Hobit: Bitva pěti armád

• USA The Hobbit: The Battle of the Five Armies (více)

„Hobit: Bitva pěti armád" uzavírá epické dobrodružství Bilbo Pytlíka, Thorina Pavézy a skupiny trpaslíků. Když se jim v boji proti draku Šmakovi podařilo dobýt zpět svou vlast, nechtěně vypustili do světa smrtící sílu. Rozzuřený Šmak dští svůj spalující hněv na bezbranné muže, ženy a děti v Jezerním městě. Thorinova posedlost hromaděním znovu nabytého pokladu, kterému i přes Bilbovu snahu obětuje přátelství i čest, dožene Hobita k zoufalému a nebezpečnému rozhodnutí. Ale ještě větší nebezpečí je čeká. Sauron, o jehož krocích nikdo kromě čaroděje Gandalfa nic netuší, tajně vyslal obrovskou armádu Skřetů, aby zaútočila na Osamělou horu. S tím, jak se stahují mračna stupňujícího se konfliktu, jsou Trpaslíci, Elfové a Lidé postaveni před volbu, zda se sjednotí či budou zničeni. Budoucnost Středozemě visí na vlásku a v epické bitvě pěti armád bojuje Bilbo o život svůj i svých přátel. (Warner Bros. CZ)

Pollini

Nesu si s sebou handicap, že to srovnávám s Pánem prstenů. Osobně nechápu, proč to má tak vysoké hodnocení, není v tm nic světoborného ani v oblasti efektů, ani v příběhu. Skřeti vypadají jako loutky, tíha války vypadá jako přehlídka patriotismu s utopickým spojením národů proti jedinému nepříteli. Je to holt americké. Nečetla jsem knihu, jsem filmový fanda, ale tady jsem si jistá, že knížka byla nesrovnatelně lepší. ()

obrobr

NEJLEPŠÍ DÍL .Na stopadesát procent odvedená filmařská práce po všech stránkách . Takto se točí velkofilmy. Bravo ()

jarkametelka

Ja osobne jsem citil z prvniho Hobita,ze se Jackson asi citi uz vycerpan rezirovanim Tolkiena,i kdyz film to zas tak spatny nebyl,ale byl horsi nez Spolecenstvo...Druhy Hobit ve me vyvolal pocit,ze Peter nehazi flintu do zita a naznacil,ze by trojka mohla vrcholit,i kdyz ne tak,jako Pan Prstenu,tak aspon tak,ze bych se mohl dobre pobavit a nemyslel na Oscary...Bohuzel zaverecny dil je z triptychu ten nejhorsi a skoro jsem to obrecel,jake to byvaly stare dobre casy za casu Pana...Zde,v tomto snimku neni o co hrat,neni v nem dobry scenar,ktery by nas vtahl do deje,postavy jsou nevyrazne a nestoji ani za malou zminku,ke konci nektere postavy zmizi z platna aniz bychom se dozvedeli co se s nima stalo,kdo si rozebral poklad,i kdyz nazev slibuje,ze pujde o masakr,tak ten se bohuzel nekona(protoze valecne souboje nejsou vubec zajimave a jsou spis odflakle)kam se vytratila armada trpasliku atd.A dokonce chybi i nejaka dobra akcni scena,se kterymi se drive Jackson mohl pysnit.Proste to neni tak rozmachle jako v Panu.A to citove vydirani,jak umiraji hrdinove vubec nezabira a je tak nevkusne... Me osobne se libil napad laska mezi elfkou a trpaslikem a ten je asi to nejlepsi z cele serie,kdyz nepocitam akcni scenu se sudy z druheho dilu.A nechutne tez pusobi vykradani z Pana.Ale chapu,hosi si chteli po 10 letech opet pekne vydelat nejake slusne penizky,tak se vrhli do tohoto projektu,s nadeji,ze co fungovalo pred 10 lety,bude fungovat porad...Ale chlapci se pekne prepocitali.Ale jak jsem psal na zacatkuI kdyz se Jackson zrejme uz Tolkienem vycerpal a myslim si,ze se do dalsiho fantasy filmu s pulcikama nepozene,a kdyz uz jo,tak asi za pekne dlouho,tak se na film bezte presto podivat,uz kvuli starym znamym postavam a fantasy atmosfere Stredozemne,ktera ale bohuzel nebyla vyuzita naplno... ()

Tlap odpad!

