o tom nemůže být sporu, ale nějak nesdílím nadšení většiny zdejších kolegů komentátorů, protože tohle už jsem prostě někde viděl. Ano hádáte správně nemusím snad znovu psát kde a i když se tu někteří komentujicí o sérii Plivu na tvůj hrob trochu otírají, tak nemám pocit, že by tohle bylo o něco výš pravda máme tu ten faktor nemrtvého pomstychtivého zabijáka v tomto případě oživlá mrtvola zavražděné a znásilněné ženy, ale víc mě trefilo na komoru když tyto masakry prováděla živá žena jakož to fyzicky existující osoba co ještě nezemřela. Prostě mi to přišlo realističtější a uvěřitelnější je tam větší radost a satisfakce ze zabití těch hnusných ničemů. Tady jak jsem uvedl je to drsné, brutální a nekompromisní, ale nenabízí to nic navíc. Je to něco ve stylu jako ano oni provedli hroznou odpornost pojďme se jim za to pomstít pojďme je všechny zmasakrovat ať už je to za námi. Prostě tu není žádná nadstavba jenom krvavej nemilosrdnej nářez co má sice slušný tempo a rychle uteče, ale stejně rychle i vyšumí z hlavy.60% ()

AlistairMir

Taková mysteriozní variace holky co plive na hroby a upřímně i podařená. Je fakt, že ta nažloutlá kamera bo jak to laicky nazvat, je něco co fakt nemusím, ale film sám o sobě vůbec špatnej nebyl. Buď silnější tři nebo slabší čtyři. Budu hodnej a dám 4* . Jinak místní drsňáci udělali velikou chybu, že se rozhodli hrdinku kuchnout. Ta sice exne, ale potom co jí šaman přivede zpět a s ní nechtěně i ducha toho apačského válečníka (Vinnetou to nebyl) se z holčiny stane kráčející zkáza a za svou pomstou si jde opravdu krvavě - incident v baru, jehelníček, totální vybíjená a pak finále, kde se střetne nůž a tomahawk s motorovou pilou. Hlavní záporák měl celkem koule, ale jeho brácha West je ten nejukázkovější bad ass v tomto filmu a ze šmejdů měl nejlepší grády. Romantická, smutná linie mezi Zoe a jejím přítelem se nečekaně povedla a tak dávám celkově palec hore. ()

George Stobbart

Nevinná naivka sa ide presťahovať za svojim chlapíkom, pričom cestuje sama cez púšť. To sa jej stane osudným keď narazí na miestnych buranov, ktorí sa na nej vyvŕšia a pochovajú ju. Dostane sa do nej však indiánsky duch a tak sa vydáva na cestu pomsty... Čo sa spočiatku zdá ako klasický rape & revenge kúsok sa onedlho pretvorí na fantasy revenge typu „Vrana“. Či je to však na niečo dobré, neviem. Pretože nech sa na to dívam z akéhokoľvek uhla, ničím špeciálnym ma to nenadchlo ani nezaujalo a dokonca mi to vďaka tomu nadprirodzenému nádychu miestami prišlo trápne, čo sa nehodilo do scén, ktoré by mali pôsobiť vážne. Je síce pravda, že zo stránky gore a fyzickej deštrukcie je to vydarené, čo bude hlavným dôvodom prečo si film svojich nadšencov nájde, no mňa to akosi chytiť nedokázalo. ()

EvilPhoEniX

Savaged je přesně typ hororu, kvůli kterým horory sleduji. Tohle je největší Indie nářez poslední doby!! Už od 5 minuty se film rozbíhá ve velkém a masakr je na cestě! Chválím perfektní výběr záporáků (obzvlášť charismatický frajer s dlouhými vlasy a jeho líbivá kudla) jeden z nejlepších soundtracků poslední doby a vynikající práci maskérů, GORE je na velmi vysokém levelu! Jediné, co zamrzí je odfláknutý Rape, ale přesto velká spokojenost. Vedlejší účinky při sledování: Spocená prdel, okousané nehty, infarkt, vrásky, zešedivění, epileptický záchvat, zrychlený tep či zhroucení. V rámci subžánru nadprůměr. ()

• Film sa natáčal počas roka 2012 v blízkosti bývalej bane na zlato pri Los Angeles. (misterz)