Nebojácná a věčně optimistická Anna se vydává na velkolepou výpravu v doprovodu drsného horala Kristoffa a jeho věrného soba Svena, aby nalezla svou sestru Elsu, jejíž ledová kouzla uvěznila království Arendelle do věčné zimy. Na své pouti se Anna a Kristoff setkávají s podmínkami, které si nezadají s nejvyššími velehorami světa, mýtickými trolly a legračním sněhulákem Olafem, a navzdory drsným živlům se zoufale pokoušejí dosáhnout svého cíle dříve, než bude zcela pozdě. (Falcon)

MikO_NR_1909

Disneyovsky láskomylná stávka na istotu. Príbeh ničím neprekvapí, neurazí, ale nenamieša (ani v náznaku) hlbší a vyváženejší emocionálny koktejl. I tie najlepšie hudobné čísla sú len štylizované od Vivaldiho legendárnej kompozície, čo neberiem síce za mínus, ale ani za originálny prvok. Americké produkčné tímy už skrátka nemajú nápaditosť a hravú tvorivosť. Sú absolútne vyčerpané. Neraz som si spomenul na starú ruskú Snehovú kráľovnú (1957). Veď načo experimentovať, keď to vynáša... ()

Laxik

Vítejte u dalšího dílu mého soukromého miniseriálu, ve kterém se snažím odhalit tu příslovečnou čtrnáctiletou holku v sobě. Dnešní epizoda – Let It Go (dva roky po premiéře filmu)… Ale jo, Frozen je fakt sympatická záležitost, která tu čtrnáctku ve mně rozněžnila víc, než jsem čekal… dokonce o něco víc, než předchozí disneyovka Na vlásku. Jasně, příběh maličko vykrádá X-meny, ale netvrďte mi tu něco o klišé a průměrnosti. Uznávám, že pár těch klišé se tam najde, tradiční psoněco (zde psosob) nemá co nabídnout a celá třetí čtvrtka filmu je tu tak nějak navíc, ale holt Disney odjakživa nerad zacházel do extrému. O to víc mě těší celé to mile netradiční pojetí opravdové lásky, lásky na první pohled a podobných věcí. Ségry dokonce umí vzít provaz svého osudu za ten správný konec a táhnout ho, sic s lehkou výpomocí (chlapů), ale víceméně samy. Humor funguje na výbornou, několikrát jsem se zasmál až moc nahlas. A musím vypíchnout i kouzelný smysl pro ty maličké detaily, které se v západních animácích zas tak často nevidí. Ne, nemyslím pixarovské easter eggy, ani dreamworksácké fórky v pozadí, myslím ty drobnosti, které nám umožní oblíbit si postavy a věrněji se nechat pohltit příběhem. Například když si Anna při chůzi špatně stoupne, když se jako malá opře nohama o hodny a tiká očima souběžně s kyvadlem, prostě takový ten lidský element, kterého si snad nevšimneme, ale zapůsobí alespoň podprahově. Frozen má své zmrzlé mouchy (a je jich pěkné hejno), přesně jak o tom zpívají trollové, ale já si nemůžu pomoct. ()

PKD

Pěkné. Nakonec lepší,než jsem čekal. Ovšem,proč z toho museli zrovna dělat muzikál? Proooooč???? Jako hraný film,by to mohlo býti lepší. ()

zipper111

Hrozná slátanina, nesmysly se vrší jeden na druhý, dějově plochý a prostý jak bulharská striptérka... Navíc bambilión zpívacích scén mě utvrdilo jen v tom, jak moc nemám rád muzikály. Zlatej Tangled, ten je asi tak o 2 třídy někde jinde. Snad ani dětem se tadle ptákovina nemůže moc líbit, slabé 3*. ()

kaylin

Dlouho, dlouho jsem se v kině tak uvolněně nesmál. Walt Disney zase po pár letech ukázal, že pořád umí točit princeznovské příběhy se skvělými postavami, nádhernými lokacemi a výbornou hudbou. "Ledové království" pokračuje v tradici "Na vlásku" a já doufám, že za další tři roky se dočkáme podobně výborného animáku. A když se blíží ty Vánoce, tak jdu rovnou na 100 %, protože tohle je prostě zážitek, který vám tak dokáže zvednout náladu, že vám to vydrží až do Nového roku. ()

vercza

Nádherná zimní pohádka, kde nechybí krásné princezny, princ, kouzla a hlavně láska. Určitě doporučuji, hlavně teď před Vánoci. Ideální film, na který si do kina zajít s rodinkou. ;) ()

gogos

Moc moc pěkná pohádka, která má úžasnou animaci, skvělou výpravu a stylizaci, výborný hudební doprovod i spoustu zajímavých postav, které se výborně perou s emočníma scénama. Ledové království možná není tak vtipné, napínavé a příběhově zajímavé jako Na vlásku, nicméně i jeho "zimní variace" se mi moc líbila. Todle prostě žeru a jsem zvědavý na český dabing a nazpívání písniček. Lepší 4* ()

Lulu13

Po zhliadnutí trailerov som bola voči tomuto animáku veľmi skeptická a moje očakávania boli niekde na úrovni otravnej animovanej komédie, no opak bol pravdou. Už prvé muzikálové minúty naznačujú návrat k Disneyho klasikám a skutočne tomu tak bolo. Humorné vsuvky boli v tomto prípade veľmi vydarené a čo je hlavné, bolo ich s mierou! Priznávam, snehuliak Olaf si podmanil aj mňa :). Vyslobodenie z lásky bolo také, v aké som dúfala – konečne žiadne klišé! Tento animák bol balzámom na moju dušu a preto nemôžem inak ako dať plné hodnotenie. ()

