Radiq

Schwarzenegger mi připomínal třídního ze střední, Ford už taky dědek na spadnutí (že tu akci zvládá jen z bezpečí vrtulníku), Banderasovi role splašenýho nadšenýho trouby taky moc nesedla. Zato Wesley Snipes má skoro stejně skvělej comeback, jak Dolph Lundgren v jedničce (a hláška o daních mě dostala uplně). K té mladé bandě ani nemá cenu se vyjadřovat, protože tam byli prostě jenom kvůli zaplnění děje, jinak to jsou takovy ucha, co si hrajou na drsňáky (a tím pádem to nejde ve šlépějích Expendables, kteří si svou reputaci nějak u diváků zasloužili). Mel Gibson si záporáka taky asi pěkně užil, i když scénář z něho místama udělal pěknyho idiota, např. když jde do budovy, která má celá vybouchnout. A jinak je tam i více nesmyslů, s kterejma se trochu vnímavěnší divák musí vyrovnávat. Ono je asi jednoduchy vystřílet celou armádu státu, kterej neexistuje. Obzvlášť, když se jejich vojáci nechávaj zabít skoro schválně. A tak je to s většinou pěšáků, což je nuda, obzvlášť když i té krve tam moc není. K tomu několik nepovedenejch digi efektů a samozřejmě happy end (kurva, to tam nikdo z těch klaďasů ani nechcíp?!!!). Prostě mi to přijde, že tahle série jde do kytek. Nebo abych byl drsnej, jak všichni akční hrdinové z tohohle filmu: tahle série jde do prdele! ()

SeanLSD

Dvojka bola polokomediálna a krvavá, Trojka je vážna a bez krvi. Nie že by pravdaže ubudlo mŕtvol... To je jeden z paradoxov tohoto filmu. Iným je, že čím viac známych filmových veteránov je do projektu zapojených, tým viac sa musíme pozerať na Slyov kožovitý ksicht. ()

Gumi.30

Nakonec za plnej počet, ale těch "ale" v tomhle dílu nebylo tentokrát málo. Poměrně velmi slabý rozjezd, příliš nový postav, neúplne přesvědčivá omladina, odsunutí stabilních "dědků nebo otravenej Banderas. Ale stejně tahle série má drive, kterýmu prostě žádnej jinej akční spektákl nesahá ani po kolena. Velmi dobře svoji záporáckou roli zvládl snad konečně se návrátivší Mel Gibson, stejně tak mne velmi potěšil návrat Wesleyho Snipese, Sly a Statham opět na jedničku. Velkým plusem tohoto dílu je též emocionálnější pojetí. A ten závěr? Na jedničku, celkově tak na 1- s přihlédnutím k oblibě účastníků, série a hlavně žánrů. Snad to nebyl poslední díl série. ()

chelseaman22

Následující se od těchto filmů očekává: Metráž plynule běží, hlavní propagandisté se zásadně nekryjí, slavných tváří je jak masných ok ve vývaru a závěrečné (neřešitelné) situace se vždy dobře vyvrbí. Naneštěstí jsem ale v tomto titulu plaval, jak zmíněné voko ve vejvaru. Substituce novým týmem byla absolutně nepochopitelná, primárně kvůli tomu, že všichni dobří rodáci museli věděti, že přijde KAMBEK, ergo se grupa rozroste na počet dvojnásobný a provize na hlavu se citelně zredukuje. Bohužel veskrze průměrné, Chuck znatelně chyběl. 62% Celosvětový výdělek k 7. 9. 2014: $106,000,000, což je 1,18 násobek budgetu ()

Remivsremi

Třetí jízda této staré gardy nebyla vůbec špatná, ale celou dobu to táhnou nové tváře jako Snipes, Banderas a Gibson. Zmínění pánové jsou důvod, proč se třetí Expendables pozvednou nad svou konkurencí. Jinak se jedná o klasický akčňák, kde létá tuna oceli, hlášky sednou přiměřeně správně a vše se zakončí jedním pořádným výbuchem. Myslím si ale, že tato série již nemůže nabídnout víc než nám poskytla. Teď by si měli dát konečně oraz a nevymýšlet další eskapády. ()

