Detektiv Thorne není žádný anděl - paktuje se zločinci, bere drogy a užívá si s prostitutkami. Jeho život se úplně změní, když na místě vraždy jedné z nich najde tajemnou skříňku. Po jejím otevření se s ním začnou dít podivné věci - vidí vraždícího muže bez tváře a strašlivé věci, které se mají teprve stát. Ocitl se navíc na strašlivém místě, které může být skutečným peklem. Je to skutečnost anebo zlý sen? Aby vyřešil případ, musí se postavit vlastním démonům - a aby unikl z pekla, musí získat zpět zlověstnou skříňku z rukou Pinheada, služebníka samotného ďábla. (SPI Film)

Likan7

Neříkám, že je Derrickson schopný režisér, určitě je ale nejtalentovanější režisér, který se dostal k Hellraiserovi. Stále je to sice utahané blbé béčko, ale ta na první pohled viditelná změna je chválihodná. Změna od brakového hororu k hororové detektivce není špatná a minimálně na první shlédnutí to občas i funguje. Stále se tu bavíme o 100 minutách nudy, ale alespoň jsem u toho neumíral jako u předešlých dílech. ()

Psycho.R

Extrémně nesympatický hlavní hrdina a film, na tom je jasně vidět, že nesouvisí se sérií, jen tam byli násilně na pět minut vraženi cenobiti. ()

PRobin

Překvapivě zdařilé pokračování, které Hellraisera posouvá spíše k hororovým thrillerům. A kupodivu mu to prospívá. ()

JohnZ87

V tomto případě je více než patrné, že scénář byl původně napsán pro úplně jiný film a zápletka s cenobity byla přidána až dodatečně. Jako kriminálka ve stylu filmu Sedm film funguje poměrně obstojně. Bohužel po třetím a čtvrtém dílu, kde Pinhead dostal oproti prvním dvěma filmům výrazně více prostoru, se pětka v tomto ohledu dostala zpátky na úroveň právě zmiňovaných prvních dvou dílů. Cenobité a zejména Pinhead se zde objeví opravdu jen na pár krátkých okamžiků. V tomto ohledu se jedná rozhodně o krok zpátky, na druhou stranu v ostatních ohledech film funguje poměrně obstojně a celkově se řadí k jednomu z nepovedenějších filmů série. 70% ()

elimS

35% - komentář 20ti slovy: Skoro ve všech směrech mi to připomínalo hru Max Payne - schizofrenní záblesky, policajt a děcko. Už to mělo alespoň nějaký děj. ()

PeterFLJilek odpad!

Fakt ťažký film, až taký, že ho vlastná váha stiahla na samotné dno totálneho braku. Predchádzajúci Hellraiser bol sci-fi, tento noir detektívka. Dočkám sa azda aj westernu?! ()

aichwald

Tak tohle je fakt hrozný! Se šestkou nejhorší díl série, absolutní trapnost,to se snad nedá považovat ani za horror na tož pokračování Hellraisera! Pinhead na scéně půl minuty za celej film! ()

intro

Sice jsem neviděl úplně všechny díly, proto nechci srovnávat, ale podle mě se tenhle kousek povedl. Dávám pěkných 65%. ()

whysoserious

Tohle už je jen detektivka se snahou o alespoň trochu hororovou tvář a s prvními dvěma vynikajícími filmy to už nemá vůbec co dělat. Jen to parazituje na jejich úspěchu. ()

Pitryx

Zatím asi nejslabší film. Za celý film je to více krimi nežli horor. Stopovat se mi to nechtělo, ale toho pravého hororu tu bude tak 10-15 minut. Dá se na to dívat, ale už to nemá ty grády jako ostatní v sérii. ()

adamix

Detektívna linka, tupo prizerajúci sa nesympatický Craig Sheffer a asi na minútu hemžiaci sa Cenobiti to nezachránili a ani také režisérske meno, akým je Scott Derrickson. Séria Hellraiser sa nesie na podobne mentálnej úrovni, ako je séria Saw, akurát tá dokáže diváka zaujať stále viacej, ako len chvíľkovou prítomnosťou sadomasochistických ,,maskotov", popri ktorých je všetko ostatné úplne zbytočné a nezaujímavé. Tomu pomerne vrelému hodnoteniu vôbec nerozumiem. ()

BBSeeker

Len zriedkakedy sa stáva, že v prostred nejakej filmovej série dojde k obrode, väčšinou kvalita len klesá a klesá až do neznesiteľna. Tento diel prináša niečo nové, niečo podarené, ale niečo úplne mimo Hellraisera, keďže sa kompletne zmenilo poňatie pekla. Je to síce veľmi zaujímavé poňatie, ale bohužiaľ nezachováva atmosféru. Keby tam nebolo Pinheada, reťazí a kocky, je to celkom slušný detektívny horor s podareným nápadom. Takto je to len výdatná infúzia umierajúcej série, ale s odlišnou krvnou skupinou. Je to neporovnateľné s chabou trojkou a katastrofálnou štvorkou, scenár je príjemný a hlavný hrdina prekvapivo podarený. Rozhodne potešujúce. ()

Cechyno4

Nebudu kazit všeobecné nadšení této série. Hellraiser má prostě dvě skupiny diváků. Fanoušky a lidi, kteří jeden z těchto dílů celé série viděli a více již nemusí. Já patřím do té druhé skupiny. Takové divné, nestrašidelné. Mě prostě nic neříkající. ()

djbarrel

Tenhle Hellraiser je o dost jiný než ty předešlé a je i o dost lepší. Inferno v té nejčistší podobě. Asi takhle nějak si představuju peklo. A v pekle se s tím tentokrát nepářou, takže zatímco si detektiv myslí, že ze spárů pekelných uteče, neví že už v pekle dávno je. Velmi dobrý film. 85 % ()

Neo zastaví Zemi

Neo zastaví Zemi