Avenged

• Kanada

Avenged

Drama / Thriller / Horor / Akční

USA, 2013, 94 min

Veľmi kvalitné, krvavé rape and revange. Príbeh je pomerne jednoduchý. Banda južanských buranov a vlastencov unesie dievčinu, ktorú potom znásilňujú a nakoniec zabijú. Do jej tela však indiánsky šaman vráti ducha indiánskeho bojovníka a tak spravodlivá a krvavá odplata môže začať. Hneď prvá odplata stála za to, keby aj ostatné ostali v podobnom duchu, asi by som neváhal s plným počtom, zo strany hlavnej hrdinky to možno chcelo lepšie vychutnanie si pomsty. Ale aj tak som spokojný, v rámci subžánru ide o jasný nadpriemer. 80/100(8.5.2014)

Ještěže jsem si po chvíli všiml té velké nadsázky, se kterou filmaři tohle dílko pojali (Byla tam, že jo? :-), protože toto je fuckt jedna pořádná jízda, brutální, krvavá, odpíchnutá a taková správně nasraná- prostě taková, jaké má Ramirez rád. Velký plus za hlavní, mírně shnilou, hrdinku, ty drsný držky házela obstojně, stejně tak sebranka jižanských buranů, kteří její zlost pocítí na vlastní... střevo, byla fajná. SPOILER: Jen ten její přítel, holka mu zachrání krk a on jí za to poleje benzínem a podpálí, tomu říkám vděk...(18.5.2014)

• castor

„Tam venku číhá spousta šílenců,“ říká v úvodu Zoe její sestra. „To jsem já taky,“ oponuje s úsměvem hluchoněmá Zoe. A taky že (s ohledem na to, co ji banda vidláků provede) je. Ne každý dobrý skutek totiž končí happy-endem. Polomrtvou ji najde starý apačský šaman, ováže jí rány, připraví bylinky, zatrsá okolo pár koleček a dlouhonohá blondýna tak má v hlavě jedině pomstu. Zbytek známe. Výsledek připomene holku, co plive na jejich hrob, starší kousky od Roba Zombieho nebo argentinský mučivý antizážitek No morité sola. Naše hluchoněmá hrdinka si nejprve zahraje přetahovanou se střevy jednoho z násilníků, čímž solidně vystraší další rasistická hovádka. Michael S. Ojeda si své dítko napsal, postavil se za kameru i sedl na režisérské křeslo, jen škoda, že se nechal až moc zlákat mysterióznem a duchařinou. Na každý jeden solidní moment totiž připadají tři čtyři hodně hloupé. Z finále tak nemrazí, jak by mohlo, nemá přidanou hodnotu. Někteří tvůrci by tak holt měli své choutky nechat doma pod peřinou.(27.5.2014)

Hlucho nemá Zoe si požičiava auto od svojej najlepšej kamarátky. Chce totiž vycestovať za svojou celoživotnou láskou. Jej plány nečakane skomplikuje konflikt so skupinkou násilníkov, ktorí ju mučia, týrajú a znásilňujú dovtedy, až ju jeden z nich bodne nožom. V domnení, že je mŕtva, zanecháva Zoe voľne pohodenú v pustatine. Telo nachádza starý, indiánsky šaman, ktorý ju za pomoci obradu vzkriesi. Ten však k životu nepreberie len mladú dievčinu, ale aj bojovného ducha bažiaceho po krvi. Pomsta bude sladká! Milí užívatelia a fanúšikovia hororu. Váš priateľ a milovník slasher subžánru, "ricci.s" pre Vás objavil "rape and revange" pecku, obohatenú o mysteriózno, ktorá určite stojí za pozornosť! Slušné gore, ale aj pomerne originálno otrepaný príbeh predčil trápnosti tipu, I SPIT ON YOUR GRAVE II a podobne. Všetko "dokonale" vo svojom komente vystihol "S.Quentin QUALE". Napriek mojej "vade", neustále "frflať" a neprehliadnuť nedostatky, ktoré mi niekedy jednoducho bijú a kolú do očí ( ktorým sa nevyhol ani tento snímok ), veľká spokojnosť na úrovni - 65%.(6.4.2014)

Béčkové R&Rko, které se mi lookem a castingem pozdávalo jako snaživé, i když na druhou stranu on ten šurt a písek béčkovitost jen podtrhuje, no bohužel rape pasáž je nulová a následná revenge část je ve vztahu k žánru příliš akční a přepálená. Vraždy, krev a gore, i přes to že nevyčnívají, jsou na slušné úrovni, takže jako pokus o rape&revenge po delší době fajn, ale u mě se žádné nadšení nekoná. Na tohle rychle zapomenu. 60%(7.4.2014)

• - Film sa natáčal počas roka 2012 v blízkosti bývalej bane na zlato pri Los Angeles. (misterz)