Nebojácná a věčně optimistická Anna se vydává na velkolepou výpravu v doprovodu drsného horala Kristoffa a jeho věrného soba Svena, aby nalezla svou sestru Elsu, jejíž ledová kouzla uvěznila království Arendelle do věčné zimy. Na své pouti se Anna a Kristoff setkávají s podmínkami, které si nezadají s nejvyššími velehorami světa, mýtickými trolly a legračním sněhulákem Olafem, a navzdory drsným živlům se zoufale pokoušejí dosáhnout svého cíle dříve, než bude zcela pozdě. (Falcon)

kajda.l

Můj milovaný Tangled nepřekonán, ale to nic nemění na tom, že dlouho očekáváný Frozen jsem si užil ve vší parádě. Překvapivě neiritující písně, některé až chytlavé a to občas mívám u Disneyho animovaných muzikálových pohádek s hudebními čísly problém. Neskutečně strhující vizuál, sympatické holky mezi nimiž skvěle (hlavně v první polovině) fungovala emoční stránka, nejroztomilejší trollové filmového plátna a sněhulák toužící po teplu a létu :) Tohle jsem si prostě musel užít a rozhodně ne naposledy. Jedinou výraznou výtku mám ke slabšímu scénáři a koni, který si sem odběhl ze zmíněného Tangledu. Co baví a funguje jednou, je naprodruhé rušivé. ()

Ištván87

Tak copak se mi líbilo? Královna Elsa (byla moc milá, ač trochu tupá), Olaf, Sven, vtip se zmrzlou sukní a sem tam nějaký ten fórek. A copak se mi nelíbilo? No, toho bude asi o něco víc. :D Písničky jsou v rámci Disneyovek opravdu slabý odvar, humoru tu není zas tak moc, scénář má víc logických děr než Drážďany v pětačtyřicátém roce a dějový zvrat s postavou prince Hanse je klišé na n-tou, nehledě na to, že absolutně nesedí k celému zbytku filmu. Každopádně v rámci Disneyho animované produkce se rozhodně nejedná o žádný zázrak. ()

Will_X

Sice pohádka, dějová linka trošičku pokulhává,ale jinak naprosto parádní podívaná! Trošku mi to připomínalo Tangled.. Každopádně nebýt Svena  a Olaffa  , tak by si to ode mne nezasloužilo tak vysoké hodnocení.. Sečteno podtrženo, celkový dojem, příběh, roztomilá a oddechová atmosféra, sympatické postavy, hudební doprovod + píseň  Let it Go   = 100% ()

evapetra

Říkala jsem si během filmu, že než tuhle zimní pohádku, raději bych se zase podívala na nějaké pěkné zpracování Sněhové královny. Teď se dívám po předloze a nevěřím svým očím. To se tedy tvůrcům podařilo krásný Andersenův příběh pěkně zprznit. Kdyby to bylo alespoň hodně vtipné jako Na vlásku. Dobrých vtipů však bylo jen pár a příběh poněkud nelogický. Opět honičky a unikání na poslední chvíli před drtícími kusy sněhu a ledu jako v několika dílech Doby ledové. Těšila jsem se, až roztaje sněhulák. Vyšší hodnocení by si zasloužila pouze krásná animace. ()

mm13

Videl som to na dovolenke, v totálnej pohode a so super deťmi, takže jednu hviezdu pridávam. Inak odvar... a to sa ešte krotím vo výraze. ()

Mikah

Většina Disneyovek je zasazena do letního období, kdy na zelených loukách ozářených sluncem kvetou barevné květiny a poletují motýlci, tudíž mrazivá zimní krajina pokrytá sněhem působí jako milé zpestření. Osvěživě působí i to, že centrální úlohu v celém filmu nehraje romantická láska, nýbrž hledání a přijetí vlastního já a sourozenecký vztah. Romantická láska se tam ve vedlejší úloze vyskytuje, ale není podle modelu „princ uvidí princeznu, na první pohled se zamiluje, políbí ji a mají svatbu“, ale působí daleko přirozeněji a reálněji. Je pravda, že na mě vtipné scény mnohdy působily přehnaně a násilně, avšak nepřesahovaly hranice vkusu a chvíle, kdy jsem se usmála, převažovaly nad těmi, kdy jsem se cítila trapně. Frozen považuji za podařenou moderní pohádku a nezlobila bych se, kdyby se Disneyho tvorba nadále ubírala jejím směrem. ()

luka4615

Nějak ten celý “hype” okolo nechápu. Frozen je totiž vyjma skvělé animace veskrze průměrnou záležitostí, která zaujme snad jen vybraným prostředím a sněhulákem Olafem. A to je na nějaký lepší filmový zážitek vážně hodně málo. Škoda. „Hi, everyone. I'm Olaf and I like warm hugs!“ ()