Je to zverstvo. Jackson by za trilogii Hobita zaslouzil povesit. Takove znevazeni literarni klasiky se hned tak nevidi. Atmosfera nula, pouze odporny komercni spektakl. Vse naprosto umele a prehnane stylizovane. Z Legolase a elfu obecne mi bylo na bliti. ()

Final

Rok se s rokem sešel a splodil modlu všech fantasáků, která má uzavřít nekonečný kruh boje dobra proti zlu. A skutečně. Poslední Hobit je famózní podívaná v Hollywoodském stylu, která místy bere dech. Ale ... a přesně tady filmové zpracování Hobita naráží na tvrdou realitu. Většina scén je tvořena digitálně v interiérech, takže krás Nového Zélandu si tentokrát zase tolik neužijete. Jenže ty už jsme viděli v původní trilogii. šmaka zabijí v prvních 10 minutách filmu a zbylých 134 minut se film točí ve stejné smyčce. Posun v ději je téměř minimální nebo zanedbatelný a obvykle hned vyšumí. Digitální scény jsou impozantní, ale tentokrát mi to přišlo příšerně umělé a nadstavené. V jádru není Hobit špatnou filmovou sérií, bohužel, je to už po šesté skoro to samé. ()

nignignigga

Podle mě si zalíbění najdou jen fanoušci tohoto žánru. Pán prstenů si mi líbil, a to fanouškem tohoto žánru nejsem, ale o hobbitovi se to říct nedá. Jsou tam dost dlouhé chvíle u kterých se skoro unudíte k smrti. Hlavně u hobbita: Bitva pěti armád čekáte, že nastane závěrečná epická bitva, ale bohužel je z toho akorát jenom nějáká pobíjená, která zničí vaše očekávání. Zdá se mi, že tomu chybí pořádný "koule". Co se týče animace, tak byla místama až směšná a konec bitvy zaplácli jako kdyby to tam ani nemělo být. Místo toho dali větší prostor Gandalfovi, kterého si můžete užít v plný parádě jak tam jede dýmku 10 minut beze slova. Bohužel, ale u mě si to víc jak 2 hvězdičky opravdu nezaslouží. ()

matko2351

Upps tak podla mna to bol mierny preslap. Predchadzajuce diely neskutocne a uzasne vypravajuce o odvahe a snahe nieco dokazat. Hobit 3 bol kratky, komplikovany a zaverecne sceny boli az prilis efektne. Napriek tomu 4 hviezdicky. Reziser, ktory ako jediny moze vkrocit spat do stredozeme si to zasluzi :) ()

ferda12

Jackson to dokázal! No, hodnotit tohle veledílo něčím jiným, než je 5 mi přijde nesmysl. Toho, koho nebavili první 2 díly, tak se mu to stejně nebude líbit a bude tu roznášet ty moudra o tom, jak to bylo o ničem a že LOTR (bla bla). Já jsem se velmi bavil. Samozřejmě, že jsem knižní předlohu četl. Tak jako u těch předešlých dílů tak i zde. Nadupaných 144 minut, ve který jsem viděl vše, co jsem chtěl. Víc se o tom rozepíšu jindy. || BUDETE MĚ NAPOSLEDY NÁSLEDOVAT?„ ()

Hurwajz

Jako zakončení dlouho očekávané trilogie, mě tento snímek v několika málo ohledech zklamal. Již z názvu "Bitva pěti armád" očekáváte opravdu obrovskou vřavu. Skřetů je sice požehnaně avšak poměr ostatních je chvílemi až viditelně komický. Pokud mám porovnávat s knihou je pravda, že číselné počty uvedeny nikdy nebyli a tento nepoměr ve filmu dělá velice epický dojem, ale přeci jen je to "Hobit" ne "Nepostradatelní". Ale i přesto si myslím že je tento snímek velice důstojným a obdivuhodným dílem. Hudba je neskutečná a fantasy svět Vás naprosto pohltí. Doporučil bych všem udělat si hromadu popcornu, volný den a šup na HOBIT MARATÓN!! ()

NeedfulThing

Poslední Hobit se nese v nostalgickém tónu loučení se s 15 lety práce. Kritika rozdělení titěrné knížky do tří epických dílů je na místě, ale skutečný fanda si stejně povzdychne a pustí si Last Goodbye. Jackson si do třetího dílu ponechal dost materiálu, čímž sice hodně utrpěla dvojka, ale trojce to dodalo na akčnosti a spádu. Jsem ochotna zavřít oči nad neexistujícími zákony fyziky(Legolasův legendární běh po padající věži), popírání možností lidského těla (nekonečné Thorinovo umírání), konec milostného trojúhelníků, kde byly dvě postavy navíc, ostudnou zmínku o Aragornovi. To proto, že Jackson pro mě vytvořil 6 filmů, které za deset let pustím dětem a vytvořím jim dětství, jaké jsem měla já. ()

Fanisss

Nuda, nuda, nuda.... jeden dobrý záběr .... nuda, nuda, nuda.. nesmyslné dialogy... nuda, nuda... předvídatelný děj... nuda nuda. Nejzajímavější částí celého filmu je závěrečná scéna v Kraji, která byla velmi milá, vtipná a konečně se něco dělo. Zbytek filmu je jedno velké klišé, kdy všichni přátelé umírají v náručích všech přátel, všichni nepřátelé se vynuřují od nikud a padají nikam, a všichni bojovníci křičí "za mnou" nebo "pozor". Od Pána prstenů vše jako přes kopírák a to už prostě nemůže bavit ani překvapit. ()

Cecko

Po druhém dílu docela zklamání. Tedy prvních 10 minut kdy je na scéně drak jsem koukal s otevřenou hubou a mráz mi běhal po zádech. No potom se ta jiskra tak nějak vytratí a táhle se to vleče až do konce. Ukázalo se, že hodinová bitva je fakt moc dlouhá, alespoň pro mě. A typicky zdlouhavé závěrečné scény, kdy si třeba Gandalf dvě minuty vyklepává fajfku nebo kdy Bimbo čumí do blba, tak přesně ty se mohly využít lépe. A scény Lilly a Kili mě také totálně sraly. Jak se říká nechval dne před večeří, tak to se mi zde ukázkově potvrdilo. ()

hujerita

Lepšie ako dvoječka a celkom som sa aj zabavil. Je tu toho mnoho napísaného a ešte viac povedané. Takže ako celok je to za 5 hviezd, ale na LOTR-a to nemá. Spokojnosť. ()

RonnieR

Podľa mňa dôstojné ukončenie trilógie. Samozrejme že šlo o finančný kalkul, dôkazom je absencia deja a plytkosť scenára! Takže štvrtá za efekty.73%. ()

poky_1

Bohužel nejslabší díl trilogie a když budu brát v potaz i Pána Prstenu, tak nejslabší ze všech těchto 6ti dílů. Celý film je o bitvě, která ani není moc bitvou ( čekal jsem něco pompeznejsiho a něco víc než bylo třeba i v Návratu Krále ), ale nekonalo se. Víc se ve filmu mluví než bitkaří a to je na příběh co ma v názvu bitvu pěti armád málo. Navic zbytečně dlouhá stopaz a to dělá film celkem nudnym. Pro me zklamání... ()

AJACON

O čem celý film je, je napsáno v jeho názvu. Nic víc nic míň. Méně zábavné než předchozí díly, jelikož už moc děje nezbylo. Souboje se mi moc nelíbily, zdály se mi až moc neuvěřitelné a občas zdlouhavé. Jinak zpracované nádherně. ()

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin