Vinnetou - Rudý gentleman

• Západní Německo Winnetou - 2. Teil (více)
TV spot

MI-380

Příroda je krásná, Indiánka krásná, padouši odporní, koně rychlí, rudoši urostlí, příběh má spád, a hlavně - odvaha a přátelství ústřední dvojice záviděníhodné, po letech přidávám hvězdičku (a není v tom zas tak moc nostalgie): 70% (13 236 hodnotících, průměr 80%) ()

ghatos

Hned ten souboj na začátku s medvědem... :) . No tohle se fakt už musí brát celé s rezervou. Zub času nepřebilo, ani kouzlo Rudého gentlemana. 54%. ()

Jaro.Krafcik

4440 hodnotenie na tejto databaze bude patriť filmovej klasike, opäť, všichni ho znáte. Vinnetou 2 bol o niečo slabším filmom, ako býva zvykom u pokračovaní. Trochu vadila ta romantická odchylka v príbehu. Ale old shatterhand a apač Vinnetou sú jednoducho skvelá dvojka. ()

Sdoom

Stále pěkné, ale už ne tak osudové jako jednička. Nemám v podstatě moc co vytknout, bohužel ale ani co vyzdvihnout. Lepší průměr. (HD, dabing) ()

Wally

Druhé pokračování za úspěšnou jedničkou nezůstává v ničem pozadu. I tady se setkáváme se statečným náčelníkem Apačů Vinnetouem a jeho bílým bratrem Old Shatterhandem. Jen škoda, že současné děti se na to již nekoukají a dávají přednost přiblblým americkým filmům...možná by z nich pak nerostli takoví hajzlíci. ()

iXtr3m3

Klasika klasík, síce absolútne mimo knihy, ale zato rozprávkovo spracované. Toto je legenda, ktorá nezostarne aj keď zostarne. Plný počet nedám len z toho dôvodu, že knižný originál je predsa len originál. ()

Zagros

Druhý díl se mi snad líbil ještě více než jednička. Když přemýšlím proč, tak je to především kvůli vedlejším postavám, které byly obsazeny a zahrány skvěle. Terence Hill a Klaus Kinski do svých rolí pasují přímo excelentně. Když se to přidá ke skvělému původnímu mixu, já jsem opět maximálně spokojen. ()

HiddenDragon

Film nasledujici chronologii postav po "Stribrnem jezere" a zaroven samozrejme navazujici na "Vinnetou 1". Je to asi muj nejoblibenejsi dil. Vinnetou uz je sam (rodinu mu povrazdil Santer) a zatimco Old Shatterhand si svou romanci s Nscho-Tschi uzil v jednicce, tady zasahne Amoruv sip primo nacelnika Apacu. Jeho srdce si podmani dcera nacelnika Assiniboinsu Tah-ša-tungy, krasna Ribanna (aka "Elen" z "Pokladu na Stribrnem jezere"). Zapletka je ale propracovanejsi, a do cesty se Vinnetuovi postavi "Sofiina volba"...mir nebo laska. V prijemne a dulezite roli se objevuje mlady Terence Hill jako "porucik Merril, z pevnosti Niobrara". Zaporak Forrester je taky vybrany dobre, vraci se Castlepool, dozvidame se slavna jmena koni dvou hlavnich hrdinu a dokonce je to tusim jediny dil, kde je Vinnetou "nahore bez" :) A ze neni zrovna tmavorudej asi neni prekvapeni :-D Zaroven je tu take jedna z nejstupidnejsich scen ze vsech mayovek, legendarni "tahani za provazky" :) Presto mi zapletkou tento dil prijde asi nejsympatictejsi. ()

Billie777

Vždycky jsem měla raději americké a italské westerny s kovboji než německé westerny s indiany ale tento díl jsem měla ráda. Z Mayovek jsem už trochu vyrostla ale ráda se podívám. Stále ale ve mě zůstává to, co mě naštvalo už jako malou, že si krásná Ribanna vzala bělocha. ()

Earl10

[Premiéra 17.9.1964 v kině Lichtburg (Essen)] [Termín natáčení 18.5.1964 - 27.7.1964] [Délka 94min. 14s.] Film na podobné úrovni jako předchozí Vinnetou. Ovšem mnohem stylovější záporák určitě stojí za zmínku. Stejně tak mnohem větší vyhrocenost soužití s Indiány. Tentokrát se dokonce objeví i vojáci Unie. Terence Hill je ve své roli jednoho z nich výtečný. Jinak povětšinou vše jak přes kopírák, ovšem i zde to stále funguje. Sám Vinnetou si prožije milostné vzplanutí, které musí ukončit, aby dosáhl svých mírových cílů. Scény v magické jeskyni určitě také utkví v paměti. Zkrátka plno zapamatovatelných momentů se nachází i zde. Další filmy už bohužel svou kvalitou výrazně ztrácí. [80%] ()

Paity

Vlastně mi to přijde horší než Vinnetou, ale zase lepší než poslední výstřel. Takže místo toho, abych dal čtyři hvězdy, dal jsem pět. ()

Ebon

Asi bych měl dát jen tři, ale v dětství jsem byl z toho tak vydřený, že jsem si furt chtěl hrát na indiány. Dneska bych si klidně zahrál taky, hlavně s Rybanou ve stanu. ()