Saraph

Trochu jsem si při sledování vzpomněl na pátý film Die Hard. Je už to prostě jen miliarda vystřílených nábojů a explozí, ale to, co dělalo původně Expendables jedinečnými, bylo správné zasazení komedie do akce. Jediné, co mě tak nějak pobavilo, byla Schwarzeneggerova reference na „chopper", takže pochopitelně nic moc. Na něj se docela vykašlali a z těch, co tam zbyli, to zachraňoval tak maximálně Statham. Toho ultrageniálního klišé hackera si teda taky mohli odpustit. Jestli čtyřka bude vypadat stejně, tak to už ani nevím, jestli se na ni vůbec těším. ()

Skuby47

I když mám akční filmy i jejich klasické představitele docela ráda, tady jsem v rozpacích. Tato třetí část je poněkud slabší než dvě předešlé. Vadí mi zbytečná spousta mrtvých a akce pro akci bez nosného příběhu. Zklamal mne i velký počet známých a v minulém století mých oblíbených herců zvučných jmen, na kterých se už čas dosti podepsal. Viditelná snaha tento kolektiv omladit vyšla na prázdno. Jako pozitivum mi přijde možnost, zajít si kdykoliv během filmu uvařit kávu, protože po deseti minutách při návratu zjistíte, že jste o nic nepřišli – stále se bojuje. ()

FaceMan

Keď sa nad tým tak zamylím tak to nebolo až také zlé. Ja som moc veľký fanúšik do expendables neni takže v skratke iba toľko že mladé postavy boli hrozne nesympatické. Pri sledovaná na nich sa vo mne obracala celá večera. Starý herci tomu dodávali šťavu a ukázali že nie sú ešte do starého železa. Najlepšia postava filmu podľa mňa bola Galgo v podaní Banderasa, kt. to zahral navýbornú. Samotná akcia pekná ale ten koniec mi prišiel už prehnaný. Slabšie tri hviezdy. ()

honx

Skvělá jednička, dvojka už byla na hraně, ale tohle byl fakt propadák. Hlavně na to nechoďte do kina, protože pokud tento skvěle začínající a velmi rychle upadající projekt finančně podpoříte, vznikne plánovaný čtvrtý díl, což už nebude absolutně koukatelné a únosné. Lituju promrhaných dvou hodin a ** dávám jen proto, že lze na trhu nalézt ještě větší sračky a nižší hodnocení si nechám případně pro Exp. 4,5... ()

DJ Rocco iNc

05. 08. 2014 Tak toto tu hádam ešte nebolo. Nemám slov. Mesiac pred premiérou v kinách unikne už DVD tohto filmu a každý si ho veselo posúva ďalej, pozerá a hodnotí, čomu sa čudujem taktiež, nakoľko film ešte ani v kine nebol a profil tohto filmu je už otvorený. Som naozaj veľmi sklamaný. To už rovno môžu kiná zaniknúť. Nechápem, načo filmy v kinách ešte chodia, ak film, ktorý ešte ani v tom kine nebol, je už prístupný verejnosti. Je to ozaj úbohé. Ja som tento film ešte nevidel a ani nehodnotil. A určite to neurobím dovtedy, pokiaľ si ho nepozriem v kine alebo na DVD, či BLURAY. ()

LiborGondek

Expendables: Postradatelní, plejáda hollywoodských superhvězd pokračuje! Jednička byla originální a dokonalá. Dvojka byla ještě lepší, sám jsem se divil, že to jde. Trojka už je bohužel o něco horší. Ono udržet top kvalitu, když už všichni vědí o co jde a jak to asi dopadne (dobro vždy vítězí) je sakra těžké. Chyběl mi Willis, i když nikdy v této sérii nebyl v hlavní roli, byl příjemným zpestřením a třešní na dortu. Chyběl mi taky Chuck Norris, ten byl, je a bude prostě dokonalej. :D Na druhou stranu, nové obsazením tato zklamání značně zredukovalo. Ford, potvrdil titul Pána herce, Snipes s vtípkem o daňových únicích byl možná ještě lepší než Norris s kobrou, Gibson po delší době v roli, kde se skvěle uplatnil a abych nezapomněl, Banderas jako totální kašpar, geniální... Prostě Expendables: Postradatelní 3, pro někoho zklamáním, pro jiného překvapením. Změn je zde každopádně hodně, mnohé nejsou tak úplně na škodu. Jen bych zkusil ubrat na tempu, ono nemusí furt všechno vybuchovat a střílet ze všeho, co jde. Kdyby měl příští snímek s pořadovým číslem 4 lepší děj a nebyl jen o střílení, ale i o nějakém boji, vždyť v čem je Jet Li nejlepší?, a přidali se k tomuto novému obsazení i někteří ti původní machři, potenciál být opět nepostradatelným akčním velkofilmem roku tam stále je. ()

Mrkvič

Rekapitulace: jednička sračka bez humoru a nadhledu s okoukanýma fylozofujícíma vrásčitýma hercema, dvojka zábavná sebeironická pecka. No a trojka se blíží spíš dvojce, takže ok. Hned na začátku mě zamrzelo odsunutí nejvtipnější postavy z dvojky na druhou kolej. To naštěstí mnohonásobně vynahrazuje úžasná postava stejně úžasného Banderase, od kterého bych něco takového snad už ani nečekal. Ta omladina je nudná, to je fakt, ale naštěstí ve filmu moc času nezabere. Prim hraje akce, která je opět zábavná a nápaditá. jen snad Jet Li nedostal ani vteřinku na to, aby si do někoho bouchnul. Co říct na závěr? Šup sem honem s dalším dílem, kde budou borci jako Brosnan, Biehn, Dudikoff, Seagal a Ruther Hauer. ()

ivan_drago

Před časem nadšení z obsazení, nyní už jen lehká nostalgie... Scénář mladí vs. staří poté všichni dohromady supr cůl ultra hard buddies moc nefunguje, hlašky prakticky žádné a to, že Stathama má být mezi těma dědkama důchodce na odpis nemůžou myslet vážně... Prostředí je taky vybráno jak pro Univerzálního vojáka 15... Nuda roztáhnutá do dvou hodin, kterou zachraňují tři postavy... Banderas, který tedy krom Desperada v ničem akčním nehrál, ale zde si výřečného artistu užívá, Gibson, který je prostě moc dobrej a chytrej herec, takže ani takovou píčovinu neposere a Lundgren, který si od jedničky drží standard, kdy jenom čumí a chlastá... Hlavně ať už nic pod touto značkou nevzniká... A největší výsměch je Snipes, ten frajer měl radši platit daně a né hrát... ()

skrblik007

Dvojka zůstává nepřekonána... ale to se dalo čekat, ne? Nejprve pár důvodů, proč film vidět: obsazení, obsazení, skvělá akce, humor, výborné choreo, obsazení, soundtrack, výbuchy, zbraně, obsazení... prostě všechno jako minule (+ Budvar jako bonus :-). Zatímco někdo se vyžívá v různých komiksových či fantasy světech, já vždy rád nahlédnu do tohoto důchodcovského univerza, plného akčních hvězd minulých desetiletí, zvlášť když se jedná o týmovku (ty teď frčej) plnou známých tváří, sebeparodických hlášek, odkazů a sentimentálních promluv. I tahle návštěva se mi moc líbila. Expendables se posunuli (či spíše vyvinuli), tým byl adekvátně doplněn a omlazen (pro další a další pokračování), zmizela krev, přibyl děj a celé se to nese na vážnější vlně. A teď to hlavní - já s tím nemám vůbec žádný problém. Noví herci jsou fajn, příběh dává smysl a nedochází už k tak crazy zvratům jako ve dvojce (ovšem vždy, když už film začíná být moc seriózní, objeví se někdo, kdo nám připomene, že jde o bláznivou akční komedii balancující na hraně osmdesátkové blbůstky a moderního akčňáku). Absenci krve kvůli ratingu akceptuju (vlastně mi to ani moc nevadilo, záměrně přehnané množství CGI krve jsme si už užili v předchozích dílech, popřípadě u tohoto dílu v necenzurované verzi, která má vyjít). Závěrem bych rád vyzdvihl všechny nové tváře ze staré gardy (i když ti mladí jsou taky moc fajn) - Gibson je skvělý záporák, Ford na výbornou zastoupil totálně vyhořelého Willise a Snipes se své role zhostil také velmi poctivě. Banderasova postava je pak přímo geniální. ()

Johnny.ARN

Úvod klasický ako v predošlých dieloch. Nápad posunutý opäť o level vyššie. Dobrá akcia v prístave s jednou skvelou hláškou a Gibsonom s veľkou raketou. Sly cíti že starne. Dokonca aj Lundgren už pri behu vyzerá smiešne. Preto treba vymyslieť niečo nové. Starý známi Frasier vždy rád pomôže. Nástupy Banderasa a Rondy na scénu boli fakt jedinečné. Ďalšia skvelá akcia v múzeu a ani sa nenazdáte a ste niekde v polovici. Potom to už neberie rýchly spád. Záchrana jedného týmu druhým, Ford, Schwarzig a Li ako záloha letiaca v helikoptére a horda vojakov s tankami. Približne pol hodinová akcia, ktorá fakt stojí za to. Final fight nie zlý, ale nebolo to ono. Celkovo, fighty boli trochu v úzadí a ešte boli aj zle zostrihané. Na scéne bolo veľa postáv a každá chcela rovnaký čas, preto sa od niečoho muselo upustiť. Škoda. Čo sa postáv týka, Ronda v červených šatách na spapanie, Antonio "Šťastíčko" Banderas fajne pobavil, Lutz neprekvapil a zvyšok bol do počtu. Statham mal jeden fight, Li žiadny. No o čom to je? Gibson ako záporák nie zlý, ale JCVD sa mi páčil viac. Aspoň že to rýchlo ubehne. Do štvorky už konečne poprosím Lamasa, Russela a minimálne Sashu Mitchella. A keby sa pridala Gina na opačnú stranu, bol by to zaujímavý súboj Carano vz Rousey. 3 z 5 ()

Jizni Tlapa

Rakváči trojka splnilo očekávání. Porovnávat jedničku s trojkou je blbost. Čas je neúprosný a každej rok je prostě znáti i na "nesmrtelném" rambovi nebo T800. jsou vyschlí,ale když je vidim,mám pro ně pořád slabost a nostalgické zasnění. Je to prostě klasické novodobé béčko s dobrým (bohužel né-výjimečných jako v jedničce a dvojce) scénářem, s dotaženou akcí, která příchazí bohužel v plné parádě až po úvodní vleklé hodince. kdybych měl použít csfd skálu tak je to trojka z pěti. Já dávám tři a půl a s hlubší obavou budu čekat na E4. PS: nikdy bych nevěřil,že to řeknu,ale hlavním tahounem tady byl pro mě jednoznačně Banderas (kterej mě překvapil dvojitě,když jsem se dozvěděl,že on si tuhle svou postavu pro E3 vymyslel sám a celou si ji překopal oproti původnímu režisérskému návrhu ()

Belbo

Oproti předchozím dvěma dílům nehorázný, ukecaný, patetizující shit bez nadhledu s příšernou režíí adebilním scénářem. Sly, to ses teda vyznamenal. ()

Mirokukii

Bezpochyby prozatím nejlepší parta z celé série, potykajicí si s nejzcharizmatějším záporákem. Je jen škoda, že s klesající přístupností nemohlo být jeho obsazení zcela využito, no i tak je skvělý. Celkové odlehčení a směr, kterým se Expendables ubírá, může mrzet, ale rozhodně ne při sledování (ti kterým se snaží zavděčit to stejně nepochopí, a pardálové budou tak akorát nas). Energií nabitá jízda po celý film. Tuna srandy. Banderas rozsekal úplně všechno, a kdyby mu náhodou došli náboje, tak protivníky ukecá k smrti. Závěrečná nadupaná akce, je tím nejlepším co bylo v poslední době natočeno. Neopomíjející fyzické souboje, střelbu do spousty těl, ze pár tanků, a na své si příde i Han Solo. PS: TÝM rozhodně NEOMLAZOVAT! ()

Stallone, Chan a spousta ropy

Stallone, Chan a spousta ropy