Už jsou to dva roky, co ďábelští Critters poprvé terorizovali městečko Grovers Bend a vyhnali rodinu Brownových. Jenomže “kluk, který křičel Critter”, Brad Brown (Scott Grimes), je zpátky... a právě včas. Z critteřích vajíček se vyklubala smrtící smečka a krvežíznivé chlupaté koule jsou celé žhavé pustit se do své oblíbené kratochvíle – do jídla. Vajíčka se brzy klubou všude, kam se jen podíváte: pole plné dobytka se stává obrovským prostřeným stolem a místní obyvatelé mizí po celých soustech. Naštěstí se vracejí tři šerifové z vesmíru, Ug, Lee a Charlie a pokusí se problém odstranit. Dokáží ale zlikvidovat Critters dřív, než Grovers Bend zmizí z mapy? Critters – Hlavní chod, plný mimořádných zvláštních efektů, je větší a lepší a jistě uspokojí vaši chuť na akci, napětí a hrůzu! (Magic Box)

Xmilden

Druhý díl přináší více komediálních prvků a taky více Critters. Obyvatelé městečka Grover Bend si s nimi užijí nejen zábavu. Navíc se to odehrává o Velikonocích. Takže vlastně velikonoční filmová klasika. 70% ()

darkrobyk

Pokračování Critters je o něco akčnější a zábavnější než původní snímek, což si člověk lépe uvědomí až s odstupem času. Řada vtípků, z nichž nejzábavnější je proměna Li ve šťabajznu z Playboye, které po metamorfóze zůstane na holém břiše obří sešívací sponka z časopisu (odhalené zbrojní pasy jsou jen třešničkou na dortu), nebo snaha proměnit se ve Freddyho (a to by byla jistě zábava ještě větší!). Fajn je i úvodní potvůrka, co připomene Věc. A jistě nejlepší pak critters koule - koho převálcuje, z toho zbyde jen zakrvácená kostra. Na vážnější notu ale zahrál moment, kdy se obyvatelstvo v kostele snaží najít, kdo za katastrofou stojí, místo aby se spojilo proti zkáze. Scénka ze života, kdy řada lidí myslí v první řadě na sebe... Kdysi v kině mně to bavilo dost, tentokrát jsem ale ještě jednu hvězdičku přidal. A během křepčení a dovádění v restaurantu si jeden musí vzpomenout na podobně řádící gremliny...což beru jako plus. ()

kinej

Druzí Critters mě bavili o něco více, než první. Zatímco první díl se neúspěšně snažil působit hororově, ve druhém díle už tyto ambice tvůrci opustili a je to ku prospěchu. Critters 2 už jsou jen komedií, ve stylu např. Evil Dead 2, samozřejmě na tak vtipnou, ale takvou, která občas podráždí koutek. ()

Hrabka

Dvojka už bohužel trochu ztrácí, ale stále je to s trochou nadhledu zkousnutelné. Malý hajzlíci opět rozjíždí peklíčko, bohužel trapností přibývá. 55% ()

juta

Překvapivě dobré a solidní pokračování. Já se teda vůbec nenudil a uteklo to jako voda. Zábavný horůrek plný skvělých momentů. Lepší průměr. ()

JohnnyD

Viac critterov, viac humoru, viac krvi a sexy (polo)nahá ženská navyše. Všetko čo chýbalo prvému dielu je chvalabohu tu. Síce je to stále hlúpe a predvídateľné, no aspoň výdatne zábavné. ()

mzss1

Tak nejsem fanda této střeštěné série, ale jednička se mi celkem líbila. Tady už mi to přišlo místy nudnější a i nápady docházely. Více trapáren zde bylo. Takže toto už je oproti jedničce výrazně slabší. Takže ve výsledku vidím jen trochu lepší průměr, nic víc. 56% = *** ()

kingik

Od prvního setkání s vesmírnými chlupáči s ostrými zoubky uplynuly dva roky, ale změn se v jejich sérii moc neudálo. Nehororového Hereka střídá hororový Mick Garris, jehož režie koketuje s televizními prvky. To je dost nepříjemné, pokud má film fungovat pro velké plátno. Garris, který nijak sérii neposouvá, přišel sice s hororovější porcí, ale toho "nejbéčkovějšího" ražení. Critters po technické stránce opět zaostávají, ale je to s nimi ještě horší v tom ohledu, že jednička se vzpírala být hloupým filmem, dvojka už hloupá je. V malém městečku se zase vyskytnou, tentokrát se vylíhnou z velikonočních vajec a jejich vražedné řádění je opět úsměvné než děsivé, ačkoliv Garris už dokáže navodit občas hororovější náladu a krvavější náladu. Jenže ve filmu není nic, co by ho zachránilo před mým podprůměrným hodnocením. V té době jsem už sérii přestával věřit a trojka stěží mohla přijít s něčím revolučním. Abych napsal pravdu, tak mě Critters ani moc nebavili. 40% ()

Legas

Pro mě jsou první dva díly klasikou. Viděl jsem je několikrát jako malej kluk a ty ježatý koule jsem si zamiloval. Dnes už to není ono, ale přesto se jedná o velmi slušné komediální béčko, kde kvalita obou dílů je prakticky stejná. ()

eraserhead666

Je to o trošičku více koukatelnější (ucelenější, krvavější) než jednička, ale na rozdíl od ní, tady s těmi žravými potvorami není vůbec žádná sranda. A to mě ještě čekají dva díly, ach jo.... ()

SOLOM.

O něco slabší než minule. Přestože je zde více Critters i zábavných momentů, tak tentokrát se mi absolutně nelíbil výkon herců, ani přemrštěnost (nadsazenost) některých scén. Asi nejvíc se mi líbila čistka ve fast foodu a jedna critters ve fritce. Pořád se však tenhle film rozhodně drží v nadprůměrné kvalitě hororových komedií. 7/10 ()

Ištván87

Film jsem dlouho neviděl, takže je možný, že už si jen nevybavuju chyby, nicméně to byla pořádná bžunda, co si pamatuju a i jako horor to fungovalo... Rozhodně to jedničce nedělalo ostudu... ()