Makky

Ľadové kráľovstvo je pekná rozprávka a je poznať, že je to Disney. Žiadna infantilnosť, pekné piesne, milé postavy (snehuliak Olaf je už teraz ledžendery)... Rád by som pridal aj spojenie "skvelý príbeh", no tu nastáva problém. Frozen takmer žiadny nemá. Postavy majú len veľmi slabé motívy konať a všetko sa deje tak nejak nasilu. Mrzí ma to, kvalitatívne som tak trochu očakával druhé Na vlásku. Stále však ide o milú záležitosť a sto krát radšej si pozriem podobnú disneyovku ako súčasné animované tragédie. ()

Tirion

Podle mého názoru těžce podprůměrné. Na srandičky mě zase tolik neužije, tudíž přihlouplý sob a infantilní sněhulák mě moc za srdce nevezmou. No a příběh tomu taky moc nepřidává - kde nic není, ani smrt nebere. Takže snad jen povedené písničky a dobrý originální dabing. Nechápu, jak tohle mohlo dostat Oscara. Faktem však je, že konkurence v animátorské branži v roce 2013 zrovna dvakrát úderná nebyla. ()

ABLABLABLA

"Proč se musím takhle strojit? - Protože královna je už plnoletá a bude mít korunovaci. - Ale já za to nemůžu." Jsem myšlením asi 10leté děcko, ale já si to užívala včetně všech vtipů, i přestože ty dialogy tam byly někdy neskutečně stupidní, že i 5letí si museli říkat, co si o nich asi tvůrci myslí.. že nepochopí normální souvětí? "Můžu říct něco bláznivého? Vzala by sis mě? - Můžu říct něco bláznivějšího? Ano." Jinak nejvíc epic scene byla samozřejmě při písni Let it go, kdy se z ní najednou stala totální kočka s božími šaty a ten účes.. mně je fuk, že je to kreslené, ale ten účes chci.... Ohledně ústřední písně - mně se ze všech verzí nejvíce líbí španělská Libre soy a popravdě i Najednou od Absolonky je lepší než originál od Lovato :) Jinak sob, co se chová jak pes? A blázen, co mluví místo něj? Sněhulák, co má rád vřelá objetí a sní o tom, jak se bude opalovat na písečné pláži? Princezna, co se klouže v ponožkách po parketách s princem? Nebo ti podivní kamenoví trolové aka "Koukej, narostla mi houba. - A já dostala ohnivý krystal. - A já ledvinové kameny."? Jo to všechno tu je. Je fakt, že ten song se sněhulákem v létě a v altánku stepující s deštníkem, pak skotačející na louce, byl i na mě moc, ale myslím, že tento jediný přešlap tvůrcům odpustím. "A kdo je ten srandovní osel? - To je Swen. - A kdo je ten sob? - Swen." ()

Verka13

Ty písně byly za trest a hodně uškodily celkovému dojmu. Příběh taky žádná sláva, zachraňuje to animace a super sob. ()

Alementina

23.12.2019 no musela jsem to opětovně shlédnout po tom letošním šílenství, kdy neteř chodí celá oblečená v Elsovském oblečení :) Za mě je to pořád jedna z těch slabších kreslených pohádek, ale alespon už je tam výchovně řečeno, že láska na první pohled je trochu nesmysl :D narozdíl od všech těch klasických pohádek ()

blackrain

Tak toto je blesk z čistého nebe. Měla jsem při sledování pocit, že jsem asi rovnou spadla z višně a že jsem úplně prvně v životě viděla skutečný sníh a mohla si ho i prakticky osahat. Vizuální stránka úchvatná. To mi poklesla čelist. Písnička Let It Go je tak chytlavá, že se mi vryla pod kůži. Nedivím se, že získala takové ocenění. Olaf tomu nasadil korunu. V animáku prostě taková figurka být musí. ()

..Lucas..

Za posledních pár let nejhezčí (spolu s pár dalšími, např. Wreck the Ralph) animovaný film. Skvělé spojení příběhu s písničkami a především skvělé písničky a humor. Olaf je jedna z nejvtipnějších postav z animovaných filmů. Musím pochválit i český dabing, především skvěle nazpíváno, ale těším se, až si film vychutnám i v originále, jelikož zde dabují herci, které mám rád (Idina, Kristen, Jonathan). Doufám, že film dostane Oscara! ()

DH3Factor

Pro mě vcelku zklamání. Vizuálně pěkné, ale příběhově naprosto unylé a přespříliš poučné story, neschopné se rozmyslet, zda chce být vtipné nebo napínavé. Hudební scény mě naprosto neoslovily a u většiny písniček jsem měl pocit, že sázejí na tři různě zamíchané tóny. V konkurenci ucházející, výborným Croodsovým však Frozen zdaleka nešlape ani na paty. ()

Mikita

Bylo to fajnové, mělo to krásný vizuál, a i přes svůj název to bylo tak hřejivé. Nejen láska hřeje, zahřát dokáže i příběh téhle ledové princezny a její milé sestry. ()

movieband

Příjemný příběh o různých formách lásky a jejího vyjadřování. Olaf mě frustroval, příběh byl místy hodně dětský a místy měl hezké dospělé metafory. Vlna negace, kterou jsem měl před filmem byla zbytečná oba. Ledové království je příjemnou, obyčejnou pohádkou. ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood