Už jsou to dva roky, co ďábelští Critters poprvé terorizovali městečko Grovers Bend a vyhnali rodinu Brownových. Jenomže “kluk, který křičel Critter”, Brad Brown (Scott Grimes), je zpátky... a právě včas. Z critteřích vajíček se vyklubala smrtící smečka a krvežíznivé chlupaté koule jsou celé žhavé pustit se do své oblíbené kratochvíle – do jídla. Vajíčka se brzy klubou všude, kam se jen podíváte: pole plné dobytka se stává obrovským prostřeným stolem a místní obyvatelé mizí po celých soustech. Naštěstí se vracejí tři šerifové z vesmíru, Ug, Lee a Charlie a pokusí se problém odstranit. Dokáží ale zlikvidovat Critters dřív, než Grovers Bend zmizí z mapy? Critters – Hlavní chod, plný mimořádných zvláštních efektů, je větší a lepší a jistě uspokojí vaši chuť na akci, napětí a hrůzu! (Magic Box)

ARI50

Obří koule ježku se vrací přímo na velikonoce a já dostal další příjemné podívaní a dobrou zábavu takže jsem rád za tohle super pokračování. ()

MáŠa

bavilo mě to o něco více než první díl, ale v dnešní době i toto moc nefunguje - ani dost ha ha, ani dost vrr vrr, ani dost bojim bojim ()

Lacike

Dvojka je klasickým pokračovaním. Dejovo to isté, ale všetkého je viac. Viac humoru pri likvidácii Critterov ale aj zabíjaní ľudí. Tentoraz sa dočkáme aj trochu gore scén, ale nič extra to nie je. Film má rýchlejší spád. Po nutnom polhodinovom úvode nás čaká až do konca masaker. Vrátili sa aj nejaké postavy z minula. Hlavný hrdina už trochu podrástol. Nájde si peknú babu. Vrátil sa aj ožran a dvojica vesmírnych deratizérov z ktorých jeden vtipne mení telo. Škoda, že neostal dlhší čas premenený ako tá blondína z Playboya. Takisto ma naštvalo, že tá perfektná príležitosť na cameo Freddyho Kruegera ostala nevyužitá. Veď to točilo rovnaké štúdio, tak v právach problém nebol a Englunda na jeden deň zohnať mohli. Keď už nezohnali pôvodného herca šerifa, tak ho mohli rovno vystrihnúť. Zas tak dôležitý nebol. Finále s obrovskou guľou Critterov stojí aj po rokoch za to. Takže celkovo je dvojka na mierne nadpriemernej úrovni ako jednotka. Žiadna sláva, ale ako béčkový komediálny horor stále v pohode. 6/10. ()

5150

"Řekněme, že Van Halen není můj tip."____ Tvůrci téhle série si nekladli za cíl nic jiného než pobavit a to se jim v tomto díle ještě víceméně podařilo... hodnocení 1,5* ()

Terva

Při své první návštěvě Critters na planetě Zemi, jsou sice vyhubeni, ale zanechají zde své vajíčka. Příběh druhý se tak ........má důvod rozjet. Z vajíček se totiž něco zákonitě musí vyklubat. Je to malé, hravé, zubaté a .........žravé !!!!!! Charlie ( Don Opper ) a Brad ( Scott Grimes ) se tak opět sejdou. Smůle je, že jsou zrovna velikonoce, po vajíčkách je velká poptávka. CITÁT - Kurnik, velikonoce blbí.......... Milé děti, když budete hodný, přijde i velikonoční zajíček. Zajdův krvavý nástup na scénu mu přivodí " pracovní úraz ". Critters jsou zpět, lovci jsou zpět, Charlie je zpět a velký hlad je tu také. Dvojka je akčnější, vtipnější, žravější a víc sexy. Lee, ( Roxane Kernohan ) jeden z lovců co se promění v sexy kočku, se mohl proměnit i ve Freddyho Krugera, škoda že mu v tom Charlie zabránil, mohlo to být víc krvavý. CITÁT - Zabít Critters !!!........... ()

corpsy

Celkové zlepšenie oproti prvej časti. Pribudlo aj viac napätia a akcie. Taká malá klasika príšerkového žánru. ()

sidzej

Prvý diel sa mi páčil viac. Bola v ňom lepšie vykreslená atmosféra 80. rokov a celkovo mi film prišiel napínavejší a hororovejší. Nehovoriac o Dee Wallace( E.T.) a Billym Zaneovi (Titanic), ktorých obsadenie rozhodne potešilo. Dvojka dosť varí z vody ale treba uznať že masaker v reštaurácii bol skutočne cool a maximálne humorný. Niektoré hlášky sú skrátka kultové: "potrebujete šerifa? pozrite si Zlaté stránky ", " A koho zavoláme? Krotiteľov chlpatých gulí?" taktiež potešili narážky na Indyho, Freddyho a Terminátora. V konečnom dôsledku celkom zábavné a jedlé béčko na 1 pozretie 45% ()

fcreading

Ďalšie dobré pokračovanie dobrej jednotky tentokrát si Critters vzal na starosť Mick Garris a nepočíňal si zle. Tentokrát sa Critters narodia z vajec ktoré tu zanechali pôvodný Critters. Celkom horor to ovšem není ale ako komedia na zabavenie to určite postačí a nuda sa vôbec nedostavuje. ()

numi odpad!

