Už jsou to dva roky, co ďábelští Critters poprvé terorizovali městečko Grovers Bend a vyhnali rodinu Brownových. Jenomže “kluk, který křičel Critter”, Brad Brown (Scott Grimes), je zpátky... a právě včas. Z critteřích vajíček se vyklubala smrtící smečka a krvežíznivé chlupaté koule jsou celé žhavé pustit se do své oblíbené kratochvíle – do jídla. Vajíčka se brzy klubou všude, kam se jen podíváte: pole plné dobytka se stává obrovským prostřeným stolem a místní obyvatelé mizí po celých soustech. Naštěstí se vracejí tři šerifové z vesmíru, Ug, Lee a Charlie a pokusí se problém odstranit. Dokáží ale zlikvidovat Critters dřív, než Grovers Bend zmizí z mapy? Critters – Hlavní chod, plný mimořádných zvláštních efektů, je větší a lepší a jistě uspokojí vaši chuť na akci, napětí a hrůzu! (Magic Box)

honajz2

Druhý díl téhle série o mimozemských potvorách, které sežerou všechno co jim přijde do cesty, naštěstí zůstává na stejné kvalitě jako jednička. Opět si teda musí člověk musí počkat, až se na plátně objeví critterové, ale pak už to šlape jak má a baví to až do konce. S hodnocením zase zůstanu u 3*, jelikož to na víc prostě nevidím, ale to nemění to nic na tom, že je to příjemný filmeček a klidně bych se na něj podíval znova. Dokonce mi to možná sedlo o maličko víc, než jednička. Akorát těch dalších pokračování se trochu bojím. Silné 3* ()

kaposlav

Ak by takýto film natočili teraz, tak by to malo okolo 20% a ja by som zrejme po 15 minútach film vypol a dal odpad. Herecké výkony a dialógy sú podpriemerné a logika na bode mrazu. Myslel som si, že keď v prvom diely večerali kukuricu s mliekom a po večeri sledoval brat sestru z okna po tme ako sa autom odviezla s frajerom neuveriteľných 30 metrov autom ku stodole kam si šli zašukať, že to už nič neprekoná, ale v druhom diely ešte pridali. Za nostalgiu dávam 2*....Ešte by som chcel zmieniť, že jeden z dôvodov prečo som film dopozeral je, že ma zaujala obdarenosť herečky menom Roxanne Kernohan a ako sa mi to celkom často stáva v poslednej dobe, tak po pozretí filmu som zistil, že vo veku 33 rokov zomrela na následky autonehody :/ ()

MightyHal

Lepší, vtipnější, ujetější a s více srdíčkem! Jo dvojka je jednoznačně mnohem více campy a pro diváky vděčnější, už od začátku se vás snaží pobavit různými druhy humoru a jde jí to. Ruku v ruce s humornější zápletkou jdou i postavy, které mi tady přirostli více k srdci, hlavně hlavní hrdina z jedničky který je tu už puberťákem a stará se i o hodně komických chvil a hlavně ho ten kluk hraje výborně. Tohle nechci zbytečně okecávat, tohle je fakt skvělá béčková sranda co má srdce, fajn nápady a hlavně ňufíkatý Crittery, které já mám prostě radši než Gremliny. BTW: Myslím si že 1v1 fightu by vyhráli Critteři, přeci jen ty jejich bodáky co střílí a vyší rychlost při pohybu. ()

tom88

Nie je to už síce tá klasická mne veľmi sympatická jednotka, ale stále som sa dobre bavil na všetkom čo Critters obsahuje, na béčkovitosti, sprostosti, jednoduchosti, vtipoch, hercoch. Je to naozaj kravina, ale veľmi milá, vtipná a aj hororová. Kriti sú super. 65% ()

Decker

Podprumerny vyvarek prorokujici silene, nehorazne pokracovani teto ulitle "serie". Jen pro naproste fandy techto chlupatych oblud je tento film necim vic nez spatnym vtipem s nekolika svetlymi okamziky. ()

filmmovier

Téměř přímé pokračování jedničky - a světe div se, ono je i lepší! Až mě to překvapilo. Černého humoru výrazně přibylo, stejně tak i vynikajících pokulturních odkazů (Star Trek, Playoby a hlavně reklamní poutač Freddyho Kruegera a věci s tím spojené). Sympatické jsou i postavy a celková stopáž, která opět není nikterak přehnaná. Skvělá zábava, já se skutečně bavil báječně - a velký podíl na tom měli samozřejmě critters, kteří byli perfektní hlavně v závěru, ale zejména opět dvojice lovců, to jsou prostě skvělé a sympatické postavy. 75%. Pokud bych byl v budoucnu násilím nucen podívat se na nějaký díl Critters a vybrat si, zvolím tenhle. Je fakt dobrej (v rámci žánru, námětu a možností). ()

RabbitX

Good filmy někdy i srandovní viděl jsem celou řadu a vždycky ušly!Třeba by z nich byli dobrý domácí mazlíčci! ()

lennyd

Malý Brad se vrací do městečka, kde strávil u babičky své dětství, ale také prožil svoji nejhorší noční můru - to když městečko bylo napadeno zákeřnými Critters (malý ostnatý potvůrky, který všechno, na co přijdou, to sežerou). Tentokrát doufá, že si u babičky odpočine, tím spíš, že v městečku už se o tamních potížích jen vtipkuje. Je to možná náhoda, ale i tentokrát se zde znovu Critters objeví - vylíhnou se z několika vajec, které tu zůstaly po původních potvorách. A tak se musí Brad s obyvateli města, ale také s vesmírnými lovci Critters Ugem, Li a Charliem opět pustit do boje ... Pamatuji si to jako dneska - Gremlins a Critters, tisíckrát viděné na mnohonásobně překopírovaných videokazetách, všichni je znali a všichni se hádali, kteří jsou horší, hnusnější či hororovější. Critters 2 je více než důstojným pokračováním prvního dílu, i když - jak to u podobných filmů bývá, překvapení s hezkých potvůrek se tu už nekoná. Ale i tak jsem se skvěle bavil - např. skvělá scéna jak se Critters cpou. Co se týče herců, tak jsou zcela nepodstatní a nezapamatovatelní, a v některých momentech mi bylo docela líto, že je Critťáci nesežrali (třeba při rádoby romantickém loučení hlavního hrdiny s bývalou spolužačkou .. uff)... ()

KasparekZabijak

Ne o moc slabší, než první díl, lovci Critters se v půli cesty na svou planetu dozví, že zrůdičky se chystaj vylíhnout ze zapomenutých vajec a vracej se zpátky na Zemi konat svou práci. Absolutně nenáročná osmdesátková televizní zábava s pár opravdu dobře udělanejma scénama, příjemná stopáž pod 90 minut, prostě kvalitní Velikonoční snímek. ()

lykan9

Vlastně je to ještě větší kravina, než předchozí díl, ale příjemně ubíhá a místy jsem se i opravdu zasmál. Critters nebudou nikdy mými favority, ale člověk se u nich aspoň baví a nemá pocit, že to byla ztráta času. ()

Kosmik 1

Trošku slabší, ale pořád stejně velká sranda. Akorát ten dabing nic moc, na VHS býval tenkrát jiný. Přeci jen zní líp: "Musím zabít Critters" než "Musím zabít Kritry". Ale potvůrky tady jsou děsně žravé a to mě baví. :-) ()

JohnSmith

Dvojka koulí z vesmíru je o poznání slabší. První půlhodina se neskutečně vleče, pak přijdou lovci a docela to jde. ()

J.Lajner

Snímek Critters 2 vaří hodně z vody, o tom nelze pochybovat. Ačkoliv dvojka sází všechny karty na humor, paradoxně jí schází ostrovtip originálu a také je zde citelně znát absence M. Emmeta Walshe, jehož umaštěný šarm byl v původním filmu výraznou kořenící substancí. Navzdory vyššímu rozpočtu (zhruba o jeden milion) mi i z dnešního pohledu přijdou triky lacinější. „Kritové“ často stojí vyrovnaní vedle sebe na okrajích rovných ploch, jako jsou třeba desky stolů, odkud je neviditelní loutkáři pohodlně ovládají. Jen zcela výjimečně vidíte ježoura v samostatném pohybu, pokud tedy nebudeme počítat valící se koule tažené provázkem. V prvním díle měly příšerky svou osobnost, zde jsou pouhými rekvizitami. Více. ()

Cejny

Druhý díl už byl o hodně slabší, ale přesto to byl zajímavý nápad s těmito nenažranými malými potvůrkami z vesmíru. ()

Han22

Nejlepší díl série. Z původní rodinky se vrací jen Bradley, ale také Charlie, který se přidal k lovcům a pochopitelně Critters. Ti se vyklubou z vajíček, zapomenutých na konci prvního dílu. Pryč je hororovost, nastupuje zábava, akce a hlavně monumentálnost. Critters je spousta, sežerou všechno na co přijdou a zaplavují celé městečko. Jejich řádění se blíží Gremlins a vůbec celý díl je parádně odlečený (scéna kdy se jeden z lovců zkouší proměnit na Freddyho nemá chybu). Nicméně přes to všechno jsou Critters stále smrtelně nebezpeční, což dokáže jedna překvapivá smrt, kterou jsem si nepamatoval a výborné finále s obří koulí. Jo a některé scény jsou neskutečně vymakané (nástup šerifa, finální Charlieho let). ()