Už jsou to dva roky, co ďábelští Critters poprvé terorizovali městečko Grovers Bend a vyhnali rodinu Brownových. Jenomže “kluk, který křičel Critter”, Brad Brown (Scott Grimes), je zpátky... a právě včas. Z critteřích vajíček se vyklubala smrtící smečka a krvežíznivé chlupaté koule jsou celé žhavé pustit se do své oblíbené kratochvíle – do jídla. Vajíčka se brzy klubou všude, kam se jen podíváte: pole plné dobytka se stává obrovským prostřeným stolem a místní obyvatelé mizí po celých soustech. Naštěstí se vracejí tři šerifové z vesmíru, Ug, Lee a Charlie a pokusí se problém odstranit. Dokáží ale zlikvidovat Critters dřív, než Grovers Bend zmizí z mapy? Critters – Hlavní chod, plný mimořádných zvláštních efektů, je větší a lepší a jistě uspokojí vaši chuť na akci, napětí a hrůzu! (Magic Box)

Zagros

Pro pokračování Crittersů platí to samé, co pro první díl. Fajn hororová komedie mého mládí, která pro mě byla dokonce o trochu lepší než jednička. ()

iXtr3m3

Pekné a trošku väčšie doplnenie pôvodnej premisy. Prostredie pekné, gore na úrovni a komediálna a uletená zložka taktiež. Slušné pokračovanie. ()

Paity odpad!

Critters se vrátili v druhém díle, ale už nenavázali na svůj první díl. Z toho plyne, že kvalita šla rapidně dolů- Bohužel. ()

Hanys_

Popravdě se mi zdá dvojka krapet lepší, ale pořád je to hodně slabá horrová "komedie". Na třetí díl s DiCapriem budu muset posbírat hodně odvahy. 4/10 ()

Paldiny

V mestečku Grover Bend sú Veľkonočné sviatky za dverami, maľované vajíčka pred nimi a Kriteri v nich. Pokračovanie ponúka presne to čo som očakával, malých potvoriek je viac, je s nimi väčšia sranda, dokonca sú organizovanejšie. Navrátilcom od minula to šľape rovnako dobre, niektorí prešli akýmsi vývojom, podivín Charlie figuruje na výplatnej listine vesmírnych kovbojov a parťák Johna Steela našiel svoje pravé ego v buchte z Playboya. Chválim, že na prístupný rating to má celkom odvážne gore triky a jedny fantastické dudy. Inak je to samozrejme veľmi jednoduchá blbôstka. ()

zdeny99

Podle mě je dvojka Critters o něco málo lepší než jednička. První díl nebyl podle mě vůbec komediální, ačkoliv se to všude píše. Téměř celý byl natáčen ve tmě, nyní je tomu přesně naopak. Těch vtipných věcí je tu docela dost. Hodně se mi líbily ty velikonoční vajíčka, co rozdávala ta bábinka, která vůbec netušila, že jsou to vajíčka crittů. Jen tak náhodou jsem si u toho uvědomil, že tohle je snad první film z USA, kde se slaví Velikonoce. Další co se mi líbilo, tak lovec bez tváře z Vesmíru, který si vybral za vzhled Cynthiu Garris z Playboye. A pak ten samotný závěr, kdy se obrovská koule z crittů valí na město. Jenže celá tahle série je pouze jednoduché přímočaré sci-fi, kdy na Zemi dorazí mimozemské potvory, které jsou originální svým zjevem ve formě černých nasraných opíchaných kuliček, ale ničím víc už nepřekvapí. [4142. hodnocení, 131. komentář, 59%] ()

molcan2

Critters 2: Hlavný chod sa začína na vzdialenej planéte. Divákom sa znovu predstavia dvaja mimozemskí lovci ľudí z pôvodného filmu Critters (1986) Ug (v podaní Terrencea Manna), ktorý má stále fyzickú podobu rockovej hviezdy Johnnyho Steela, zatiaľ čo jeho partner Lee (Gregory Patrick) je stále "nič nehovoriaci" & Charlie (v podaní Dona Keitha Oppera), ktorý s nimi na konci pôvodného filmu Critters opustil Zem, je teraz tiež lovcom ľudí. Po úspešnom chytení svojej poslednej odmeny dostane trojica správu, v ktorej sa uvádza, že na Zemi zostávajú zvyšky života Criterov & že ich platba sa odkladá, kým nebudú zničené všetky stopy po Criteroch na Zemi, trojica sa okamžite vydá na Zem. Uplynuli dva roky odvtedy, čo sa Crites pokúsili zožrať malé americké mestečko Grovers Bend & Bradley Brown (navrátivší sa Scott Grimes) sa vracia do mesta navštíviť svoju babičku (Herta Ware) práve v čase, keď miestny tínedžer Wesley (Tom Hopges) nájde v teraz už opustenej Brownovej stodole niekoľko nevyliahnutých Criterských vajec & predá ich obchodníkovi so starožitnosťami Quigleymu (Douglas Rowe), ktorý ich zasa predá ako veľkonočné vajíčka. Predvídateľne sa z vajíčok Critterov začnú liahnuť malé krvilačné chlpaté guľôčky, ktoré sa začnú živiť v Grovers Bend. Len Brad a jeho priateľka reportérka Megan (Liane Alexandra Curtis) poznajú pravdu, spolu s bývalým šerifom Harvom (Barry Corbin) a tromi lovcami odmien musia presvedčiť obyvateľov mestečka o Criteoch a zlikvidovať ich skôr, než bude neskoro... Spoluautor scenára a režisér Mick Garris Podľa mňa boli Critters 2: Hlavný chod veľmi podobní pôvodnému filmu, akoby si tvorcovia povedali "načo to opravovať, keď to nie je pokazené?". Scenár, ktorý napísali Garris & David Twohy ako D. T. Twohy, sa bude zdať veľmi známy každému, kto videl originál. Tempo filmu je trochu problematické, keďže Critters vôbec nevidíme až do 20. minúty a zaútočia až po 30. minúte, čo je v 80-minútovom filme príliš dlho. Ak mám byť úplne úprimný, nechcem v takomto filme viac ako 20 minút takmer bezvýznamného vývoja postáv a nezmyselných scén, chcem, aby sa Critteri vrátili a čo najskôr požierali ľudí. Aby som bol k Critters 2: The Main Course spravodlivý, keď sa film rozbehne, poskytuje primeranú zábavu. Komediálne prvky v Critters 2: The Main Course sa občas stávajú rušivými a pôsobia trochu nemiestne, keď sa Critter udrie do hlavy, počujeme na soundtracku štebotanie vtákov, alebo keď má Critter odstrelené vlasy na vrchu hlavy, pozerá sa na seba do odrazovej plochy a hovorí "b*tchin", alebo keď sa Lee zmení na topless modelku (Roxanne Kernohan) z časopisu Playboy s obrovskou sponkou v bruchu, ktorú vytiahne a odhodí. Zdá sa, že tentoraz je menej priamych hororov, čo je škoda, atmosféra a hrozba chýba aj kvôli zvýšeným komediálnym prvkom, hoci sa mi páčila povinná "komediálna odľahčovacia" postava Harva. Špeciálne efekty na samotných Critters sú v poriadku, podľa mňa nie sú výrazne lepšie ako v origináli. Zdá sa, že Critters sú stále len ručné bábky, ktorých ústa sa otvárajú a zatvárajú a to je všetko. Krvi a krvavých scén je veľmi málo, uhryznutá noha a z mäsa obnažené kostry a kosti sú tak grafické, ako je to v Critters 2: The Main Course, veľmi krotké. Je tu jedna scéna s nejakou nahotou, ale podobne ako gore nie je nič moc. Po technickej stránke je film v poriadku, strih, hudba, réžia, kamera & herecké výkony určite nevyhrajú žiadne ocenenie, to je isté, ale sú primerané v celom rozsahu. Celkovo je Critters 2: Hlavný chod OK časová strata najmä pre tých, ktorým sa páčil originál, aj keď to nie je až tak dobré, nemôžem to nazvať zlým filmom, pretože ma to pokojne bavilo 80 minút, čo je všetko, v čo som dúfal. Nie je to klasika ani náhodou, ale určite stojí za pozretie, pokiaľ máte rozumné očakávania. () (méně) (více)

Elin

První díl mě pobavil a od dvojky jsem očekával, že to bude přinejmenším stejná sranda. Jaképak bylo moje překvapení, když jsem u závěrečných titulků zjistil, že jsem se ani jednou nezasmál. Ani neuchechtl. ()

Nerd4Dreaming

Srovnatelný s jedničkou. Sice to nepřináší vůbec nic novýho, na druhou stranu všechno je tak nějak víc a celý se to bere ještě míň vážně. Jestli jednička sázela ze začátku na lekačky a temnou hororovou atmosféru, tady už je to čistě komedie. Ale totálně ulítlá. Z hlediska filmovýho "umění" asi odpad, ale podle měřítka "hororové komedie" je to supr věc. ()

Rathalos

Dvojka pokracuje v kolajach jednotky a opat je to skvela zabava,vtipne,akcne,hororove,priserky su cool a aj herci su do pohody,pacilo sa mi to...:-) ()

helloween93

2 roky po prvním setkání s Crity je Brad nucen s nimi bojovat znovu a tentokrát je důraz kladen na víc vtipu, např scéna s lovci ve fastfoodu. Léta jsem to neviděl, ale některé scény jsem si pamatoval, např. závěrečného obrovského Crittera, který se kutálí a požírá všechno, co mu spadne do cesty. 3* ()