Možná, že před dvaceti lety to byl slušný úlet a tyhle ježaté potvůrky byly zajímavé. Možná, ehm, že Playboy neměl krásnější (neplést si s vnadnější!) Playmate. Možná, že lidé v Americe jsou opravdu ochotní věřit tomu, že šerifovi při práci někde na poli vypadne z břicha žaludek a on si pak obleče kostým velikonočního králíčka a proskočí oknem do kostela. Možná, že "Cheesburgers! Meat with no bones!" je vtipná hláška. Možná, že když spadne z vesmíru na Zeměkouli dvacetimetrová vesmírná loď, tak z ní opravdu zbydou jen dva hořící plechy a neudělá do země ani deseticentimetrový důlek. Možná, že tenhle film je ještě desetkrát horší než tenhleten můj komentář. Nechápu to. Jestli tohle má být myšleno vážně, tak třikrát hurá pro Edwarda Wooda jr. Pokud jde o komedii, tak proč jsem se - k sakru - ani jednou nezasmál??? PS: Možná, že Lenka Filipová má pravdu a "za všechno může čas". [červen 2006] ()

blackrain

O Velikonocích se ale děly věci. Ty potvory se vyhubit nepovedlo a oni se ke všemu odvděčily tím, že se rozmnožily nebo spíše přemnožily. Opět řádily se stejnou vervou a že jim to šlo pěkně od ruky, vlastně od zoubků. Že si nepochutnaly na žádném dětěti? Znovu nám nachystaly plnohodnotnou akci říznutou scífkem a hororem, nenažranci malí. ()

kaylin

Nejlepší jsou na filmu ale trikové sekvence, které opět poukazují na to, že tady šlo o trochu víc než jen obyčejný průměr. Přeměna vesmírného lovce na ženu mi doslova vyrazila dech. Velmi povedené a zároveň vtipné. Pokud se vám líbil snímek „Critters“, ale i „Gremlins“, bude se vám líbit i tohle. Není to náročné, ten příběh není nijako objevný, ale jako béčko to funguje dobře. ()

K.I.N.G.

Kriti se valí podruhé. Ze začátku mi fakt, že jsem první díl neviděl, trochu komplikoval sledování, ale pak se to naštěstí srovnalo. Když se horor smíchá dohromady s komedií, má obvykle často větší úspěch, než kdyby to byl vážný horor-toho využili i tvůrci tohoto filmu. Spousta dobrých scén a nápadů. Existuje tu jistá podobnost s Gremlins, ale ti jsou daleko lepší. ()

Gorehound

Narovnako ako prvý diel, to znamená, že kto je závislý na malých us mestečkách, bude si v tom lebediť. Ale inak klasika, sympatické a rôznorodé charaktery, perfektné praktické efekty, a ešte taká ta doznievajúca 80s atmosféra so skvelým soundtrackom. Možno trošku krvavejšie a viac čierneho humoru, ale o tom to v prvom rade nie je. Oh, a krásna a sympatická hlavná hrdinka! ()

easaque

nostalgické -3* Další z kultovních snímků 80tek, který se snažil přiživit na úspěchu gremlinů. Tentokrát však příšerky přišly z vesmíru a mají velký hlad. Nebýt humoru, tak by asi zapadl mezi ostatní béčkové a céčkové horory, ale takto si vydobil místo i u mně a v mých vzpomínkách to byla zábavná jízda, kterou si třeba zopakuji. Kupodivu se mi líbil docela i druhý díl, který jel na stejné vlně a proto si ještě průměrnou známku zaslouží. A další pokračování? Nějak už na ně nebyla chuť a podle zdejšího hodnocení jsem udělal nejspíš dobře :-) [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

balba

Výborné pokračování , který je lepší než první díl.Tento díl je plný vtipných a zábavných scén.A ježaté potvůrky jsou více žravější a chytřejší.Skvělá podívaná. ()

peto12

I stále druhé pokračovanie je dobré, síce o trochu slabšie, ako prvý diel, ale i tak dá sa. Potvorky z vesmíru všetko zjedia v meste, čo sa im postaví do cesty. ()

Martin741

Klasicka podradna dvojka, ktora kvalitou uz nestiha za Critters 1. Drsne sceny, neprekvapivy pribeh a dialogy zaistuju tomuto filmu odo mna 69 % ()