Poté, kdy o sobě dá vědět nechvalně známý tektonický zlom San Andreas a vyvolá v Kalifornii zemětřesení o síle 9 Richterovy stupnice, vydávají se pilot průzkumného a záchranného vrtulníku (Dwayne Johnson) a jeho bývalá manželka, s níž již delší dobu nežije, na cestu z Los Angeles do San Francisca zachránit svou jedinou dceru. Ale jejich složitá cesta na sever je pouze začátek. A když už si myslí, že to nejhorší už mají za sebou... tak velké drama teprve začíná. (Freeman Ent.)

Duffson

O nelogicnostech se nebudu ani bavit, co se tyka hereckych vykonu tak neco tak umeleho vcetne snad vsech dialogu jsem dlouho nevidel(v dabingu). Chvilema jsem se vazne musel smat...Dwayne klasicky nesmrtelnej, usmevavej a drsnackej typek co zkratka musi zachranit dcerusku a nekolik dalsich vyvolenych. Hold americkej katastrofak kde uvidite od vseho az moc. Efekty a technicke zpracovani za 2* , tsunami a poskakujici kozicky Dwaynovi dcerusky za pul* 😂 vic fakt ne ()

TomQ

Ano, je to jedno velké klišé od začátku až do konce (klasické scény, kdy hlavní hrdinové uniknou před pádem něčeho těsně na poslední chvíli). Ano, je to přehnané a až moc zaměřené na akční scény. Ano, děj vlastně neexistuje. Ale přesto - nebo možná právě proto - jsem se bavil celou stopáž. A ještě mě film přimněl vyhledat si historicky největší zemětřesení (na základě hlášky, že 9,6 stupňů je nový rekord) a zamyslet se na tím, že se to vlastně klidně může v Kalifornii opravdu stát. ()

andydufrsn

Prvoplánový film, kde logika a uvěřitelnost ustupují efektu a dojmu! Vše prodchnnuto nezbytným americkým patosem vlastenectvím ()

Pucmeloud

...a já jsem si myslel, že Meresjeva, či Hanse Klosse nikdo nepřekoná. Jak jsem se mýlil....:-) Jednu hvězdičku za dokonalé vizuální efekty. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Nevěděli jsme, že v té oblasti jsou zlomy!" - "Proč ne?" - "Navzdory všeobecnému přesvědčení vědci skutečně nevědí všechno..." Prvních 40 minut film představí několik skupin postav a jejich vzájemné vztahy. Primárně tedy Johnson - rodina, Johnson - záchranáři, seismologové... A pak následuje první velké zemětřesení. Postavy jsou rozmístí na odlišná místa v menších skupinkách a Johnsonova osobní linie se prakticky ihned spojuje s linií pracovní. Jeho hlavním cílem je vyhledat ženu a následně dceru. Epických katastrofických scén je tu dostatek a příběh víceméně funguje jak emočně, tak z hlediska postav. Snoubí se tu vše, co současný hollywoodský katastrofický film může nabídnout. Očekávatelný děj plný objímaní, srdceryvných scén a pekelné dávky štěstí a hrdinských činů. - 70%. ()

pantokrator odpad!

Zkuste se někdy kurva potopit v záplavové vodě a otevřít oči. Projděte se po ulici, kde právě spadnul barák. Nadechněte se při požáru. Zkuste lítat s vrtulníkem. A teprv potom točte katastrofy. ()

J.Crusader

Klišé vedle klišé. Tady už fakt nepomohlo ani vypnout mozek, protože CGI bylo občas tak děsivě nezvládnutý, že jsem se musel normálně hlasitě smát. Už jen úvodní pád auta ze skály je, co se týče dynamiky pohybu objektu, naprosto strašně, ale fakt strašně odfláknutej. To snad muselo dělat nějaký děcko! A smál jsem se bohužel dost často a to určitě ve chvílích kdy scénáristé předpokládali, že bych se měl naopak bát o hlavní hrdiny. Ale ti mě byli, upřímě, úplně putna. Jedna hvězdička za kozy Alexandry Dadario, což byla často jediná věc, na kterou se dalo na scéně dívat. A ta druhá za to, že jsem to přece jen dokoukal a bez přetáčení. ()

Arutha odpad!

Výhodou sledovania filmov doma je, že sa dajú prepnúť. Kúpiť si na toto lístok do kina si useknem ruku. Prečo niekto točí takéto kraviny. Aspoň trocha uveriteľnosti by tam byť mohlo. ()

petr87_

Myslím, že pouhých 57% je pro tenhle film žalostně málo. Dwayne Johnson sedí do této role naprosto perfektně, ale jestli je něco na tomto filmu opravdu vynikající, jsou to právě katastrofické scény o kterých film je. Celou dobu jsem byl dosti napjatý, protože po téhle stránce je film opravdu výborný. Je to, řekl bych, typický odreagovací film na sobotní večer, kde budete uchváceni jeho akčností a skvělým zpracováním těchto scén. Vadami by mohlo být to, že postrádá nějaký hlubší smysl. Je to prostě co vidíte, a nemusíte v tom hledat žádný podtext. Také je od začátku dost snadno rozluštitelné, jak to dopadne, ale tohle není detektivka... zde jde spíše o dobře a masivně udělané scény, a příběh, který, ač je dost prvoplánový, prostě zaujme. 80% ()

Iloveporn odpad!

Multikulturní školení ženstva. Na tohle jsem málo angažovaný. Mě by stačily padající mrakodrapy a tekoucí láva. Obejdu se bez svazáků a svazaček. ()

hovnocuc

nojo... na tyhle filmy by tu mělo bejt nějaký special hodnocení. Poněvadž na čtyřku to neni, jenomže když já mám slabost pro ty apokalypticko-katastrofický filmy, který jsou pěkně natočený, bez ohledu na klišoidnost a sračkoidnost. Takže je to těžký. Řemeslně paráda, děj tisíckrát ožvejkanej, klasickejma frázema přetékající. Co mě teda ale dostalo je fakt, že ve filmu, kde luxusně zbořej celý město, praská země, hroutěj se mrakodrapy, kroutěj mosty a převracej se lodě, natočej na začátku auto padající ze srázu tak, že by to bylo trapný ve Fantomasovi. To asi dělal nějakej brigádník, než došlo na pořádný natáčení, ne?! :-) ()

Saxicola

Přírodní katastrofy jsou samy o sobě neobyčejně atraktivní a vzrušující téma. Stačí to nepodělat idiotským scénářem plným trapných klišé. Takže žádné záchrany zásadně na poslední chvíli, žádné otravné family issues, žádné kličkování vrtulníků mezi padajícími mrakodrapy... však víme.  No a přesně tohle všechno se tady bohužel přihodilo. ()

Aceboris

Kde je Rock , tam sa bude niečo diať. Vizuálne sa film približuje ku Dňu potom. Samozrejme navôkol padajú mosty, domy, všetko je zaplavené, zomierajú ľudia, ale našim hrdinom sa nič nestane , alebo aby sa nepovedalo, niečo. Dokonca je aj načo pozerať chlapi si prídu na svoje u prsnatej Alexandra Daddario a ženy u svalnatého Dwaynea Johnsona . Ako to už pri amerických katastrofických filmoch býva, tak je tu kopec klišé, akí sú úžasní, obetaví. Samozrejme nemôže chýbať niekoľkohodinová love story dcéry a mladého muža Coltona Haynesa  , to by sa nerátalo. Návrat strateného ocka, znovu objavená láska medzi rodičmi a zabudnutie starých výčitiek.  Celkovo napätie vo filme je slabé aj napriek všetkým katastrofám , zaplaveniam , uviaznutiam v autách. Aquaman Johnson prekoná rekordy pod vodou. Americký Happyend sa konal podľa očakávania aj keď tentokrát to dosť naťahovali. Čo je však vcelku zaujímavé tak pri rozpočte 100 miliónov dolárov si na seba slušne zarobil cca 500 miliónov celosvetovo takže za prepadák sa to považovať nedá.  Za mňa horšie než Deň potom, alebo novší Moonfall. Pozerateľné 5/10 ()

leafroller

Člověk, co to natočil, je nejspíš velký cíťa a taky vlastenec. Dokonce jsem původně myslel, že to byl Emmerich. A tak jsou fascinující a strhující trikové pasáže protkány emoční vatou těžkého kalibru. Zas tak moc to neva, protože v ní pokaždé vystupuje ta 18letá kozatá bílá topmodelka s černým tatínkem, na kterou se prostě dobře koukalo. A pokud přežijete hned úvodní scénu vytvořenou čistě pro nějaký efekt s absurdní větou:"To auto nesmí spadnout", přežijete už všechno. ()

bittrich

Jedno velké filmové americké klišé, plné očekávaných zvratů. Celé to zachraňuje pouze The Rock a Alexandra Dadario, na kterou se dá když už nic jinýho alespoň koukat. Jinak je to celkem podprůměrný katastrofáč. ()

Scottek

Film, který bych připodobnil ke vzniku plantety opic - je v něm nasvalený orangután a film je tvořen primárně pomocí speciálních efektů, avšak tím podobnosti končí, jelikož tento film jest narozdíl od zrození planety opic velkolepá a ubíjející srágorka. ()

Fruit Ninja míří na velké plátno

Fruit Ninja míří na velké plátno

24.09.2016

Rock vyrazí do džungle

Rock vyrazí do džungle

20.08.2015

A ne, bohužel nepůjde o pokračování oblíbeného béčka Vítejte v džungli. Dwayne Johnson se místo toho upsal projektu jménem Jungle Cruise, který se u Disneyho snaží oživit už několik let. V jednu dobu… (více)

Bourneovský The Rock

Bourneovský The Rock

11.07.2014

Dwayne „The Rock" Johnson je momentálně na vrcholu kariéry. Letos ho sice uvidíme jen v Herculovi a seriálu Ballers, v příštích letech se ale vrátí jako Hobbs v Rychle a zběsile 7 i jako Roadblock v… (více)

Pod Rockem se zatřese země

Pod Rockem se zatřese země

16.10.2013

Dwayne Johnson jen nedávno dotočil historickou fantasy Hercules: The Thracian Wars a právě předvádí bicepsy na placu Rychle a zběsile 7 v režii Jamese Wana. Má ale v plánu několik dalších projektů, k… (více)