Chickenka

Chápu, že film je určen především pro dětskou populaci, ale i tak mohli tvůrci vytvořit mnohem lepší zápletku. Celý děj postupně směřuje k tomu, aby během 10 minut bylo vše rychlostí blesku vyřešeno. Navíc celý film čekáte na zápletku, která jaksi nepřichází...Na druhou stranu, celý film velice rychle utíká, navíc je doplněn o spoustu chytlavých písniček, postavy jsou vtipné. Nebýt těch písniček a objevení Rapunzel s Eugenem, šla bych s hodnocením dolů. ()

prome

Ach jo. Čekal jsem druhý Tangled, ale toto je značně horší. Příběh nemá často vůbec žádný smysl, obsahuje spoustu nelogičností, je značně předvídatelný (u Tangled to nevadilo) a upřímně, někdy ty písně příliš otravovaly. Naštěstí jsem se občas zasmál povedeným vtipům, jinak bych hodnotil hůře. Je to škoda, snad to příště dopadne mnohem lépe. ()

Handle

Ne až taková pecka jako se povídá, nicméně i tak zábavná podívaná s typickými postavami, které každý zbožňuje (nebo nenávidí) a s typickými zvraty, které všichni očekávají (ale nikomu to nevadí). Plus celkem fajn písně. Ovšem celkově "jen" slabé 4*. ()

Kamca_

Docela pěkný film. Nebýt těch písniček, tak dám určitě vyšší hodnocení. Vždycky mi muzikály vadily, ale tady se to dalo přežít. Kouzlo tenhle film určitě má. Někdy si ho možná pustím znovu. 65%. ()

Bowser

Dobře, udělal jsem chybu, že jsem tento animák odkládal tak dlouho. Jelikož se první půlhodinu vážně hodně zpívalo, postupem času mi to začalo lézt na nervy, avšak po písni "Let It Go", která mě neskutečně probrala ze začínajícího spánku musím přiznat, že jsem se i těšil kdy se zase nějaká ta píseň objeví. Písní začalo ubývat a já byl velice spokojen. Vtipů začalo hned přibývat co se objevil "rozkládající" se sněhulák, animace byly taky úžasné. Myslím si však, že Disney má mnohem na víc co se týče příběhové linie. ()

ScarPoul

Poslednú dobu ma Disney teší viacej ako Pixar a Frozen je toho dôkazom. Pôsobivý vizuál, príjemné postavičky a nenútený, ale trefný humor. Má to pekné finále a pesničkový soundtrack s chytľavými melódiami. Myslím si, že keď sa jedná o animovaný film, treba poukázať na to, že je to jeden z tých filmov, ktorý bude čarovný stále. Rovnako ako v 90 rokoch ovládli kiná príbehy o Aladdinovi a Herculesovi tak toto nové obdobie tu máme Rapunzel a sesty Annu a Elsu. A všetky sú čarovné. Jediná škoda je, že ten čas sa na mne podpísal viacej ako by som chcel. Stále ma síce dokážu nadchnúť tančeky a pekné obrázky, ale strašne by som si prial vidieť to očami dieťaťa a zaľúbiť sa do jednej s princezien. Ale mimo to je to krásna rozprávka. Najlepšie si ju pozrieť pri teplom kakae. ()

maseer2

Disney se po skvělém Na vlásku opět vydává do pohádkových vod a i v tomto případě to dopadlo na jedničku.. Frozen má totiž všechny potřebné ingredience, které by měl film tohoto typu mít - fajn příběh (i když je fakt, že ne všechno dává úplně smysl), spoustu vtipu, sympatické a zároveň správně střelené postavy (s božím sněhulákem Olafem v čele) a rovněž hromadu popíkových songů, které k filmu krásně pasují.. takže velká spokojenost :) ()

GeusX

Tak už konečně vím, kdo jsou Anna a Elsa, kterých jsou hračkářství plná a kdo že je ten Olaf. Krásně animovaná pohádka, jejíž příběh (Elsy) je v podstatě smutný, ale přesto krásně dovede pohádkově pobavit i dojmout. Hudba se mi líbí a titulní píseň je tak chytlavá, že jsem si ji hned šel poslechnout v desítkách jazykových mutacích. 85% ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood